در همین بخش

صفحه نخست > عکس > جنایت تازه ای از اشغالگران افغان؛ آيا اشغالگران افغان می توانند مقابل (...)

جنایت تازه ای از اشغالگران افغان؛ آيا اشغالگران افغان می توانند مقابل ارباب اشغالگر خود باشند؟

تاکنون حضور طالبان در افغانستان به مانند پدران اشغالگر خود عبدالرحمان، نادر، ظاهر و داوود و...همراه با جنایات سیستماتیک علیه مردم بوده است.
جمعه 19 آگوست 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

آيا به اشغالگران و چپاولگران افغان به سبب افغان بودن نمی توان اشغالگر و چپاولگر گفت؟

براستی اشغالگر کیست؟ آيا می توان به یکی به سبب اینکه مفتخر بنام افغان نیست، اشغالگر گفت و به دیگری که مفتخر به افغان بودن است و همان جنایات را انجام می دهد و یا مهره ای برای انجام جنایت است، اشغالگر نگفت؟

سه شنبه 31 مه 2011, بوسيله ى کابل پرس

عکس از رویترز و گتی ایمیج

پيام‌ها

 • کارمل روس ها را در افغانستان آورد، آیا او نیز پشتون بود؟

 • اگر ببرک کارمل پشتون نبود ولی زمیه آوردن روس ها را نورمحمد خره کی و حفیظالله امین جلاد نوکران روس که هر دوی شان پشتون و وطنفروش بودند فراهم ساخت . از زمان احمد شاه دزد فرهنگ ستیز قندهاری گرفته تا شاه شجاع و دوست محمد نوکران انگلیس و عبدالرحمن وطن فروش و نادر غدار و ظاهر کل و داود دیوانه و ملا عمر کور نوکر ای ایس آی و خرزی جنایتکار هیچ کدام از این اتلان دروغین تان که نام های همهً شان با رنگ سیاه در تاریخ ثبت گردیده کاری برای این کشور انجام نداده اند .

  • این سایت از کدام بیناموس منافق ایرانی است که میخواهد یکبار دیگر در بین مردم نفاق بیاندازد مردم افغانستان هم پاکستان و هم ایران شیعیه را میشناسد و هزاره های جاهل افغانی نباید پیرو شیعیان بیدین ایران باشند

  • aya karmal balay tank russa ba afghanistan namad? hafizulah amin russa ha ra baray kosthtan khod ba afghanistan khaost??
   bisyar jaleb

  • شما به خواب خرگوش هستین برادر انگلیسی دان. به اسناد افشا شده ک ، ج ، ب مراجعه کن که فراوان در سایت ها به نشر رسیده. توافقنامه را قبلا تره کی امضا کرده بود که حفیظ الله امین مجالش نداد و در دهانش بالش را قرار داده و نفسش را از راه مقعدش کشید و جسدش را در چاه بد رفت ارگ انداخت.

  • bradar aziz, lotfan ame asnad ra baray ma neshan bde. az shma khele mamnoon meshawam

 • شكي نيست كه شئونيزم پشتون سالها اين مملكت را خراب كرده و زيرساختارها را نابود ساخته اما با نفاق بجاي نميرسيم اگر بگويم تو كردي آيا من تبرئه ميشوم ؟ مطمينا نه !! پس بفكر اين باشيد كه چطور وحدت ملي تامين ميشود چون با چنددسته گي نميتوان بجاي رسيد و فكر كنم بهترين راه رسيدن به وحدت ملي حكومت فدراليزم است . به پيش به سوي افغانستان آباد

  • وحدت ملی شمشیری دو سره و هر دو سرش طی اقلا سه قرن اخیر گردن غیر اوغان ها را بریده است وحدت ملی یعنی حربه ی برای تحمیق اقوام دیگر هر گاه اوغان ها خویشتن را در عرصه سیاسی و نظامی رسوا شده و ضعیف یافته اند به همین حربه متوسل شده اند و اسفا اقوام غیر اوغان هم فریب خورده اند و هنوز هم میخورند وقتی اوغان تمایلی برای همزیستی مسالمت آمیز ندارد چگونه میتوان با آنها صحبت از وحدت و همدلی کرد اصلا کلتور خشونت محور قبیله روحیه دیگر پذیری و همزیستی را در افراد این قوم بدوی می ‍کشد و بنا انتظار همزیستی و همدلی داشتن از اوغان طایفه بی حاصل و بیکار است بهتر است راهمان را از گمراهه غیرت اوغانی و کلتور اوغانی که دروغی بیش نیستند چدا کنیم

 • هر کس که تعصب مذهبی، فومی،نژادی و لسانی را در افغانستان عزیز دامن میدهد سادیست، وطنفروش، غلام و جاسوس دیگران خصوصآ ممالک همسایه های بد و دشمن این خاک است. اکثریت مردم افغانستان به این طبقه اشخاص نفرین میفرستند. این مردم از سگ هم بدتر اند. لعنت خداوندی بر سر شان.
  افغانستان یک مملکت واحد و خانه همه اقوام و ملیت های به هم بادر اند و کسانیکه تخم نفاق و تجزیه و نظام فدرالی را در سر می پرورانند به گفته جناب معنوی صاحب که خیال است و محال است و جنون.

  زنده باد افغانستان واحد و شگوفان
  مرگ بر دشمنان افغانستان

  • بیان کردن عدم توجه و رسیدگی به مشکلات ولایات ,اقوم سمتها ؛ مذاهب ...بخاطر توجه حاکمان بدان و نزدیک ساختن مردم به یکدیگر ذکر میگردد , باید حاکمان در زمینه جواب بگویند یا بقناعت مردم بپردازنند و در اینده بخاطر نشانه نرفتن انگشت بسمت شان باید همه ولایات و اقوام .. را در نظر بگیرند ...

   اما بدبختانه اکثر طایفه ناقل یهودی تماس گرفتن به کمی وکاستی و عدم توجه حاکمان را به مسایل اساس, را دامن زدن به مسایل قومی و لسانی سمتی و تضعیف اوغانستان و قوم پتان تفسیر میکنند ..

   نماینده کوچی در خانه ملت همه را خارجی و مهاجر خود را صاحب اختیار ووارث این وطن معرفی میکنند , نماینده نکتایی دار کوچی در واقعه کشتار هزاره ها در غرب کابل در مقابل کمره وتلویزیون خود را سرخ و زرد ساخته به نماینده هزاره ها میگویند این زمان " ایام طلایی" تان است ....!!خرم زبان اکثریت مردم را مسخره میکنند , در کابل و شمال و هرات ... جاده ها بنام بی نام قبایل دو طرف سجل میگردد , همه ساله در کابل و قندهار و جلال اباد ... از افراد بدنام و ادم کش تجلیل و لقب بابا برای انان ارزانی میکنند ... روشنفکر اوغانی سقاوی ترتیب میدهند , تروریست خارجی پرور را سرباز اسلام و ازادی جلوه میدهند, سران بانفوذ غیر اوغانی ترور بدنام و از صحنه خارج ساخته میشودند انانیکه در غرب هستند کسی از انان نمی خواهد تا بیایند و در این دوره شکننده دین وطنی و اسلامی خود را ادا نمایند در مقابل طفل شیر خوار اوغانی دو طرف سرحد را حینکه از موسسات به نام و بی نام خارجی فارغ شد عاجل از طریق شبکه های زنجیری اوغانی بکابل احضار به کرسی های بالا نصب میکنند ,بازسازی و تعمیر نو دهها بار بیشتر از ولایت غیر اوغانی در مناطق اوغانی اجرا و عملی میشود , تحصیص مالی یا بودجه مصرفی برای مناطق غیر اوغانی بر طبق گپ ها بر امده از پارلمان و رسانه ها ده ها بار بیشتر از ولایات اوغانی بوده است ,
   برعکس اخذ مالیه زمین خانه و سرباران خط اول ارگان های قوای مسلح...........از مناظق غیر اوغانی بیشتر بوده است.

   ادمکشی مکتب سوزی تریاک چرس ترور انفجار همه همه در مناطق اوغان .......... اینهمه از ستم ملی یکه تازی اوغان حکایه دارد ..

   حال افراد فاشیست که درس ومکتب و مدرسه و غرب اسلام ...هیچگونه تاثیری بر افکار قبیلوی اش نداشته است,امده از ما میخواهد با انان یه قربان گویان اتن کنیم کاکل بیندازیم و بابا محمد گل مومند امان اله و داوود خر کی و تر ه کی ...بگویم ..

   در این ماه رمضان قران را در مقابل تان بگذارید و یبکار با خود فکر کنید که کی این وطن را به تجریه شوق کرده, کی این مردم را فقیر و بدبخت ساخته , کی امتیاز میخواهد چه باید بکنیم تا این خاکدان اباد و همه خود را وارث ونگهبان ان بداند.

جستجو در کابل پرس