در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > نشر عکس جعلی "داکتر عبدالله عبدالله" در وب سایت شوونیستی"کابل پرس"

نشر عکس جعلی "داکتر عبدالله عبدالله" در وب سایت شوونیستی"کابل پرس"

بابک خرم
چهار شنبه 10 آگوست 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اشاره: نوشته ای که در ادامه می آيد پاسخی بر نوشته ی یکی از نویسندگان کابل پرس است که با عنوان "سرنوشت ایتلاف تغییر و امید در گرو فخریه عبدالله"در کابل پرس نشر شده است. این پاسخ در یکی از سایت های اینترنتی به نشر رسده که در اینجا بدون کم و کاست منتشر می شود.

نشر عکس جعلی "داکتر عبدالله عبدالله" در وب سایت شوونیستی"کابل پرس"

بابک خرم

"سایت کابل پرس" با اقدامی «غیراخلاقی» عکسی از داکتر عبدالله عبدالله، رهبر ائتلاف ملی تغییر و امید، را منتشر نموده است که در آن داکتر عبدالله در بستر خواب نشسته، در آغوش وی یک بانوی جوان در لباس نکاح می باشد.

اما این عکس در واقع یک تصویر «دست خورده» از داکتر عبدالله عبدالله بوده، که "کابل پرس" با «شیطنت خاصی» تصویر داکتر عبدالله را بریده و عکس جعلی را منتشر نموده است.

این تصویر در اصل بعنوان یک ثبوت برای یک ادعای «کاملا دروغ» ارائه شده، که گویا اخیرآ داکتر عبدالله با یک خانم بنام "مریم نجف" بعد از سالها روابط نامشروع و عاشقانه، در خفا از خانم اش، نکاح کرده است.

انتشار اين تصوير دروغين از سوي "کابل پرس" در شرايطي انجام می گیرد که يك سند به تازگي از رياست‌ جمهوري به بيرون درز كرده، داوود علي نجفي، از مسئولان كميسيون مستقل انتخابات رياست جمهوري، گفته است كه كرزي را من رئيس‌ جمهوری ساختم، ورنه داكتر عبدالله رئيس‌ جمهوری مي‌شد.

گفتنیست که "سایت کابل پرس" سالهاست پالیسی شوونیستی هزاره را تعقیب می کند و در انتخابات گذشته ریاست جمهوری، بحیث تریبیون انتخاباتی "رمضان بشردوست" فعالیت کرده است.


یاداشت: گرچه این عملکرد شرم آور وب سایت "کابل پرس" نیاز به تبصره ی بیش از این را ندارد، اما می توان بسیار به ساده گی جعلی بودن تصویر نشر شده را به اثبات رساند:

1) با استفاده از نرم افزار رایگان بنام "JPEGsnoop" می توان با چند کلیک، جعلی بودن آن عکس را تثبیت کرد:

2) هر گاه اندازه تصویر مظنون را به کمک نرم افزار "فوتوشاپ" بزرگتر کنیم، می توانیم بخوبی "ساختگی بودن" آن را ببینیم. به تصویر زیر تماشا کنید، گرچه حاجت به شرح ندارد، اما می خواهم بگویم که "بریده شدن" عکس را، بخصوص در قسمت موه های داکتر عبدالله که در صورت طبیعی هیچ گاه بصورت مستقیم نمی باشد، می توان دریافت.

3) یکی از موارد مهم در بررسی "خالص بودن" یک تصویر، مقایسه نقاط است که نور در آنها انعکاس یافته است (شدت و هماهنگی موقیعت آنها). در تصویر زیر می توانید بخوبی آنرا تماشا کنید:

هرگاه ما نقاط که انعکاس دهنده ی نور هستند، بزرگتر کنیم، در می یابیم که اینها ساختگی و غیرطبیعی می باشند. لطفآ به تصویر زیر دقت کنید:

4) این بررسی را می توان از طریق انلاین هم انجام داد: با ابلود کردن تصویر مظنون در وب سایت "Error level analysis" می توان نقاط دستخورده یک تصویر را دید. به تصویر زیر نگاه کنید:

سرنوشت ایتلاف تغییر و امید در گرو فخریه عبدالله

چهار شنبه 10 اوت 2011, بوسيله ى امضا محفوظ است

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • مقاله منتشره هفتاد درصد صحت دارد و اسناد آن اينجا و آنجا وجود دارد !پس از درج مطلب ، متوجه شدم که اکثريت کامنت گذاران به استثنای خان و دونفر ديگر، فقط يک نفر ( از چوکره های عبدالله چشمک) است!
  عيب کار کابل پرس اين است که يک ايجنت معلوم الحال استخبارات امريکا ( سی. آی . ای ) را متهم به روابط غير مشروع و سکس کردن، سرپوش گذاشتن به جرايم ملی و ميهنی اوست ! عبدالله در وقت وزارت خارجه اش فقط به « امريکاييان» حساب پس ميداد نه ملت افغانستان ! عبدالله مملکت را چور کرد کابل پرس چيزی نگفت ، اکنون يک خاين ملی را زنباره و زنباز خواندن ، در حقيقت اورا تبرئه کردن است! با ادب .. جيلانی نقاد.

  • من با شما موا فیق هستم وکسی مه این عکس را میخواهد نا دروست به اسبا ت برسانت شما باید یکی از عکسها را میگوفتید جعلی است یا از عبدالله و یا از دوختر سکسی را یکی از انها هتما حقیقی است شما هر دویش را مارک کرده اید یعنی هر دو جعلی است .. پس از این معلوم میشود اینکه هر دو حقیقی است ..

  • دشمن نادان:من ترا دوست یا برادر خطاب نمیکنم چون تو فکر بسیار پوچ داری.
   در دوم میگم که تو یک شخص کاملا ً نادان احمق و بی عقل هستی که از حقیقت ها دوری جسته و بازیچه مردم های دیگر میشوی. حالا مطمئن شدم که چرا خارجی ها در افغانستان پیروز میشوند بخاطری که چون تو واره احمق ها در این کشور وجود دارند و از شما واره احمقان استفاده میکنند و ملت ما را اشغال میکند.
   داکتر عبدالله عبدالله یک شخص کاملا ً پاک با ایمان وطن دوست ملت پرور و مجاهد است که بخاطر من و تو در راه خدا بخاطر بیرون راندن کفار و طالبان ملحد و کافر جهاد و مقاومت کرده است او از یاران حضرت مسعود میباشد پس تو باید بشرمی که بر وی این را روا میدار شرم است بر تو!

  • هرکسی برای برای رهبرما داکترعبدالله توحین نموده است
   برای فامیل خویش خیانت نموده است

  • یک لوده تو یکی هم رهبر کنجوس تان که این کاره کرده

 • yaki shash mekona wa shoma go mekonen. Khak ba saretan kate amu abdull luchaketan.

  • عبدالله عبدالله در رديف جنايتکاران جنگی است ، مردم افغانستان خواهان محاکمه و مجازات وی اند ، همانطور که خواهان مجازات خليلی و سياف اند !
   زير مطلب درج شده سابق ، يک نفر کامنت گذار به اسامی متعدد به دفاع از عبدالله پرداخته که گويا به « اعتبار » ! جناب عبدالله لطمه وارد شده !؟
   عبدالله ، آبرو و اعتبارش در افغانستان نيست، در واشنگتن است! شما تمامی ملت را « ابله» فرض کرده ايد، ابله کسی است که از حقيقت ، فرار ميکند، مردم مان بيسواد اند اما باشعور و دارای حافظه تاريخی نيرومند .

  • آقای نیکنام سلامم را بپذیرید . با شما کاملأ همنوا هستم که جنایت کاران جنگی باید محاکمه شوند . اما یک مطلب دیگر نیز در قضاوت و داروی وجود دارد که بنام هدف ، مقدار و حجم جنایت است . آیا میشود جنایت داکتر عبدالله را با ملا عمر ، فهیم ، حکمتیار ، ربانی و و و برابر دانسته یک دروغ بزرگی را که آنهم کاملأ در حریم خانوادۀ شان رخ داده به نام جزای اعمال گذشته به دید همگان قرار دهیم ؟

   در سی سال گذشته همه آنانیکه به نوعی به حاکمیت و قدرت ، چی اینطرف و چی آنطرف جبهه اشتراک داشتند باید پاسخ گوی اعمال خود باشند . کی چی کرده ؟ داکتر عبدالله عبدالله هم جز همان هایی است که باید روز داوری و محکمه پاسخ خود را بگوید و تا آنروز خیلی زمان در کار است که مردم اوغانستان واقعأ بتوانند چنین اقدامی را رهبری نمایند !

   ولی امروز درین آشفته بازار سیاست ، شرایطی که وطنفروشی و معامله گری جز فرهنگ به اصطلاح رهبران اوغانستان شده داکتر عبدالله چی میخواهد ؟ صلح یا جنگ ؟ کنار آمدن پشت پرده یا مبارزه باز سیاسی ؟ امروز رهبران را صرف میتوانیم به قرار نسبیت توجیه نمائیم و ترجیع دهیم . این شخص نسبت به آن شخص ! این گروه نسبت به آن گروه ! فقط همین . ما امروزهرگز نمیتوایم لولوی لالا و گهر ناب را درگلخن حمام اوغانستان جستجو نمائیم . کجاست آن رهبر ملی و مردمی ؟ کجاست آن شخصیت و حزب مردمی ، وطنپرست و غیر وابسته که بتوانیم در عقبش صف ببندیم و از آبرو و عزت خود وسرزمین خود دفاع نمائیم ؟

   برای امروز همین ها اند که سرنوشت ما و مردم ما بدست شان است . لاحقل بجای توهین و تحقیر بتوانیم با تشویق شان یک راه حلی را که بتواند وطن ما را ازین منجلاب تجزیه و بربادی برهاند پیدا نمائیم و تنها با بخود آیی و خردمندی همین اشخاص میتوانیم راه معقولی را جستجو نموده سرزمین و مردم خود را ازین بدبختی برهانیم . در غیر آن بسیار نزدیک است که سرنوشت شوم سودان گریبان گیر سرزمین مان شود و آنروز سگ صاحب خود را پیدا نخواهد توانست . امید آزرده نشده باشید . پیروزی شما را آرزو دارم . مزاری

  • من هم نظر محترم مزارى را تاييد ميكنم.بسيار خوب توضيحات داده و قضيه را روشن ساخته است.
   عكس جعلى است.به خيانت ميخواهيد كسى را بد نام كنيد.
   انكه فوتو مونتاز ميكند و ميخواهد مردوم را فريب بدهد او خودش خاين است.كدام خاين را اين شخص كه خودش خاين است جستجو ميكند.برادرد نبال خاين مرو, خودت هستى,از فوتو مونتاز بيمغزت معلوم است.او خاين!
   يك كمى از كنا هان داكتر عبدالله شايد كم شده باشد و طر فدارانش زياد.

  • حرف های مزاری صاحب بسیار علمی منطقی و بحاست .
   خان

  • صد افرین بر شما اگر میخواهید از کسی پشتیبانی کنید حتما باید یک قوم یا کدام شخصیت دیگر را توحین کنید . اگرکابل پاریس چنین عکس را نشر کرده یا حقیقت دارد ویا هم ندارد پس این به این معنی نیست که انها هتما از هزاره پشتیبا نی میکند . پس کسی که به کدام قوم یا قبیله توحین میکند حتما از یک خوانواده پلید و غیر انسانی است لعنت بر تو ...

  • من میخواهم به جواب خا نم فریبا عرض کنم اینکه از کدام گناها نش او کم گناه نکرده یک خایین وطن فروش را چیطور میتوانید بیگناه سابیت کنید اینکه چیزی نیست او خایین اینطور کار های خواهد کرد که حتا فکرش را نکونی ...

  • راه مبارزه با خایینین ووطنفروشان که در سی سال کذشته این یر زمین را به خاک و خون کشانیده اند تا در خدمت نیروی های استعماری و اجانب از دیکران سبقت کیرند این نیست که عکس یک عدار و ادکش را یا تقلبی یا اصلی به چاب رساند باید این ملت از خواب غفلت بیدار شده و با کسستن تمام روابط قومی از تمام جنایت کاران با هم متحد شده و در ایجاد یک نظام انسانی و سازنده به بیش رفته و تمام وطنفروشان را محاکمه ومجازات نمایند این است راه بیرون رفت از مشکل فعلی و نجات از چنکال دحشت افرینان اسلامی و خدمت کزاران قصر سفید و کرملین - ایران و باکستان

  • جعفرى عزيز,اكر او كناه كرده باشد بس جرا از كناهانش ياد نكردى تا اينكه خودت به خيانت دست زدى.كسى را كه اثبات ندارى ميكويي كناهكار است و خودت به جعل و دروغ و خيانت فوتو ميسازى و اين فوتو را خر هم ميداند كه جعلى است.يكى جعلى و يكى خر جعلى. شايد تو خر باشى ولى ما خر نيستيم به حرفهاى هر كازب و بيمغز فريب نميخوريم.
   از كناهان كبيره اين شخص يكى هم ان است كه از وجب و جب خاك دفاع كرد.
   اول كيست كه كناه نكرده
   دوم اكر كرده باشد بنويس ولى دست به ساختكى و خيانت نزن.
   سوم ايكه تو خودت جه كاره هستى كه از كناهان ديكران حرف ميزنى.
   ايا تو همان موسيجه بيكناه هستى.من خيانت داكتر عبدالله را نديده ام ولى از تو را ديده ام و كابل برس شاهد است .تو خاين هستى.

  • ببنید با این کار داکتر عبدالله طرفدران با اخلاق خود را از دست میدهد و شاید یک تعداد زنا کاران و بد اخلاقان و شاید هم یک تعداد دختران هوس باز به طرفداران سرسخت وی تبدیل شوند.

  • صادق جان همه را در ايينه خود ميبينى.شايد اكر يك زنا كار و لواطت كار باشد او خودت هستى.تو به جه اساس زنا كار ميكويي ايا تو دستمال كرفته بودى كه اينقدر متيق هستى

  • افرین ها ها ها بینی یا نا بینا خودتان دارید خربودن تانرا به اسبات میرسانید عبدالله خودش خر است که همچنین قوم ویا طرفداران خربه مسل شما دارد که روی صفحه انترنیت که هزاران نفر میخواند به مردم حرف های زیشت میزنید نمیشه افتاب را به دو انگشت پینهان کرد لطفا اگر مرد هستی حرفهای زیشت نزنی ..

  • د نیابه حال نا کسا راضی شد = گوساله ریس ماچه خر قاضی شد

 • درود و سلام خدمت همه شما خوانندگان محترم.
  من بحیث یک فرد ی ازبین ملییت های محکوم ومظلوم زمانیکه این موضوع را در کابل پرس و جاودان خواندم خیلی متاثر ومایوس گردیدم و بفکر افتیدم که چرا ما مردم با وجودی که صد ها سال است همه بدبختی ها ظلم قتل عام مردم خودرا غصب تخریب وویرانی خانه ها وزمین ها ی خودر ا تجره کرده ایم و در همین سال های اخیر به چشم خود دیدیم که چقدر مردم بیگناه هزاره تاجک ازبک در شمالی در مزار شریف در هزاره جات خلاصه در همه نقاط کشور از طرف دشمن مشترک ما بی رحمانه قتل عام گردید زن و دختر های ما به قبایل سرحدی و پاکستان به غارت برده شد.همین حالا ببینید که در هزاره جات از طرف کوچی ها چه می گذرد . وطن و سرزمین ما امروز در شرایط حساس قرار دارد. قتل های زنجیرئی کادر های خود را را ما شاهد هستیم و در اینده این قتل ها مطمائنآ بصورت وسیع ادامه پیدا می کند دشمن مشترک ما در تلاش انست که به اشکال مختلف خیلی ماهرانه در بین ما اختلاف و بی اتفاقی به اندازد و بازهم مثل گذشته ها حاکمیت خود را برای صد ها سال دیگر بالای ما بقبولاند.این را من مطمئنانه برایتان می گویم و باور داشته باشید و حتی گذشته های ما ثابت ساخته است که هیچ یک از ملیت های محکوم به تنهای خود توان و امکانات مقابله را در برابر دشمن مشترک ندارد.امروز وقت ان نیست که ما یک دیگر خود را تخریب کنیم و حرف های غیر مسئولانه که باعث بی اتفاقی ما می شود درین صفحه ویا در ان صفحه به ادرس های هزاره تاجک ازبک ویا ترکمن بنویسیم. این بدور نیست که رهبران ما بدون عیب و کاملا پاک هستند ولی امروز ما بهمه رهبران و کادر های اجتماعی نظامی و بخصوص سیاسی خود چه هزاره چه تاجک چه ازبک وغیره ضرورت داریم. ما امروز به کمک رهبران و کادر های خود ضرورت حاد تشکیل یک جبه ئ وسیع سراسری دیمو کرتیک را داریم تا بتوانیم یک جا در برابر دسایس طوطه ها و پلان های شوم ملیتگرایان متعصب و دشمن مشترک خود ایستادگی کرده و مانند یک مشت واحداز ملت های مظلوم و عذاب دیده خود از سر نوشت خود از هویت خود از زبان وسرزمین ابائی خود دفاع کنیم. برادران خواهران و جونان عزیز ملیت های محکوم ومظلوم بیاید یکبار عمیقا فکرکنیم گذشته های تلخ مردم خود را پیشرو قرار دهیم و از تاریخ و از گذشته های خو د بیاموزیم و متیئقن شویم که نجات ما موفقیت ما و حاکمیت ما در اتحادو ا تفاق ما است وبس.
  از گردانندگان محترم صفحات مدافعین ملیت های محکوم جدا تقاضا می دارم که از نشرنظریات متفرقانه و تحریک امیز بین این ملیت ها جلوگیری نموده و از خصومت با یک دیگر بپر هیزند . زیرا این کار جز تیشه در ریشه خود زدن و دشمن مشترک را تقویه کردن است وبس.
  در اخیر از گرداننده محترم خواهشمندم که حتما نبشته ام را بنشر برسانند.

  • : باقی سمندر
   سیزدهم رمضان - اسد سال ۱۳۹۰
   سیزدهم اګست ۲۰۱۱ میلادی
   سلام به همه انسانهای شرافتمند
   از زمان منتشر شدن داستان سرایی و اتهام بافی وتوهین ودخالت در امورد زندګی شخصی عبدالله - عبدالله هنوز یکهفته نمیګذرد
   لطفن لحظه دور از همه دوستی ها و غیر وستی ها در سایت عبدالله عبدالله به نشانی پایان
   http://www.drabdullah.af/news707.php
   خبر زیر را بخوانیم با عکس های تازه البته :
   «
   دیدار داکتر عبدالله عبدالله وهمسرش خانم فخریه عبدالله از بنیاد شهید احمد شاه مسعود
   داکتر عبدالله عبدالله رهبرائتلاف ملی تغییر وامید وهمسر شان خانم فخریه عبدالله ازدفتر مرکزی بنیاد شهید احمد شاه مسعود دیدار کردند.
   در این دیدار که به روزیازده اسد صورت گرفت، خانم فخریه عبدالله به مناسبت ماه مبارک رمضان مبلغ دوصدچهل هزار افغانی را به محترم احمد ولی مسعود رییس عمومی بنیاد شهید مسعود اهداء نمود تا به منظور کمک ورسیدگی به یتیمان استفاده شود.
   در جریان این مساعدت که دکتور شفیق سرپرست امور اجرایی بنیاد نیز حضور داشت آقای احمد ولی مسعود از اقدام نیک خانم فخریه عبدالله وتوجه همیشگی داکتر صاحب عبدالله عبدالله به بنیاد شهید مسعود ابراز سپاس وقدر دانی کرد«‎«‎‎‎‎‎.

   ۱۲ اسد ۱۳۹۰

   http://www.drabdullah.af/news707.php

   • باخواندن بسا از تبصره ها درکابل پرس میتوانیم درک نماییم که تاچه حد برخی در سطح بسیارابتدایی فکری- اخلاقی قرار دارند .
    دخالت درامور زندګی خصوصی هیچ انسانی را هیچ اخلاق وادب انسانی نمیتواند توجیه نماید .
    من دګتر عبدالله عبدالله را از نګاه سیاسی میشناسم - اګر باوی اختلافی را در عرصه سیاسی - اقتصادی - فرهنګی واجتماعی مطرح نمایند - میګویم این حق طبیعی ومشروع هر انسانیست که طرفدار آزادی ګفتار وبیان میباشد اما اګر یک نویسنده ای خیال بافی نماید وبخواهد مطالبی بنویسد تاخوانندګان آنرا باور نمایند - من فکرمینمایم که این توهین به بسا خوانندګان خواهد بود - زیرا عقل وشعور انسانها در چشمانشان قرار ندارد تا با دیدن یک تصویر به قضاوت وداوری بپردازند .
    من برای جوانان میهنم میخواهم مینویسم که از پیش درب هرنوع سواستفاده را بسته مینمایم .
    فرض نماییم که همین خانم در عکس که با مهارت کودکانه در کنار عبدالله عبدالله با ساده ترین ونازل ترین ابزارو با ابتدایی ترین اخلاق جابجا شده است وبّه آسانی از هم جدا میګردند و نشان داده میشود که دو تصویر جداګانه در کنارهم قرار داده شده اند و رنګ آمیزی پشت صحنه و کوچ هیچ نوع باهم ازچپ به راست تطابق ندارد و همچنان دست ورنګ دست بطرف چپ بګلی نشاندهنده صریح دست فرد سومی میباشد
    اګر از این حرف ها بګذریم - بایست بپذیریم که این نوع برخورد ها به مخالفین سیاسی جز ابتذال چیزی دیګر بوده نمیتواند و هیچګاه نمیتواند ممثل فرهنګ قوم مشخصی باشد .
    انتشار تصویر وعکسهای خصوصی دونفر و جا بجا ساختن آنها در یک تصویر واحد نشاندهنده فرهنګ بسیار مبتذل وابتدایی فردی است که با ابزار مدرن درراه اشاعه افکار قرون وسطایی می پردازد – ابزارمدرن را در خدمت اهداف پیش مدرن بکار میبرد،
    عکس منتشر شده به شخصیت سیاسی وحقوقی عبدالله – عبدالله لطمه نمیزند اما به آن خانم چرا توهین صورت ګرفته است ؟
    چرا عکس خصوصی یک دختر خانم را مورد سو استفاده سیاسی قرار میدهند !
    برخی از پیرهن ورنګ سبز سخن ګفته اند – بسادګی یک کودک دبستانی می تواند با نرم ابزار بسیار ارزان رنګ پیرهن را رنګ سیاه وماتم سازد یا رنګ قرمز ویا زردو به همین ترتیب رنګ لباس عبدالله عبدالله وګوچ وفضا خانه راهم تغییر بدهد !
    بهتر است همه انسانهایی که تکلیف ومشکل غریزه ای یا روحی یا روانی دارند – یا از عقده کمتر خود بینی رنج میبرند – بپذیرند که استفاده از همچو عکس ها و تصاویر و انتشار آنها را در کشور های دیګر حتی جرم هم میتوانند بشمارند .
    من با عبدالله عبدالله ممکن در دها مورد احتلاف سیاسی یا نکات مخالف داشته باشم اما هیچګاه با همچو شیوه ها نمیتوانم خود را بی تفاوت نشان دهم .
    اخلاق فردی وخانوادګی وسیاسی خود را فردی به نمایش ګذاشت وتصور نمود که با عبدالله عبدالله طرف است
    ایکاش چند سخنرانی – چند موضع فکری امروز – دیروز یا پریروز عبدالله – عبدالله را نقد نمایند تا بیاموزیم که سخن درکجاست !
    اګر افکار عبدالله عبدالله یا مواضع فکری وی در بیست یا سی سال اخیر مورد نقد قرار ګیرد یا میګرفت – حتمن مطالبی مطرح میګردید که نیاز به بازنګری دارند اما به اینترتیب راه نقد از افکار – برنامه ها ومواضع را به سطح مسایل بسیار بدوی میکشانند !
  • کسی که به زن خود وفا نکرد به وطن خود چیطور وفا کرده میتواند. درست است در اسلام تا ۴ زن روا است ولی نظر به ضرورت .

 • lahnat bar sar iin khaen o watan frosh

 • وقتی عقده و فشار بلند رفت -دیگر عقده یی نمیتواند تحمل نماید و به هر خس و خاشاک دست انداخته و اگر شود ناموسش را نیز در پی عقده کشاییش از دست میدهد ویا به نوامیس دیگران هم ناخود آگاه تجاوز نموده و با برخورد قانونی درمقابل این افراد عقده یی میشود آنها را سرکوب و به سزای اعمال ناشایست شان برسانید.
  حال اگر آقای عبدالله بخواهد این فرد عقده یی و این سایت عقده یی را درمحاکمه کشانده و جلو برخی از فساد پیشگان قلم بدست و کهنه فکر را گرفت.

  • لعنت به کل تان همرای کامنت هایتان. شما همه بیکاره ها و بی مسلک ها در اروپا و امریکا سوسیال زده می رین و انترنت و کامپیوتر هم به مرگ سگ و خر. حالا هم از وقت اضافی تان که باید در کار و روزی پیدا کردن مصرف شود مصروف کامنت نوشتن و غیره چتیات کرده اید. لطفا لطفا اگر وقت اضافی دارید کامنت های درست بدهید. بگویید که زندگی شخصی عبداله جان و غیره جان ها و خان ها برای ما مهم نیست. مهم موضع این خاینان و جنایتکاران در رابطه به مردم و کشور ما است. این خاین ها حتی اگر صد زن و معشوقه و کنیز هم داشته باشند مسئله نیست؛ مسئله کنیز بودن و معشوقه بودن خود اینان به باداران و شوهران خارجی و داخلی شان است. عبداله جان خاین بوده و خواهد بود چه یک زن قانونی داشته باشد و چه هزار زن قانونی و غیر قانونی. خیانت و جنایت در سرشت اینان نهادینه شده است و ترک آن جز با مرگ نکبت بار شان ممکن نیست. پس لطفا وقت خود را به زن قانونی و غیر قانونی ضایع نکنید. تا می توانید عبداله و همسلکان و هم کاسه هایش را از لحاظ سیاسی افشا کنید و با مدرک و اسناد ثابت سازید که عبداله و همفکران و هم جرمان اش چقدر پول ملت را دزدی کرده اند؛ چقدر کشته اند؛ چقدر زندانی کرده اند؛ چقدر نوکری ایران و پاکستان و امریکا و غیره کشور ها را کرده اند و به چه قیمت حاضر اند تا ملت را به فروش رسانند

  • درین موضوع باید دقت نمود، من فکر میکنم ارگ نشینان همه ماجرا ها را مدیریت میکنند، حریم خانواده و خصوصی مردم را نباید سیاسی بسازیم،کابل پرس تا کنون بحیث یگانه سایت خبری و سیاسی صادق به مردم بوده و امید واریم از آزادی بیان سوً استفاده نشود۰با نوشتن یک مضمون ویا خبر نه کسی قهرمان میشود ونه هم خاین، صرف اعمال ما محک شخصیت ما خواهد بود، آنچیزیکه بما رابطه ندارد باید وقت خود را تلف ننمایم،
   دوستانیکه به حمایه از داکتر عبدالله مینویسند ، بیشترین صدمه را به شخصیت و حریم خانواده موصوف میرسانند، بگذار خودش تایید و یا تردید نمایید ، به همه حال امید واریم از موضوعات اصلی به موضوعات فرعی نرویم ، اگر باری قواه خارجی افغانستان را ترک کنند، آنوقت جنایت کاران چیزی از دموکراسی و انسانیت برایشان مفهومی نخواهد داشت،مسوولیت ادامه جنگ و خشونت بدوش جاسوسان بیگانگان است ، ادامه جنگ و خونریزی به فایده اجنبی ها و در راس پاکستان میباشد ، امروز نیاز مبرم و حیاتی برای ما روحیه ضد پاکستانی بودن میباشد، هرگاه صفوف را طوری آراسته سازیم که کی دوست پاکستان است و کی دشمن ، آن وقت صرف حامد کرزی ،عمر داودزی ،لیونی اشرپ غنی احمد زی ، عمر زاغ ،احدی، ملای کور، تنی ، کلب دین تیزاب پاش،سیاف وهابی و چند تن جاسوس ، مفعول و جنایت پیشه و غلام صفت جانب پاکستان را خواهد گرفت ، درین لحظات نهایت حساس و سرنوشت ساز باید تشخیص جواسیس آی اس آی را نمایم ، آنوقت از موضع قدرت صلح دایمی بر قرار میشود۰شما عزیزان اسمای جواسیس را افشا کنید،
   با احترام
   احمد بلال

  • عبداله,لعنت همه ما نثار خودت.در دهنت هم سكان عالم ب ش ا ش د .
   خيلى در جوش امده يي.شايد تو هم يك خاين و رقيب داكتر صاحب باشى .
   دكتر عبدالله از تريبون سازمان ملل دران زمان ما هيت با كستان را به جها نيان افشا ساخت. با طالب جنكيد.شايد تو طالب باشى,ماجه ميدانيم.
   سوسيال خور هتمى هستى.

  • سلام بتمام دوستان عزیز خود ! بیـبینید دوستان وقتیکه شما یک عکس از شخصیت های افغانستان ، خاینان افغانستان ، دشمنان مردم و کشور عزیز را در روی صفحه انترنی و یا سایت های مشاهده میکنید شما الفاظ که در دل دارید بیان نکنید و همچنان از نشر این نوع عکس های جلوگیری کنید زیرا همان شخص را عکس وی را شما نشر میکند او شرم ندارد ، پس نباید اینقدر ازین بیش نام افغانستان را پائین ببریم .
   بیائید سر در گریبان خود کرده و بگوئید که کدام کشور از افغان ها خوش اش میاید ، واضح است ؟
   شما گاهی هم در تمامی سایت ها و یا مطبوعات مثلا ً بی بی سی ، کابل پرس و غیره ، گاهی دیده اید که یک بلند منزل که تازه ساخته شده است انرا به جهان نمایش بدهد ؟ نخیر نه دیده اید و بغیر ازینکه از اطراف افغانستان عکس های بسیار برهنه که مردم جهان با ما خیر میگردد او را نشر میکند .
   چرا ما اینطور هستیم ، میدانید من به یک کشور خارجی رفتم و او پرسید از کجایی من گفتم از افغانستان و او همه ایشان بدون کدام کمی و کاستی بسیار زیاد خندیدند و من وقتیکه علت اش را پرسیدم انها گفتند چقدر رشخندی است در افغانستان: گاهی بوتل جنگی در پارلمان ، گاهی انتحاری و گاهی قتل و قتال . من این همه را تحمل نتوانستم و زود به کابل جان آمدم پس تقاضای من از شما هم همین است که لطفا ً جلوگیری کنید ازین .

 • 12.08.2011 روهی ویب

  يوې اعتباري سرچينې روهي ته ويلي، چې په دې وروستيو كې د اميد او ايتلاف ډلې مشر او د شمال ټلوالې غړي عبدالله عبدالله په فرانسه كې له يوې افغان پېغلې سره له كورنۍ او خپلې ډلې پټ واده كړى، خو اوس يې همداسې پرې ايښې ده.

  ويل كېږي،چې په دغه واده كې د عبدالله عبدالله د عشق تر څنګ ځينې پټې موخې هم درلودې، چې لا هم بربنډې شوې نه دي.

  سرچينه وايي، چې دغه پېغله مريم نجفي نومېږي او دم ګړى په كابل كې د خپل حق اخيستلو په موخه عبدالله عبدالله پسې سربداله ګرځي.

  سرچينه زياتوي، چې د عبدالله د عشق كيسه هغه وخت يو څه بربنډه شوه، چې د مريم نجفي په كابل كې د عبدالله د لټون په ترڅ كې د بشر د حقوقو له خپلواك كمېسون څخه مرسته وغوښته. مېرمن نجفي عبدالله بشرحقوقو ته عريضه كړې، چې دا نور د دې پټې رشتې د خوند ساتلو وس نه لري او غواړي چې عبدالله عبدالله يې په سپين ميدان قبوله كړي.

  نوموړې ويلي، چې څه موده وړاندې ورسره عبدالله عبدالله په فرانسه كې واده كړى، او شپې يې ورسره تېرې كړي دي.

  مريم عبدالله دا هم ويلي، چې كه چېرې يې عاشق په سپين ميدان د خپل عشق اقرار نه كوي؛ نو هغه حق دې وركړي، چې يوه مېرمن يې پر يو مېړه باندې لري.

  يوې بلې سرچينې ويلي، چې عبدالله عبدالله هند ته وتښتید او موضوع يې امرالله صالح ته پرېښوده او هغه نجلۍ ګواښلې ده که له دې خبرې لاس وانخلې وبه ووژل شي.

 • عکس که نسبتا جعلی بنظر می رسد ولی اثبات این متن توسط خانم و آقای محترم در نوشته های بعدی شان روشن خواهد شد. بناء ما منتظری مقاله های بعدی وی و کسانیکه در این مورد معلومات داشته باشند ،هستیم. در جستجوی حقایق آلمان

  • از مدافع داکتر صاحب عبدالله که مقاله فوق را بسیار احساساتی نوشته (کابل پریس پالیسی شوونیستی هزاره ها را تعقیب میکند؟؟؟!!!!!!!) و نویسنده محترم که شاید به کدام غرض مقاله را نوشته اند، آیا شما گاهی فکر کرده اید که شما (نویسنده ها) مسئول مقاله های تان هستید، نه کسانیکه انترنت و کامپیوتر برای شان (یک ملیت و یک قوم) نام نا آشنا هستند.

 • خبردقیق ده عبدالله قبل از رفتن دهلی طلاق مریم نجف عبدالله را بطور رسمی در محکمه فامیلی به سر رساند و وی را یعنی مریم نجف را هم در جریان گذاشت وفعلا مصروف توبه از گناه کرده گی اش یعنی از بدام افتادنش در جال مریمنجف است

 • بسیار جالب هست!!!!! دها خبر روزانه درین رابطه از وېیسایت www.loyghar.com خواندم بسیار جالب هست.

 • من بارها اندیشیده ام که اگر هزاره را وسط بگذاریم و یک طرف پشتون و طرف دیگر تاجیک باشد می بینیم اکثر پشتونان و تاجیکان سنی مذهبند و تقریباً کلّ هزارگان شیعه مذهب و لفظ آنان هزارگی که از لهجه های فارسی یا دری است.تاجیکان دری زبانند و پشتونان پشتون زبان.پس معلوم است که تاجیکان با هزارگان در زبان مشترک میباشند ولی پشتونان نه در مذهب و نه هم در زبان با هرارگان مشترکند.با این اوصاف نتیجه می گیریم که هزاره با تاجیک باید انس و الفت بیشتری داشته باشد.اما متاسفانه مزاری روان شاد با حکمتیار پشتون و صبغت اله پشتون و دوستم ازبک علیه دولت ربانی متحد شد و از هزارگان در مورد مسعود و عبداله و امثال آنان بد بینی مشهود است.خدا را زین معما پرده بردار

  • مير عبدالباقى عزيز.يك جيز بسيار مهم را از ياد نبر كه شيطنت يك ساز مان جاسوسى با تجربه,ميتواند تنبان با ك و ن در جنك باندازد.
   اين رهبران همه افراد باك و ساده دل بودند ولى شيطان بزرك كه قصد تباهى كشور مارا داشت از روابط بشتونها استفاده كرده تا توانست اقوام برادر كشور ما را به هم انداخت.در ان زمان امكان تحقيقات و كنترول در دست رهبران جهادى نبود.هر روز انها در برابر بازى نوى قرار ميكرفتندو تصاميم انى و فورى بيدون تحقيق و كنترول كرفته ميشد.
   هزار نيرنك را با كستان به كار انداخته بود.
   امروز باز همان با كستان ببين كه جه نميكند.از امروزش تو خوب خبر دارى از ديروزش را ميتوانى قياص كنى.
   دروغجن دروغ وايي عاقليي قياص كوى.نميدانم انقدر بيمغز معلوم نميشوى شايد از روى هدف تفرقه اين طور نوشته باشى.
   تاجيك ها شيعه دارند.
   در بنجشير هم شيعه است و يك جهارم قسمت مردم بنجشير هم هزاره هستند.
   برو برادر تفرقه نينداز ما مشكل زياد داريم كل نو را به اب نده.

  • میر صاحب .

   میر ها نه تاجک اند ونه اوغان نه هزاره عرب سادات و باید مدیون تاجک ها ترک ها فارس ها و مغل های این سر زمین باشند . در بین انان مصلح شوند نه هیزمکش .

  • هرات کابل مزار تاجک و فارس های شیعه فروان دارد , هر کی شیعه است هزاره نیست پنجشیر غوربند بغلان خوست و فرنگ هزاره های اهل سنت نیز دارد

 • هموطنان عزیز سلام
  اگر ما ها سر خود را به گریبان خود نماهیم و یکبار در مورد خود فکر کنیم و اگر وجدان داشته باشیم هیچگاهی شخص دیگری را سر زبان ها نمی اندازیم.
  خواهران و برادران عزیز، مسله، مسله شخصی و فامیلی دو نفر است اصلا بمن و تو چه که در موردش بحث کنیم؟؟؟ آنهم در کشوری که مرد ها از نگاه شرعی 4 زن اجازه دارند و یک تعداد آقایان برعلاوه 2-3 زن 3-4 پسر بچه های قدد و نیمقد هم در کنارشان است.
  آدم ها را بحال خودشان بگذارید و بفکر زندگی خود باشید تا خدا نخواسته چنین حادثه در فامیل خود شما اتفاق نیافتد!!!!
  وجدان بیدار یاور تان

  • مزاری صاحب احترامات تقدیم است.
   این متخصص فوتو شاپ هم دروغ میگویند و عکس اصلی است و از جانبی هم مساله شخصی طرف است . داکتر عبدالله از جانب گروپ یا دسته خاصی که ادرس معین دارد در بازار گرم سیاست افغانستان مطرح شده ، تا ایشان در مورد وی تصمیم نگیرند بحث درین مورد ضیاع وقت است. بگفته شما چرا از وطنفروشی داود زی حرف نزنیم تا...
   به گفته بنده خدا ، همه را مصروف گوز ساخته و خود شان از زیر ریش مردم خر سوار میگذرند. فکر نکنم این مسله انقدر مهم باشد که مردم دارند یک هفته وقت خود را صرف گوزی کنند.

 • هنوز ما خام هستیم!

  حیف که نظر بدهم، حیف وقتم، کابل پرس نباید این چنین چیز ها نشر کند، اینها جز آزادی بیان نیست، چیزی که ثبوتش مشکل است نباید کابل پرس بخاطر آن شهرتش را به مخاطره بی اندازد، این عکس بازی ها حالا خیلی بچگانه/طفلانه شده است.

  و مردم هم مردم 80 سال قبل نیستند که حیله و کلک حیلکه گران جاسوس را نفهمند..

 • سلام به همه:
  شخصی که فوتوی عبدالله عبدالله را با خانمی به نشر رسانده، نا خود آگاه به دفاع از عبدالله برامده است. زیرا عبدالله اگر نه مانند سایر جنایت کاران جنگی جون گلبدین، ربانی، سیاف، مسعود، مزاری، دوستم، ملا عمر ... غرق جنایات است، مگر در سهم خود به مثابه رده های در چه دوم جنایت کاران دستان خون آلود دارد. تصویر عبدالله در کوه آسمایی در حین کشتار مردمان ملکی و بی سلاح افشار بیانگر جنایات عیر قابل بخشایش است که فقط وجدان باخته ها ازان منکر خواهند شد. هر گوشه از زندگی عبدالله را که بکاوید، مملو از جنایات، وطن فروشی، دزدی و .... است. که اگر کسی خواسته باشد به عمق دنایت و پستی عبدالله پی برده و تحقیق کند. یک مثال ساده: در مطلبی که زن باره گی وی افشاه شده مصاحبه عبدالله با طلوع نیز به نشر رسیده که در یک قسمت آن میشنویم که از وی پرسیده می شود: اگر هیچ درامد نداشته باشید، چند نسل میتواند از سرمایه تان مستفید شود؟ جواب می دهد که امید وارم قرضداری هایم به پسرم نماند. یعنی اینکه داکتر صاحب عبدالله پول های را که از سی آی ای گرفته وهم پول های باد آورده دوران جهاد همه را یکسره در قمار باخته و قرضدار است!!!! ولی در سایت خود عبدالله به اساس که آدرسی که آقای سمندر داده اند می خوانیم: " در این دیدار که به روزیازده اسد صورت گرفت، خانم فخریه عبدالله به مناسبت ماه مبارک رمضان مبلغ دوصدچهل هزار افغانی را به محترم احمد ولی مسعود رییس عمومی بنیاد شهید مسعود اهداء نمود تا به منظور کمک ورسیدگی به یتیمان استفاده شود." می بینیم که ادم قرضداری که معاشی هم ندارد همراه با خانم خود مبلغ 240 هزار افغانی را مساعدت میکند!!! یا به مصداق ضرب المثلی" آب که از سر پرید چه یک نیزه چه صد نیزه عمل نموده است؟؟؟

 • آقای بابک خرم . درمورد داکتر عبدالله جنایتکار و خاین همه مسایل را که مطرح کرده ای درست است و من با تمام گفته هایتان موافقم ... جنایات تاریخی باند بدنام شورای نظار را تاریخ جاویدانه درحافظه خود زنده نگه خواهد داشت .

 • به نظر من این مهم نیست که عکس وی با دختری به چاپ برسد یا خیر، زیرا جهت اثبات شخصیت خاین داکتر عبداالله ضرور نیست ثبوتی ارایه شود، موقف و جبهه او بیان کننده تمام حقایق است.

  • سلام به همه دوستان :- دوست گرامی عکس که به چاپ رسیده است جعلی است اما نظرکه شما درانیجا نوشته اید به شخصیت یک رهبر ملی توهین است داکترصاحب عبدالله خاین نیست شاید خود شما خاین باشید کسانیکه در اینجا همچونظرات را داده اند رقبای اصلی داکترصاحب عبدالله هستند ونمی خواهند برنامه های خویش را خوبتر پیش ببرد شما منحیث یک افغان به این تصاویر ها باور دارید؟

 • man feker mekonom ke haqiqat darad. yakhane chappe Dr Abdullah kash shoda ast ba khatere ke mariam sare khod ra an ja gozashta ast

 • ای هزاره تا کی به تاجیک و ازبک بی وفایی میکنی روزی میآید که پشتون سرت را میبرد و تاجیک و ازبک برایت میخندد. پس آدم شو و به نفعت است تا از تاجیک و اوزبک حمایت کنی

  • ای پنجشیری تا بکی پیشوایت عبدالرحمان خان و نادرخان و عبداله خان باشد دوراش افگن این دزدان منحرف فرصت طلب را از خود رهبر و پیشوا حقیقی از تاجک هرات شمالی و بلخ و تخار و کابل بساز .

 • در این شکی نیست که عکس کاملا ساختگی است که توسط فوتوشاپ درست شده.
  اما در اخلاق بد داکتر عبدالله هم شک نیست، شخصیت داکتر عبدالله چیزی فراتر از این نیست. اما اینرا همه باید بدانند که او یک سیاست مدار است فساد را در اطاق های در بسته انجام میدهد و عکس و سندی نیز از خود بجا نمیماند.
  مقصد مطمئین باشید داکتر عبدالله کثیف تر از آن است که در مقاله به آن شرح داده شده است.

 • داکتر عبدالله خاین وجنگسلار جنگ سه دهه افغانستان ومسول دهاهزارکابل یان مظلوم است وبود وباید به یک محکمه اختصاصی
  بکشند تامفهوم واقعه دموکراسی وعدالت تمثل شوند وبدون ازیی تصویر وییفساداخلاقی اوبه دها فساد اغوشته است وراه اخیره مشروع برای ییا اشخاص تنها محکمه اسا

 • عبد الله یک شخص ظالم و وطن فروش است. وی میخواهد که به نفع خود از مردم غیور افغانستلن استتفاده بکند.

  این عکس برای عبدالله شرماور است وی باید میشرمید که این کار را میکرد
  آیا عبد الله مسلمان نیست ؟
  آیا او از خداوند نمیترسید؟
  آیا او تابعت افغانستان را ندارد؟

  اگر دارد باید او به یک محکمه اختصاصی کشانده شود و وی را به سزای اعمالش برسد.

 • خوب فرض میکنیم داکترعبدالله جنایتکار،فاسدو....ای کاش این همه ادعاها دارای مدرک رسمی ازآدرس رسمی بطورواقع بینانه گفته شودودراختیارمردم قرارگیردتاهمه بدانندکی خائین وکی هاخادم این خاک اندبرهمه معلوم است داکترعبدالله درقطارمبارزین آزادی کشوردرزمان تجاوزشوروی وطالب های روی ناشسته وبویناک به چه اندازه مردانگی ازخودنشان داده است ودوره جوانی خودرابه جای خوش گذرانی مانندسک شویهادرخارج درکنارمردم عزیزخودگذرانده است وقسمیکه دیدیم درتسلیمی حکومت به طورمسالمت آمیزبه کرزی بااستادبزرگوار(شهیدصلح)به چه اندازه ازخودشجاعت نشان داده است امادربرابراین مردانگی وی کرزی خلاف مفکوره بیدارکننده جناب عبدالله دراین اواخرتاآخرین توان خودتلاش نموده وطن رایکباردیگربه طرف تاریکی های که درزمان عبدالرحمن خان،نادرغدار،هاشم خان و....وجودداشت سوق دهدکه یگانه سدراه این هدف شوم وننگین کرزی جناب ایشان بوده اندجای شک نیست که متاسفانه یک تعداداشخاص داری اندیشه های عبدالرحمن خانی،هاشم خانی،مهمندی و...نمیخواهندمردم کشوربه سرنوشت خودحاکم شوندبناًتلاش مینمایندکه مردم راازبیداری دورنگهدارندچراکه درنتیجه بیدارشدن مردم منافع شخصی این اشخاص پلیددرخطرقرارمیگیرد.
  آنعده اشخاص که عبدالله عبدالله رابدون درنظرداشت عفت کلام توهین مینمایندمطمئن باشیدنمیتوانیدبااین نوع جعل کاری هاودروغ پردازی هاجلوانکشاف فکری مردم رامانندخانواده نادرغداربگیریدونام نیکی هم ازخودبجانخواهیدگذاشت.

 • ay dokhtarak e bichara chi yak goi ra khorda. Abdullah mesle diga 4 sheriya luchag ast

  • دراین عکسی هیچ کدام شک وتردید وجود ندادردداکترعبدالله یک شخص با سابقه بسیارخراب است اوکسی هست که از عزت کشورخود دفاع نکرد درحالیکه کشور/خانم یک حیثیت رادارد او از جمله جنکسالاران جنایت کارهست که هزارها مردم بی کناه را با دادن اطلاعات نادرست شهید ومعیوب ساخته درزمان بابای ملت این قوم به حیث .......مانند غلام بچه ایفای وظیفه مینمودند بنا‌ بک چیزی واضح است که این عکس جعلی نه بلکی واقعی است
   وسلام

 • (چیزی که عیان است چه حاجت به یان است) داخبره دداکترعبدالله عبدالله دشخصیت لپاره بسنه کوی.

 • هرکس این کاررانموده آدم نبوده که خود ش خاین بوده تابعیت افغانستان نیست بلکه در آی ایس آی پاکستان د ست دارد بااحترام

 • امید وارم تا هموطنان گرامی ام ریا لستیک باشند .من خود از لحاظ سیا سی با داکتر عبد الله نه تنها میانه خوب ندارم بلکه در بسا موارد, با وی اختلاف نظرهم دارم.اما از دید سیا سی اجتماعی ومذهبی ودر پهنای آزادی ودمو کراسی ,بویژه سنت های اجتماعی جا معه افغانی ,فکر کنم که کدام جنایت ویا خطای بزرگی از وی سر نزده تا باعث خشم همگان گردد وهر کس در این تندورگرم نان خود را بپذد.به اعتقاد من این دعوا بیشترجنبه فا میلی دارد تا جنبه اجتما عی! هرگاه در نگرش خویش اشتباه کرده ام پوزش میطلبم!

 • همگی گوز و چس و ان خوردید
  دیوس ک به شما میگن لاشیا
  این عبدلله هم یک آدم لاشی به تمام معناست

 • باعرض سلام : من به کار این روزنامه کاری ندارم . اما کسانیکه با سرباز باوفای ابلیس(احمدشاه مسعود) هم کاسه بوده میشه اسم انرا مسلمان وانسان ناید؟؟؟؟ اینها درطول تاریخ هم به جهاد ملت وهم بخون شهیدان افغانستان خیانت نمودند هم نوکر روسها شدند وراههای تدارکاتی شانرا نگهبانی میکردند وهم باعث خونریزی بین مسلمانان . حتی اینها نوکری طالبانراهم یکبار تجربه کردند وامروز که امریکا آمده خودرا از پدر امریکایی معرفی کردند وحلقه غلامی غربیها را بگردن آویختند . ولی خدا را شکر میکنیم که انسانهای خاین هیچ جا روی وآبرو ندارند درطول مدت زمان آمدن امریکا درافغانستان چندین بار اینهارا طلاق دادند . خداوند شرم وحیارا از اینها گرفته . ولی مجبورند که به هرشکلی شده پاهای غربیهارا بوسه بزنن چون جنایاتی را که مرتکب شدند روزگار سختی پیش رو دارند مجبور هستند مسیحی شدند . ولی مسیحیها هم به اینها بی اعتماد هستند چون هرروز از جنایات اینها پرده برداری میشود . لعنت خدا بر قوم کاذب ومنافق ومرتد .

 • انسان مجاز به هر عمل است ولی با زشتی دیگر ابروی انسانیت را میبرد.بعضی وقت ها کلمات هم از وصف وبیان وتصویرناپسند بودن اعمال انسانها عاجزمیماند. اخر تا این حد ذلیل شدن هم استعداد میخواهد. خوب اگر شما به ناپسندی های دیگران خورده میگرید ! این زشتی ها را قبل از بیان و تصویر کشی درذهن چگونه جمع وجورکرده و بخود اجازه دادی .اعمال انچنینی فقط یک واقعیت تلخ را به ذهن زنده میکند. اجیر،اجیر وچه نامبارک است این مزد بیگران که هیچ چیزی برای انها مهم نیست.

 • انسان مجاز به هر عمل است ولی از این دست عمل ،
  دیگر ابروی انسانیت را میبرد.بعضی وقت ها کلمات هم از وصف وبیان وتصویرناپسند بودن اعمال انسانها عاجزمیماند. اخر تا این حد ذلیل شدن هم استعداد میخواهد. خوب اگر شما به ناپسندی های دیگران خورده میگرید ! این زشتی ها را قبل از بیان و تصویر کشی درذهن چگونه جمع وجورکرده و بخود اجازه دادی .اعمال انچنینی فقط یک واقعیت تلخ را به ذهن زنده میکند. اجیر،اجیر وچه نامبارک است این مزد بیگران که هیچ چیزی برای انها مهم نیست خوب این روشن ها واقعا میتواند مظلومیت ملیت هزاره بازگویی کنند ویا کینه توزی وزشت کاری را . شما در واقع دشمنان ملیت هزار و از بدکارانی هستید که در واقع دفاع از مردم هزاره وسیله جرم وجنایتی هولناک و ایجاد تفرقه های خانمان سوزی است که در اتش افروزی رنگ دفاع را داده اید . از خدا اگر نمی ترسید حد اقل به مظلومیت این ملیت توجه کنید. نیمشود از این راه رفت وحقانیتی راثابت کرد ،بلکه با این روش ها روغن در اتش می اندازید وملیت هار را خانه خراب میکنید. بیان حق را با کثافت الود نکنید که مردم نسبت به حقایق شکاک میشوند و بعد دربرابر مشتبهات درمانده میگرددند. چرا چنین . مثلیکه بخشی از ادم های وحشی با سینه بری ها وکوک زدن ها خواستند گویا انتقام رنج هاهزاره را بگیرند ولی چه اشتباه سخت ناروا کردند و با این وسیله لکه ننگی بر جبین چروکیده این ملیت دردمند شدند. خوب معلوم است که شما چه کسانی هستید وچه میخواهید. من از این بابت تاسفی ندارم و بسیار تاثرمن از نظریه دهندگان است که هیچ از عقل بهره نبردم و در گودال احساسات کاذب دست پا زده و از گرفتن نادرست ترین دستاویز خود داری نمیکنند ووووو

  آنلاين بنگريد : http://ک

 • میخواهم برای اثبات جنایات جنایت کاران ودشمنان ترقی وتعالی کشور ازمحترم ولیزاده پنجشیری سوال کنم که _ چه کسانی بودند که تحت امامت ملای لنگ انگلیس درمسجد پل خشتی نمازمیخواندندوبه خطبه های نمازجمعه آن گوش فرامیدادند ومطابق به فرمان او امان الله خان را کافرخطاب نموده ونگذاشتند افغانستان را به راه ترقی وتعالی سوق دهد؟چه کسانی بودند که اجیرپاکستان شدند ومکاتب را سوختاندند. پلها وپلچک ها، فابریکه ها ،سرک ها وتاسیسات دولتی را خراب کردند؟ چه کسانی بودند که باپیروزی شان درکوچه های کابل خون جاری شد ودرهرمنطقه کابل یک حکومت برسراقتدارگردید؟چه کسانی بودند که بانکهاوموزیم ملی را به تاراج بردند؟ آیا داکترصاحب عبدالله پیروهمین مکتب نبود ویا نیست؟

  آنلاين بنگريد : http://hamid.yahoo.com

 • hello for all dear friends to write in this sayet i want to say something about this picture of d.r.abdullah abdullah this is not really picture i thing that peple do this work they are dont like d.r.abdullah abdullah .and i want say some thing for all young generation to do this work its not good work we must attempt to learn more education and think about devolapment of our country becuse afghanistan now need to young generation all of young generation must take hand to hand and make afghanistan in the future i just dont want to mead this kind of picture .r. abdullah abdullah we must not do for eache leader.............. thanks alot for your attention_____bahar___

 • سلام : ای برادرها این زنکه بازی ودزدی وحفظ قدرت وثروت ونوکری همه کشورها که درسربرگ قانون اساسی اینها رسمی گردیده . حالا این جنایات را بگذاریم کنار. اینها زمانیکه نوکر پاکستان انگلیس وامریکا بودند ولباس مجاهد را به تن کرده بودند برای فریب مردم . درزمان اشغال افغانستان توسط روسها فتوای قرانی صادر کردند که هرکی با کفار کوچکترین گرایشی داشته باشند آنها کافر وکشتن شان جایز است . الحق که این فتوا قرانی بود وحالاهم هست وتا ابد این حکم قرانی پابرجاست . واین فتوا بدون اثر نبود بلکه ده ها هزار نفر دراثر این فتوا به جرم معاش خور کفار از طرف مجاهدین ترور گردیدند . ببینید که بار کج به منزل نمیرسد ملت افغانستان برحق بودند اینها بر باطل . ببینید که خداوند توانا چطور اینها وامثالشانرا رسوای ابدی کرد وهمان فتوای کفر را که قبلا صادر کرده بودند امروز بر گرداند به خود اینها وچطور اینها امروز نوکری وغلامی یهود ونصارا را میکنند . پس مطابق همان آیت های قرانی اینها بدون شک کافر ومباح الدم میباشند . آدرس آیت های قرانی درمورد کفر سران جمعیت شیطانی : سوره مائده آیات 51 الی 58 . والسلام

 • این است ریس اجرایوی باز میگوید که ما حدمت مکنم

جستجو در کابل پرس