IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > عکس > ماه گرفتگی یا خسوف در کابل

ماه گرفتگی یا خسوف در کابل

برخی ماه گرفتگی و حوادثی شبیه این را خشم خداوندشان را بر بندگان تعبیر می کنند. آيا رویدادهای طبیعی این چنین می تواند، مسلمانان افغانستان را به تجدید نظر درباره شرایط خود برانگیزاند؟ آيا این رویداد می تواند به سکوت عمومی علیه جنایتکاران طالب پایان دهد؟ پاسخ: نه!
چهار شنبه 15 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

امشب مردم کابل ماه را گرفته دیدند. بسیاری از مردم از خانه های خود برآمده و با سر دادن شعار الله اکبر روانه مساجد شده اند. مسلمانان معتقدند که هنگام ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی نماز آیات باید خوانده شود. شیعیان نماز آیات را واجب می دانند و سنیان آن را مستحب. برخی ماه گرفتگی و حوادثی شبیه این را خشم خداوندشان بر بندگان تعبیر می کنند. آيا رویدادهای طبیعی این چنین می تواند، مسلمانان افغانستان را به تجدید نظر درباره شرایط خود برانگیزاند؟ آيا این رویداد می تواند به سکوت عمومی علیه جنایتکاران طالب پایان دهد؟ پاسخ: نه!

این عکس از اینترنت برداشته شده و مربوط ماه گرفتگی در کابل نیست.

در ماه‌گرفتگی یا خُسوف زمین در حرکت مداری خود به دور خورشید سایه‌اش را، که در فضا در سمتی مخالف خورشید ممتد است، به دنبال می‌کشد. سایه زمین به شکل یک مخروط است که قاعده آن مقطع زمین و طول متوسط آن ۱٬۳۸٬،۰۰۰ کیلومتر است. طول این سایه، بر اثر تغییر فاصله زمین از خورشید تا حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر نسبت به مقدا متوسط تغییر می‌کند. خسوف زمانی اتفاق می‌افتد که ماه وارد مخروط سایه زمین شود. (از ویکی پدیا)

جستجو در کابل پرس