صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > حمله ی اينترنتی به کابل پرس دفع شد!

حمله ی اينترنتی به کابل پرس دفع شد!

درباره ی اهداف سياسی و يا غير سياسی خرابکاران اينترنتی فعلا چيزی نمی شود گفت
کابل پرس
پنج شنبه 17 جنوری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اين تنها حمله ی اينترنتی به کابل پرس? نبوده و پيش از آن نيز چند بار ديگر، کابل پرس مورد حمله ی خرابکاران اينترنتی قرار گرفته بود که دفع شد.

در آخرين دقايق روز 16 جنوری سال 2008 به وقت کابل عزيز، يک خرابکار اينترنتی که قصد داشت، پايگاه اطلاعاتی کابل پرس را هدف قرار دهد و آن را ازبين ببرد، شناسايی و از محيط کابل پرس بيرون رانده شد. سايت کابل پرس تنها به مدت دو دقيقه برای مقابله با خرابکار اينترنتی در دسترس نبود و بلافاصله با بيرون راندن خرابکار، به وضعيت عادی بازگشت. سايت کابل پرس بدون هيچ مشکلی مانند گذشته برای بازديد خوانندگان فعال می باشد.

با توجه به اين حمله ی اينترنتی و موارد مشابه در گذشته، گويی خرابکاران با اهداف خاصی می خواهند اين رسانه ی آزاد افغانستان را از ميدان به در کنند. درباره ی اهداف سياسی و يا غير سياسی خرابکاران اينترنتی فعلا چيزی نمی شود گفت اما به نظر می رسد که برخی گروه های قدرتمند در افغانستان که در سايت کابل مورد نقد شديد قرار می گيرند، با کمک عوامل خود در بيرون از افغانستان به چنين کارهايی دست می زنند. حتا گفته می شود که تلاش برای راه اندازی رسانه های به ظاهر موازی با کابل پرس و حتا کاپی از نام کابل پرس با هدف توقف کابل پرس اين رسانه ی آزاد افغانستان صورت می گيرد.

کابل پرس خرابکاری اينترنتی را با هر هدفی که باشد، محکوم می کند.

خبر کوتاه از حمله یقبلی خرابکاران اينترنتی به کابل پرس:

دو حمله ی اينترنتی به کابل پرس دفع شد

پنج شنبه 30 اوت 2007,

در طی 24 ساعت گذشته، خرابکاران اينترنتی 2 بار تلاش کردند تا وارد بخش مديريت کابل پرس شده و اطلاعات را از بين ببرند. اين خرابکاری ها بلافاصله شناسايی و متوقف شد. عدم انتشار کابل پرس در شرايط فعلی به معنای اين نيست که به خرابکاران اجازه فعاليت داده شود.

به دليل درخواست های فراوان برای آغاز به کار مجدد کابل پرس، اين رسانه ی برتر اينترنتی افغانستان، در زودترين فرصت ممکن با روش جديد، انتشار خود را از سر خواهد گرفت.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • beya benwees , wa forsat ra made az dast, ke fasle zendaki kotast wa rahe peshe ro doshwar wa na hamwar , beya benwes , beya benwes

  tareq

 • You must save all of your documents in disk ,if the enemies destroy some thing you can put them back in site
  About attack in internet I read in computer ,but I do not know ,how people misuse the computer

  This is not a notice for printing. I wrote for fun

 • من خيلي خوشحالم كه خبر مجدد انتشار سايت كابل پرس راميشنوم و هرروز زمان كه وارد اينترنت مي شوم يك بار در اين سايت سر مي زنم ونااميد دوباره بر مي گردم . از مسؤلين اين شبكه تقاضادارم كه هرچه زود تر اين شبكه مردمي را راه اندازي نمايند ونگزارند كه دشمنان آزادي بيان احساس خرسندي كنند .

  با احترام ،

 • Hatman Al-Qayda hamla kada

 • Salam bar kabulpress wa dast andaar karaanash.

  khoob shud ke bakhair az sareed raad shud. agaar saari e kasi shaak daari, barai e ma bego ke http://hazarahacker.wetpaint.com/

  takleef ash ra rooshaan koneem

  ws

  HazaraHacker

  آنلاین : http://http://hazarahacker.wetpaint.com/

 • سلام و درود بر وجود فغال کامران میر هزار!!

  هر روز از مطالب زیبا و ارزنده کابل استفاده خود را میبرم و دیشب زمانی که کمپیوترم را روشن کردم طبق معمول وارد فضای باز کابل پرس? شدم متوجه شدم سایت باز نمی شود. ترسیدم کمپیوترم دچار بلایی شده. خوب در فکر بودم چه کار کنم با خود گفتم دوباره امتحان میکنم دیدم سایت را باز کرد.
  پس بلا اینجا بوده.

  حمله بر کابل پرس حمله هزار جانبه بر آزادی و دموکراسی در این کشور است.

  کامران جان موفقیت و سبز بودن قلمت آرزوی ماست.

 • آقای میر هزار !تعدادفرید هادر بین نظر نویسان زیاد شد .این دوستی که هزاره هکر را متهم به تصرف مطالب دیگران نموده است غیر از آن فرید(من) است که در ذیل تصاویر نظر نوشته است .یکی دیگر هم فرید مطهر است .شماکدانش را می خواهید .

 • احترام بر فضای باز کابل پرس?!!

  آقای میر هزار قرار شکایت دوست ما نظرش سانسور شده لطف نموده چشم ودهنت علاقه مندان خود را نبندید و دوستانی که نظر می نویسند نوشته سر دبیر سایت را مد نظر بگیرید.(خواهش می کنيم نقد و نظر خود را بدون توهين به کرامت انسانی و شايعه پراکنی ابراز داريد. کابل پرس نقد و نظر شما را سانسور نمی کند و محلی برای تبادل و تضارب آرا می باشد. در کابل پرس هر کس مسوول ديدگاه ها و نظرات خود می باشد)

  تشکر از عموم تان و آرزوی آزادی پرویز جان کامبخش و زلمی غوث.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس