صفحه نخست > کارتون > طنز روز > استاد ربانی در اثنای انتقال غنایم صلح از کابل به بدخشان در بین راه شهید شد (...)

استاد ربانی در اثنای انتقال غنایم صلح از کابل به بدخشان در بین راه شهید شد !

شمس الحق حقانی
يكشنبه 18 سپتامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

انا لله و انا الـــــــیه راجـــــــــــعون
استاد ربانی در اثنای انتقال غنایم صلح از کابل به بدخشان در بین راه شهید شد !
بدینوسیله به اطلاع عموم برادران و خواهران مسلمان رسانیده می شود که شب جمعه محمدی مورخه چهاردهم رجب المرجب مجلس ختم کلام الله شریف در مسجد ارگ ریاست جمهوری کابل جهت شادی روح شهید راه صلح و آزادی مجاهد جان برکف استاد برهان الدین ربانی که لحظه از عمر شریف شانرا از خدمتگذاری به اسلام و مسلمین دریغ نفرمودند و بالاخره در همین راه در اثنای انتقال غنایم صلح ( مبالغ هنگفت دالر) از کابل بسوی بدخشان در اثر یک حادثه ترافیکی در سالنگ شمالی در زیر محموله های سنگین دالر جام شهادت را نوشیده و در آخرین رمق حیات به پسرش وصیت کرد که بعلت نازل بودن نرخ دالر بزودی به تبدیل آنها اقدام نکند !
او میخواست چیزی دیگری هم بگوید ولی اجل وی را مهلت گفتن نداد و فقط بسوی جیبش اشاره کرد که ازآن وصیت نامه ای بدست آمد که درآن به بازماندگانش توصیه کرده بود که برای او کفن مخصوص از بانک نوت های صد دالری تهیه کرده و او را درآن بپیچانند !

این مجلس از طرف زعیم خردمند و عالیقدر کشور جلالتماب حامد کرزی ، معاونین محترم ایشان مارشال شلغم و ملی مامد خان ، برادران ناراض ایشان هر یک امیر الجاهلین والقاتلین ملا عمر ، مولوی حقانی ریش خینه و گل بی دین راکتیار، برادران راض ایشان داکتر فاروق وردک ، جنرال رحیم وردک ، کریم خرم و سفیر غیر رسمی پاکستان در کابل محترم عمر زی و مجاهدین جان برکف که آزادی و آبادی کشور را مرهون شمشیر زنی ها ، فداکاری ها و جان نثاری های ایشان هستیم هریک افضل المجاهدین و الجلادین استاد سیاف ، استاد محقق ، جنرال دوستم ، حجت الشیطان محسنی ، امیر اسمعیل خان ، ضیا مسعود ، قانونی ، داکتر عبدالله ، نور محمد بی نور و بسم الله خان شوقی و یکتعداد مامورین پائین رتبه دیگر برگزار میگردد.
اشتراک دوستان در مجلس فاتحه فوق باعث شادی روح آن مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان و سایر دوکانداران دین و تیکه داران اقوام خواهد گشت.

قابل توجه دوستان گرامی که در مجلس ختم فوق بر علاوه خوردنی های ثواب دار بهشتی چون حلواه و خرما غذا های لذیذ و خوشمزه دیگری چون زرشک پلو و سبزی چلو ، تندوری و منتو ، آش و آشک ، دوپیازه و سه پیازه ، کباب چوپان و کباب دهقان و انواع و اقسام غذاهای لذیذ دیگر نیز موجود است و در ختم مجلس بنا به وصیت مرحوم یک جوال پر از دالر از دست آورد های غنایم صلح به عنوان نذر شب جمعه محمدی در بین حاضرین مجلس تقسیم می شود !
به علت محدود بودن ظرفیت مسجد ارگ حق اشتراک در مجلس فوق فقط به آنهای داده می شود که بتوانند عضویت شان را در یکی از احزاب هفت گانه یا هشت گانه قدیم تثبیت کنند و یا معرفی نامه ای از برادرن ناراض یا راض کرزی با خود داشته باشند !
از دیگران که واجد شرایط فوق نیستند دوستانه خواهشمندیم که موجبات اذیت ما را فراهم نکرده و از دور به روح آن مرحوم دعای خیر خوانده کسب ثواب بنمایند !

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://www.facebook.com/pages/...

loading...
loading...

پيام‌ها

 • آفرین و صد آفرین و احسنت و ماشاءالله به این ذوق و استعداد!
  باور کن که کُشتی ما را از خنده ...
  خدایت شاد کناد!

  repondre message

  • و .قاسم
   خوب نوشتی ولی انتقال این قدر دالر به تنهایی گوز کش است شادید مرحومی قبل از تصادم در اثر خارج شدن مقداری زیاد گوز خودش باعث تصادم شده باشد.
   این موضوع را بخاطری یاد آور شدم تا امیران وامیر زاده گان وبقیه دزدان دست از سر موتروان بیچاره که در شهید شدن استاد بادپکه هیچ نقشی نداشت به جز از خارج کردن باد بردارند.

  • بوله جان شمس الدین خان!!

   چرا همیشه بعضی ها را فراموش میکنید از قاتل و دوزد تان خلیلی خان خبری نیست !!!!!!

   اخر ربانی دوستانی چون خلیلی خان هم داشت !!!

  • برادر محترم :درحقیقت این نوشته شما بیانگر نهایت حماقت وبیخردی تان بوده که در برابر چنین شخصیت هایکه باخون جان خود در راه اذادی این وطن مبارزه کرده اند وشمایان کوردلان وجاهلان متعصب وبیدین به این نوع پروپاگند های مغرضانه نمیتوانید عزتی را که خداوند (ج)برای ان ابر مردان جهاد ومقاومت داده است انرا خاموش سازید زیرا که خداوند در قران کریم میفرماید :(یریدون ان یطفء نورالله والله متم نوره ولوکره مشرکون)

 • افرین ب این اخلاق نویسنده گی که داری!!!!!!!!!!

  repondre message

  • حقانی بچیش بسیار سیاه زبان بودی...
   نی که از پلان ترور استاد خبر داشتی ؟ به هر حال زندگی سر خود تان باشد. استاد به کسانی که قبلا فرستاده بود پیوست.

 • قاتل استاد بانی کابل پرس است.

  repondre message

 • akher chah kan khudash dar chah jahanum raft allah lanatullahe qawmezalemeen dar akherat sharmsaar basheed ustadeshayateen
  mazdoore poteen khayhmale yeltseen .

  repondre message

 • نظر به اینکه شرایط کنونی افغانستان بسيار وخيم است بنده براينکه از خونريز ی بشتر جلو گيری بعمل بيايد يک پیشنهاد برای دولت افغانستان دارم اميدوارم مورد قبول مسولين دولت قرار گيرد. اينکه فاتحه مرحوم پروفيسور رباني رئيس جمهور اسبق افغانستان را online و یاهم در فيس بوک بگيرند. نظر شما دوستان در اين مورد چيست؟

  repondre message

 • سلام به تمام خواننده گان محترم نخسته شهادت استاد محترم ربانی را به تمام کافه مجاهد پرور افغانستان تحنیت میگویم و بعد نظر کابل درباره استاد دیروز خاندم کابل فکرکنم خبربود ودوم کسانی درباره استاد گپ های غلت زدند بسیار جای شرمه به شما چاپلوسان آی اس آی ومزدوران آی اس آی وای به حال شما فروخته گان ودرآخر از بارگاه خداوند برای استاد جنت فردوس تمنا دارم روحش شاد یادش باد
  مـــــــــــــــــــــــــرگ به دوستـــــــــــــان
  آیــــــــــــــی اس آیـــــــــــــــــــــــــی

  repondre message

 • حقانی صاحب سلام.
  لطفا در مورد سیاف هم بنوسید حتما جواب میدهد انشالله چون در مورد ربانی جواب داد.

  repondre message

 • واقعا زعمای قبلی افغانستان به خوبی میدانستند که افغانها را نمیگذاشتند که با سواد شوند و حالا برایم کاملا هویدا شد. زیرا با سطر های که برادران در بالا تحریر نموده اند فهمیده میشود که داشتن سواد برای افغانها چی مشکلی را به وجود میآورد تحریرهای بالا از کدام بیسواد نیست همه دارای علم و فهمند اما خاک بر سراین همه این با سوادان مخصوصا سایت تفرقه انداز کابل پرس که نه حرمت زنده ها را دارند و نه مرده های مسلمانان را و مانند یک یهودی افراطی تبلیغ بیجا و دو از کرامت انسانی منماید.

  بااحترام
  جواد احمد از ولایت کنر

  repondre message

 • خیلی خندیدم، تشکر آقای شمس الحق حقانی از طنز زیبای تان.

  repondre message

 • پاکستان میخواهد که تمام تحصیل کرده گان را از بین ببرد تا کسی در مقابلش ایستادگی نکند و بتواند هر طوری که بخواهد ازین کشور استفاده سو کند. کسانیکه با شهادت استاد خوش هستند بدانند که روز خود شان هم تیره خواهد شد اگر قوم جاهل طالبی دوباره حاکم شود.اگر این بزرگ مرد نبود طالبان نسل هزاره از افغانستان گم کرده بودند.

  repondre message

 • د هرات پوهنتون محصلینو د سولې د عالي شورا د مشر برهان الدین رباني د وژل کېدلو په غبرګون، نن سهار د پوهنتون دروازه وتړله.
  د رارسيدلو رپوټونو له مخي سل ګونه محصلین د هرات پوهنتون مخې ته راټول سوي او د برهان الدین رباني وژنه غندي.
  دغه قهرېدلي اعتراض کوونکي په سختو ټکو د ایران او پاکستان هېوادونو پر ضد شعارونه ورکوي.
  د سولې عالي شورا مشر برهان الدین رباني په یو ځانمرګي برید کې پرون ماښام په خپل کور کې ووژل سو

  repondre message

  • من نیز بحیث یک افغان شهادت پروفیسور برهان الدین ربانی را به تمام بازماندګان وهوادارنش تسلیت عرض میکنم وامیدوارم که افراد واشخاص بی مسؤولیتی که خوشی شانرا درمرګ دیګران جستجو میکنند بدانند که این شتر سفید روزی پشت دروازه خانه های شما نیز رسیدنی است .
   برهان الدین ربانی علی رغم اشتباهات وخبط های سیاسی که در حیات خویش نمود اما مرګ باعزتی را نصیب شد، او با این مرګ خویش ثابت ساخت که درراه عقیده وایمان خویش ثابت قدم بوده است.
   ولی اګر نوکران آي اس آی کما کان درراس قدرت دولت کنونی قرار داشته باشند وضع افغانستان ازین هم بدتر شده میرود.

 • در کل افغانستان یک پروفیسور داشتیم او را هم طالبان کرام کشتن

  repondre message

 • Rabbani ra hamchun A. sha massud ba dewal chaspandan. Teke kalanesh goshe siaish bud

  repondre message

 • Goshte khar wa dandane sag!
  Khorose ke be teghe khoonkhwar morad,
  door afganedash ke mordar morad

  repondre message

 • دوره خونبار ملا ربانی پرو فیسور قتل و خیانت و جنایت را در زمان حکمروایی آن در شهر کابل خوب به یاد داریم که حدود 65 هزار کابلی بی گناه در سگ جنگی های جنایتکاران جهادی شهید شدند و هزاران دیگر معلول و معیوب و به صد ها هزار خانواده ها مهاجر شدند تا اینکه خداوند جزای این جمعیتی متعصب خبیث را هم داد.بیاد دارم که و قتی ربانی قدرت را به کرزی تسلیم کرد ، یکی از خبر نگاران بی بی سی از ربانی پرسید که بر شما اتهام می بندند که تمام پول های بانک ها را کشیده اید ! ربانی طفره رفت و وقتی خبر نگار اصرار نمود وی با لحن جدی برایش گفت که تو چکاره یی که این سوال را از من میکنی . خداوند انتقام خون افغانهای بی گناه را از وی بگیرد.داستانهای جنایات و وطنفروشی های این جانیان وقت زیاد کار دارد.

  repondre message

  • بلوچ : از اسمت پیدا است که افغان اصیل نیستی مثلی است که میگویند دروغ گویان دروغ گویند و عاقلان قیاس کنند آگر تو واقعا یک افغان آزاده میبودی و بردۀ این آن نمیبودی و واژۀ جنایت را درست میفهمیدی باید به موضوع سلیقه ای بر خورد نمیکردی وجدان هم چیزی خوبی هست به شرط آن که کسی داشته باشد اما متاسفانه من وجدانی در شما نمیبینم اگر وجدان میداشتی از آغاز این جنایت ها شروع میکردی مگر همین کمونستان نبودند که وطن را یکشبه به شوروی فروختن مگر بیش از یک و نیم ملیون شهید وچندین ملیون آواره وبه صد ها هزار معلول و معیوب و به هزارها تن روانه زندان و زنده به گور نشدند و ثمرۀ این تجاوز نبود مگر مگرلشکریان ترور ووحشت وخفاشان از نور گریزان طالب .عرب .ابو جهل و آی اس آی وچتلستان را شاهدش نبودی و نیستی که چه کردند و چی میکنند همه را از دید ننگین قوم پرستی خود نبین یکبار سر به گریبانت ببرو تاریخ شوم و ننگین اجداد و قبیلۀی شونیزمت را بخوان مطالعه کن ببین که چه ظلم ها نبود بر این وطن روا نداشتند آیت خداست که میگوید ختم الله علا قملوبهم و سمعهم وابصارهم... واقعا که الله ج راست گفته است که خداوند مهر بر قلبهای شما به شنوای شما و به بینای شما زده که نه میبیند و نه میشنوید و...

 • حقانی صاحب در تهیه نمودن طنز بسیار دست باز دارید واقعا خیلی جالب طنزی هست که تا به حال دیده ام
  به نظر من ربانی صاحب هم از قدرت سو استفاده کرده بود و فقط این قدرت خواهان میخواست جیب خودشان را پر کند خوب به هرصورت خدارحمتش کند

  repondre message

  • آفرین شمس الحق حقانی پسر جلال الدین حقانی نوه کرنیل ضیاالحق .
   خوشم آمد با لنگی ملتانی احمدشاه و میرویس نیکه تان ترور نمایید و بعد ترور شخصیتی هم با کارتون نمایید.

  • ضمیرجان
   خوشم آمد گفتارت

 • خداوند گلک بی دین و سی آف و خرزی را نیز غریق رحمت نموده وشر شان رااز سر ما کم نمایندـ آمین

  repondre message

 • شما هزاره ها هیچ شرم ندارین
  به لحاظ خدا هر بد که میکنین همرایی همو شخصیت های دو روپه گی و بی حیثیت خودتان مثل بشر دوست و خلیلی بکنین همرایی ما چه کار دارین

  repondre message

  • آقای خرمی!
   شما ازکجا میدانید که تمام این پیامګذارها همه هزاره اند، مګر یک اوغان ذلتی نمیتواند با استفاده ازیک نام هزاره ګی میان هزاره وتاجیک نفاق بیندازد؟

  • شمس الحق حقانی پسر جلال الدین حقانی است که پدرش یک خانم عربی را ازامارات ګرفت ومادر شمس الحق را طلاق داده است. متاسفانه ازاینکه آقای حقانی ازیکطرف پشتون است ازطرف جفای که پدرش درحق مادرشان نموده اند نیز عقده های روانی را در وجودشان ایجاد کرده است روی همین علت است که ایشان هر دم مثل تفنګ های ساخت دره ای پاکستان ګاه با لای خود فیر میکند ګاه بالای دیګران

 • از تحریرات فوق دوستان به این نتیجه میرسیم که بالاخره مردم مظلوم افغانستان از شر یکی از واروسهای قوی دیگر خلاص شد. به امید انتظار محو ویروس های زنده دیکر.

  repondre message

  • په دې کې هېڅ د شک ځای نشته، چې د افغانستان د تاريخ په دريو ورستيو لسيزو کې يا په بله اصطلاح د افغانستان د ديرش کلن ناورين سره به د برهان الدين نوم تړلی وي. د دغه ناورين په جريان کې؛ که د پخواني شوروي اتحاد د يرغل او يا د هغې په مقابل کې د جهاد، د کورنيو جګړو، چور او تاﻻن، د پرديو او دولتي ملکيتونو غصبول، ټولوژنې، قومي تعصب او لنډه دا چې په اخيرو ديرشو کلونو کې، چې د هرې پېښې او تحول نوم اخستل کيږي د برهان الدين رباني نوم هم ورسره تړلی وي، ځکه پروفيسر برهان الدين رباني د شوروي اتحاد د يرغل څخه وروسته، په پاکستان کې د اسلامي جمعيت مشر او رهبر و او په افغانستان کې د کورنۍ جګړې په مهال د افغانستان موقت ولسمشر و، چې بيا يې د بهرنيو او کورنيو افغان دښمنه کړيو او اشخاصو په لمسون، خپله شپږ مياشتنۍ دوره تر کلونو وغځوله چې له همدې کبله افغان دښمنه ډلو، اشخاصو او هېوادونو ته د افغانستان د ورانيدو پلمه په ﻻس ورغله او دغه ناورين ﻻ تر اوسه هم پای ته نه دی رسيدلی.
   د ښاغلي برهان الدين رباني د پاچاهۍ په دوره کې، د ده د ﻻس ﻻندې لنډغرانو په افغانستان کې له هېڅ ډول وحشت او تيريو څخه ډډه ونکړه؛ قومي تعصب ته کلکه لمن ووهل شوه، ان دا چې د ده په حکومت کې د افغانستان نورو قومونو ته د افغان خو ﻻ څه، چې د انسان په سترګه هم ورته نه کتل کيدل. نور قومونه په هر صورت په خپله د تاجک قوم، چې دی هم ورپورې مربوط و، په هغې کې هم ده خپل او پردی کولو او د حکومت ټول واګی يې د دوه يا دريو سيمو خلکو ته ورکړی و.
   د دوی د دغه وحشت او ناخوالو له برکته، طالبان راپيدا شول، چې ښاغلي رباني خپله څوکۍ له ارګ څخه د پامير د غرونو تر غارونو او ان د تاجکستان تر کلابه ورسوله. د طالبانو پر وړاندې هم دی د مقاومت د ډلې مشر و او نړيوالې تر پايه په کلاب کې هم د افغانستان د قانوني مشر په توګه په رسميت پېژانده.
   کله چې نړيوالو د سپټمبر د 11 مې څخه وروسته د طالبانو د راپرزولو په خاطر په بمباريو ﻻس پورې کړ نو ده به ويل: (( دا بمونه واله دي؛ امريکايان بايد پر طالبانو غت غت بمونو راوغورځوي)). کله چې د طالبانو حکومت نسکور شو او له کابله ووتل، استاد رباني بيا خپله څوکۍ له کلاب نه ارګ ته انتقال کړه او خپله ټوله ټلواله يې پر دولتي اداره کې حاکمه کړه، چې تر اوسه د همدې ټلوالې منګولې پر قدرت ښخې دي او افغانستان خپل شخصي او تنظيمي ملکيت ګڼي.
   استاد برهان الدين رباني د ښاغلي کرزي د واک په ټولو دورو کې، په خپله پر ښاغلي کرزي، ټولو دولتي ادارو او خپلې ټلوالې خاص نفوذ درلود. ويل کيږي، چې ښاغلي کرزي به د ډېر مهمو پرېکړو تر څنګ، په دولتي ادارو کې مقررۍ او حتی د کابينې په ټاکلو کې د ټولو جهادي رهبرانو (!) څخه مشوره غوښتله خو په اخر کې به يې هغه څه کول، څه به چې ورته استاد برهان الدين رباني ويل.
   خو په دې اخرو وختو کې يوازينی چا چې د استاد رباني له رهبرۍ نه سرکشي کوله او د ده مشري يې نوره نه منله، هغه د استاد د خپلې ټلوالې ځينې سرکشه بدمعاشان وو، چې اوس ټول ځانو ته رهبران وايي. هغوی هم د دولت په ټولو چارو منګولې ښخې کړي، شخصي پانګې يې تر ميلياردنو اوښتي دي او هم ځانونه اپوزيسون بولي.
   سره له دې دغو ټولو اوصافو، چې پورته يې يادونه وشوه، زما په اند استاد رباني بيا هم په اوس وخت کې د خپل ګوند د نورو زور واکانو په پرتله، ډېر ښه و؛ اقلا سپين ږيری و، هوښيار او سياستمدار و، حوصله يې درلوده او د نور په څېر يې په ښکاره بدمعاشي نه کوله.
   په اوسني وخت کې د استاد برهان الدين رباني وژل کيدل د افغانستان د راتلونکې لپاره، د سولې د روانې پروسې لپاره(چې نوم يې شته او څرک يې نشته)، د هيلو او اميدواريو يو ځای و او د افغانستان د حکومت لپاره د ده وژنې يو غټ سرخوږی پيدا کړ، ځکه سر رباني بېچاره وخوړ او د ده په نامه امتيازات به ټلواله او د جهاد ټکه داران غواړي.
   تر اوسه خو طالبانو د نورو وختونو برعکس، د استاد برهان الدين رباني د وژلو پړه پر غاړه نه ده اخيستې نو د دې امکان هم شته، چې د دې دسيسې شاته هم په خپله د شمال ټلوالې ﻻسونه وي، ځکه يو خو به په دې بهانه د سولې د پروسې مخه ډب کړي او له بلې خوا به دوی همداسې په قدرت کې پاتې وي او ﻻ نوره زياته ونډه به غواړي، ځکه د دوی په وينا اوس خو استاد هم شهيد(!) شو، د دوی وينه توی شوه او د نورو افغانانو وينه چې هره ورځ توييږي، هغه خو هسې هم دوی ته ارزښت نه لري.
   زما په اند، د استاد رباني وژنه په اوسنيو پيچلو شرايطو کې، کوم مثبت پيغام له ځانه سره نشي درلودی، بې له منفي پايلو چې مخکې يې يادونه وشوه. د کورنيو جګړو په وخت کې چې دی د وژلو و، هيچا هم ونه وژلو ولې اوس يې، چې د وژلو وخت نه و، مرګ يې پر کور بې وخته ميلمه شو.اوس دې الله (ج) ورباندې ورحميږي.

   په افغاني مينه او درنښت

  • ګرا ن وروراحمدشاه امين ډېره په زړۀ پورې انګېرنه ليکلې ده٠ ډېرو ښواړخونوته مو پام اړولې او ښه اټکلونه مو کړيدي٠ استاد رباني دې اوس الله ؤبخښي او دا کومه اله ګوله چې دکابل چارواکو را خيستې ده او چيغې او سورې يې پېل کړيدي دا هر څه تقلبي او منافقانه دي٠ له ښاغلي استاد رباني سره دخلګو ريښتوني مينه او احساسات دومره خواږه نه ؤ څومره چې يې اوس په مړي او جنازۀ کې ښئيي٠ دا هغه سړی ؤ چې احمد شاه مسعود ته يې يو ځل په ارګ کې وويل چې (څومره د حيرانتيا او خوشحالۍ خبره ده چې د افغانستان ولسمشر هم تاجک او ددفاع وزير هم تاجک٠ اوس بليد کوښښ ؤکړې چې ټولې پرګنې او قومونه ځانته تابع او لاس لاندې کړې٠ خو په ځانګړې توګه چې پښتانۀ درنه سر پورته نه کړي٠ ددوئ (پښتنو) پورته شوی سر بايد وځپل شي٠ دلته يو عرب استاد (٠٠٠) چې قران شريف ترجمۀ او تدريس يې کاوه او په دري ژبه پوهېده نو احمدشاه مسعود ته نصېحت کوي او ورته وايي چې ددې خاورې له پښتنو سره هيڅکله بد سلوک ونه کړي او دا حقيقت بايد ومنل شي چې پښتانۀ ددې هېواد په ځان کې د ملا دشمزۍ (ستون فقراط) حیثيت لري٠)

   زما يو دوست چې دکاناډا په مرکز(اټاوا) کې اوسېږي نکل راته کاوه چې ( زه د وېښتو جوړولو لپاره د نايي په دوکان کې ناست ؤم چې د استاد رباني زوئ هم دوکان ته را دننه شو او کښېناست٠ لکه څنګه چې دغه نايي (باربر) به ورسره له مخکې نه هم ورسره پېژندل نو د استاد له زوئ نه يې وپوښتل چې دا موټر دې په څو اخيستې دې؟ داستاد زوئ ورته وايي چې په درې سوه زره (٣٠٠٠٠٠) ډالره٠ او زياتوي چې دا موټر زوړ شوی دی غواړم بل نوی او تر دې ښه موټر واخلم٠)

   د کناډا په هوايي ډګر کې له څلور ميلونه ډالرو سر د چا مېرمن او لور د پوليسو له خوا ونيول شوې؟ د استاد رباني له مېرمن، لور او زوئ سره دومره ډالر له کومه شول؟ دا ددې سپېرې خاورې د کونډو رنډو او بېوزلو پېسې دي چې ددغو ډاکوانو له خوا لوټ کېږي او دخارج په بانکونو کې ددې ډاړه مارانواوغلو په بانکي حسابونو کې جمع کېږي٠

   دپخواني استاد او جهادي رهبر په مړينه خواشينی يم خو د اوسني ډاکو، دنفاق جرړه، دقدرت لېونی او پښتون ضد څېرې په مړينه خوښ يم٠ افغانان بايد خوشحاله شي چې د يوه ډاکو له شر نه خلاص شول٠

   داستاد رباني هغه وينا او هم په کېسټونو کې محفوظه پرته ده چې په ١٣٥٩ لمريز کال کې يې په پېښور کې کړې وه٠ استاد ویلي چې( زه د څوکۍ او واک غوښتونکی نه يم٠ زه له افغانستان نه د الحاد او کمونېزم خاتمه او په هېواد کې داسلامي نظام غوښتونکی يم٠ هر کله چې مجاهدين بريالي شول او د هېواد واک ته ورسېدل نو زه به په خپل هماغه زوړ باېسېکل پهنتون ته د تدريس لپاره زم٠) ددې منا فق او دروغجن ټولې خبرې او وعدې درغ وختلې او د قدرت او واک ته د رسېدلو لپاره يې د نړۍ دمسلمانانو له ستر دښمن اسرائېلونه د مرستې غوښتنه وکړه او صليبيانو ته يې د لا غټو بمونو د راغورزولو مشورې ورکولې٠ اوس به تاس وګورئ چې له دې بابا نانک نه به د کابل واکداران او تاجکان څومره ستر شخصيت او خپل قهرمان جوړوي٠

   الله دې په مونږ ورحمېږي٠ امين

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس