صفحه نخست > کارتون > طنز روز > صدیق چکری فرزند صدیق وطن که خزانه دولت را به خارج چکر برده بود به دعوت حامد کرزی و (...)

صدیق چکری فرزند صدیق وطن که خزانه دولت را به خارج چکر برده بود به دعوت حامد کرزی و برهان الدین ربانی دوباره به وطن باز میگردد !

شمس الحق حقانی
يكشنبه 19 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

این جنگ های خانمانسوز و انفجار هزاران بمب و راکت درسالهای جنگ نه تنها قتل و کشتار و خسارات مالی بزرگ را در کشور ببار آورد بلکه موجب خرابی محیط زیست و مسموم گشتن هوای کشور نیز گردید خصوصاً باز گشت سیل آسای مهاجرین از کشورهای همسایه بعد از ختم جنگ های داخلی در شهر های بزرگ ، وارد کردن وسایل نقلیه کهنه ، فرسوده و بدون فلتر ، استفاده از مواد سوخت بدون کیفیت اینها همه دست بدست هم داده هوای شهرهای بزرگ خصوصاً شهر کابل را چنان آلوده و زهرناک ساخته که نه تنها شیوع امراض جهاذ تنفسی و صد ها مرض دیگریکه علت آنها در خرابی آب و هوای کشور نهفته است خیلی شدت گرفته که طبیعت و اشجار نیز ازین هوای مسموم به شدت متضرر گشته و برگ درختان رنگ سبز شان را به رنگ زرد و نسواری تبدیل کرده !

صدیق چکری فرزند صدیق وطن که خزانه دولت را به خارج چکر برده بود به دعوت حامد کرزی و برهان الدین ربانی دوباره به وطن باز میگردد !
علاوه از زیان های فوق الذکر هوای آلوده و مسموم کشور حتی باعث رنگ رفتگی بانک نوت های کشور هم گشته و اگر سال یکبار بانک مرکزی بانک نوت های کشور را جهت گذاشتن در هوای سالم در خارج از کشور نفرستد تمام بانک نوت ها رنک هایشان را باخته و از چلش می افتند اما فرستادن این بانک نوت ها در خارج هم مصارف گزاف را همراه دارد که گاهی به اصطلاح آفتابه خرج لیم می شود .

پارسال فرزند صدیق وطن مجاهد تقاعدی آقای چکری که خاطرات جهاد برحق شان را در و دیوار کابل بخاطر دارد هنگام مسافرت به خارج بنا بر احساس مسؤلیت اسلامی دعواطلبانه بدون اخذ حق الزحمه تمام خزانه دولت را با خود به خارج به چکر و هواخوری برده و تا امروز کشور به کشور و شهر به شهر انجام وظیفه میکند.
اما فضای بی اعتمادی کنونی کشور و اخلاق قدر نشناسی مردم ما باعث آن گشته که عده در مورد ایشان گمان بد برده و فداکاری و جان نثاری ایشان را به دید شک بنگرند ، بالاخره چندی پیش استاد برهان الدین ربانی و محترم حامد کرزی در اسلام آباد با ایشان ملاقات کرده و از جناب ایشان تقاضا کرده اند که آنها در کنار انجام مسؤلیت های اسلامی و افغانی شان باید کمی هم در فکر زندگی فامیلی و صحت و سلامت خود باشند ، در نتیجه آقای چکری به آنها قول داده که بزودی ماموریت شان را به پایان رسانیده و به وطن باز خواهند گشت .

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

پيام‌ها

  • از یک مجاهد سر به کف بیشتر ازین چه انتظار دارید ؟
    فکر میکنم جناب چکری از جبری شدن ذکات مسلمین که توسط وزارت مالیه و ابتکار زاخیلوال صاحب یعد ازین از سرمایه های مردم وضع خواهد شد اگاه شده اند و اینبارمیخواهند با قرار گرفتن در راس اداره ذکات و عشر میخواهند خدمات بزرگتر از قبل را به ملت مسلمه انجام دهند... زهی مسلمان و زهی مسلمانی !!
    - قابل یاد اوری میدانم که جناب زاخیلوال وزیر مالیه سوگند خورده اند تا یک لقمه نان را که این مردم برای خوردن بدست میاورنداز حلقوم شان بنام مالیات کمر شکن و ذکات اجباری کشیده و به خزانه دولت که هر چند گاهی از طرف مقامات چون چکری ، برادر کرزی و برادر فهیم و دیگران مورد چپاول قرار میگیرد تحویل داده و کارایی خود را به دولت دزدان و غارتگران نشان میدهد.. زهی دولت و زهی دولت مداران !!

    • مردمیکه پیش از آنکه بدانند چی میکنند به رضا هم مالیه میپردازند و هم عشر و هم ذکاة ، قابل مردن اند

  • TASHWEESH NAKONEED HAQQANI SAHEB AZ NAMETAN PAIDAST KE KEE ASTED

جستجو در کابل پرس