کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > ماه گرفتگی یا خسوف در کابل

ماه گرفتگی یا خسوف در کابل

برخی ماه گرفتگی و حوادثی شبیه این را خشم خداوندشان را بر بندگان تعبیر می کنند. آيا رویدادهای طبیعی این چنین می تواند، مسلمانان افغانستان را به تجدید نظر درباره شرایط خود برانگیزاند؟ آيا این رویداد می تواند به سکوت عمومی علیه جنایتکاران طالب پایان دهد؟ پاسخ: نه!

چهار شنبه 15 جون 2011

امشب مردم کابل ماه را گرفته دیدند. بسیاری از مردم از خانه های خود برآمده و با سر دادن شعار الله اکبر روانه مساجد شده اند. مسلمانان معتقدند که هنگام ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی نماز آیات باید خوانده شود. شیعیان نماز آیات را واجب می دانند و سنیان آن را مستحب. برخی ماه گرفتگی و حوادثی شبیه این را خشم خداوندشان بر بندگان تعبیر می کنند. آيا رویدادهای طبیعی این چنین می تواند، مسلمانان افغانستان را به تجدید نظر درباره شرایط خود برانگیزاند؟ آيا این رویداد می تواند به سکوت عمومی علیه جنایتکاران طالب پایان دهد؟ پاسخ: نه!


این عکس از اینترنت برداشته شده و مربوط ماه گرفتگی در کابل نیست.

در ماه‌گرفتگی یا خُسوف زمین در حرکت مداری خود به دور خورشید سایه‌اش را، که در فضا در سمتی مخالف خورشید ممتد است، به دنبال می‌کشد. سایه زمین به شکل یک مخروط است که قاعده آن مقطع زمین و طول متوسط آن ۱٬۳۸٬،۰۰۰ کیلومتر است. طول این سایه، بر اثر تغییر فاصله زمین از خورشید تا حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر نسبت به مقدا متوسط تغییر می‌کند. خسوف زمانی اتفاق می‌افتد که ماه وارد مخروط سایه زمین شود. (از ویکی پدیا)

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > ماه گرفتگی یا خسوف در کابل

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.