صفحه نخست > خبر و گزارش > جهان > پاکستان > پاکستان، تروریزم و اهرم های مخفی قدرت

پاکستان، تروریزم و اهرم های مخفی قدرت

قبل از آغاز بی ثبات ساختن پاکستان باید جنگ با ایران آغاز می شد
حکيم نعيم | Hakeem Naim
شنبه 29 دسامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

فضای اختناق, ترور, وحشت و ترس بعد از 11 سپتمبر به همان اندازه که به دیکتاتوران پیدا و پنهان جهان کمک کرده است, به پیمانه وسیعی هم بقای نسل انسان در جهان را تهدید میکند. 11 سپتمبر نقطه آغاز یک پروژه بزرگ

تندروانه از طرف گروه های که سالهاست در راستای سلطه جویی در جهان فعالیت میکنند, میباشد. از بین بردن امید به آینده و بی ثباط ساختن مناطقٍ که خطرناک خوانده میشوند, از اهداف محوری برای تطیبیق این پروزه بشمار میرود. آنهای که در تبانی با اهرام مخفی قدرت صاحبان اصلی این استیلاگرایی مخفی خوانده میشوند, مجبور بودند که دنیا را به یک جنگ تمام عیار خوب و بد, سیاه و سفید که در هر دو طرف دست های پنهانی خود شان موجود است, با چاشنه مدنیت و مذهب بکشانند.

کتابی که تحت عنوان, جدول زمانی ترور, به کوشش و گرداننده گی آقای پاول تامسن و مرکز پژوهش تعاونی به چاپ رسیده است, تمامی اخبار مربوط به اسامه, 11 سپتمبر و واکنش امریکا به آن, افغانستان, پاکستانو شرق میانه را که در رسانه های خبری معتبر دنیا انتشار یافته است,تاریخ وار, بدسترس خواننده گان قرار داده است. همانطوریکه که آشکار است در هر خبر, مقاله و مطلب یک راز پنهانی نهفته است. اگر نقاط راز دار اخبار مربوط به 11 سپتمبر و ترور دولتی را با هم وصل کنیم, میتوانیم به عمق سخنان آقایان بوش و بلر به مثابه سخنگویان اهرام مخفی قدرت جهان که درست در نخستین روز های بعد از 11 سپتمبر گفته بودند, " جنگ بر علیه تروریزم یک جنگ طولانی خواهد بود که شاید هم چندین دهه داوام کند وتنها به یک کشور محسوس نمیباشد.", به ساده گی پی ببریم. تنها میشود به سخنان آقای جرمی سکاحیل نویسنده کتاب مشهور "بلک واتر" اشاره کرد که در کنفرانسی گفته است, " مناطق ایرا که ادعا

میشود پناه گاه های تروریست هاست, سالها تحت تسلط دولت بریتانیا قرار داشت و انگلیس ها با تمام خصوصیات مردمان آن به خوبی آشنا هستند. و همچنان نام اکثریت از رهبران قبائل و وابسته گان نزدیک شان که در دو طرف خط دیورند زنده گی میکنند در لیست معاش سیا موجود است. ویا رسول سیاف, استاد و پدر معنوی خالد شیخ محمد کسی که پلان کننده و تنظیم کننده حادثه 11 سپتمبر خوانده میشود,(1) یکی از رهبران قدرت مند افغانستان است. بناً جنگ با تروریزم مضحکه ای بیش نیست و فقط و سیله ایست برای رسیدن به اهداف پروژه تسلط به جهان."

پاکستان از کشور های محوری در این پروژه خونین استعماری به شمار میرود. سردمداران قدرت در پاکستان با تکیه به اینکه هر ماجراجویی پنهانی به نفع پاکستان است, آگاهانه و یا نا آگاهانه در گودال تزویر اهرام قدرت جهانی گیر افتاده اند. نقش ای اس ای پاکستان که محصول سرمایه گذاری مستقیم قدرت جهانی در منطقه است, در حادثه 11 سپتمبر آنقدر برجسته بود که درست چند روز بعد از 11 سپتمبر چندین رسانه معتبر خبری از ارتباط مستقیم ای اس ای با "تروریستان" حملات 11 سپتمبر خبر دادند. حتی وال ستریت ژورنال که همیشه به طرفداری دولت پاکستان در جدال های منطقوی نشرات داشته است, به تاریخ 10 اکتوبر 2001 نوشت که " جنرال محمود احمد رئیس ای سی ای, ارتباط مستقیم با سعید شیخ مسول مالی حملات 11 سپتمبر داشت و طبق هدایت جنرال محمود سعید شیخ به مبلغ صد هزار دالر امریکایی به محمد عطا ارسال داشته است. و بنابر فشار دولت امریکا جنرال محمود از وظیفه اش برکنار شده است."(2) بعد از آن, اخبار و اطلاعات مربوط به ارتباط ای اس ای با حملات 11 سپتمبر در هیچ جای دیگر به شمول اسناد دولت امریکا در مورد 11 سپتمبر که به دسترس عامه قرار گرفته است, انتشار نیافت ولی شاید در آینده نزدیک در پروسه بی ثباط ساختن پاکستان مورد استفاده قرار گیرد.

هر چند باید قبل از آغاز بی ثبات ساختن پاکستان باید جنگ با ایران آغاز میشد؛ فقط اهرام پنهانی قدرت نتوانستد افکار عمومی کشورهایشان را که یگانه رقیب خود میخوانند, به جنگ در مقابل ایران آماده سازند. با بی ثباط ساختن پاکستان بر علاوه اینکه میتوان کنترول سلاح های اتومی پاکستان را بدست آورد, که هر چند سرو صداهای در این زمینه شنیده میشود که باید کنترول سلاح های اتومی پاکستان به ناتو واگذار شود, نیز میتوان ایران را یگانه عامل بی ثباطی در منطقه نشان داده به آسانی اشغال کرد.

با تکیه به آنچه که گفته آمدیم, خانم بینظیر بوتو یکی از قربانیان پروژه بی ثباطی پاکستان که خود هم ناآگاهانه در آن نقش داشت, میباشد. او باید کشته میشد زیرا نتواست و یا شاید هم اجازه نیافت تا به مانند نیکلای سارکوزی, که حتی توانست از طالبان هم در مبارزه انتخاباتی اش استفاده کند (3), در تبانی با باداران قدرت مند جهانی اش هوشیارانه عمل کند. قتل خانم بوتو بدون شک نقطه عطفی که زوال پاکستان و حتی تجزیه پاکستان را در قبال خواهد داشت, در تاریخ معاصر پاکستان خواهد بود.

جا دارد, نوشته شود که هر چند در آینده بسیار نزدیک شاهد یک نوار ویدیوی یا صوتی یکی از رهبران(! ) مشهور و به ظاهر اسلام گرا که قتل خانم بوتو را به عهده خواهد گرفت, خواهیم بود, ولی ای کاش فضای مساعد سیاسی- امنیتی وجود میداشت که یک تحقیق بی طرفانه در مورد ارتباط خروج دو دیپلومات کهنه کار اروپائی از افغانستان که سالهاست فعالیت های پنهانی را به پیش میبردند, با حادثه ترور خانم بوتو صورت میگرفت. آنهای که سالهاست برای دوستان شان( ! )امکانات مالی و استراتیژی سیاسی - نظامی فراهم میکردند, چرا و چطور به یک باره گی باید افغانستان را ترک میگفتند؟ جواب واقعی به این سوال کمک خواهد کرد تا زاوایای تاریک قتل خانم بوتو روشن گردد.

یاداشت ها:

(1) در راپور رسمی کمیسون 11 سپتمبر دولت امریکا آمده که "سیاف استاد و پدر معنوی خالد شیخ محمد تنظیم کننده و پلان کننده حملات 11 سپتمبر بوده است.

(2) Thompson, Paul. The Terror Timeline. Neu York : HarperCollins, 2006.

(3) آقای سارکوزی در جریان مبارزات انتخاباتی اش به کرات اظهار داشت که در صورت پیروزی نیروهای فرانسوی را از افغانستان خارج خواهد ساخت. جالب است که درست در زمان انتخابات فرانسه طالبان چند تن از شهروندان فرانسوی را به گروگان گرفته بودند وخواهان خروج نیرو های فرانسوی از افغانستان بودند. حتی یکبار طالبانی که به قول خودشان انتخابات و دموکراسی را معادل کفر و الحاد میخوانند, اعلان کردند که به خاطر احترام به انتخابات فرانسه ضرب الاجل تعین شده برای گروگانان فرانسوی را تمدید کرده اند. و بعد از انتخاب آقای سارکوزی گروگانان فرانسوی خاموشانه رها شدند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس