کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > خشونت علیه زنان در خوست

خشونت علیه زنان در خوست

چهار شنبه 2 مارچ 2011, بوسيله‌ى خبرگزاری بست باستان

فريدالله ظاهر- خوست

اگرچه با ایجاد حکومت جدید درکشورکارهای قابل ملاحظه دربخش حقوق زنان درکشورصورت گرفته اما درولایت جنوب شرقی ولایت خوست هم اکنون خشونت علیه زنان ادامه دارد.

زنان وشماری از دختران در ولایت خوست از وضعیت موجود و خشونت های که دربرابرآنها جریان دارد سخت نگران اند.

آنها می گویند بالارفتن سن در نتیجه محروم شدن از ازدواج، محرومیت از حق تعلیم و آموزش ، از مشکلات جدی است که درحال حاضر زنان و دختران در ولایت خوست با آن مواجه اند.

زهره جلال نماینده شورای ولایتی خوست می گوید که آنها به کمک اداره امورزنان برای رفع مشکلات زنان دراین ولایت تلاشهای جدی را آغازکرده اند.

اومی گوید علمای دینی و بزرگان قومی وظیفه دارند تا دربخش حقوق زنان مردم را آگاه کرده وفامیل هارا از حقوق شان که دراسلام برای آنها داده شده با خبرسازند.

باین حال خاورامیری رئیس امورزنان ولایت خوست از آغازبرنامه ها برای حل مشکلات زنان و محوخشونت علیه آنان دراین ولایت خبرداده است.

او می گوید ریاست امورزنان به همکاری وزارت امور زنان کمپاین های را به منظورمحو خشونت علیه زنان و آگاهی دهی به مردم را آغازکرده است.

ازسوی دیگرکمیسیون مستقل حقوق بشردرزون جنوب شرق نیز از وضعیت موجود زنان و خشونت ها علیه آنان ابرازنگرانی کرده است.

شفیق الله نیازی رئیس دفترمحلی حقوق بشر می گوید قبل ازاین درولایت خوست بد دادن وبدل دادن زنان درسطح بلند قرارداشت اما حالا این روند کاهش پیداکرده اما منع زنان و دختران ازمکتب همچنان ادامه دارد.

این درحالی است که عنعنات ناپسند نسبت به سایرولایت ها درولایت خوست بیشترمروج بوده و همین امرباعث شده تا حقوق اسلامی که برای زنان داده شده ، نیز زیرپا شود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


59 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > خشونت علیه زنان در خوست

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.