کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > اگر هم ملا عمر کشته شده باشد، سیستم قبیله ای در درون خود ملاعمر های جدید می (...)

اگر هم ملا عمر کشته شده باشد، سیستم قبیله ای در درون خود ملاعمر های جدید می پروراند

پیش از ملا عمر، جنایاتکاران دیگر افغان، جنایاتی به مراتب سخت تر و سنگین تر در افغانستان انجام داده اند. تفکر برتری طلبانه، راسیسم و تمامت خواهی نژادی چنان در افغانستان ریشه دوانده که نمی توان حتا با مرگ ملا عمر امید چندانی به آمدن عدالت، صلح و برابری در افغانستان داشت.

دو شنبه 23 می 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

همه مطالب منتشر شده در کابل پرس درباره تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

کابل پرس: رسانه های مختلف گزارش هایی را مبنی بر کشته شدن ملا عمر، رهبر یکی از جنایتکار ترین گروه ها در جهان منتشر کرده اند. برخی رسانه ها نوشته اند که ملا عمر همراه با پاکستان و در جریان انتقال از شهر کویته به وزیرستان کشته شده است. با این حال سخنگوی این گروه تروریستی به خبرگزاری رویترز گفته است که ملا عمر زنده و در افغانستان می باشد.

کشته شدن ملا عمر گرچه می تواند، امید تازه ای به مردمی دهد که حدود دو دهه قربانی جنایات سیستماتیک وی و گروه وی هستند اما به نظر نمی رسد که با کشته شدن ملا عمر، تفکر عمیق شده طالبانیزم از افغانستان رخت بربندد.

ملا عمر خود پرورانده شده در سیستم قبیله ای ست که بصورت بالقوه می تواند هزاران ملا عمر و جنایتکار دیگر را در کشوری که افغانستان نام دارد تولید کند. همانطور که پیش از ملاعمر در زمان داود و ظاهر و هاشم و محمود و نادر و حبیب الله و عبدالرحمان و...افغانستان به دوزخی واقعی برای باشندگانش تبدیل شده بود و این جنایتکاران از هیچ جنایتی مانند نسل کشی، برده داری، تجاوز جنسی، غصب زمین و تبعیض دریغ نورزیدند.

پیش از ملا عمر، جنایاتکاران دیگر افغان، جنایاتی به مراتب سخت تر و سنگین تر در افغانستان انجام داده اند. تفکر برتری طلبانه، راسیسم و تمامت خواهی نژادی چنان در افغانستان ریشه دوانده که نمی توان حتا با مرگ ملا عمر امید چندانی به آمدن عدالت، صلح و برابری در افغانستان داشت. تا زمانی که قبیله سالاری حامیان جدی خود را در افغانستان و کشورهای دیگر دارد، تمامیت خواهی عمیق شده در تفکر قبیله سالاران که با تولید و قاچاق مواد مخدر و سرسپردگی پیوند خورده و امروز حامی سرسختی مانند حامد کرزی و اطرافیانش را دارد، این پدیده ی شوم ریشه کن نخواهد شد. سیاست کشورهای همسایه و مهمتر از همه کشورهایی مانند انگلستان که قرن ها از جنایتکاران افغان حمایت کرده اند و برای جنایات سیستماتیک به آنان یاری رسانده اند نیز مهم می باشد. کشورهای صادر کننده جهاد که خود در پول و شهوت غرق می باشند براحتی جامعه قبیله را بستر مناسبی برای ایجاد خشونت و جنایت تبدیل کرده و این جنایت و خشونت را به سراسر کشوری که امروز افغانستان نام گرفته گسترش می دهند.

چند قرن استعمار و تجاوز و اشغال این سرزمین توسط جنایتکاران افغان و بازتولید جنایتکاران نو، براحتی می تواند نسل بعد قبیله سالاران را نیز در همین محدوده ی فکری برای تجاوز و برتری طلبی بپروراند.

بدون گسترش آگاهی برای برابر اندیشی و عدالت و از میان رفتن تفکر قبیله ای نمی توان به آینده ی این سرزمین امیدوار بود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > اگر هم ملا عمر کشته شده باشد، سیستم قبیله ای در درون خود ملاعمر های جدید می (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • شهادت درراه خدا وآزادی وطن عالی ترین آرمان یک مجاهد میباشد. حضرت امیرالمومنین ملا محمد عمر آخوند زاده که سمبول مقاومت دربرابر اشغال کشورما دربرابر نییروهای اجنبی حساب میشود اگر شهید هم شده باشد ممکن است در بطی ساختن روند آزاد سازی کشور اندکی تاثیر کند اما درکل ، ملت افغان دربرابر اشغال به پا خاسته اند وهیچ تاثیری درمبارزه آزادیخواهانه ملت افغان ندارد.
    والسلام
    شبیر کاکړ
    گران افغانستان

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.