صفحه نخست > خبر و گزارش > میلیون ها دالر برای کسب کرسی ریاست در این مجلس تبادله شده است

میلیون ها دالر برای کسب کرسی ریاست در این مجلس تبادله شده است

میلیون ها دالر توزیع و تبادله شده و هنوز این تلاش ها ادامه دارد. یک وکیل به خبرگزاری بست باستان گفت: "در آینده نزدیک مشخص خواهد شد که چه کشورهایی پشت سر این قضایا دست داشته اند و چه کسانی به کمک آن ها پول توزیع کرده است." به گفته وی هم کشورهای اسلامی و هم کشورهای غربی در این زمینه دخیل بوده و در ایجاد بی نظمی در پارلمان دست دارند.
خبرگزاری بست باستان
چهار شنبه 9 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عبیدالله بارکزی نماینده مردم ولایت ارزگان به خبرگزاری بست باستان گفت: "دست هایی وجود دارد که نمی گذارند مجلس نمایندگان در انتخابات ریاست پارلمان موفق شوند." وی بدون اینکه مشخص کند، این دخالت ها ازسوی کدام نهادی صورت می گیرد تاکید می کند، دخالت های زیادی در این مورد وجود دارد.

نوراکبری نماینده مردم دایکندی نیز ضمن تایید دخالت های پیدا و پنهان می گوید: "دلیل اصلی ناکامی در روند رأی گیری چند روز گذشته در داخل مجلس نمایندگان هم وجود دارد و هم از خارج موانعی ایجاد می شود. به گفتهء وی کسانی که پیش از این در قدرت بوده اند تلاش دارند تا فضا را طوری آماده کنند که میدان را برای بازگشت خودشان آماده کنند، لذا طی چند روز گذشته کوشش شان براین بوده اند تا با افزودن آرای باطل و سفید روند انتخابات را ناکام کنند. "

اکبری گفت: برای این منظور میلیون ها دالر توزیع و تبادله شده و هنوز این تلاش ها ادامه دارد." اکبری هرچند اشارهء مشخصی به کشور خاصی نداشت، اما به خبرگزاری بست باستان گفت: "در آینده نزدیک مشخص خواهد شد که چه کشورهایی پشت سر این قضایا دست داشته اند و چه کسانی به کمک آن ها پول توزیع کرده است." به گفته وی هم کشورهای اسلامی و هم کشورهای غربی در این زمینه دخیل بوده و در ایجاد بی نظمی در پارلمان دست دارند.

پیش از این علی اکبر کاظمی نماینده مردم ولایت کابل به خبرگزاری بست باستان گفته بود: "برای هر وکیل مبلغ 40 هزار دالر و یک موتر توزیع شده بود تا رای خودرا به آقای سیاف بدهند و این همان پولی بوده که عربستان می خواسته تا برای دور دوم انتخابات آن را هزینه کند. "

به گفته وی اکنون مجلس نمایندگان به میدان نزاع میان سنت (کسانی که قدرت را همیشه در چنگال داشته و اکنون نیز می خواهند زمینه بازگشت خودشان را فراهم کنند) و مدرنیته ( نسل جدیدی که سنت و تابوها را بشکنند) تبدیل شده است.

یک تن دیگر از وکلا گفت: زمزمه هایی نیز وجود دارد که حکومت قصداً از طریق عوامل خود کارهای مجلس نمایندگان را یک ماه یا حتی دو ماه به تاخیر می اندازد تا دادگاه ویژه فرصت کافی پیدا کرده و علیه وکلا فیصله صادر کند. به گفته وی دخالت های حکومت گاهی هم محسوس می باشد.

حامد علمی یک تن از سخنگویان ریاست جمهوری قبلا به خبرگزاری بست باستان دخالت حکومت در امور انتخابات مجلس نمایندگان را رد کرده و گفته بود که حکومت به مسایل پارلمان دخالتی نداشته است.

رفیع فردوس مشاور مطبوعاتی حکومت در این ارتباط گفته بود، وکلا ناکامی های خودرا می خواهند به دوش حکومت انداخته و آن را توجیه کنند.

یک وکیل دیگر می گوید: شماری از وکلا انتخابات ریاست مجلس نمایندگان را به بازی سیاسی و صحنه نمایش تبدیل کرده اند. به گفته وی طرفداران سیاف و قانونی تلاش می کنند که زمینه بازگشت آنان را برای نامزد شدن سمت ریاست مجلس نمایندگان در روز شنبه بار دیگر فراهم کند.

به گفته وی زمزمه هایی نیز وجود دارد که آقای سیاف از نامزدی برای این پست منصرف می شود و از جانب رییس جمهور کرزی به حیث رییس دادگاه عالی پیشنهاد خواهد شد.

جنایات نسل کشی، قتل عام، جنگ های داخلی، جنایات جنگی و جنایات حاد علیه بشریت


فساد، سوء استفاده، اختلاس و غصب زمينسیاف، جنایتکار معروف افغان و رابط اسامه بن لادن، رییس دادگاه عالی یا رییس پارلمان می شود؟

تلاش های کرزی برای گماردن جنایتکار معروف و رابط اسامه بن لادن به عنوان رییس پارلمان افغانستان، تاکنون اعتراض های بسیاری از فعالان حقوق بشر را بر انگیخته است.

چهار شنبه 2 فوريه 2011, بوسيله ى کابل پرس

تلاش های حامد کرزی یار و همدم جنایتکاران و چپاولگران، برای گماردن جنایتکار معروف افغان و رابط اسامه بن لادن، عبدالرب رسول سیاف بر کرسی ریاست پارلمان تاکنون نتیجه نداده و هنوز تلاش های رییس جمهور غیر قانونی افغانستان به این منظور ادامه دارد. گرچه پس از شکست یونس قانونی و عبدالرب رسول سیاف، قانون داخلی شورای ملی به آنان اجازه ی نامزدی دوباره برای کسب ریاست پارلمان افغانستان را نمی دهد اما خبرها حاکی از آن است که حامد کرزی و تیم قبیله گرای او تلاش های خود را برای برگزاری دور جدید انتخابات و شرکت این جنایتکار مضاعف کرده اند. برخی از اعضای پارلمان گفته اند که سیاف برای گرفتن رای وکلا، به هر کدام چهل هزار دالر آمریکایی و یک موتر وعده داده است.


وزارت معارف افغانستان سال 1384

هفتصد و سی و دو هزار و چهارصد و سی و شش دالر اختلاس به همراه جعل سند

آقايان يونس قانونی و اشراق حسينی پاسخ بدهند

شنبه 29 ژانويه 2011, بوسيله ى کامران میرهزار

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس