صفحه نخست > دیدگاه > جارالله منصوری بعضی از راز های پشت پرده را افشا کرد

جارالله منصوری بعضی از راز های پشت پرده را افشا کرد

رزاق مأمون
دوشنبه 25 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

صدای جارلله منصوری

رادیو آزادی به یک نوار صوتی دست یافته که متعلق به جار الله منصوری وزیر احیا و انکشاف دهات افغانستان است.

در این نوار صوتی جارالله منصوری می گوید که حامد کرزی به طور غیر قانونی کرسی ریاست جمهوری را در اختیار دارد.

در این نوار که ظاهراً به واسطهء تلیفون همراه به طور مخفی از یک نشست خصوصی ضبط شده، روی کار آمدن شورای ملی افغانستان نیز غیر قانونی خوانده شده است.

تماس هایی مکرر رادیو آزادی به هدف گرفتن نظر وزیر احیا و انکشاف دهات افغانستان در خصوص این نوار صوتی بی نتیجه ماند و مقام های این وزارت گفتند، جار الله منصوری بیرون از کابل بوده و شاید بعداً در مورد ابراز نظر کند.

در این نوار صوتی 4 دقیقه یی پرده از راز ها و اختلافاتی برداشته شده که گفته می شود، در داخل ارگ ریاست جمهوری افغانستان وجود دارد.

در این نوار حاوی سخنان افشاگرانه یی جار الله منصوری وزیر احیا و انکشاف دهات آمده که رییس جمهور کرزی به طور غیر قانونی در افغانستان حکمروایی می کند.

در بخشی از این نوار صوتی صحبت هایی در مورد سن و سال جار الله منصوری که گفته می شود برای احراز کرسی وزارت مناسب نیست، نیز صورت گرفته است.

در قسمتی از این نوار چنین آمده است:

« تا حالا مردم در افغانستان آدم کشته، غیر قانونی مردکه تا حالا رییس جمهور است، پارلمان به طور غیر قانونی آمده، به خاطر یک سن اگر مرا بندی می کند و یا مرا از وزارت منفک می کند، به خدا قسم که اگر خم ابرو هم کنم و من این را به اطمینان برای تان می گویم و یادداشت کنید که اگر من زنده بودم بار ها در این مملکت وزیر خواهم شد.»

جارالله منصوری این سخنان را در جمعی از افراد در یک نشست خصوصی به زبان آورده که اظهاراتش به واسطهء یکی از اشتراک کننده های این نشست به طور پنهانی ضبط گردیده است.

در این نوار که در اختیار رادیو آزادی قرار گرفته، آقای منصوری کابینهء افغانستان را به دو دستهء کوچک و بزرگ دسته بندی کرده و می گوید، تا اکنون نتوانسته است بخاطر آسوده شدن به کابینهء کوچک راه پیدا کند:

« در دولت دو کابینه موجود است، یک کابینهء بزرگ و یکی هم کوچک. من از هیچ دروازهء نتوانستم تا داخل کابینهء کوچک شوم.»

مقام های ریاست جمهوری افغانستان در صحبت با رادیو آزادی از تبصره در این مورد خود داری کرده اند.

در این نوار صوتی جارالله منصوری به دیگر اختلافاتی که بیشتر ریشهء قومی و حزبی دارد و در داخل کابینهء حکومت افغانستان موجود است نیز اشاره کرده است.

وزیر احیا و انکشاف دهات افغانستان گفته که برخی از چهره ها در داخل حکومت افغانستان علیه وی توطئه چینی می کنند.

در گذشته نیز گزارش هایی در ارتباط به اختلافاتی که به اساس گزارش ها، کابینهء افغانستان را در خود فرو برده، به نشر رسیده، اما به باور شماری از کارشناسان افغان این اولین بار است که پخش یک نوار صوتی موجودیت این اختلافات را درست به اثبات می رساند.

تعدادی از این آگاهان هم چنان با اشاره به ادعای جار الله منصوری که گویا قادر است هم چنان به عنوان وزیر کابینهء رییس جمهور کرزی باقی بماند، می گویند برخی از اعضای فعلی کابینهء افغانستان به اساس استعداد و اصل شایسته سالاری نه بلکه بنابر روابط در این کابینه حضور دارند.

محمد یونس فکور یکی از این کارشناسان در مورد گفت:
«این شخص یک شخص ناشناس بوده و از طریق یک گروپ یا شخصیت تنظیمی معرفی شده است. این شخص می داند که آن شخصیت تنظیمی همین اکنون با آقای کرزی رابطهء خوب دارد و رییس شورای عالی صلح است. تا زمانیکه آقای کرزی به قدرت باشد، می داند که حتماً چندین بار وزیر خواهد شد.»

در تماس های مکرری که با مقام های وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان داشتیم، این مقام ها گفتند که آقای منصوری بیرون از کابل است و زمانی که به کابل آمد در مورد محتویات این نوار صوتی عکس العمل نشان خواهد داد.

این نوار درست چند ماه بعد از افشای اسناد صفحهء انترنتی ویکی لیکس پخش می شود، در این اسناد آمده بود که برخی از وزیران کابینهء رییس جمهور کرزی در دیدار با دیپلوماتان خارجی از وی انتقاد می کنند و علیه او سخنانی را به زبان می آورند.
http://afghanlion.blogspot.com...

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • لازم بياد آوري است كه جار الله جان راست مي گويد چون دولت و حكومت آغاي كرزي از اشخاص نا لايق و زور گو و بد ماش همچون جار الله جان پر است او مي ميداند كه بزور كي وزير شده ورنه اگر به اصل حكومت داري و شايسته سالاري بصورت علمي آن دقيق شويم اكثريت مقامات عالي و به سطح روسا و مشاورين بايد جاروب كش مقرر گردند نه وزير و نه مشاور يا معين و رييس .
  جار الله جان هم مثل ديگر لوده مستان بزور كدام چور سالار و يا زمين چور و بواسطه كدام قاب شوي وزير مقرر شده بنا بر آن (( او كه زور نگويد خير كي بگويد))

  • دوستان نهایت عزیز سلام،
   جارالله منصوری داستانهای دنباله دار از خیانت های کرزی، فاروق وردک و مارشال فهیم ، قانونی ، محقق و دوستم در جلسات مخفی با مصطفی ظاهر و چندین تن از مخالفین کرزی میگفت که خدا میداند،
   دوسیه رشوه منصوری از موتر های کروزین وسایر خریداری هایش درریاست حفاظت محیط زیست در لوی سارنوالی موجود است، در حضور نگارنده مصطفی او را از نزد جبار ثابت رها کرد،جارالله در قرآن شریف در منزل مصطفی ظاهر امضا نمود و مخالفت خود را علیه کرزی رسما بیان داشته ، این مطلب را رهبری اپوزیسیونیکه در حلقه مصطفی کار میکردند همه میدانند،بعد از امضا به کلام الله مصطفی او را معاون خود در ریاست حفاظت محیط زیست پیشنهاد و مقرر نمود، ،که در نتیجه احمد شاه علومی سبکدوش گردید،
   اسناد تحصیلی اش ساختگی است در پاکستان کورسهای انگلیسی را سپری کرده وبس،
   جارالله شخص رشوت خور ، دزد و جاسوس است، امید وارم میدیا این مطلب را از مصطفی معلومات حاصل نمایند، در روز بیعت بیشتر از بیست نفر بزرگان حضور داشتند، قرانکریم نزد مصطفی ظاهر موجود است ، در اخیر مصطفی را هم فروخت و در اثر دسایس منصوری همه از مصطفی بریدن ،اگر مرد است این را انکار کند کست ویدیوی بیعت اش با مصطفی نزد ما موجود است ،

   بآحترام
   ع ، بارکزی

  • آقای منصوری چند نفر مامور طبقه اناث را در یک برنامه محیط زیست با خود به امریکا برد در و قتیکه مدیر تحریرات مصطفی ظاهر بود،
   این دعوت از طرف سفارت امریکا برای مامورین متخصص محیط زیست صورت گرفته بود، مصطفی به سفر مامورین بجز منصوری موافقه نکرد، قاری منصوری برای پنج دختران پاسپورت سیاحتی از ولایت کابل گرفت و پاسپورت ها راهمره یادداشت رسمی گویا به امر مصطفی از تحریرات به سفارت امریکا روان کرد،خودش رسمی و دختران مامور بیست روزه رخصتی گرفتند وویزه های خود را از سفارت امریکا در اسلام آباد دریافتند، این دختران در اداره رخصت معامله شدند در منزل نزد فامیل کار رسمی، مسافرت رسمی به امریکا ، ازین تقلب منصوری بی ناموس شخصی از نامزد خود جدا شد؟ زیرا کسی جریان سفر نامزدش را غیر رسمی گفته بودو سر انجام باعث مشکلات دو فامیل شد آنها جداشدند،
   دوست عزیز منصوری آیا این عمل منصوری گمراه کننده نیست؟اگر باور نداری برو از ریاست محیط زیست پرسان کن از سفارت امریکا معلومات بگیر بخاطرعیاشی و فحاشی دست به این خیانت ها زده ، اگر جرآت دارد این قضیه را انکار کند ، من سایر خیانتهای این خبیث را افشا میکنم، بیاد داشته باشد که همرایش سخت محاسبه میشود بسیار زود حساب میشود، او فکر میکند باز وزیر میشود، او اطلاعات کشته شدن کاظمی را به هدایت مارشال و معلومات که مارشال بدست آورده بود بمراجع بین ا لمللی ارسال کرده که محمود کرزی پلان قتل مرحوم شهید کاظمی را طرح ریزی کرده است، این جاسوس، مارشال فهیم، قانونی ویکعده دیگر را فریب داده و کسب اصلی اش پیدا کردن زنهای فاحشه به وکلا و وزرا بود، ،
   جناب کریمی بسیار ناوقت او را شناخت، کریمی یگانه وزیر صادق،لایق و دانشمند درکابینه کرزی بود دراثرجاسوسی این خبیث او خانه نشین شد،

   بارکزی

 • ن با نظر عبدالواسع خان مخالف هستم زیرا:
  اگرپست جاروب کشی به افرادی مانند وزیران ورئیسان کرزی واگذار شوند شهرما هنوزهم اززباله ها پرخواهد شد.اینها تنهاوتنها شایسته ی محاکمه وزندان وجزای اعمال سراپاخیانت ، جنایت ،قاچاق،وطن فروشی وغیره وغیره ای هستند که انجام داده اند وبس.
  همچنان از گفته های آقای بارکزی شدیدا نگران هستم زیرا:
  اگرخیانت ها ی جارالله خان را بیشتر افشاء کند میترسم که رئیس جمهور نشود.
  وراستی اگر نرهستی خو کست ودیوی بیعت را افشاءکن!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس