صفحه نخست > دیدگاه > تحصیلات عالی در خواب

تحصیلات عالی در خواب

محمد
يكشنبه 15 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

امروزمانند هر چه چیز دیگر تحصیل و دریافت مدارک تحصیلی مسیر و مدارج بالائی خویش را پیموده و به گفته کاکه های کوچه و بازار امروزی طوفان کرده است.

با پیشرفت تکنولوجی در دنیا امروز سهولت های زیادی برای بشر فراهم گردیده است , در زمینه تحصیل نیز سهولت برای دانشجویان و علاقه مندان مهیا شده است. بر علاوه سیستم کلاسیک تحصیلات عالی وآموزش حضوری در دنیا امروز سیستم های پیشرفته دیگری چون آموزش غیر حضوری , نیمه حضوری , آموزش از راه دور و آموزش آنلاین , آموزش به وسیله تدریس, آموزش خودی و آموزش به وسیله تجربه میباشد.

در دنیا امروز از هر یک این روش ها فوق الذکر مطابق به نیازمندی و شرائیط دانشجو استفاده شده و کوشش میشود تا به نیاز های آموزشی بشر در هر گوشه و کنار دنیا پاسخ داده شده و دانش روز به تمام علاقه مندان آن به سهولت های لازمه و ممکنه قابل دسترس باشد.

اما در کشور عزیز ما مانند همه چیز که یکبارکی و به صورت سر سام آور با آمدن پدر بزرگ دموکراسی متحول شد سیستم ها ی آموزشی نیز تحول غیر قابل باور داشته و مردم این کشور توانستند تا از تمام روش های مروج آموزشی دنیا استفاده نموده و علاوتا روش های موثر دیگر آموزشی و روش های تازه کسب مدارک تحصیلی را به علاقه مندان خاص و مشخصا برای مقامات دولتی ا فغانستان مهیا سازد.

آری ! اکنون میخواهم روش جدید آموزش عالی را برای شما معرفی کنم که هم از نگاه زمانی با صرفه بوده و هم هزینه آن مناسب حال تان باشد.با استفاده ازین روش آموزشی شما دیگر نیاز برای رفتن به دانشگاه برای مدت چهار سال که ده فیصد عمر مردم اکثر افغانستان است و یا هم برای رفتن به کالج های دوساله مسکلی که 20 فیصد عمر یک افغانستانی را تشکیل میدهد نیاز نخواهید داشت.

سیستم حدید آموزشی که بنده کشف نموده, ببخشید مقامات دولت کشف نموده اند ( حق مخترع و کاشف نظر به قانون محفوظ است) عبارت از سیستم آموزش در خواب است, متوجه باشید و نگران نباشید این خواب را با خواب های حیوانات خون سر د تعبیر کنید چون هیجگاهی بیشتر از یک شب را در بر نخواهد گرفت و کار چهار ساله را دریک شب انجام خواهید داد.( طفل یک شبه ره صد ساله میرود موسی بهشت از پی گوساله میرود).

دولت به خاطر سپردن حق به حق دار و امانت به اهل آن کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی را ایجاد نموده است , این کمیسون از مدتی به دینسو بازار بسیار گردم داشته و از وزیر الی وکیل, قاچاق بر الی قاچاق خر را مجزوب خویش گردانیده است.

پست مقام معاون ولایت بدخشان در سلسله همین امانت سپاری های به اصطلاح وطنی به گوش تاوک گزاشته شده است و کشمش ها و گوش مالی های برای به دست آوردن آن به شدت غیر قابل باور به میدان آمده و پای رئیس جمهور الی رئبس مغفور را برای تامین شفافیت هرچه بیشتر به خود کشانیده است.

چهار الی پنج چاپنداز ماهر عرصه بگیر و بخور ,بکش و بزن و بگیر و بگریز با سواری اسپ های های مست عرصه سیاست بدون لگام و جلو پا های خویش را به پیش نهاده و خواهان گرفتن گوساله شیر ده هستند.

قابل توجه این است یکی ازین کاندیدان حقیقتا که دارای تحصیلات تا صنف هشتم دبیرستان است و از برکت دولت پر برکت ما درین سال های آخر توانسته بود تا سند صنف دوازدهم و چهاردهم را با پرداخت مبلغ و سوته اخذ نموده اما این مردک نیز نمیتوانست او را به یکی از کاندیدان واجد شرائیط به این پست لپ و جپی و پر شیره و شربت مبدل سازد. به اساس مدراک و شواهد موجود جناب ایشان در ابتدا از نامزدی خویش درین پست صرف نظر نموده و میگفت کرزی صاحب به من وعده کرده است که تا من رئیس جمهور هستم و رهبر سر سفید با من هست تو معاون والی بدخشان هستی.

اما یک هفته بعد از گرفتن این موقف ایشان مغرورانه و متکبرانه اعلان نموده که بنده نامزد پست معاون ولایت بدخشان بوده و کس نمیتواند این پست را از پیش من بگیرد.

ایشان به شانه هارا بالا انداخته و با نظاره پر معنی از پشت عینک های سیا و سفید خویش به حاضرین فرمودند بنده اکنون لسانسه هستم و اگر کس و یا مقامی قبول ندارد این هم مدرک تحصیلی من. کاندید شائیسته تنها خودم درین پست بوده و از تجربه کافی نیز بر خوردار میباشم.

به نظر بنده جناب ایشان یکی از مخترغین قرن در عرصه آموزش و پرورش به حساب آمده و ازین طریق به دولت افغانستان به خصوص اداره اکادمی علوم افغانستان و سائیر نهاد های مربوطه پیشنهاد میکنم تا فورا اکتشاف جدید ایشان را به نام خود شان مطابق به رهنمود قانون اساسی کشور ( حق مخترغ و مکتشف محفوظ است)ثبت نموده و ایشان را مستحق تمام حقوق مربوطه بشناسند.

این کشف بزرگ مشکل رفتن چهار سال به دانشگاه را به آسانی حل نموده گرفتن مدرک تحصیلی لسانس را به میتود تحصیل در خواب و به صورت یک شبه به علاقه مندان آن در افغانستان و جهان پیشکش مینماید.

واژه های کلیدی

آموزش، مکاتب و دانشگاه
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس