IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > هشتم مارچ روز زن یا روز تجارت سیاسی دموکرات های یک روزه ؟

هشتم مارچ روز زن یا روز تجارت سیاسی دموکرات های یک روزه ؟

در این قحط سال عدالت و حقوق در کشوری با شالوده های بیمار و شیرازهء از هم گسیخته ، قاتلان دموکراسی و حقوق زنان اگر برای روزی هم دموکرات می شوند و داعیه دار حقوق زن میگردند هر چند برای زنان دولت مستعجل است ولی باز هم جای مسرت است.
قطره
دوشنبه 7 مارچ 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

صدای پای هشت مارچ در گوشه و کنار جهان طنین انداز میشود.اندرز نامه های پُر طمطراق که در جوف مدح نامه های مجهز با کلمات قصار در وصف از مقام زن از سوی زن ستیز ترین افراد جامه به رشتهء تحریر در می آیند ، آرام آرام جریان ترافیک دنیای انترنیت را مشغول میسازد.

یکی لب به ستایش گشوده زنان را شهکار خلقت و خالق اخلاق جامعه میداند ، دیگری به قول از مشاهیر و بزرگان، زنان را کانون پُر فروغ خانواده ، مرکزمهر، مظهر عشق ، نمونهء عطوفت ،چشمهء عنایت و بالاخره چشم و چراغ روزگار میداند. یا لا العجب !!

که گویی پلنگ تیز دندان بر حسب تصادف از کوچه محبت گذشته باشد.

من در عجب ام که با خواندن این همه ستایش نامه های کاذبانه از سوی قاتلان حقوق زن ، چه احساسی به زن فراموش شدهء افغان دست خواهد داد ؟

ولی لاجرم میبایست یک حقیقت را قبول کرد که در این قحط سال عدالت و حقوق در کشوری با شالوده های بیمار و شیرازهء از هم گسیخته ، قاتلان دموکراسی و حقوق زنان اگر برای روزی هم دموکرات می شوند و داعیه دار حقوق زن میگردند هر چند برای زنان دولت مستعجل است ولی باز هم جای مسرت است.

هشت مارچ در فرهنگ غرب نقطه عطفی است برای شکستن باور های استعمار گرایانه در بارهء زنان و اما هشت مارچ در کشورما با دهل و سُرنای به اصطلاح داعیه داران حقوق زن بدرقه می شود.ولی تغیر در وضعیت زنان در حدی هیچ وبه میزان خشونت علیه زنان افزون میگردد.زنان با شدت ترین روش های فجیع دست و پنجه نرم می کنند و زنجیر های اسارت را بر دوش میکشند.

در طول تاریخ کشور ما زنان رنج بی عدالتی اجتماع را به نام جنس دوم بر دوش کشیده اند و میکشند.مدافعین با اصطلاح حقوق زنان، با بیان اینکه ارشادات" راه صراط المستقیم "برای بهبود زنده گی زنان است در حقیقت به مشکلات زنان می افزایند.

پس خانم ها و بانوان عزیز !!

دغدغه های دروغین عدالت خواهی و دفاع از حقوق زنان هیچگاه نمی تواند حرفی را بر مسند بنشاند و الی شما زنان آگاه در برابر این دموکراتان یک روزه و زن ستیز اعم از راستِ سنت گرا تا چپِ دموکرات نما با توان خود بتازید.

در فرجام از ته دل روز زن را به تک تکِ شما تبریک عرض میکنم و سخنم را با فرد شعری با پایان میبرم .

به هستی بنگری از راه بینش/ بدانی قدر زن در آفرینش
با احترام
نویسنده ​​ :​ ​قطره

آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس