صفحه نخست > دیدگاه > بن لادن هنوز زنده است!؟

بن لادن هنوز زنده است!؟

دروغهایی را که امریکایی ها به خورد مردم می دهد واقعاً مسخره کننده است.
نادر شاه نظری
پنج شنبه 5 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

قبل از سناریوی عملیات بن لادن، اوباما اعلان کرد که چند ساعت بعد او خبر های مهمی را اعلان خواهد کرد. خود همین موضوع برای انسانهای عاقل سوال بر انگیز است. اول اینکه او از کجا مطمئن بود که در عملیات علیه بن لادن موفق خواهد شد تا حامل خبر های مهمی باشد؟ درین میان اگر تیم نظامی اوباما در کشتن بن لادن تار و مار میشدند؛ باز هم خبر های مهمی بود؟

پس از سپری شدن چند ساعت از موضع مربوط، اوباما اعلان کرد که بن لادن توسط یک تیم نظامی او کشته شده است و جسدش در نزد امریکایی هاست. ابتدا اشوئیتپرس طی گزارشی، یک عکس جعلی را بنام بن لادن منتشر کرد که بعداً مقامات کاخ سفید اعتراف کرد که عکس مذکور مربوط بن لادن نبوده است.

اوباما در خبر مهمی که از قبل وعده ی آن را داده بود؛ گزارش داد که بن لادن در جریان مقاومت اش توسط تیم او کشته شده است. همین خبر را مقامات امریکایی سه روز بعد بتاریخ 4 می بصورت دیگری مطرح کردند که بن لادن مسلح نبود اما در جریان مقاومت زنی را برایش سپر کرده بود!

سوال اینجاست که وقتی بن لادن مسلح نبوده است، آیا از نظر مقاومت فیزیکی آنقدر توانا بود که کوماندو های امریکایی توان دستگیری اش را نداشتند؟ باز هم سوالی که مطرح می شود این است که آیا بن لادن وقتی با کوماندو ها در اتاق خوابش رو برو می شود؛ آنقدر نسبت به این کوماندو ها خوشبین بوده است که فکر می کند اگر زنی را سپر قرار بدهد دل نظامیان امریکایی به رحم می آید و او نجات می یابد؟

باز هم محل مقاومت بن لادن در تخت خوابش بوده است که در نهایت در آنجا کشته شده است؟ اگر در تخت خوابش بوده که هم مقاومت بن لادن و هم زنی که از او سپر ساخته شده است دروغ است. زیرا هر موجود زنده در حین حادثه از جایش می پرد و اگر مقاومت هم بکند خارج از بستره خوابش به دفاع می پردازد. تازه اگر کوماندو ها او را غافل گیر کرده باشد؛ پس گلوله ها می باید در رخت خوابش اصابت میکرد، در حالیکه عکسی که از تخت خواب بن لادن گرفته شده است نه نشانی از گلوله ها دیده می شود و نه هم خونی دیده می شود که مبین کشته شدن او باشد.

لئون پانتا رئیس سازمان سیا گفته بود که تصاویر جسد بن لادن به نشر خواهد رسید اما دو روز بعد مقامات امریکایی حرف شان را پس گرفته چنین استدلال کردند که جسد بن لادن رهبر القاعده هولناک است و ممکن است احساسات برخی را تحریک کند!؟

روزنامه اتریشی «österreich» بتارخ 3 می گزارش عملیات قتل بن لادن را با طرح تصویر کامپیوتری منتشر کرد که در آن تصویر نشان میداد که کماندو کای امریکایی با لباس هاس مجهز به تکنولوژی گزارش دهی، از جمله نصب کامره های ویدئویی و عکس برداری عملیات را اجرا کردند. این به اصطلاح عملیات را کاخ سفید مستقیماً نظاره می کرد. حال سوال اینجاست که وقتی عکس بن لادن پس از کشته شدن اش زیاد هولناک بوده است که پخش آن احساسات پیروان او را بر می انگیزاند؛ پس چرا تصویر های ویدئویی و عکس برداری او را قبل از کشته شدن اش پخش نمی کند؟

جالب اینکه کمیته قضایی مجلس سنا گفت که بن لادن برای تسلیم شدن هیچ تلاشی نکرد و برای همین هم کشتن او را موجه میداند!

مقامات امریکایی تنها در باره زمان کشته شدن و دستگیری بن لادن حرفهای ضد و نقیضی مطرح می کنند. اول می گویند بن لادن به شدت مقاوت کرد. بعد می گوید مقاومت کرد اما اسلحه نداشت. بعدش می گویند، تنها زنی را برای مقاومت اش سپر ساخته بود. بعد میگویند، بن لادن اصلاً برای تسلیم شدنش هیچ تلاشی نکرد و بهمین خاطر هم کشته شد!؟

وقتی گزارش قتل بن لادن توسط اوباما بتاریخ 2 می ساعت چهار صبح بوقت اروپا منتشر شد، تنها چند ساعت بعدش گفتند که جسد او با قواعد اسلامی کفن شده و با نثار دعا به آبهای دریای ارام رها ساخته است. جالب اینکه پس از آنکه جسد در آبهای آرام در حال شنا ور و طعمه های ماهی ها شد، مقامات امریکایی اعلام کردند که تحقیقات لابراتواری هم جسد را تائید کردند که مربوط به بن لادن بوده است!

سوالی که مطرح می شود این است که این ابزار تحقیقاتی در اختیار کماندو ها بوده است و یا اینکه این تحقیقات در مراکز علمی مجهر به تکنالوژی لابراتواری باید انجام می گرفت؟ از جمله در کدام شفاخانه و یا نهاد های علمی تحقیقاتی چنین تحقیقات صورت گرفته است و آیا موسسه مذکور این موضوع را تائید کرده است؟

دروغهایی را که امریکایی ها به خورد مردم می دهد واقعاً مسخره کننده است. آنها گفتند که دو هلوکوبتر امریکایی از خاک افغانستان پرواز کرده است بدون اینکه مقامات پاکستانی را در جریان قرار بدهد، در محل عملیات در آبیت اباد خود شان را رسانده است. جالب اینکه این هلوکوپتر ها از چندین شهر ها از جمله از فضای پشاور عبور کرده است اما مقامات پاکستانی همه بخواب رفته بوده اند و راه دار ها هم به نفع امریکایی ها از کار باز مانده بوده است. اینها دروغهایی است که مقامات امریکایی بصورت بی شرمانه به خورد مردم می دهند و برای فریب و اغوای مردم به خرد و منطق آنها نیز توهین روا میدارند.

به نظر اینجانب شکی نیست که هدف امرکایی ها ازین توطئه به اصطلاح قتل بن لادن؛ سناریوی دیگری روی دست گرفته اند. درین سناریو به نظر میرسد با رهبران القاعده تبانی و سازش صورت گرفته و درین میان دهن استخبارات پاکستانی را نیز بسته اند. چنانچه تا هنوز القاعده و نیروهای طالبان درین رابطه هیچ موضعگیری نکرده اند و مقامات پاکستانی نیز گفتند که از بابت اینکه بن لادن در ابیت آباد بوده و آنها ازین موضوع اطلاع نداشته شرمنده است!؟

تا هنوز رسانه های خبری صرفاً خبر منتشر کرده است اما سعی کرده از تفسیر و کنکاش در باره موضوع طفره بروند. لذا بنظر می رسد که مقامات دولت ها غربی در جریان موضوع قرار دارند. زیرا رسانه های خبری از جمله بی بی سی نیز هیچ پروپاگندی را درین رابطه دامن نمی زند.

در نتیجه سناریوی قتل بن لادن به هیچ وجه با منطق انسان سازگاری ندارد. یا اینکه بن لادن را سالهای قبل به قتل رسانده اند و یا اینکه او هنوز زنده است اما در دور جدیدی از معاملات قرار گرفته است.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس