IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > انتشار نامه ارسالی به آقای کرزی

انتشار نامه ارسالی به آقای کرزی

نیمان دبی
شنبه 11 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بعد ازگذشت نه سال ازتأسیس دولت انتقالی افغانستان به سرپرستی جناب حامد کرزئی، و نیز تحولات بعد از آن مشکلات مردم افغانستان نه تنها کم نشده بلکه همچنان فقر، بد بختی، بیکاری و ناامنی بر زندگی مردم سایه افگنده است. رشوت ستانی در ادارات دولتی، اقرباپروری در واگذاری و تعینات پوست های اداری، نا اهلی در عملکرد کارمندان دولت، زور گیری در تصدی های ملکی توسط افراد شامل در حاکمیت، بی عدالتی در ارگان های قضائی و باالآخره دو روئی و عدم صداقت در امور اداری و غیر اداری توسط شخصیت های طراز اول مملکت، بصورت واضح و آشکار دیده میشود.

بعد ازگذشت نه سال ازتأسیس دولت انتقالی افغانستان به سرپرستی جناب حامد کرزئی، و نیز تحولات بعد از آن مشکلات مردم افغانستان نه تنها کم نشده بلکه همچنان فقر، بد بختی، بیکاری و ناامنی بر زندگی مردم سایه افگنده است. رشوت ستانی در ادارات دولتی، اقرباپروری در واگذاری و تعینات پوست های اداری، نا اهلی در عملکرد کارمندان دولت، زور گیری در تصدی های ملکی توسط افراد شامل در حاکمیت، بی عدالتی در ارگان های قضائی و باالآخره دو روئی و عدم صداقت در امور اداری و غیر اداری توسط شخصیت های طراز اول مملکت، بصورت واضح و آشکار دیده میشود.

بعد از معاهده بن در سال 2001 میلادی که منجر به تأسیس یک دولت مصلحتی گردید، مردم افغانستان که طعم تلخ جنگ های خانمانسوز داخلی و بعد ازآن یورش و حملات ظالمانه ای طالبان افراطی را چشیده بودند ، با آغوش گرم ازین فیصله نامه استقبال کردند. ملت افغانستان نه تنها به روند صلح و ثبات خوشبین بودند بلکه انتظاراتی را نیز از اداره مؤقت و به تعقیب آن دولت انتقالی داشتند. بنابرین تعداد زیادی از افغانها از داخل و خارج افغانستان بعد از به وجود آمدن دولت انتقالی در سال 2002 ضمن تبریک انتخاب آقای کرزئی به عنوان رئیس دولت انتقالی از او خواستند تا با گماشتن افراد صادق و مخلص در ادارات دولتی یک سیستم کارآمد و مفید برای حل مشکلات مردم ایجاد نماید و نیز برای دستگیری و مجازات افراد خائن به ملت و کشور افغانستان اقدامات جدی نماید. بنابرین من هم نامه ای ذیل را عنوانی رئیس محترم جمهور دولت انتقالی افغانستان نوشته توسط یکی از نزدیکانش برایش فرستادم و امروز که بیش از 9 سال از آن تاریخ میگذرد ولی جناب کرزئی هیچ اقدامی درین زمینه نکرده است بنابرین خواستم بخش های مهم این نامه را در نهمین سالگرد حکومت انتقالی کرزئی منتشر کنم.

بنام خدا

رئیس محترم دولت انتقالی افغانستان جناب حامد کرزئی السلام علیکم ورحمته الله
امیدوارم در لباس عافیت بوده در راه خدمت به وطن موفق باشید.

انتخاب شائسته شما را بعنوان رئیس دولت انتقالی افغانستان تبریک گفته صحت و سلامتی برای شما و عزت وسرافرازی برای کشور عزیز افغانستان خواهانیم.
23 سال قبل موج پلید بدبختی و ضلالت کشور محبوب ما را بلعید و سیمای پاک و منور وطن ما را مخدوش کرد. اگرچه اهمیت دوران مقاومت در مقابل متجاوزین قابل انکار نیست ولی وحشی گری و تباهی های بعد از ان را نیز نمیتوان فراموش کرد. بعد از ظهور پدیده ای شوم طالبان خفقان، اختناق، ظلم و جنایت شدت بیشتر گرفت. صدای آزادی خواهی در گلوها خفه شد. امید نجات وطن کم کم از ذهن ها محو شده سیمای زیبای وطن زیر آوار ها ناشی از وحشی گری دشمن تاریخ وطن ما خفته، غبار غم و اندوه رخسار فرزاندان وطن را پوشاند.
وطن عزیز ما در زیر چکمه بد ترین موجودات تاریخ قرار گرفت. با عملکرد سردمداران جاهل دردمنش وقت هویت افغانی بعنوان وحشی های تاریخ معاصر در نزد جهانیان ثبت گردید.
دیری نگذشت که طلسم شکست ناپذیری جاهلان قرن جدید شکست و دوران ظلم و ستمگری حاکمان ظالم و دشمنان واقعی وطن ما به پایان رسید.فرزندان وطن بر قامت شکسته و قلب محزون وطن اشک ریخته پیکر لگد مال شده ای آن را به آغوش گرفته رهائی آن را از چنگال دژخیمان وقت جشن گرفتند. شخصیت های مهم، چهره های مثبت و انسانهای خدمتگذار را برای اداره امور کشور انتخاب کردند.و خصوصاً با انتخاب شما بعنوان رئیس دولت انتقالی گام بسیار مهم و مثبتی را در تاریخ کشور ما برداشتند.

بنارین شما بعنوان رئیس جمهور دولت انتقالی افغانستان و فریاد گر اجرای عدالت اجتماعی مسئولیت بسیار سنگین را برای نجات کشور از معضلات و بدبختی ها ناشی از خیانت افراد خائن و پست فطرت که در بد ترین شرائط به دارائی ها و آثار فرهنگی و سرمایه های ملی وطن دست برد زدند، به عهده دارید. آثاریکه از میوزیم کابل غارت شدند و در شهر های نزدیک و همجوار کشور توسط چند نفر خائن فروخته شدند، به هیچ یک از مردم افغانستان پوشیده نیست.این خائنین حتی در اوج بدبختی کشور در حالیکه وطن در گرداب مصیبت غرق شده بود نیز به رحم نکردند بلکه با گرفتن آخرین رمق پیکر پاک و مطهر وطن را لگد مال نموده قلب مقدس آن را با بسیار بی رحمی و بی شرمی شکافتند.ولی متأسفانه امروز برخی ازین افراد خائن و استفاده جو با ارائه ای پول و موتربه اعضای دولت نه تنها پرده بر روی خیانت شان کشیده اند بلکه با وجود بی سوادی و عدم داشتن تحصیلات و حتی سابقه ای افتضاح در دزدی و سرقت در داخل و خارج کشور، از طرف دولت شما بعنوان نماینده ای رسمی در کشور های جهان اول تعین میشوند.بنابرین آیا به نظر شما تعین این گونه افراد با سابقه ای افتضاح و خیانت به عنوان نماینده کشور، وقار وعزت کشور با خاک یکسان نخواهد شد؟ آیا موهبت و سپردن این تصدی ها به افراد خائن و سارق لکه ای ننگین بر دامان شفاف وطن نخواهد بود؟

عالی جناب

با توجه به خیانت افراد خائن در گذشته مسئولیت شما بعنوان رئیس دولت و فرمانده قوه مجریه جهت مجازات این انگل های جامعه بسیار سنگین و مهم است. لذا تقاضای من از شما بعنوان شخصیت قدرتمند کشور این است که برای مجازات افراد خائن و سارق که با سرقت دارائی ها و آثار فرهنگی و تاریخ وطن از میوزیم کابل به ملت و کشور افغانستان خیانت کرده اند یک کمیسیون تحقیق با صلاحیت برای شناسائی این افراد تشکیل بدهید. اعضای این کمیسیون را از افراد وطن دوست، مخلص و صادق انتخاب نمایئد تا این کمیسیون بتواند با شناسائی افراد خائن و سارق و سپردن آنان به پنجه قانون، برزخم های قلب داغدیده ای وطن عزیز مرهمی گذاشته باشد.

در پایان موفقیت شما را در راه خدمت به ملت افغانستان از دربار ایزد متعال مسئلت دارم.

از طرف افغانهای مقیم دبی

10 جون 2002

ولی متأسفانه همانطوریکه همه میبینند که جناب کرزئی در دوران زمامداری طولانی اش نه تنها هیچ اقدامی برای دستگیری و حتی شناسائی مجرمین وخائنین ملی نکرده است بلکه همیشه برای بقای حکومت خویش به انواع مختلف از آنان حمایت نیز نموده است.
درپایان میخواهم بگویم که از یک دولت مصلحتی بیشتر ازین نباید انتظار داشت.

نیمان دبی

10 جون 2011

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

جستجو در کابل پرس