کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > کرزی واقعاً نمی داند چه کند ؟

کرزی واقعاً نمی داند چه کند ؟

پنج شنبه 22 سپتامبر 2011, بوسيله‌ى پامیر

بیست ساعت جنگ در یک تعمیر نیمه کاره در پایتخت جمهوری مستقل افغانستان که تمام نیرو های دفاعی و امنیتی و چریکی هم در این ولایت متمرکز شده اند ، صورت گرفت. چند روز بعد از آن دقیقاً باید روز " صلح " تجلیل می شد به همین خاطر "رییس شورای عالی صلح " طی یک سفر از ایران به افغانستان برگشت می کند و در خانه اش توسط " عصمت الله " نام که از طرف " شورای عالی کویته " ظاهراً بمنظور مصالحه و گفتگوی صلح آمده بود ، کشته می شود. گفته شده که " عصمت الله " قبل از اینکه انتحار کند ، سه روز در مهمانخانۀ جناب " رییس شورای عالی صلح " خود را مهمان ساخته بود. آقای " لودین " که بحیث " معاون اجرائیوی شورای عالی صلح " عملاً ایفای وظیفه می کند در برنامۀ تلویزیونی " کنکاش "تلویزیون طلوع از آمدن و ملاقات چنین افراد خود را بی دخل و بی خبر اعلام نمود.

طبق گزارش ها و اطلاعات از دفتر مقام " شورای عالی صلح " گفته شده که انتحار کننده مواد انفجاری را در " دستار " خود جابجا ساخته بود. جالب اینجاست که این فدایی الموت شاید اولین فدایی باشد که مواد انفجاری را در " دستار " خود جابجا نموده بود. اگر مسولین امنیتی ما اندکی توجه می نمودند که حساس ترین و مهم ترین بخش این حکومت " شورای عالی صلح " است که در این شورا مهمترین اشخاص مخالف مسلح حکومت در بحث و گفتگو حاضر می شوند ، باید حد اقل سیستم امنیتی این شورا را بشکل بسیار دقیق و اساس آن تنظیم می نمودند. بخاطر کتمان واقعیت ها ( جابجا سازی مواد انفجاری را در دستار شخص انتحار کننده ) بهانه ساخته اند. شما لطفاً اندکی فکر کنید در یک انفجاری که زنگ خطر یک سفارت ( آمریکا ) به صدا در می آید ، آیا این مواد انفجاری آنقدر کوچک خواهد بود که در دستار یک شخص پنهان شود؟ آقای "کرزی" با این دوست نمایی ها و محاسن سپیدانی که در دور و پیش خود جمع نموده است نمی داند که این دوستانش برادرش را از بین بردند. احمد ولی "کرزی " نزدیکترین شخص برای آقای " کرزی" بود ، هرچه بود برادرش بود ، کسی بود که با او رابطۀ خونی داشت. او هم در همچو حادثه ای کشته شد . آقای " کرزی " اگراز این به بعد با این روال ادارۀ امور را پیشه گیرد، مسخرۀ جهان خواهد شد. راه حل اینست که ریش سفیدان و آنانیکه کاری برای خود کرده نمی توانند و برای آنها وظیفۀ خطیر مشاوره و حفظ و حراست خاک این کشور را سپرده اند، عوض شوند. ثانیاً در راس نیرو های امنیتی و نظامی اشخاص جوان و متعهد و کارکن که بتوانند درست و رسالتمندانه فعالیت کنند ، را معرفی کند. در غیر آن با آقای " وردک" ، بسم الله "محمدی" و ریش سفیدان دیگر که بخاطر سهم حزب ، گروه ، تنظیم و ملیت و زبان شان ، نصب شده اند، کار کردن عین برهنه بودن و بدون تنبان بازی کردن با آتش خواهد بود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > کرزی واقعاً نمی داند چه کند ؟

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.