صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > ماهیت احمد شاه مسعود از لابلای سخنان "جنرال" داوود

ماهیت احمد شاه مسعود از لابلای سخنان "جنرال" داوود

کلپ مصاحبه با "جنرال" ماشینی داوود که ناخواسته پرده از رازهایی برمیدارد
سليم پویان
سه شنبه 11 دسامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

"جنرال" داوود از جنگسالاران و قاچبران مشهور مواد مخدر در کشور ماست که اکنون به حیث مسئول بخش کنترول مواد مخدر در وزارت داخله افغانستان اجرای وظیفه میکند‍‍!!!

"لاس انجلس تایمز" به تاریخ ۲۹ می ۲۰۰۵ طی مقاله‌ای فاش ساخت که این جنرال ماشینی خود در قاچاق مواد مخدر دست دارد و وقتی قاچاقبری به گیر پولیس بیافتد وی فوری به کمکش شتافته آنان را رها میسازد!!در روز مرگ احمد شاه مسعود به تاریخ 9 سپتامبر 2007 تلویزیون "طلوع" در رثای این خاین و جنایتکار ملی افغانستان به سوگ نشسته و همدستان جرم وی را یکی پی دیگر به مصاحبه نشاند. اینان اکثرا در لابلای سخنان شان ناخواسته گوشه‌هایی از ماهیت کریه مسعود و وابستگی های جهانی او را افشا نمودند.

در این کلپ بریده هایی از سخنان داوود جمعاوری شده که چند نکته مهم را در بر دارد:

 • استقبال مسعود از طالبان در آغاز. اگر طالبان برای وی یک وزارتی میداند وی شاید فوری میپذیرفت.
 • اعتراف به اینکه جنگ های ویرانگر مسعود و شرکا در کابل به حدی ماهیت اینان را به مردم برملا ساخته بود که مردم چه که حتی قومندانان معروف جمعیت از طالبان استقبال کردند و این گروه تاریک اندیش را منجی صلح نامیدند.
 • اعتراف مسعود به اینکه بین طالبان و آنانی فرق ماهوی وجود ندارد و خواستهایشان یکیست. این اعترافات را وی در آن زمان در مصاحبه هایش با مطبوعات نیز نموده بود.
 • غارت منابع طبیعی افغانستان و مخصوصا زمرد بوسیله این جانیان که امروز از برکت آن بلندمنزلها میسازند و شرکتها میسازند. همین اکنون گفته میشود که شرکت عظیم "گاز گروپ" از شخص فهیم است که میلیونها دالر در آن سرمایه گذاری کرده و تقریبا گاز افغانستان را در انحصار گرفته.
 • اعتراف به این راز روشن که مسعود چاکر کشور های ایران، تاجیکستان و فرانسه بود.
 • و اینکه اطرافیانش مثل فهیم و عبداله و دیگران بیکاره اند و مسعود به آنان ارزشی قایل نبوده.
 • و...
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اقاي سليم
  لطفا از شما خواهش ميكنم بي خريطه فير نكنيد
  من در باره داود كدام نظر ندارم و نه هم كدام علاقه مندي به داود و افراد مانند او چون فهيم قانوني محقق سياف وغيره
  ولي در مورد احمد شاه مسعود بايد گفت كه وي نه مانند اينها بود و نه در ارزوي چوكي و قدرت مي جنگيد اگر وي در مقابل طالبان مقاومت ميكرد فقط و فقط براي قطع مداخلات پاكستاني ها بود و اگر مسعود براي چوكي ميجنگيد بايد در ملاقات كه با خانم البرايت وزير خارجه اسبق امريكا در استالف داشت و پيشنهادات كه وي برايش كرده بود قبول ميكرد و يكجا با طالبان پاكستاني و امريكايي در قدرت مينشت ولي وي اينكار را نكرد زيرا او افتخار و سربلندي افغانستان را افتخار و سربلندي خود ميپنداشت.
  چرا مسعود از طالبان در اول پشتيباني نمود سوال است كه بار ها اقاي كرزي ريس جمهور برحال كشور جواب داده است زيرا طالبان در اوايل انطور نبودند قسميكه ما و شما مشاهده كرديم

  • اینقدر میگویند که احمد شاه مسعود قهرمان دنیال چوکی نبود میتر سم نگویند وی یک فرسته به شکل آ دم بود که برای نجات ملت افغانستان از جانب خدا آمده بود وی آنقدر دنبال قدرت و حفظ آن بو د که به جز افراد بی سواد جاهل چاپلوس کسی دیگری را تحمل نمیکرد اوهر چه با سواد وچیز فهم بود از دره پنجشیر بدور انداخت و ازاو با ش موتر وان و غیره استفاده نمود اگر چند باسوادی هم دورش بود بی پدر مادرانی بودند که هویت و سابقه شان برای کسی معلونبود او برای چندمین سال برادر عیاش وبی ایمانش را به عنوان سفیر در لندن تعین نمود وی برای اینکه بتواند با سی ای ومقامات امریکا خوبتر رابط بر قرار کند مزدو وجاسوس معلوم الحال آمریکارا بنام مسعود خلیلی انقدر بزرگ ومهم ساخت که و زیر دست راستش همان راب خوار دائم الخمر بود مگر او از مسعود خلیلی فاسد جاسوس چه میخواست او نه مسلمان بود و نه هم اخوانی برکت همان بزرگی های قهرمان است که وی به عنوان یکی از سفرای مادام العمر ملت بدبخت افغانستان در آمده است برای افشای چهره راستین قهرمان یک کتاب درکارا ست اگر خود خواهی های ایشان نبود یقینا امروز افغانستان چنین نبود و السلام راستگو

  • بلی تلاش بخاطر "قطع مداخلات پاکستان" خنده آور است.

   از یکسو گویا صدها هموطن ما را به قتل میرساند به این ادعا که مداخله پاکستان قطع شود از جانب دیگر استادش ربانی از حمیدگل کثافت رئیس آی اس آی درخواست میکرد که بیاید و برایش اردوی ملی بسازد!!

   مداخله پاکستان را قطع میکرد ولی با آخوندهای خونخوار ایرانی میساخت و دست آنان را در افغانستان باز میگذاشت.

   مداخله پاکستان را گویا قطع میکرد اما دست مداخله سی آی ای و فرانسه را باز میگذاشت و تمام روز مشاورین ایرانی و فرانسوی را در کنارش داشت.

   این ادعاهای دروغین را دیگر نمیتوانید بر مردم بقبولانید. یک جنایتکار را قهرمان نامیدن خودش جنایت است.

  • دوست خوب آقا کامران!

   می خواهم در شروع کامینت خود بگویم من یک هزاره ازغرب کابل هستم.
   جنگهای زیادی هم با احمد شاه مسعود داشتیم که باعث هزینه های زیادی برای طرفین درگیری شد. ولی حالا و پس از 15 سال از آن روزها تحولات زیادی رخ داده است که باید دنیا را با عینک دیگری دید. من مشخصا به شیوه کار اطلاع رسانی شما جناب کامران میر هزار انتقاد دارم و نیز تمامی کسانی که د رکامینتهای خود نفرت نژادی را ترویج می نمایند . نمی دانم شما از نشر و پخش این نوع نوشته ها و کلیپهای ویدیویی چه اهدافی را دنبال می کنید؟ اما ما(مردم افغانستان) فعلا در دوران صلح زندگی میکنیم. لطفا شما هم اگر رسالتی در ورای کار خبر رسانی تان وجود دارد از ادبیات صلح و دوستی به مردم تبلیغ کنید نه ادبیات نفرت و کینه های دوران جنگهای خانمانسوز داخلی. مابه اندازه کافی به همدیگر بد گفته ایم. بد عمل نموده ایم و برای رفع کدورتها و کینه های دوران جنگ های داخلی نیاز مند روند دیگر هستیم. شما می دایند که خاین گفتن یک فرد بسیار آسان است ولی تبعات اجتماعی آن در شرایط به شدت شکننده افغانستان خطرناک، ناگوار و تلخ است. مزید بر آن هنوز کسانی هستند که خایینی که شما از آنها نام می برید برای آنان خادم ، مورد احترام و حتی رهبر ند. شما بخواهید یا نخواهید احمد شاه مسعود مورد احترام برادران تاجیک ماست. استاد مزاری مورد احترام قاطبه مردم هزاره است. شما در کابل تشریف دارید هر ساله مراسم سالگرد قتل احمد شاه مسعود و استاد مزاری را می بینید. آن همه مردمیکه برای احمد شاه مسعود و مزاری اشک می ریزند و آنان را رهبر خود خطاب می نمایند چه جایگاهی در میزان نقد و نظر شما دارند؟ آیا همه آنان خاین هستند؟ آیا همه آنان احمق هستند؟ جنرال دستم هذالقیاس رهبر مردم ازبک است و..... وقتی شما اینهمه بی مهابا و بدون در نظر گرفتن این واقعیتها بر این شخصیتهای مورد احترام اقوامشان می تازید نه تنها کار درستی نمی کنید بلکه نفاق و شقاق ملی را هم زیاد می سازید. لطفا ازاین شیوه ناپسند اجتناب نمایید. موضوعاتی زیادی برای بحث ونقد و نظر وجود دارد تا به آنها بپردازید حتما نباید مردگان را ازگور بیرون آورده و محاکمه نمایید. اگر دنبال محاکمه خاینین هستید به انداز کافی خاین زنده وجود دارند. چرا سراغ ملا عمر نمی روید؟ چرا سراغ حکمتیار نمی رویید؟ و هزاران چراهای دیگر..........تازه اگر قرار است نقدی در مورد عملکرد آنان انجام شود نباید از چوکات ادب و نزاکت و عفت کلام خارج باشد. شما باید از طالبان ماده راوایی تفاوت داشته باشید که همه موجودات روی زمین جز خود شان را خاین/وطن فروش/بی ناموس/و.....خطاب می نمایند.همین و بس

  • آقای علی سلام .
   وطندار عزیز شما فرمودید که مردم افغانستان فعلا در دوران صلح زندکی میکنند فکر میکنم که شما در داخل وطن نیستید که همه این مشالفت های که در دو انگشت پنهان نمی شود بیبینید . برادر چرا یکطرفه و بدون تحلیل سخن میزنید .شما از چه کس ها دفاع میکنید این مردمی که همه شان مجاهدین خواه بودن ودست بدعا .ای کاش زبان ما گنگه میشد و مجاهد نمیخواستیم همه کشته دادن بالای ناموس شان تجاوز شده مال شان تاریخ شان فرهنگ و کلتور شان ..... را بچه گور ها بغارت بردن وشما میگویید که یاد نکنید میرهزار چه مقصد دارد این میر هزار نه بلکه مردم متضرر هستن که آواز بلند میکنند کسی دیوانه نیست که نا حق کسی را در موردی دنبال کند این را بدانید که اگر اشخاص و افراد به گذشت زمان بمیرند مگر اولاد های شان است که انتقام میخواهند . قرار که شما بیان کردید شما هم در جبهات به صفت مجاهد به کمک کشور دوست و برادر ایران جنگیدید ولی ظلم نکردید تجاوز نکردید دست تان به خون آلوده نیست ولی این را باور دارید که همین حزب وحدت . اتحاد .شورای نظار .... مظالمی را که بحق مردم بی دفاع وطن کردن و من خودم که در منطقه اقامت داشتم به چشم سر دیده ام چه میگویید آیا صرف نظر شود اگر بلی میگویید از شما کرده بی احساس دیگر پیدا نمی شود .

  • من ازین آقایان که از مسعود و داوود و سایر مجاهدین انتقاد میکنند، این سوال را دارم که آیا جنگ در برابر روس، و پاکستانی ها برحق بود یا خیر؟

   اگر جنگ برحق بود، مسعود افتخار جنگیدن در برابر هردو را دارد. جنگ مسعود در برابر روس و پاکستان را اگر کسی نادیده میگیرد، باید وجدانی سخت بیمار داشته باشد. ازین حقیقت هیچکسی نمیتواند انکار کند. پنجشیر از تانک سوخته و موتر سوختهء روسی پر است. جنگ مردم ما به رهبری مسعود و سایر مجاهدین در برابر طالب مثل آفتاب روشن است. بازهم اگر کسی چشم میپوشد، یا جنایتکار مزدور است یا وجدان ندارد و حقیقت را نمی بیند.

   سوال دیگر اینست که اگر مسعود و داوود و امثالهم در برابر روس و پاکستان نچنگیدند واین جنگ برحق هم بوده باشد، پس چه کسی جنگید؟ آن جنگجویان چه میکردند که مسعود نمیکرد؟ چرا کار آنهایی را که میگویید با روس جنگیده اند، جنگ میدانید و کار مسعود در برابر طالب و روس جنگ نباشد؟ مگر خون مسعود و همرزمانش خون نیست؟ مگر هزاران شهید درسنگر نداریم که در پهلوی مسعود و سایر مجاهدین علیه روس و علیه طالب جنگیده اند؟؟؟؟

   حالا، بیایید بگوییم که مسعود نجنگید. شما کسانی که انتقاد میکنید و او را نوکر و چاکر خارج میدانید، شما ها چه کرده اید؟ این وطن تنها از مسعود که نبود. ازشما هم بود. شما هم در برابر وطن ومردم مسوولیتی داشتید یاخیر؟"؟؟؟؟؟ شما ها چه کرده اید؟؟؟؟؟

   یک بار سرهای بی ننگ خود را به گریبان های دریده از رسوایی تان فرو ببرید و از خود بپرسید که خودتان، پدرتان، براداران تان و خویشاوندان تان برای نجات وطن، برای نجات دین، برای نجات ناموس وطن چقدر قربانی داده اید و چه کرده اید؟ اگر قربانی داده باشید آن قربانی ها را پاس میدارید. من یقین دارم که قلم هایی که امروز علیه مجاهدین می نویسند و با جهاد و مقاومت مخالف و دشمن اند، تنها به خاطری است که اینها خود افتخار هیچگونه ایثار و قربانی برای وطن، دین و ناموس کشور را ندارند.

   کسی میتواند علیه جهاد و مقاومت انتقاد کند که خود درراه خدا و وطن جهاد کرده باشد و دربرابر لشکر خریده شدهء پاکستان یعنی طالبان به مقاومت پرداخته باشد. کسی نفس جهاد ومقاومت را رد میکند، کافر است، نوکر خارجی است، دهری است و نوکر یهود و نصاری است.

   برداشت هایی که کامران میرهزار از گفته های داوود کرده است، همه به امر و فرمایش خارجی هاست.

  • دوستان گرامی....
   اگر واقعا همه ما میخواهیم که گویا جنایتکاران محاکمه شوند، باید از امیر عبدالرحمن جابر،نادر غدار و محمد گل؟مومند کثیف آغاز کنیم و پس از آن دیگران را. انسانیت و عدل و داد نیز چنین حکم میکند.در غیر آن ادعای محکمه جنایتکاران حرف پوچی بیش نخواهد بود.

  • شما اصلا سواد تان را پاکستان در وخت که نواسه آنها هستی نداری
   جوان بیهوده گب نزن

   آنلاین : http://www.qayomomary01.blogfa.com

  • اقای کامران میرهزار من هم یک هزاره و خاستاری پشرفت هزاره و افغانستان هستم اما اگر شما فکر میکنید که با ساختن یک ویبلاگ و پخش سخنان نا سنجیده و بی مفهوم شما خدمت به هزاره ها میکنید وا قعا در اشتباه هستید. ممکن مسعود از نظر من و تو کسی ایست که با رهبری هزاره ها جنگیده اما همانقدری که امروز مزاری پیش مردم ما عزیر است به همان اندازه مسعود نزد برادران تاجک ما عزیز است.
   شما بیست سال عقب تر زنده گی میکنید، اگر میخواهید به هزاره ها خدمت کنید راهای دیگری وجود دار د تا به مردم خود خدمت کنید ، اما اگر خاین به هزاره ها هستید هزاره ها را بین اقوام افغانستان در اقلیت و جدا از دیگران قراردهید مر دم افغانستان چنین اشخاصی را بشتر از این تجربه کرده و میدانند که در هر قومی افرادی مختلف وجو دارد.
   ما باری اول وقتی شما را در تلوزیون دیدم خوش شدم که هزارها افرادی تحصیل کرده و فعال مثل شما هم دارند اما حا لا فکر مکنم جای تاسسف است که فردی تحصل کرده ما بیست سال قبل تر زنده گی میکند ، البته سخنانم از بیغرتی نیست وقتی طالبان میخواستند موی مرا کوتاه کنند من با مشت ولگد از خود دفاع کردم و بعد به پا کستان مها جر شدم.

  • اقای نبی زاده با تمام احترامیکه به نظرات مردم ، عقاید و باورهای و افرادی دل سوزی وطن دارم باید گفت که جنگ های افغانستان را از ابتدای جهاد تا جنگهای کابل نمیتوانیم در یک ردیف بینویسیم ، ابتدای اکثری مجاهدین افغانستان با اخلاص و نیت پاک بود به جز افرادی کمی که اله دست پاکستان و آمریکا بودند. اما اگر بعدتر جنگهای کابل را بیبنیم صفحه سیاه تشکل میشود و رهبری این جنگها را افرادی مثل مسعود ، مزاری ، سیاف ، ربانی، فهیم، دوستم ، انوری و امثال این ها میکردند. بعد از امدن طالبان از این سخن ما نمیتوانیم منکر شویم که همین افراد چون از جنگ کاملا خسته شده بودند ، با امدن هر گروه دیگری خوش بودند واین سخن را جنرال داود به وضاحت و مستند میگوید که وقتی طالبان شرایط خودرا گفتند و این را هم گفتند که یک هدف ما از بین بردن نیروی میلشه دوستم است مسعود گفت" هیچ فرقی بین اهداف ما و شما وجود ندارد" اما با تحلیل دقیق تر میبینم که مسعود را طالب قبول نکرد اگر یک وزارت برایش میداد هیچ وقت مسعود با طالب جنگ نمیکرد.
   باقی ماند جنگ تحمیلی پنجشیر ، این جنگ هم تحمیلی بود ، چون با دست یافتن طالب به مسعود و امثال مسعود این ها جان خودرا ازدست میدادند. و دره بودن پنجشیر مسعودر ا به شیر پنجشیر تبدیل کرد چون دفاع از هم چنین یک منطقه کاری مشکل نیست.

  • تحلیل گر بی طرف!

   یک اصطلاح کابلی است که می گوید: جرت!

   با معذرت از لحن بی ادبانه. اما جدیت موضوعات، از جمله موضوع احقاق حقوق مردم، مخصوصاً کسانی که در طول سالیان با آنها برابر رفتار نشده بود و از بسیار امتیازات شهروندی محروم بودند با مسخره بازی امروز فرق دارد. آن زمان اگر ایستادگی نمی شد، امروز کشور ما باز در دوران نادر خان و یا دورهء دیگر از سلطهء استبدادی قرار داشت. نه گفتن به قدرت پوشالی و تو خالی، با وجود هزینه های زیاد، ساز و کار روابط قدرت در کشور را برای همیشه تغییر داده است. دونفر در پی قدرت شخصی نبودند، یکی مسعود بود و دیگری مزاری. من معتقدم اینها را باید در ظرف دیگری مورد تحلیل قرار داد.

 • Salam ba hama!
  Ba naweshtane chneen chez ha dozdane shora-e-nezar ra nametawan khejalat dad, chera ke morghe shan yak leng darad wa hech waqt qabool namekonand. wa ham ba beradare nazardehenda bayad goft ke Khanom Albright hech waqt ba Ahmad sha Masoud dedar nakarda wa inha hama droghhaie shora-e-nezari ast.!

 • انتقاد که من با احمد شاه مسعود دارم اینست که احمد شاه در جرم کشتن هزارها تن از شهروندان کابل متحم است.او برخلاف اینکه شماه می گوئید که دنبال چوکی نبود. او صد در صد دنبال چوکی بود و چرا هزارها تن را در کابل و مخصوصا" در غرب کابل زنده به گور کرد.
  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  آنلاین : انتقاد

  • با لق لق سگ دریا مردا نمیشود .
   مسعود مرد آمد مردانه زندگی کرد و مردانه رفت .
   نه مانند این ههم قبیله سالارن که حتی ناموس شانرا هم بخاطر چوکس فروختند.

  • What one can expect to hear from the enemy of Afghanistan, and these guys who spent their lives out of Afghanistan and has been trained for this kind propaganda. There are stupid people who are suiciding themselves, and there were people who spook again Mohmammad Peace Be Upon Him. Shuma bacha hai na fahm, bi iftikhar, bighirati astid kai hich khoob ra az bad farq karda na mitanid

   Afghanistan has nothing to be proud of but Massoud. You may say some irrisponsible word but you can not cover the facts

   MIR HAZAR shakhsiat bi mahiat, az tariq tan froushi Zan khod website drist karda khowar mother to murdi bi ghairat gaim kai doost az dishan farq karda na mitani.

   آنلاین : ماهیت احمد شاه مسعود از لابلای سخنان "جنرال" داوود

  • وله تو راست گفتی که از لق لق سگ دریا مردار نمیشه ولی تو مسعود گوش بریده ره بیبین ودریا ره.
   مسعود کسی بودکه با زمرد وطن به شهرت رسید من یک تاجیکم وازدره پنچشیرم من نه بلکه صد ها تن جوان افغان که ذره ننگ دارند از این انسان وطنفروش متنفر است
   ما شخص را می گویم نه یک ملت را

  • دوست عزیز جمشید جان!

   از سیاق کلام جناب عالی من نتوانستم پنجشیزی بودن شما را درک کنم اما بهرحال اگر هم ازپنجشیر باشید هیچ جای کدام مناقشه نیست.

   خوب است که آن شهید بزرگوار مخالفین از داخل دره پنجشیرهم داشته باشد.

   اما مخالفت توأم با بی انصافی نمیتواند مورد پذیرش مردم قرارگیرد اینکه جنابعالی تااندازه وطنفروش بودن مسعود در دشمنی باوی قرار دارید نمیتوان شما را یک دشمن باانصاف تلفی کرد باوجودیکه حق ابرازمخالفت را دارید.

   زیرا وطنفروش درقاموس فرهنگ سیاسی افغانستان به آن رهبران میگویند که توسط قوای بیگانه بقدرت رسیده وبایکی ازهمسایه ها ضمن امضای یک معاهد از بخش ازخاک افغانستان گذشته باشد وآنرا تسلیم کشور همسایه نموده باشد.

   اگر شمافروختن زمرد پنجشیر را دلیل بروطن فروش بودن مسعود میدانید بازهم در اشتباه هستید.

   زیرادرتمام کشورهای افریقایی جنگ برسر منابع طبیعی بین حکومت ونیروهای مسلح وحود داشته ونیروی مسلط بالای هرمنطقه که درآن منابع طبیعی وجود داشته باشدحق قانونی خویش میداند که از آن برای تآمین مخارج جنگی خویش استفاده کند.

   زیرا اگر مقاومت خود آن نیرو مشروع باشد بناء فروش موادطبیعی ویا سنگهای قیمتی نیز کار مشروع وحق مسلم همان نیرو است که بناء بردلایل خاص حاضر به گردن نهادن به حکومت مرکز نیست.

   خلاصه اینکه اگر میخواهید بامسعود وپیروان راه مکتب مسعود مناظره منطقی داشته باشید باید مستند وبدون توسل به کلمات رکیک همچنان مراعات انصاف این مناظره را در سایت وزین کابل پرس? ادامه دهید خیلی خوش خواهیم شد.

 • shomara 5 darhkast taleban az masod nabod kardan hazarah bod ki in jeneralak az goftan on khoddary kard, ki masod ba hamah khast haye taleban movafeq va khastash haman bod

 • حسین فرخاری:
  دیگر گفتنی ندارم همین قدرمیگویم ازنشرهمچوموضوعات بی اساس چی منفعت دارین بجزاز نفاق بین ملت رنج کشیده افغان

 • اینکه شما انسانهایی کج اندیش و کم فهم هستید بر همه روشن است ولی من میگویم کسانی که به شیر دره پنج شیر توهین کنند همه خائن به وطن و مزدور هستند و امیدوارم روزی فکر شما به حدی بزرگ شود که بتوانید همه چیز را بفهمید!!!!!!

  • رسولی فرخاری
   اینکه کی خوب است وکی بد همه میدانند خداوند هم میداند که کی بخاطر رضاوخشنودی او ومردمش جان شیرینش را فدامیکند اما انسان های بی وجدان که از حقایق چشم پوشی میکنند بدانند که هیچ کس از مرگ فرار کرده نمی تواند روزی مردار خواهند شد وبا اعمال شومشان در دادگاهی الهی برای ابد محکوم مردن با افتخار بزرگ ترین آرزوی مسلمان واقعی است (شهادت ) که نصیب هر خس وخاشاک نمی شود این خایننی مثل دیگرخاینان روزی زلیلانه خواهند مرد ودر آن جا نه وطن فروشی به در دشان میخورد ونه یهود ونصارا که از نسبت داشتن و همکاری کردن با آنها افتخار میکنند همراه با آنها حشر خواهید شد واز عذاب خدا لذت خواهید برد هرچه میتوانید انجام دهید دنیا برای شماست انتحار ،جاسوسی ،وطن فروشی ،دیوسی ،ووو........................................................

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس