IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > عکس > عدالت در دادگاه قبیله: جسد سردار محمد قاتل احمد ولی کرزی در قندهار حلق آویز شده (...)

عدالت در دادگاه قبیله: جسد سردار محمد قاتل احمد ولی کرزی در قندهار حلق آویز شده بود

دولت افغانستان تلاش می کند تا از احمد ولی کرزی سردسته ی مافیا در جنوب و قاچاقچی مواد مخدر یک قهرمان بسازد. بیش از دو قرن است که اشغالگران افغان با جعل تاریخ، جنایتکاران خود را به عنوان بابای ملت و قهرمان معرفی می کنند.
شنبه 16 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

دولت افغانستان تلاش می کند تا از احمد ولی کرزی سردسته ی مافیا در جنوب و قاچاقچی مواد مخدر یک قهرمان بسازد. بیش از دو قرن است که اشغالگران افغان با جعل تاریخ، جنایتکاران خود را به عنوان بابای ملت و قهرمان معرفی می کنند.

شاه ولی کرزی، یکی دیگر از برادران کرزی که بجای احمد ولی کرزی جلوس می کند.

پيام‌ها

 • تفاوت هامیان جواد ضحاک رئیس شورای ولایتی بامیان و ولی کرزی رئیس شورای ولایتی قندهار؛
  آن یکی بافهم ،آزاده،مُقاوم وخدمتگار مردم،در بین مردمش میزیست و برگزیده مردم اش بود،درسوگ ازدست رفتن اش پیر وجوان میگریستندوماتم گرفتند،
  آن دیگر مزدور ،جانی،سلطان هیروهین ،نصب شده توسط خارجی در سایه حاکمیت نامشروع برادر سواربرگرده مردم،درماتم اش ،تحفه واسکت انتحاری مبدل به لُنگی انتحاری تقدیم اش کردند،
  چاپلوسانِی بی خاصیت مرگ آن آزاده را فراموش وقتل یک خائین را ضایعه می خوانند۰

  • امکان دارد که هردو(کرزی و یاورش) با با یک تفنگ کشته شده باشند

  • جناب محترم شما برادران هزاره من کرزی را به کرسی ریاست جمهوری نشاندید ورنه او بازنده بود. شما حمایتش کردید. برادران هزاره صد ها هزار رأی در صندوق ها به او رختند. خود کرده را نه دردیست و نه درمان. آنچنانیکه مبارزات شما در میدان های گرم جنگ شما را از زیر بار تبعیض قبیله حاکم پشتون بیرون آورد، ایمان درام که مبارزات شما در عرصه دانش شما قوم ستم دیده را به این قبیله ستم پیشه غالب میکند.

  • سلام برادر عزیز
   من یک جوان هزاره هستم و به گفته شما کاملا ایمان دارم که رای هزاره به کرزی یک اشتباه فاحش بود که بدلیل عدم اعتماد به همدیگر صورت گرفت
   ما دقیقا به این موضوع واقف بودیم که کرزی یک پشتونخواه تمام عیار است ولی ملت ما در دوران اقای کرزی دستاوردهای دارن که ارزش انها با تمام محرومیتها گذشته برابری میکند از طرف دیگر رهبران ما هم در عرصه سیاست درایت و کفایت کافی را نداشتن تا زمینه سازی برای به وجود اوردن یک جو شفاف را بکنن، و در اخر تجربیات بد جنگهای دخالی از اعتماد مستقیم مردم عوام به اقای داکتر صاحب عبدالله بدون تائید رهبران هزاره جلوگیری کرد.
   امیدوارم روزی در افغانستان شاهد یکپارچه شدن تمام اقوام باشیم تا در انتخابات مجبور نباشیم اولین معیار انتخاب خود قوم و دومین معیار مصلحت را قرار دهیم

 • کار خوب گرافیک است!

 • https://www.facebook.com/video...
  ببنید به این وحشی های قرن که از کشتن انسان لذت می برند و کرزی قبیله گرا ایشان را برادر ناراضی خطاب می کند،لعنت به قبیله گرایی کور که در افغانستان فاجعه آمیز است.لعنت

  • برای دیدن لینک فوق باید در فیس بوک عضو باشید و خودرا آنلاین کنید و جنایت وحشیان قرن را تماشا کنید.

 • دوستان گرامی،
  چه خوب خواهد بود تا نظریات و پیشنهادات خود را برای حل بحران با همدیگر در میان بگذاریم و مشکلات موجود را دسته بندی نموده و در بخش های گوناگون نارسایی ها باهم نزدیک و هم نوا شویم، در غیر آن بحرانات جاری در عرصه های سیاسی ، نظامی ،اقتصادی،اجتماعی وغیره همچنان باقی خواهد ماند، انتقادات ما باید راه حل نیز با خود داشته باشد، طور مثال سیستم ریاستی در افغانستان بحران سیاسی را بوجود آورد،پس چه باید کرد، باید نظام دموکراسی پارلمانی را جاگزین سازیم،حاکمیت غیر متمرکز را پشتیبانی کنیم، ولسوالها والیان به انتخاب مردم انولایات صورت گیرد،درین صورت نیم از فساد و زورگویی پایان میابد، دیگر رییس جمهور و صدر اعظم نمیتواند اشخاص گمنام و یا بدنام را حاکم سرنوشت مردم سازند، ویا مثالی درعرصه اقتصادی، برای زمینداران کمک های تخنیکی و علمی صورت گیرد، از تورید مواد بی کیفیت همسایه ها کنترول شود،صنایع کوچک تشویق و حمایه شود، دستان غرض از کنترول مطبوعات کوتاه شود، اسناد جعلی بزرگان که مقامات را در انحصار خود قرارداده اند کنترول شود، قضای انتقالی عملی شود، هر چند موارد ذکر شده نمیتواند مشکلات جاری راحل نماید ولی آغازی برای بهبود خواهد شد.
  باید اهل دانش عرصه های گوناگون مشکلات را تشریح و راه بهبود را پیشنهاد نمایند و بعدا نظریات بوسیله عزیزان کابل پرس مورد رای هموطنان قرارداده شود، اگر حاکمان زور برچه توجه نکردند ، میتوانیم به پشیبانی از ریفورمهای ما مظاهرات را براه اندازیم،بیایید نظام را مورد مطالعه قرار دهیم،ریاستی و یا پارلمانی، دستگاه حاکم نمیخواهد قدرت را تقسیم کند، اگر پارلمانی شود، مردم شخص صادق وبادانش ودلسوز ولایت خویش را انتخاب مینمایند، برای حل بحران از همین حالا دست بکار شویم،
  با احترام
  الحاج ایام از امریکا

 • گل اقا شیرزی حینیکه به قندهار رسید بخاطر خوش خدمتی و جلب نظر لوی کرزی به پیروانش که در اویزان کردن جسد ها تجربه کافی دارند امر کرد تا جسد غازی سردارمحمد را دار بزنند بعد سنگسار و باز بسوزانند .

  اختلافات فامیلی , قومی واختلاس , چور چپاول در کشته شدن پاچا هیروین نقش اساسی داشته !! داستان دست داشتن طالب افسانه سازیست .

  همینکه کرزی برادر خورد احمد ولی را ولسمشر قوم فوفلزی میسازد خود نشان از اختلافات خانواده گی .... شانرا بر ملا میکند .

  نکته جالب : چندی قبل کرزی خان در حالیکه پارلمان و قانون اساسی وکلا .... موجوداند, اعلام کرد که حضور دراز مدت امریکا در اوغانستان را به لویه جرگه نصوار ارجاع میکند (افکار قرون پوچ قبیلوی کرزی را از همیجا اندازه کنید ) در جریان حضور اش در مراسم گور و کفن کردن سلطان جرایم !! در حالیکه جرگه های قبیلوی و قومی هیچگونه ارزش حقوقی و مدنی وانسانی و اسلامی ندارد برادر دیگری احمد ولی را گویا مشر قوم پوپلزی مقرر کرد خواست به اقوام مادری احمد ولی نشان دهید که او و برادران بزرگتر اش با وجود بدسازی ولسمشر کرزی خان در کشتن او نقش نداشته است ( اقوام محمدزایی در قندهار اقلیت و عموما در والسوالی ها چون ارغستان و معروف ...متواطن اند قبیله پوپلزی هیچگاهی نسبت به سایرین چون نورزی ,اچکزی , الکوزی ... بیشتر نیستند !! کرزی قبیلوی را کدام قانون صلاحیت داده تا قوم بندی بکند و ریس و بزرگ هر قوم را تعین کند در کجایی قانون در رابطه صراحت وجود داشته است !! همچنان حرف اول را در قندهار و دربین تمام اقوام پتانی پول تعین میکند کسی دنبال ادم تحصیل یافته و بادانش و مسلمان و خوب نخواهد رفت تا پای پیسه در میان نباشد تا لب نانی از پهلوی او حصول نشود این جلوه دادن های نقش قوم وگله و ایل و تبار افکار انسان های کم مغز و قرون وسطایی یست نه چیزی بیشتر از ان !!

  خوب حالا افکار پوچ کرزی و اواقب انرا اگر که در کل وطن تعمیم بدهیم چه ارمغان خواهد داشت ......!!!!

  • اگر دیگران جسد کسی را بنابر هر دلیل و برهان بیاویزند , سر وصدا ملا و عامی اوغانی به اسمان بلند میشود گویا به مرده بی احترامی شده است اما اینک جسد غازی سر دارمحمد خدمتگار یتیم و بیچاره را به چوک شهدا قندهار اویخته اند .

   ان هم از جانب دار دسته کرزی خان ولسمشر , ناجیان عدالت و دمکراسی و قانون !!!!!

جستجو در کابل پرس