کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > استاد کالج نظامی نروژ: استفاده از یونیفورم پولیس روش شناخته شده تروریست ها در (...)

استاد کالج نظامی نروژ: استفاده از یونیفورم پولیس روش شناخته شده تروریست ها در افغانستان است

دو شنبه 25 جولای 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: حمله و بمب گذاری تروریستی در اسلو پایتخت کشور نروژ و یک جزیره در اطراف آن (Utøya )، به بحث های دامنه داری در محافل نروژ و رسانه های این کشور تبدیل شده است. این حملات که به کشته شدن بیش از 90 تن منجر شد روز 22 ماه جولای روی داد.


متهم اصلی این جنایت بنام اندرس بهرینگ بریویک " Anders Behring Breivik " در هنگام تیراندازی به قربانیان در اردوگاه حزب کارگر ، لباس پولیس به تن داشته است.
Photo: Would Helljesen / NRK
تلویزیون ان آر کی (NRK) در گزارشی نوشته است که متهم سلاح و لباس را از اروپای شرقی و شهر پراگ تهیه کرده است. در همین حال "توره بیورگو" (Tore Bjørgo) یک استاد کالج نظامی نروژ گفته است که استفاده از لباس پولیس روش شناخته شده تروریست ها در افغانستان است.
اندرس بهرینگ بریویک متهم است که با استفاده از لباس پولیس به جزیره آرام وارد شده و اقدام به تیراندازی کرده که به کشته شدن 93 تن منجر شد.

حمله تروریستی در نروژ در حالی صورت می گیرد که در ماه جون سال روان عده ای از طالبان و اعضای گروه تروریستی حکمتیار به همراه حامیان دولتی خود، مذاکرات و گفتگوهای پنهان داشته اند.

در بین این افراد يکی از دامادهای حکمتیار، فاطمه گیلانی، متوکل ، ملا ضعیف، برهان الدین ربانی و شکریه بارکزی دیده می شد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > استاد کالج نظامی نروژ: استفاده از یونیفورم پولیس روش شناخته شده تروریست ها در (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.