کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > افشار با گذشت هجده سال همچنان درانتظار عدالت

افشار با گذشت هجده سال همچنان درانتظار عدالت

يكشنبه 13 فبروری 2011, بوسيله‌ى بصیر آهنگ

بازهم یک سال دیگر گذشت وافشار با سکوت واندوهش وبا چشمان خیره ازخون وبدن پاره پاره از خنجر، منتظر عدالت ماند. فاجعه افشار هجده ساله شد ودراین هجده سال تمام، صدای "هَــــــــل مِن نـــــاصـــرُ یَنصُـــر نـــــی" اش، تداوم یک مظلومیت تاریخی وتکرار جنایت های پشت سر هم را فریاد کشید.

امروز افشار با هجدهمین سالگردش یک بار دیگر از ما میخواهد چرا این سند مظلومیت وحق تلفی در برابر چشمان قصابانش همچنان مسکوت مانده است؟

امروز با گذشت هجده سال ازاین تراژدی بزرگ، فریاد کودکان مظلوم افشار ما را فرا می خواند تا این مسلخ وقتلگاه انسان به نام هزاره را از یاد نبرده وآنرا به عنوان یک سند زنده از قتل عام ونسل کشی در تاریخ جنایت های سیستماتیک علیه بشریت ثبت کنیم.

افشار با سیلاب های خونش امروز یک بار دیگر از ما میخواهد تا جلوی خون فروشانِ مصلحت اندیش را بگیریم ونگذاریم این خونهای به ناحق ریخته شده همچنان زیر پا گردد. وما نیز یک بار دیگر با ناله ها وضجه افشار و ویرانه اش هم صدا خواهیم شد وافشار را روایت خواهیم کرد ولی با این تفاوت که ما در برابر افشار شرمنده ایم وتا هنوز عمق این فاجعه ی غم انگیز را درک نکردیم.

ما شرمنده ایم زیرا تاهنوز قصابان این فاجعه در مقابل چشمان ما و سکوت سیاه این ویرانه ها، نه تنها به حیث مجرمان این تراژدی الم ناک محاکمه نشدند، بلکه حالا، حتا خندان تر وفعال تر از دوران ارتکاب این جنایت؛ در چوکات دولت، پارلمان، ودیگر عرصه های اجتماعی، سیاسی حضور پررنگی دارند.

در طول این هجده سال ما در کنار افشار زجر کشیدیم وروحا شکنجه شدیم ومنتظر ماندیم، زیرا فکر می کردیم تیکه داران حقوق بشر وقانون وعدالت و کسانی که داد از انسانیت می زدند، فاجعه ی به این بزرگی که در آن یک شهر انسان نابود گردید، فراموش نکرده و برای اجرای عدالت تلاش خواهند کرد.

حالا بعد از هجده سال در حالی که قصابان فاجعه افشار با تکیه بر قانون معافیت مسخره شان که برای گریختن از قانون وعدالت برای خود شان ساخته اند وفکر می کنند که دیگر دست قانون به آنها نمی رسد، با پیام واضح اعلام می کنیم که منتظر باشند" دیر یا زود عدالت از راه می رسد". عدالت از راه می رسد وشما، با تمام پرونده های سیاه تان، به جرم همه خونهای که به ناحق ریخته اید وبه دلیل همه ویرانی های که بار آورده اید، پاسخ گو خواهید بود. سیاف، قانونی، انوری، محسنی، ربانی و... شما هیچ گاهی نمی توانید از قانون فرار کنید، این لکه های خون که از گلوی انسانهای افشار ، بر پیشانی شما نشسته است تا عدالت اجرا نشود امکان پاک شدن را ندارد. به قول شاعر که می گوید:

" خون ناحق دست از دامان قاتل بر نداشت / دیده باشی لکه های دامن قصاب را."

اینجا همچنان به آنهای که با معامله گری ها، مصلحت وسکوت شان این سند زنده ی مظلومیت، حق تلفی، ستم و قتل عام را میخواهند از ما بگیرند، هشدار می دهیم، قبل از آنکه خون مردم به جوش آید دست از این کار بردارند. درعین حال ما ازهمه ی انسانهای آزاده و خصوصا نسل جوان کشور که امیدِ فردایِ بهتر هستند میخواهیم تا با تلاش های جدی شان افشار را از باتلاقِ سازشگري نجات دهند. حفظ افشار وتلاش در جهت اجرای عدالت وبه محاکمه کشاندن جنایت کاران وقصابان این تراژدی درد ناک یکی از مسئولیت های اجتماعی وانسانی ماست. ما با اتحاد صمیمیت وآزاده گی، در مقابل قانون گریزان ، معامله گران و سودا گران "سکوت" ایستاده ایم وتا آخرین نفس خویش، برای کشاندن قصابان افشار ودیگر جنایت کاران در پای میز محاکمه وتطبیق عدالت انتقالی تلاش خواهیم کرد. افشار همیشه در خاطره ها زنده است وهمه آنرا به عنوان سند زنده ی تاریخ ظلم، استبداد و نسل کشی حفظ خواهد کرد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


73 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > افشار با گذشت هجده سال همچنان درانتظار عدالت

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • از افشار بگزر , دا و وایه چه اگر افغانها په بلغاریه کشی رفیوجی ونیسی را به شه دی که نه . زر حواب را مه و وایه .

    اگر افغانها در بلغاریه رفیوجی بگیرند خوب است و یا نه . ؟ .

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.