کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > بازگشت کابل پرس!

بازگشت کابل پرس!

يكشنبه 11 نوامبر 2007, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس که در اعتراض به دو بار بازداشت غير قانونی سردبير آن توسط امنيت ملی افغانستان و ادامه ی تهديد، سانسور و خفقان از انتشار دست کشيده بود، دوباره آغاز بکار کرد.

نويسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان می توانند آثارشان را برای نشر در کابل پرس ارسال کنند. خوانندگان عزيز نيز می توانند آرا و انتقادات خود را در بخش سخنگاه انعکاس دهند.

حالا کابل پرس دوباره در دسترس است. به همان شيوه ی گذشته، نه می خواهد سانسور شود و نه به خود اجازه می دهد که کسی را سانسور کند. کابل پرس کارش را دوباره با کمی تغيير و اضافه شدن چند بخش جديد آغاز می کند.

عکس از نجيب الله مسافر
نمايشگاه دايمی عکس کابل پرس

کار و کاريابی:

نبود کار و نبود منبع فراگير برای کاريابی يکی از مهمترين مسايلی ست که متاسفانه تاکنون به آن پرداخته نشده است.

دولت ضعيف و سرشار از فساد رييس جمهور کرزی بيشتر از اينکه در فکر طرح های بنيادين برای کشور و رفع مشکلات مردم باشد، به فکر زد و بند و رشوه و اختلاس و جاه طلبی و قدرت می باشد.

در افغانستان حتا وزارتی نيز برای آن ساخته بودند که دستاورد مثبت اش با صفر برابر بود و اکنون تنها چيزی که ما از عملکرد اين وزارتخانه در دست داريم، يک سند اختلاس به مبلغ هفت ميليون و پنجصد و شصت و هفت هزار و هشتصد و چهل و چهار افغانی سوء استفاده و اختلاس می باشد که کابل پرس آن را برای نخستين بار برای آگاهی افکار عمومی منتشر می کند.

وجود صدها هزار جوان بيکار و جويای کار در افغانستان، کابل پرس را برآن داشت که بخش " کار و کاريابی" را ايجاد کند و از اين راه بتواند پلی باشد ميان صاحب کار و آنکه جويای کار است. اين بخش فعلا به زبان انگليسی می باشد و صاحبان کار می توانند آگهی جذب کارمند و يا هر شغل ديگری را به صورت رايگان در آن نشر کنند. کسانی که جويای کار هستند نيز می توانند مانند صاحبان کار به صورت رايگان، مشخصات خود را و توانايی هايی که دارند را تنظيم کرده و در بخش کار و کاريابی نشر کنند. برای انتشار، افراد بايد مشخصات خود را در فرم مخصوص وارد کرده و به صورت خودکار و پس از لحظاتی کوتاه به آدرس الکترونيکی يا همان ايميل آنان، کلمه ی شناسايی و رمز ورود فرستاده می شود.

(برای ورود به بخش کار و کاريابی اينجا را کليک کنيد)

تالار گفت و گو (چت)

گفت و گو کلمه ای ژرف تر از معنای (چت) در زبان انگليسی می باشد. چت را به اين دليل به عنوان اين بخش اضافه کرده ايم که کاربران اينترنتی با آن آشناترند و نحوه ی استفاده از سيستم را براحتی درک می کنند. بخش " تالار گفت و گو (چت)" برای ديدار خوانندگان با يکديگر و به صورت رو در رو می باشد. گاهی نيز اگر سردبير فرصتی يافت در اين گفت و گو های مستقيم حضور خواهد داشت. اين بخش شامل اتاق های مختلف مانند اتاق عمومی، سياسی و اجتماعی و فرهنگی می باشد. افراد در کمتر از 20 ثانيه می توانند به اين اتاق ها داخل شده و در گفت و گو ها شرکت کنند. راه اندازی تالار گفت و گويی که از صدا نيز بتوان استفاده کرد، فعلا از توان مالی کابل پرس خارج است و خوانندگان می توانند در اين اتاق ها بصورت تايپ با هم گفت و گو داشته باشند. اين گفت و گو ها می تواند بين دو تن به تنهايی باشد و نيز می تواند در اتاق های به به صورت عمومی صورت گيرد. در اين اتاق ها می توان از زبان های فارسی، پشتو و انگليسی استفاده کرد.

برای ورود به تالار گفت و گو (چت) اينجا را کليک کنيد

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


66 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > بازگشت کابل پرس!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • بازگشت رسانه مردمی کابل پرس را به دست اندرکاران و مدير مسول جسور آن آقای کامران ميرهزار تبريک می گويم. اميدوارم که درخشان تر از گذشته پيش برود

    صفورا از شهر مزار شريف

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.