IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > دیمـــوکراســـی غــربی و حکــومت قــانون به رســم شــرقی و ســنت افغــانی

دیمـــوکراســـی غــربی و حکــومت قــانون به رســم شــرقی و ســنت افغــانی

شمس الحق حقانی
چهار شنبه 7 سپتامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

دیمـــوکراســـی غــربی و حکــومت قــانون به رســم شــرقی و ســنت افغــانی

صد ها بار خدا را سپاسگذاریم که ملت نا آگاه افغان سعادت زعامت رهبر آگاه و دانشوری چون محترم حامد کرزی را داراست ورنه درین تاریکی شب و موج طوفان حوادث یافتن راه از بیراهه برایش سخت دشوار می بود !
از روزیکه محترم حامد کرزی دیموکراسی و حکومت قانون را از غرب با خود به ارمغان آورده مردم رنجدیده که جز خاطره تلخ ظلم و ستم حکام جابر و قانون شکنی های آنها چیزی دیگری بیاد نداشتند از فرط مسرت و خوشی در لباس نمیگنجند و چون کودکان که در روز های عید مراقب لباسهای نو شان هستند آنها نیز چهار چشمه از دیموکراسی و حکومت قانون پاسداری و مواظبت میکنند تا خدای نخواسته ز سیل حوادث گزندی به آن نرسیده و از ثمره های شیرین آن محروم نگردند.
ما همه بخاطر داریم که انتخابات دوم ریاست جمهوری در سایه تقلب گسترده ای انجام یافت و مردم بیچاره در هراس شدند که مبادا این تقلب انتخاباتی خدای نخواسته به دیموکراسی نو پای کشور آسیب رساند ولی زعیم دانشمند و آگاه کشور مردم را ازین ترس و دلهره نجات داده و فرمودند که چنین تقلبات در دیموکراسی یک امر کاملاً عادی و معمولی بوده و اصلاً جای نگرانی و تشویش نیست !
خوب تقصیر مردم هم نبود بیچاره ها در طول عمر شان نام دیموکراسی را نشنیده بودند حالا به یکبارگی از کجا بدانند که درین نظام چه معمول است و چه معمول نیست .
بعداً انتخابات پارلمانی را بیاد می آوریم که درآن هم نمایندگان مردم به تقلید از کرزی و قدردانی از ابتکار تقلب انتخاباتی ایشان دست به تقلب گسترده زده ولی بجای مکافات و مورد نوازش قرار گرفتن از طرف کرزی توسط محکمه ویژه محکوم به اعدام شدند ، درینجا نیز نمایندگان بیچاره تقصیری نداشتند چون ایشان هم نمیدانستند که در دیموکراسی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری مجاز ولی در انتخابات پارلمانی ممنوع است !
نزاع بر سر چوکی ریاست پارلمان را هم همه بیاد داریم که بالاخره به طریقه افغانی با انجام مسابقه بزگشی فیصله شده و چوکی ریاست پارلمان را چاپ انداز ماهر کشور آقای ابراهیمی از صفحات شمال کشور که ایشان همیش در بزکشی دست بالا داشتند بدست آورد.
نمایندگان تقلبکار که بحق نمیتوانستند حکم محکمه ویژه را بپذیرند دست به اعتراض زده و بالاخره نماینده آنها آقای معنوی حاضر شد که بازهم برسم افغانی در یک مسابقه پهلوانی با کرزی نماینده وکلای جعلکار این معضله را به پایان رساند که از بخت بد در آخرین لحظات کشتی ناف معنوی رفته و مسابقه به نفع کرزی به پایان رسید .
بعد از شکست معنوی درین مسابقه باید نه وکیل تقلبکار جاهایشان را برای نه وکیل جعلکار خالی میکردند ولی ایشان ازین کار سر باز زده و با هواداران شان خود را با سنگ و چوب مسلح ساخته به دفاع از موضع خویش برخاستند.
بالاخره کرزی برای پایان دادن به این معضله از نیروهای نظامی کشور طلب کمک کرده و با استفاده از توپ وتانک مجلس شوری ملی را به محاصره درآورده و بزور برچه نه وکیل تقلبکار را با نه وکیل جعلکار تعویض کرد .
بازهم مردم بیچاره در هراس افتادند که مبادا درین گیرو دار و جنگ و دعوی دیموکراسی نو پا و حکومت قانون خدای نخواسته صدمه ندیده باشد ولی محترم حامد کرزی مردم را خاطر جمعی کامل داده فرمودند که چنین گیرو داری بکلی عادی بوده و از لازمه های دیموکراسی می باشد !
مردم بعد از استماع سخنان کرزی بکلی مطمئن گشتند که پدیده دیموکراسی چون پشک هفت دم یا پیاله ناشکن به آسانی آسیب پذیر نبوده و با خاطر راحت به آینده نگریسته و به کرزی دعای خیر فرستادند .

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://www.facebook.com/pages/...

loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس