IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > عکس > شکست ملا عمر سودان، ملا عمرهای افغانستان را چه باید کرد؟

شکست ملا عمر سودان، ملا عمرهای افغانستان را چه باید کرد؟

در حالی که بیش از 90 درصد از مردم در جنوب سودان به تجزیه رای داده اند، دیکتاتور سودانی عمر حسن البشیر ناچار شد، به خواست مردم تن دهد!/ بیش از دو قرن است که جنایتکاران قبیله، سرزمینی که نامش را افغانستان مانده اند، به دوزخی تبدیل کرده و از هر نوع جنایتی مانند برده داری، نسل کشی، کوچ اجباری، تبعیض و غارت زمین دست برنداشته اند. / با توجه به تجربه ی ده ساله ی اخیر، به نظر نمی رسد، قبیله سالاران با مفاهیمی مانند آموزش، مکتب، دموکراسی، حقوق بشر و ...خو پیدا کنند و به حقوقی برابر با سایر شهروندان یک جامعه راضی شوند.
دوشنبه 7 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در حالی که بیش از 90 درصد از مردم در جنوب سودان به تجزیه رای داده اند، دیکتاتور سودانی عمر حسن البشیر ناچار شد، به خواست مردم تن دهد!

عکس از رویترز

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • کمی کمتر از 99% مردم جنوب سودان به جدایی رای داده اند. نمی دانم چرا کابل پرس دقت نمی کند؟ منظورم این است که دانش ژورنالیزم ایجاب می کند در نشر اخبار دقت بیشتری به خرج دهیم.

 • سلام با دوستان موافقن تجزیه اوغانستان امیدور هستم که هرچه زود تر از دست بیگا نه پرست تان نجا ت پیدا کنیم..

 • اخطار ! ، 3.500.000 پاکستانی در افغانستان !

  پناهندگان پاکستانی که خود واقف نیستند در روند چه بازی سیاسی و قومی قرار گرفته اند ، به هدایت تعدادی مشخص از قوم پشتون ، برای برهم زدن تعادل قومی در مناطق مختلف افغانستان ، جابجا می گردن
  کشوری که خود جنگ زده است و هنوز حتی به یک امنیت نسبی هم نزدیک نشده است ، باید پذیرای سه میلیون و پنج صد هزار پاکستانی باشد که همگی شان طبق یک برنامه از قبل تعیین شده کشور شان را به مقصد افغانستان ترک کرده اند.
  شاید اکثر اینها تروریست نباشند اما از قوم پشتون هستند.
  از یکطرف هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی خانه های مسکونی این افراد را هدف قرار داده اند و از سوی دیگر ، نظامیان پاکستانی به بهانه مناطق تحت نفوذ تروریست ها ، حملات شان را بر این مردم بی دفاع تشدید کرده اند.
  تنها راه باقیمانده برای این مردم فقیر ، فرار به افغانستان است.
  در این مسیر ، تعدادی از داخل افغانستان نیز مامور شده اند تا این افراد را با برنامه ریزی خاص ، به مناطق از قبل تعیین شده هدایت کنند.
  برخی از این پاکستانی ها که صاحب پول و دارایی می باشند ، تعداد دیگری را تحت پوشش قرار داده بصورت قبیله ای در نقاط مختلف افغانستان مستقر می شوند.
  پناهندگان پاکستانی که خود واقف نیستند در روند چه بازی سیاسی و قومی قرار گرفته اند ، به هدایت تعدادی مشخص از قوم پشتون ، برای برهم زدن تعادل قومی در مناطق مختلف افغانستان ، جابجا می گردند.

  بر اساس آمارگیری تایید نشده ای ، طی دوسال اخیر ، حدود سه میلیون و پنج صد هزار پاکستانی در مناطق مختلف افغانستان اسکان یافته اند.
  آرین رومیری ، یک سخنگوی کمیسیاریای عالی امور پناهندگان ملل متحد به فرانس پرس گفته است ، فقط در حمله اخیر نظامیان پاکستانی به ناحیه نیمه خود مختار مهمند ، 22 هزار پاکستانی کشورشان را ترک کرده به افغانستان فرار کرده اند.
  بنابر اظهارات مقام‌های پاکستانی در این عملیات ، ارتش پاکستان توسط جت‌های جنگی و هلیکوپترهای نظامی حمایت شده اند و نظامیان پاکستانی گفته اند که در این عملیات دست کم 100 شورشی کشته شده است.
  شما خود ببینید ، زمانی که در یک عملیات نظامی فقط یکصد شورشی القائده و یا طالب کشته می شود ، بیست و دو هزار از مردم منطقه به افغانستان فرار می کنند ، پس در عملیات های دیگری که پاکستان ادعای کشته شدن بیشتری از شورشیان القائده را دارد ، چه میزان از پاکستانی ها به افغانستان آمده اند؟

  برخی از پشتون ها که راز این عملکرد شان در این قضیه افشا شده است ، اذعان داشته اند که این کار در قبال حضور وسعت گسترده قوم هزاره در مناطق مختلف کشور که شایعه است توسط برخی ایرانیان تغذیه و تجهیز شده اند ، می باشد.
  در هرصورت این فقط می تواند یک توجیه عوام پسند باشد آنهم نه برای همه !
  زیرا می دانیم که موج پشتون گرایی به کمک پاکستان و ملحق شدن آمریکا به این پروسه ، از مدت ها قبل آغاز یافته و هیچ ارتباطی به گستردگی قوم دیگری ندارد.

  بنابر اسنادی که افشا شده است ، تنها در هرات در زمان اوایل تصدی ولایت داکتر نورستانی ، حدود 65 هزار پاکستانی فقط در این ولایت جابجا گردیده اند.
  اگر سری به کوکستان های دولتی و امور خیریه و یا محل های نگهداری کودکان و نوجوانان بی سرپرست خیریه ای بزنید ، می توانید به وضوح آمار افراد بی سرپرست پاکستانی در این مکان ها را مشاهده کنید.
  در سرک ها و جاده های فرعی در اکثر ولایات کشور ، به دختران و زنان گدایی برمی خورید که یا حرف نمی زنند ولی التماس گونه از شما طلب کمک دارند و یا با زبان پشتو و گاهی هم اردو ، از شما کمک می خواهند.
  در برخی از پروژه های کاری نیز بعنوان کارگر تعدادی از پاکستانی ها مشغول بکار هستند.
  دشت ایش بدخشان که دورترین و سرد ترین منطقه در این ولایت است ، بیشتر از 100 ها فامیل کوچی پاکستانی مسکن گزین شده اند.
  با این اوصاف می شود حدود دیگر مهاجرین اسکان یافته پاکستانی در مناطق دیگر را برآورد نمود.

 • جالب این جاست که آمار حضور زنان و و کودکان پناهنده پاکستانی به افغانستان ، چندین برابر مردان آنان است. این حضور ، حکایت از این می کند که بطور یقین مردان این پناهندگان یا با القائده در حال همکاری اند یا با طالبان .

  برخی بر این عقده اند ، سیاست پاکستان بگونه ای طراحی گردیده است که بسیاری از سران قوم پشتون را از سراسر جهان را در افغانستان به خدمت گرفته و اینک آنان در پست های مهم دولتی حتی در سطح وزیر و مشاور تاثیر گذار در ریاست جمهوری بکار مشغولند.
  این سیاست کارا زمینه حضور هرچه بیشتر گستردگی این قوم را بدون درنظر گرفتن ملیت و تابعیت ، فراهم آورده است.
  در این میان ، تعدادی از همین قوم پشتون ، که با روند پشتون سازی در افغانستان مخالف اند و حضور همه اقوام کشور را در همه زمینه ها به صلاح می دانند ، از سوی پاکستانی ها تهدید شده و مناطق سکونت شان نا امن می شود

 • توجه کنید که اگر این شخص ( بوسيله ى باآمد تغییرنام اوغانستان به خراسان ) که نه سوادی دارد و نه از تاریخ خبری است و فقط از نوشته های دیگران را در کابل پرس کاپی مینماید . . این همه حرف را سر هم نموده میتوانید .. جنرال دوستم و باقی رهبران قطغنی که همیشه در خدمت پشتون ها بودند و دم دروازه های خانه های پشتون ها همیشه کیشک و پهره میداند , از این جریانات خبر ندارند ؟؟؟ یا برای فروش قظغن زمین و یا قتل قوم ازبک و تاجیک و فارسی وان از آی اس آی پول گرفته دمب خود را محکم در قاط پای های خود زده اند که گوزشان نرود . و یا تو ( بوسيله ى باآمد تغییرنام اوغانستان به خراسان ) و چند تای دیگر وظیفه دارید که اب را خیط نموده به نفع اخوند های ایرانی افغانستان را به مفت بفروشید . تا امروز که همه قطغنی ها ادم های بی بخار و بی مسولیتی به نظر امده اند که حتی پشتون ها نام های سرک ها و شهر های شان را به نام های قهرمانان پشتون نام گذاری نموده میروند و هیچ کدام از فارسی وان ها کون خوده شور نمیتن . پس منتظر باشید که پیاز پاکستان در مناطق که خود اشاره نموده اید بیخ بگیرد .

 • سلام خانم سوتهیا من فقط برای هموطنان غیرافقغان خود اطلاع دادم http://www.afghanpaper.com/nbo...
  ‏و‏ از تاریخ هم تا یک اندازه معلومات دارم اگر خواست باشد ؟؟؟

جستجو در کابل پرس