در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > فشار های وزیر داخله بر پولیس بدخشان برای رهایی برادر فوزیه کوفی

فشار های وزیر داخله بر پولیس بدخشان برای رهایی برادر فوزیه کوفی

اندیشه بدخش
چهار شنبه 8 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

هدایت الله کوفی برادر فوزیه کوفی نماینده بدخشان، روز شنبه 15 جوزا حین انتقال 49 کیلوگرم هیروین در منطقه ی چته ی بدخشان باز داشت شد.

خان شیرین راسخ سخنگوی قوماندان امنیه بدخشان به خبرگزاری بست باستان گفت: "هدایت الله کوفی روز گذشته درناحیه چته شهر فیض آباد همراه با 49 کیلوگرام مواد مخدر دستگیر شده است."

همچنان حبیب الله فروغی، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی امنیت بدخشان ضمن تأیید این خبر گفت: "هدایت الله فرزند عبدالرحمان، از ولسوالی کوف آب بدخشان حین انتقال 49 کیلو مواد مخدر در فیض آباد توسط پولیس باز داشت گردید."

اکنون بسم الله محمدی وزیر داخله افغانستان به قومندان امنیت بدخشان فشار وارد نموده تا وی را رها نماید.
یک منبع که نخواست نامش گرفته شود از فرماندهی امنیت بدخشان گفت: "هرچند هنوز این قاچاقبر مواد مخدر در باز داشت پولیس به سر می برد اما وزیر داخله طی تماس تیلفنی خواستار رهایی او شد. این منبع گفت فشارهای سیاسی کوفی و طرفدارانش جریان دارد تا هدایت الله را از بند رها سازند."

همین گونه به گفته ی یک منبع نزدیک به دادستانی کل افغانستان، خانم کوفی که اکنون در کانادا به سر می برد، دیروز به اسحاق الکو دادستان کل افغانستان صحبت تیلفونی نموده و خواستار رهایی برادرش شده است. این منبع می افزاید که دادستان کل به خانم کوفی گفته است که وی نمی تواند در برابر قانون ایستادگی نماید اما کوفی مکررا از وی خواسته است که حاضر است هر همکاری را داشته باشد تا برادرش را رها نمایند.

فشار های خانم کوفی از مسیر دیگر نیز برای رهای برادرش آغاز شده است. خانم کوفی و برادرش نادر شاه کوفی ولسوال کوف آب، روابط نزدیکی با مارشال فهیم معاون ریاست جمهوری افغانستان دارند.

در یک گزارش دیگر که زمستان گذشته به نشر رسید، در آن تذکر رفته بود که خانم کوفی به فرمان مارشال از هلیوکوپتر های دولتی برای سفر از کابل به کوف آب استفاده می کند و خانم کوفی توسط این هلیکوپتر ها مواد مخدر را از کابل به کوف آب انتقال می دهد تا از آن طریق به تاجکستان، روسیه و کشورهای اروپای شرقی انتقال داده شود.

همچنان در آن گزارش از برادر دیگر خانم کوفی، به اسم مجیب نام برده شده بود که او در تاجکستان و روسیه از قاچاقبران مشهور شناخته می شود.

در ده سال اخیر قاچاق مواد مخدر در افغانستان و استفاده ی مقام های دولتی از قدرت دولتی خود در قاچاق مواد و انتقال آن به کشورهای جهان رسوایی های زیادی را در پی داشته است.

رسانه های داخلی و خارجی از دست داشتن احمد ولی کرزی برادر رییس جمهور کرزی در قاچاق مواد مخدر و همین طور دیگر بستگان مقام های دولتی و فساد مالی، به نشر رسیده است.

سال گذشته هنگامی که بلال برادر زاده ی حاجی دین محمد رییس کمپاین انتخاباتی حامد کرزی پس از قتل پولیس با مقدار زیادی هیروین که قیمت آن حدود دوملیون دالر اعلام شد باز داشت و اما در یک فرمان کرزی پس از دو روز رها شد، اکنون ظن این می رود که برادر خانم کوفی هم بدون محاکمه با استفاده از قدرت سیاسی او رها شود.

اندیشه بدخش- فیض آباد بدخشان

واژه های کلیدی
مواد مخدر
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • haya hin akhbar waqahat darad ya bazy siasy ast. bakhtary ka har waqt dar afghganistan mardaman makhalaf khod ra sar kob kanand ba nam haya: ashrar,zad inqalab,akhwany, bad tar communist,khalqi, parchamy, bad tar talab, alqaida, badtar qachakbar, zad hokok bashar tapa mizanand.
  khoda midanad waqahat chy ast?????????

  Dr Nemat

  • سلام به همه!
   درین شکی نیست که بنیادگذار قاچاق مواد مخدر همین جهادیون جنایت پیشه بوده و طالبان پیرو انان. مارشال بینی که ثروتش از حساب خارج شده یکی از عوامل مقتدر قاچاق مواد مخدر در منطقه بوده وهیچ قدرتی نیست که برایش بگوید بالای چشمت ابروست. فوزیه کوفی و دیگران مهره های کوچکی اند که به دهل مارشال بینی میرقصند. قاچاق مواد مخدر آدم ربایی و زورگیری بخش کوچکی از جنایات جهادیون و بالاخص شورای نظار است.

  • سلام و احترامات قلبی خود را خدمت برادر محترم و بزرگوار ماما فرید تقدیم میدارم خداوند شما را هیشمه در امان خود و سرفراز داشته باشد برادر عزیزم آفرین به شما و آفرین به گفته های راستین شما من صدفیصد باشما موافق هستم علت اصلی این همه بی بندباری ها و این همه کارهای که باعث تباهی وطن عزیز ماشد فقط و فقط این جهادیون (اجیران پاکستانی های کثیف)بودکه تا به دیروز از آخورهای پاکستان تغذیه میکردند و امروز بالای خون ملت مظلوم و بی چاره ما تجارت میکند از خداوند کریم و رحیم آرزو داریم که روزی بیاید که این قاتلین ملت ما یک یک به میز عدالت کشانده شوند و حساب و کتاب اعمال شان را ببینند!

   ( حسن زی)

 • تشکر جناب نوسنده که شما حقیقت را نوشته نموده اید.
  مروم ولسوالی کوف آب ولایت بدخشان مدت نه سال میشود زیر ظلم واسبتداد این خانواده ظالم قرار دارند.
  نه سال پیش توسط فرمان جناب مارشال فهیم برادر فوزیه کوفی نادر شاه را به حیث سرپرست ولسوالی کوف آب تعین نمود به حیث نماینده قاچاقبران مواد مخدر در آن ولسوالی فعالیت دارد.
  آنچه شما نوشته بودید که ایشان توسط هیلکوپتر های دولتی حین انتقال فوزیه کوفی مواد مخدر انتقال داده میشود حقیثت دارد بنده از جمله باشنده گان ولسوالی کوف آب میباشم.
  زمانیکه خانم کوفی را به ولسوالی کوف آب انتقال میدهد از فیض آباد مواد مخدر گرفته باایشان به ولسوالی کوف آب انثقال میدهد.
  هم چنان برادرش نادرشاه کوفی زمانیکه به مرکز می آید حین برگشت به ولسوالی کوف آب توسط هیلکوپتر برمی گردد آیا این سهولت برای تمام ولسوالی افغانستان یا وبدخشان است یا این مخصوص نادرشاه کوفی است که باخود مواد مخدر انتقال میدهد از هیلکوپتر استفاده می نماید.
  جناب مارشال فهیم خویش را آمر مجاهد میداند وخویش را جاینشین جناب آمر شهید میداند زمستان 1389 نمایندهای مجاهد ولسوالی کوفاب جهت شکایت از این قاچاقبر مواد مخدر به ولایت کابل آمدند.
  جناب ریس جمهور به حرف هایشان اصلا جواب نداد ونسبت سوابق مجاهد بودنش به خدمت جناب مارشال رفتن مارشال برای مجاهدین عمر خویش را بخاطر آزادی وطن از دست قشون سرخ نه پروای زمستان و تابستان داشتن برای آزادی زحمت کشیدن جواب داد آن کسی را که شما از ان شکایت دارید من کاملا می شناسمش شب از خانه برایش زنگ میزنم چرا این کار ها میکنی این نشان دهند این است کرزی هم مارشال از قاچاقبران حمایت میکند

جستجو در کابل پرس