صفحه نخست > عکس > تعدادی از پناهجویان افغانستانی در اندونزی بازداشت شدند

تعدادی از پناهجویان افغانستانی در اندونزی بازداشت شدند

دولت حامد کرزی نه تنها در داخل افغانستان علیه شهروندان افغانستان فعالیت می کند، بلکه در خارج از افغانستان نیز با بستن قراردادهایی با دولت های مختلف برای بازگشت پناهجویان و پناهندگان، بلای جان شهروندان افغانستانی شده است.
کابل پرس
سه شنبه 24 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: خبرگزاری رویترز نوشته است که 95 پناهجو که در میان آنان پناهجویان افغانستانی نیز هستند، توسط پولیس در اندونزی بازداشت شدند. این خبرگزاری نوشته است که این پناهجویان در روستای Tanjung Jaya منطقه Pandeglang در ولایت Banten، در حالی که قایق حامل آنان شکسته و در حال غرق شدن بود، به چنگ پولیس افتادند. در میان این پناهجویان زنان و کودکان نیز می باشند. همین اکنون صدها پناهجوی افغانستانی در کشور اندونزی در بازداشت پولیس بسر می برند. بیشتر این پناهجویان هنگام عبور از آب های اندونزی به سوی آب های استرالیا بازداشت می شوند. دولت استرالیا بتازگی اقداماتی جدیدی را برای محدود کردن ورود پناهجویان به آب های این کشور روی دست گرفته است.

نبود امنیت، انتحار، انفجار، مسدود کردن راه ها و چپاول توسط طالبان و حامیان دولتی آنان، فساد گسترده در دولت حامد کرزی و بیکاری از علت های اصلی ترک افغانستان توسط پناهجویان محسوب می شود. همین اکنون هزاران پناهجوی افغانستانی در کشورهای مختلفی مانند تورکیه و یانان بسر می برند. وضعیت این پناهجویان که صدها تن از آنان در بازداشت پولیس هستند، نگران کننده است. دولت حامد کرزی نه تنها در داخل افغانستان علیه شهروندان افغانستان فعالیت می کند، بلکه در خارج از افغانستان نیز با بستن قراردادهایی با دولت های مختلف برای بازگشت پناهجویان و پناهندگان، بلای جان شهروندان افغانستانی شده است.

عکس از رویترز

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • اگر من جای مقامات اندونزی بودم برای این پناهجویان قلابی لچک واوباش بی غیرت حداقل بیست بیست سال زندان با شصت ضربه شلاق شرعی را درمحکمهء خاص تجویز میکردم. این به اصطلاح پناهجویان یک عده جوانان بی هدف وبی غیرتی اند که قدرت مبارزه ومقاومت دربرابر اشغال کشورشان را نداشته وراهی کشورهای غیرگردیده ودر آینده نسلهای که ازین پناهجویان بوجود میاید همه هویت ملی نداشته بلکه درهویت جمعی کشورهای دیگر حل وهضم میگردند. جالب این است که درمصر وتونس ولیبیا جوانان تغیرات جذری را بوجود می آورند خون میدهند وآزادی وشرف وسعادت به کشورهایشان به ارمغان می آورند امادرافغانستان سوار برقایق های بحری به سوی سرنوشت نامعلوم اکثرا غرق گردیده وخوراک نهنگ های دریائی میگردند. درقلب من هیچ ترحمی نسبت به این پناهنجویان وجود ندارد یکی وخلص/ پاک وصاف وپوست کنده

    • به فکر من تو هیج انسان نیستی اکر انسان میبودی حتما دل رحم میداشتی تو از همان ایرانی های لچک و بی ناموس هستی

  • آقای شبیر کاکړ شما فکر می کنند که زمان عبدالرحمن است که هر کاری دیل تان خوا ست در حق مردم بیچاره، انجام بیتند ؟اگر مردم کشور را ترک کردن دلیلیش این است که نظام نظام طالبی است و سران قبیله ی اوغانی خاک را فورختن ‏تعاونی‏ خاک فورش های بی منطق ما باید پرداخت کنیم ؟چرا در ده ساله گذشته آقای کرزی مردم غیر افغان را در سی نظام قرار نداد که مردمی غیر افغان میتوانستنده کشور خود را نجات بیتند و حال شما از کدام غیرت دارد صحبت میکند ؟ از غیرت دیروزی تان حرف میزنند که پاکستانی ها در خانه های تان خوابیده بود ؟ و یا از غیرت امروزی حرف میزانند که سیاه پوستا ی امریکایی در قنداهار یا هلمند در خانه های تان خواب است !!!میدانند شما اوغان های بی منطق مایی شرم ما هستند عبدالله از سویدنhttp://www.youtube.com/watch?v...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس