کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > تعدادی از پناهجویان افغانستانی در اندونزی بازداشت شدند

تعدادی از پناهجویان افغانستانی در اندونزی بازداشت شدند

دولت حامد کرزی نه تنها در داخل افغانستان علیه شهروندان افغانستان فعالیت می کند، بلکه در خارج از افغانستان نیز با بستن قراردادهایی با دولت های مختلف برای بازگشت پناهجویان و پناهندگان، بلای جان شهروندان افغانستانی شده است.

سه شنبه 24 می 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: خبرگزاری رویترز نوشته است که 95 پناهجو که در میان آنان پناهجویان افغانستانی نیز هستند، توسط پولیس در اندونزی بازداشت شدند. این خبرگزاری نوشته است که این پناهجویان در روستای Tanjung Jaya منطقه Pandeglang در ولایت Banten، در حالی که قایق حامل آنان شکسته و در حال غرق شدن بود، به چنگ پولیس افتادند. در میان این پناهجویان زنان و کودکان نیز می باشند. همین اکنون صدها پناهجوی افغانستانی در کشور اندونزی در بازداشت پولیس بسر می برند. بیشتر این پناهجویان هنگام عبور از آب های اندونزی به سوی آب های استرالیا بازداشت می شوند. دولت استرالیا بتازگی اقداماتی جدیدی را برای محدود کردن ورود پناهجویان به آب های این کشور روی دست گرفته است.

نبود امنیت، انتحار، انفجار، مسدود کردن راه ها و چپاول توسط طالبان و حامیان دولتی آنان، فساد گسترده در دولت حامد کرزی و بیکاری از علت های اصلی ترک افغانستان توسط پناهجویان محسوب می شود. همین اکنون هزاران پناهجوی افغانستانی در کشورهای مختلفی مانند تورکیه و یانان بسر می برند. وضعیت این پناهجویان که صدها تن از آنان در بازداشت پولیس هستند، نگران کننده است. دولت حامد کرزی نه تنها در داخل افغانستان علیه شهروندان افغانستان فعالیت می کند، بلکه در خارج از افغانستان نیز با بستن قراردادهایی با دولت های مختلف برای بازگشت پناهجویان و پناهندگان، بلای جان شهروندان افغانستانی شده است.

عکس از رویترزIP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


46 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > تعدادی از پناهجویان افغانستانی در اندونزی بازداشت شدند

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • اگر من جای مقامات اندونزی بودم برای این پناهجویان قلابی لچک واوباش بی غیرت حداقل بیست بیست سال زندان با شصت ضربه شلاق شرعی را درمحکمهء خاص تجویز میکردم. این به اصطلاح پناهجویان یک عده جوانان بی هدف وبی غیرتی اند که قدرت مبارزه ومقاومت دربرابر اشغال کشورشان را نداشته وراهی کشورهای غیرگردیده ودر آینده نسلهای که ازین پناهجویان بوجود میاید همه هویت ملی نداشته بلکه درهویت جمعی کشورهای دیگر حل وهضم میگردند. جالب این است که درمصر وتونس ولیبیا جوانان تغیرات جذری را بوجود می آورند خون میدهند وآزادی وشرف وسعادت به کشورهایشان به ارمغان می آورند امادرافغانستان سوار برقایق های بحری به سوی سرنوشت نامعلوم اکثرا غرق گردیده وخوراک نهنگ های دریائی میگردند. درقلب من هیچ ترحمی نسبت به این پناهنجویان وجود ندارد یکی وخلص/ پاک وصاف وپوست کنده

  • آقای شبیر کاکړ شما فکر می کنند که زمان عبدالرحمن است که هر کاری دیل تان خوا ست در حق مردم بیچاره، انجام بیتند ؟اگر مردم کشور را ترک کردن دلیلیش این است که نظام نظام طالبی است و سران قبیله ی اوغانی خاک را فورختن ‏تعاونی‏ خاک فورش های بی منطق ما باید پرداخت کنیم ؟چرا در ده ساله گذشته آقای کرزی مردم غیر افغان را در سی نظام قرار نداد که مردمی غیر افغان میتوانستنده کشور خود را نجات بیتند و حال شما از کدام غیرت دارد صحبت میکند ؟ از غیرت دیروزی تان حرف میزنند که پاکستانی ها در خانه های تان خوابیده بود ؟ و یا از غیرت امروزی حرف میزانند که سیاه پوستا ی امریکایی در قنداهار یا هلمند در خانه های تان خواب است !!!میدانند شما اوغان های بی منطق مایی شرم ما هستند عبدالله از سویدنhttp://www.youtube.com/watch?v=-tyJMK49WxY&feature=player_embedded

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.