صفحه نخست > خبر و گزارش > سرنوشت دختر ملا عمر پس از کشته شدن داماد به کجا انجامید؟

سرنوشت دختر ملا عمر پس از کشته شدن داماد به کجا انجامید؟

ملا عمر برای تحکیم رابطه گروه طالبان با القاعده، دختر خود را به زنی او در آورد. واضح است که با توجه به سنت هایی که ملا عمر به آن وابسته است و قوانین سختی که او و گروهش درباره زنان به اجرا گذاشته بود و در مناطق تحت کنترل آنان همچنان اعمال می شود، دختر وی هیچگونه اختیاری برای رد ازدواج با رهبر شبکه القاعده نداشته است.
کابل پرس
سه شنبه 3 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در مورد ملا عمر معلومات زیادی در دسترس عموم نیست. به نظر می رسد بیشترین معلومات درباره ی این سرکرده ی تروریستان افغان در اختیار شبکه های استخباراتی کشورهایی مانند انگلستان، پاکستان و عربستان سعودی باشد. این کشورها جزو حامیان اصلی تروریستان طالب می باشند که حدود دو دهه دسته دسته شهروندان افغانستان را در نقاط مختلف به خاک و خون می کشند.

یکی از معلومات اندکی که در برخی از رسانه های بین المللی به نشر رسیده این است که ملا عمر برای تحکیم رابطه گروه طالبان با القاعده، دختر خود را به زنی او در آورد. واضح است که با توجه به سنت هایی که ملا عمر به آن وابسته است و قوانین سختی که او و گروهش درباره زنان به اجرا گذاشته بود و در مناطق تحت کنترل آنان همچنان اعمال می شود، دختر وی هیچگونه اختیاری برای رد ازدواج با رهبر شبکه القاعده نداشته است.

پس از گذشت دو روز از انتشار خبر کشته شدن بن لادن داماد ملاعمر، خبر دیگری درباره جزییات کشته شدن وی در رسانه های بین المللی به نشر رسیده است. گزارش شده که در جریان عملیات برای بازداشت و کشتن اسامه بن لادن، یک زن کشته شده و دو زن دیگر نیز زخمی شده اند.

با توجه به اینکه انتشار اخبار در چنین مواردی فقط در اختیار دولت ایالات متحده آمریکاست، نمی توان پی برد که سرنوشت دختر ملا عمر به کجا انامیده است. آيا او نیز همان زنی ست که کشته شده و یا یکی از دو زن زخمی شده است؟

سرنوشت دختر ملا عمر به عنوان کسی که هیچ اختیاری به عنوان انسان از خود ندارد و به امر پدرش به زنی اسامه بن لادن درآمد، بازگوکننده یکی از زوایای شرایط سخت زنان در افغانستان است.

دو روز پیش باراک اوباما رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که نیروهای ويژه آمریکایی موفق به کشتن اسامه بن لادن در خاک پاکستان شده اند. درباره صحت اظهارات اوباما برخی کارشناسان تردید هایی ابراز کرده اند. آنان می گویند، بن لادن قبلا کشته شده بود و باراک اوباما با اعلام خبر کشته شدن وی در شرایط فعلی، بهره برداری تبلیغاتی می کند.

بلا فاصله پس از انتشار خبر کشته شدن بن لادن، عکسی جعلی از جسد وی در رسانه های پاکستانی به نشر رسید و پس از آن نیز بلافاصله در رسانه های معروف انگلیسی باز نشر شد که پس از مدتی آن را از سایت های خود حذف کردند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • تشویش نکو کامران جان. دختر فخر افغان ملاعمر بابا بلافاصله بعداز شهادت شیخ اسامه به عقد نکاح شرحی برادرش در بدل شش لک کلدار درامد.

  • میبخشین که عنوان اولی اشتباه بود

  • سلام بتمام برادران و خواهران عزیز کابل پرس?
   بدرک واصل شدن این عرب مردار خور نادان مزدور را به تمام برادران و خواهران داغ دیده چی داخلی و خارجی که از دست این جهنمی اسیب دیده اند تبریک میگویم و از خداوند پاک میخواهم سرنوشت ملا عمر و گلبدین مزدور نیز همچنین باشد .
   بالاخره خون شهدای مظلوم افغانستان بجوش امد و این قاتل به سزای اعمالش رسید و باید گفت که زن این مردار شده که جنده تمام عیار میباشد باید در همان خرابستان که شوهرلعنتی اش زنده گی میکرد زنده سوزانده شود چون نفس این کثیف ها نجس است .

 • In My idea like one Afghan Citizen about Mullah Omer, He was a bad man in world no just in Afghanistan people saw pine rather all world people be in pine with this man He no just dishonesty with Afghan people for all people of world that man was danger in the world he was hireling of foreign people at no one in the world to trust him was lair man he just by mane was Muslim in really he was profanity In my idea it became so good he blasted die
  All of Afghanistan people are Happy he blasted die this good good good
  he bleated mother fuck die

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس