صفحه نخست > خبر و گزارش > جهان > پاکستان > بی نظير بوتو!

بی نظير بوتو!

نظر شما درباره ی ترور او چيست؟
جمعه 28 دسامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

روايت چند عکس


عکس از خبرگزاری فرانسه ، رويتر و آسوشيتد پرس

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • حيف شد. نمی تواند پرويز مشرف در ترور او دستی نداشته باشد.

  repondre message

 • سلام دوستان مرگ خانم بوتو را به همه هواداران وی تسلیت عرض نموده و صبر مزید برایشان خواستارم .

  اگر بد کردی ویا خوب باید در انتظار عکس العمل اش باشی یادتان است طالبان از کجا به وجود آمد. خانم بوتو بدست دست نشانده های خودش کشته شد.

  ميگويند "چاه کن در چاه است".اين خانم خود قربانی سيستم و تئوری شد که عملا از سال 1992 تا حالاو مخصوصا در افغانستان خون هزاران انسان ييگناه را بر زمين ريخت.دردورۀ زمامداری ايشان کار پروژه طالبانيسم به اتمام رسيد و اکنون شاهد عواقب و پيامد ها بد آن هستيم.از بابت مرگ ايشان متاسفم ولي خود کرده را تدبير نيست!بازی سياست انهم از نوع "مشرفي"اش همين است.

  repondre message

  • بنده شخصا خیلی خوشم.
   کرزی یکبار دیگر نشان داد که هنوز هم نوکر پاکستان است.

 • بی نظیر بوتو در فضای سیاسی منطقه یک ضایعه است . اما
  ای کشته شده کی را کشتهِء که کشته شدی زار . آیا مظلومان افغان که بدست طالبان که ساخته و بافته همین قوماشها بودن کشته شدن و بیوه و یتیمان شان نالان وسرگردان با یک عالم بیچارگی و ناامیدی زندگی اجباری را سپری میکنندمغز استخوان شان دعای بد ندارند آیا خداوند دیر گیر و سخت گیر نیست باور کنید که نوبت نواز شریف . مشرف و بنیاگرایان اسلامی شــان هم میرسد . ولی هر تشنج و هر نارامی که در پاکستان بوقع میپیوندد مستقیم بالای اوضای سیاسی و اقتصادی افغانستان تآثیراتی خود را دارد .

  repondre message

 • من از شنیدن خبر مرگ کسی خرسند نمیشوم. اما نمیتوانمکارکردهای افراد را ازیاد ببرم.بی نظیر حامی کسانی بود که امروز او را ترور کردند. این سیاستمدار های پاکستانی همانند بنیادگرایان و رهبران جهادی افغانی با سازمانهای استخباراتی غرب از یکسو و با شبکه های ترور جهانی از سوی دیگر در پیوند اند.بازیهای چند گانه در سیاستهای بزرگ، خطرناک است و پیامد آن همین است که بی نظیر چشید.
  امریکا و القاعده به منطقه ترور و بحران صادر میکنند.هدف اساسی سیاست صدور بحران ایجاد بی ثباتی فرساینده در ایران همسایه است.
  امریکا میخواهد کانالهای نفت و گاز منطقه را در اختیار در آورد. این استراتیژی امریکاست. امروز بوتو، چندی بعد کرزی و دیگران باید این قربانی ها را متقبل شوند. آنها در خدمت سیاستها و استراتیژی های بزرگ جهانی و منطقه یی اند و باید انتظار چنین لحظات را داشته باشند.
  افغانستان و پاکستان سالهاست به لانه های ترور و بنیاد گرایی مبدل شده اند. امریکا در ویران ساختن این لانه خود را ذینفع نمیبیند.درینجا باید عامل اصلی را به پژوهش و تحلیل گرفت.
  شهپر

  repondre message

 • این خانم در یک مصاحبه با سی ان ان جورج بوش را انتقاد کرد که دیکتاتور را آورد دموکراسی از ازبین برد . طالبان را رشد داد تا 11 سپتامبر پدید آمد و حرف های اتقادی دیگر ضد امریکایی ها. برای انتقال پایپ لاین نفت و گاز و سیاست آینده امریکا این خانم مطلوب نبود . توسط پرویز مشرف ترور اش کردند .

  repondre message

  • به نظر من خانم بوتو سیاست نا سنجیده در ارتباط به پروژه خصمانه اش بر علیه افغانستان به نام طالب در پیش گرفت که بالاخیره خودش به دست این فرزندان نا خلفش وحشیانه به قتل رسید.
   این پروژه که طرح و دیزاین آن توسط آمریکا و انگلستان ترتیب شده بود به کمک مالی عربستان و امارت متحده عربی به وجود آمده و تطبیق کننده اولی اش دولت خانم بوتو در پاکستان بود که تا کنون توسط وارثین مقامش به موفقانه به پیش برده میشود.
   خانم بوتو هرگز به این موضوع پی نبرده بود که این فرزندان نا خلف و نمک حرامان بی پاسش روزی با بی رحمی و شقاوت تمام او را به اتش بسته و توته های گوشت بدنش زا به هوا در اهتزاز میاورند.
   در راه اندازی توطیه مرگ خانم بوتو دست داشتن مشرف رئیس جهور پاکستان و سازمان استخباراتی این کشور را نمیتوان انکار کرد.

   آنلاين بنگريد : بی نظیر بوتو و طالبان

 • بینظیر طوری که خود گفته بود "مادر" طالبان بود هرچند در مسایل درونی سخن از سوسیالیزم میزد.

  وی در دامی گیر افتاد که آنرا برای نابودی افغانستان کار گذاشته بود.

  اما در شرایط فعلی که بنیادگرایی اسلامی در منطقه و پاکستان خطر جدیست و اثراتش بر افغانستان مخصوصا مرگبار است، وی یک غنیمت بود اگر به قدرت میرسید. چون در آخرین سخنانش از مبارزه ضد بنیادگرایی و سکیولاریزم حرف میزد. هرچند به اشاره امریکا آمده بود و ممکن اقدامی در جهت مهار کردن گروههای تندرو مذهبی میداشت که با ظاهر قوی شان در پاکستان پایگاه مردمی ندارند.

  فعلا کس دیگری در میدان سیاست پاکستان وجود ندارد که حتی به حد وی ضد بنیادگرا باشد. در بین کور ها یک چشمه پادشاه بود!

  اگر با استفاده از ضعیف شدن حزب مردم پاکستان، بنیادگرایان در ارتش و دولت قدرت را بدست گیرند هم گلیم پاکستان جمع خواهد شد و هم از افغانستان و کوچکترین امیدی برای ثبات در منطقه نیز از بین خواهد رفت.

  repondre message

 • باعرض احترام بخواننده گان محترم .آرزومندم نظاميان پاکستانی بعد ازقتل خانم بوتو سياست خصمانه خويش را درقبال افعانستان تغير داده ارارسال تروريستان به افغانستان خودداری کنند.بدستور ضيا الحق نوازشريف خانم بوتو مشرف وتحت نظرمستقيم سازمان استخباراتی پاکستان القاعده تهداب گذاری شد.بخاطر پشتيابانی مالی اين باند تروريست اقای نوازشريف چندين سفربممالک عربی داشت وتااندازه توانست جلب کمکهای ممالک عربي راازان خود و ازافتخارات خود بداند. شناخت رژيم قرون وسطی طالبان توسط تعدای از ممالک عربی توسط تلاشهای نواز شريف يکی ازنزديکان ايتلافی خانم بوتو صورت گرفت.خانم بوتو اضافترازيکصدوپينجاه عدداشيای قديمی که از موزيم افغانستان بغارت رفت در قصر يا ويلای خانم نگهداری ميشود.نوازشريف در زمانيکه نخست وزير وقت پاکستنان با افتخار اعلان داشت که مردم پاکستان مرهون خدمات بی شايان او باشند که اردوی صدهزارنفری افغانستان را ريشه کن ساخت ومردم افغانستان برای هميشه وابسته به پاکستان خواهد بود.دشمنان ديروزی مردم افغانستان امروز دم از دوستی با مردم افغانستان ميزنند کسان که ديروز با عبوس ترين چهره شيطانی چون لادن وملا عمر دوستی داشتند وهمکاريها شان باعث خون وستم اکثريت جامعه بهمراهداشت .آنانيک در راه مردم افغانستان چاه کندند امروز خود به چاه افتاده اند.پاکستان چنان در بن بست سياسی قراردارد که راه بيرون رفت ازان سالها تلاش وتقلا ضرورت دارد بندگان دست پروده سازمان مخفی پاکستان امروز در مقابل ولينعمتان خويش ميجنگند حلقات واحزاب سياسی که اساسگذار اين بنيادگرايان اند نميتوانند اين واقيعت را بپزيرند.

  repondre message

 • هر عملی که باعث هرج و مرج در کشورهای همسایه شود ، به نفع افغانستان است . مشروط براینکه دولتمداران افغانی از درگیری های دیگران به نفع افغانستان استفاده نمایند . ایران و پاکستان روی خون ما پا گذاشته سرمایه دار و آباد شدند ، چرا ما از همچو شانس هایی استفاده نکنیم ؟

  repondre message

  • مولاداده زویه نه به سی په لاس را —ده خره دگه به په تا او ستا په خزه کی دی در ومندم .

 • عیسی برهی دید یکی کشته فتاده حیران شد وبگرفت به دندان سر انگشت
  گفتا که کرا کشتی تاکشته شدی زار تا باز کشد آن دگری آنکه ترا کشـــــت

  نصیر بابر حمیدگل گلب الدین چه جنایات وکشتار های در افغانستان که روا نداشتند

  شاید که بینظیر بوتو به اذن انگلیس عمدا به قربانگاه فرستاده شده بود تا این گاو شیرده زرد رنگ (سورۀ بقره) در منجلا ب سیاست یر از کثافت یاکستان با به قربانی رسیدن تغییراتی وارد آورد

  با احترام

  سهراب

  repondre message

 • Sorry, if I’m not lern to write down in our sweet Farsi langauge yet. I think it’s time to bring a big change to leadership of Afghanistan, after terror of Binazir Bhutto. I’m sure she been killed by Taliban that Mr.Kazrzai and his top members still wanted to make deal and bring Taliban murderers to Afghanistan power, this would be a very big mistake. Karzai and his top ranks supose to be step down and a new leadership must come to destroy Taliban in region. Today or tomarrow, Tliban most clean up from map, otherwise these wild peoples,destroy all human civilazation including shiny Islamic civilazatin. moradaltorab yahoo.com from West Coast of US.

  repondre message

  • از این واقعه چند نتیجه می توان گرفت :
   1. تلاش آمریکا و همپیمانان او برای ریشه کن کردن هراس افکنی و هراس افکنان در جهان نتیجه ای ندارد و بی جهت در این زمینه هزینه می کند باید سر عقل آید و حقوق همه جهانیان را درست در نظر گیرد که کسی دنبال انتقام از او برنیاید .
   2. با ترور و کشتن افراد هیچ چیز عوض نمی شود و حذف فیزیکی افراد فقط زمان یک حرکت را به عقب می اندازد و الا مثل یک رود جریان ادامه خواهد داشت و از سنگ خارا رهی برخواهد گشود پس بهتر ین راه آن است که همه با درایت و استفاده از دیگران همراه با چرخ زمان به پیش روند و یکی عقربه ساعت شمار باشد و دیگری ثانیه شمار حرکت یا گاهی جای شان را عوض کنند .

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس