کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > هشتم مارچ روز زن یا روز تجارت سیاسی دموکرات های یک روزه ؟

هشتم مارچ روز زن یا روز تجارت سیاسی دموکرات های یک روزه ؟

در این قحط سال عدالت و حقوق در کشوری با شالوده های بیمار و شیرازهء از هم گسیخته ، قاتلان دموکراسی و حقوق زنان اگر برای روزی هم دموکرات می شوند و داعیه دار حقوق زن میگردند هر چند برای زنان دولت مستعجل است ولی باز هم جای مسرت است.

دو شنبه 7 مارس 2011, بوسيله‌ى قطره

صدای پای هشت مارچ در گوشه و کنار جهان طنین انداز میشود.اندرز نامه های پُر طمطراق که در جوف مدح نامه های مجهز با کلمات قصار در وصف از مقام زن از سوی زن ستیز ترین افراد جامه به رشتهء تحریر در می آیند ، آرام آرام جریان ترافیک دنیای انترنیت را مشغول میسازد.

یکی لب به ستایش گشوده زنان را شهکار خلقت و خالق اخلاق جامعه میداند ، دیگری به قول از مشاهیر و بزرگان، زنان را کانون پُر فروغ خانواده ، مرکزمهر، مظهر عشق ، نمونهء عطوفت ،چشمهء عنایت و بالاخره چشم و چراغ روزگار میداند. یا لا العجب !!

که گویی پلنگ تیز دندان بر حسب تصادف از کوچه محبت گذشته باشد.

من در عجب ام که با خواندن این همه ستایش نامه های کاذبانه از سوی قاتلان حقوق زن ، چه احساسی به زن فراموش شدهء افغان دست خواهد داد ؟

ولی لاجرم میبایست یک حقیقت را قبول کرد که در این قحط سال عدالت و حقوق در کشوری با شالوده های بیمار و شیرازهء از هم گسیخته ، قاتلان دموکراسی و حقوق زنان اگر برای روزی هم دموکرات می شوند و داعیه دار حقوق زن میگردند هر چند برای زنان دولت مستعجل است ولی باز هم جای مسرت است.

هشت مارچ در فرهنگ غرب نقطه عطفی است برای شکستن باور های استعمار گرایانه در بارهء زنان و اما هشت مارچ در کشورما با دهل و سُرنای به اصطلاح داعیه داران حقوق زن بدرقه می شود.ولی تغیر در وضعیت زنان در حدی هیچ وبه میزان خشونت علیه زنان افزون میگردد.زنان با شدت ترین روش های فجیع دست و پنجه نرم می کنند و زنجیر های اسارت را بر دوش میکشند.

در طول تاریخ کشور ما زنان رنج بی عدالتی اجتماع را به نام جنس دوم بر دوش کشیده اند و میکشند.مدافعین با اصطلاح حقوق زنان، با بیان اینکه ارشادات" راه صراط المستقیم "برای بهبود زنده گی زنان است در حقیقت به مشکلات زنان می افزایند.

پس خانم ها و بانوان عزیز !!

دغدغه های دروغین عدالت خواهی و دفاع از حقوق زنان هیچگاه نمی تواند حرفی را بر مسند بنشاند و الی شما زنان آگاه در برابر این دموکراتان یک روزه و زن ستیز اعم از راستِ سنت گرا تا چپِ دموکرات نما با توان خود بتازید.

در فرجام از ته دل روز زن را به تک تکِ شما تبریک عرض میکنم و سخنم را با فرد شعری با پایان میبرم .

به هستی بنگری از راه بینش/ بدانی قدر زن در آفرینش
با احترام
نویسنده ​​ :​ ​قطره

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > هشتم مارچ روز زن یا روز تجارت سیاسی دموکرات های یک روزه ؟

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.