IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > بالاخره بعد از قتل ملا ربانی باقیماندگان خطر را جدی پنداشته و در فکر حفاظت جان شدند (...)

بالاخره بعد از قتل ملا ربانی باقیماندگان خطر را جدی پنداشته و در فکر حفاظت جان شدند !

شمس الحق حقانی
يكشنبه 25 سپتامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بالاخره بعد از قتل ملا ربانی باقیماندگان خطر را جدی پنداشته و در فکر حفاظت جان شدند !

ملا ربانی که عمر عزیز را صرف عشق چوکی و دالر کرد و چوکی لعنتی هم به او دیر وفادار نماند و در آخر عمر از بس که آتش عشق چوکی تار و پود وجودش را مشتعل کرده بود حتی بسوی چوکی آتشین و خون آلود ریاست شوری عالی صلح دست دراز کرده و بالاخره در شعله های آتش آن بسوخت و آینده و سرنوشت قوم و تبارش را نیز به خطر آتش سوزی وحشت طالبانی مواجهه کرد .
حامد کرزی نیز از جمله همان عاشقان دل سوخته است که گرچه وصال معشوقه را مدیون لطف و کرم مرغ سعادت می باشد ولی برای حفظ و نگهداری آن از هیچ جان نثاری و قربانی دریغ نکرده و حتی وحدت ملی و صلح وسعادت کشورش را نیز فدای حفظ و حراست آن کرده !
اما افسوس و صد افسوس که همه تلاشهای صلح خواهانه ملا ربانی و زاری و تضرع کرزی باعث بهبودی اوضاع نگشته و متنفذین و سر شناسان اقوام درهر گوشه وکنار کشور یکی پس دیگری به کام مرگ رفته و می روند و شانس حراست و نگهداری معشوقه برای محترم کرزی روز بروز دشوار تر شده و خطر از دست دادن آن هر لحظه بیش از پیش موجود است.
روی این ملحوظات و برای جلوگیری از تلفات بیشتر نیروی انسانی در باند کرزی دولت آمریکا لباسهای زرهی که از رشته های کاربنی و صفحه تیتان تشکیل شده و اصلاً بعلت سبک بودن و داشتن مقاومت بالا در مقابل سلاح های گرم و سرد در صنعت هواپیما های نظامی ازآن استفاده می شود برای اشخاص فوق الذکر تدارک دیده که خطر تلفات انسانی بدینوسیله به یقین تقلیل می یابد ولی پوشید ن این لباسها با وجود وزن نسبتاً کم آنها خالی از مشکلات احتمالی نخواهد بود .

از آنجمله می توان از مشکل بیت الخلا و خصوصاً استفاده از آفتابه های آهنی نام برد که صدای اصابت آهن به آهن آنهم اگر در نیمه شب باشد موجب اذیت و آذار دیگران خواهد شد .
سگ های مارشال فهیم نیز از دیدن صاحب شان در آن لباسهای آهنین دچار حیرت و حتی ترس و وحشت شده و بسوی او حمله ور خواهند گشت و مدت را در بر خواهد گرفت تا با آن لباسهای آهنی عادت کنند .
سیاف قانونی و محقق با اطمینان از مقاومت بالای لباسهایشان در مقابل فیر بوت و کلوش ، تفدانی و گلدان در مجلس نمایندگان ازین ببعد بیشتر از قبل از منطق زور بجای زور منطق استفاده برده و به دهان مخالفان مشت آهنین حواله خواهند کردند .
اما امیدواریم که این لباسهای آهنین سودی هم به ملت بیچاره داشته و از مصارف گزاف و کمرشکن تهیه موترهای ضد گلوله ، معاش بادیگارد های بی حساب از بیت المال ملت جلوگیری بعمل آورده و اذیت و آزار مردم را از بابت راهبندان های هر روزه پایان دهد.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://www.facebook.com/pages/...

loading...
loading...

پيام‌ها

 • لعنت خدا بر سرت تو انسان بست با اين نوشته مزخرفت.

  repondre message

 • جناب ظل الشیطان خرقانی
  هذیان هم حد دارد. تو جناب معاشک سوسیال ات را بزن و پشت این گپ ها نگرد که نافک ات نرود.

  repondre message

  • i thought Kabul press is a free and independent News but, i think it is agent of the Jews(Yahoodeee) and it takes money from Israel and CIA.
   because the killer of Ustad Rabani is USA not Taliban and Taliban are dogs of USA and ISrael .
   so who ever ran this news chaneel SHame on you.
   Mohqiq, Rabani , Qanonee they are the last hope of the Tajik , Uzbek and Azara.
   who will fight Pasthoon talbian in 2015.
   who will defend Tajik , uzbak and Azara after 2015.
   you will do it .you say what the bastereed Misqenyar says but, he never spoke about the crimes of the Zaheer shah the trator.
   death to kabul press. death to USA and ISraal and saudi arabia .
   call it Israhel PRess.
   yes .
   its truth.

 • چنین طنزهای واهی ونقیض الود ، اعتبار کابل پرس را لطمه میزند وخواننده گان این تارگاه را دچار بی باوری خواهد کرد؛ هرچیزی که بر مبنای راستی نباشد و با واژه ها بازی شود وتارگاه معتبر را سبک وشوخیگرا معرفی بدارد، به نفع این تارگاه نخواهد بود. بازهم کار آگاهان این تارگاه خود بهتر میدانند که چه کنند! شادمان باشید

  repondre message

 • به نظر من این نوشته بسیار به حقیقت نزدیک است . ربانی یک قاتل وطن فروش نوکر پاکستان بود و حمید کرزی نوکر سی آی است و باقی عبدالله عبدالله و قسیم فهیم از جمله بی سودان و کلکانی های هستند که به مشکل میتوانند از سواد اجتماعی حرف یزنند . اخر در بین این جماعتی که به زور بر مسند نشسته اند طالبان میخواهند که باید اینها بروند و وقت خوردن دالرانها رسیده است . این همه دزد ها بر سر دالر میجنگند . و در این میان طالبان را پاکستان به وطن فروشی به نام اسلام وادار نموده است و کرزی را به نام تمدن سی آی ای پیش انداخته است . این تولی وطن فروش و دزد و بی سواد هیچ کدام حد اقل اگر شرم و خجالت حبیب الله دزد کلکان را هم میداشتند باز به فایده مردم افغانستان بود . به هر حال و به هرنوعی که است اسلام نیز از این بی سواد ها را خر ساخته است . یکی را برای وطن فروشی به بهشت میفرستد و دیگری را برای ناموس فروشی . حالا تا وقتی که ما زیر دین شاشی شتر خوران یعنی عربهای تازی هستیم از ازادی و صلح خبری نخواهد بود . پس اول باید اسلام را از این کشور به زور سوته بیرون راند تا از پشتون ها شتر و از شمالی وار ها اسپ و از هزاره ها گوسفند نسازد . موقعی که همه مردم افغانستان بعد از بیرون انداختن یونیفارم اسلام به انسان تبدیل شدند . روز دوم همه کشور در صلح خواهد بود و ترقی شروع خواهد شد . تف بروی ربانی و تف بروی خلیلی و قانونی که برای روح این دزد و نوکر پاکستان در عقب سیاف که افشار را سوختانده بود نماز جنازه خواندن . ببینید شما که همه دزد ها در نماز جنازه یک دزد و وطن فروش به مقابل خدای که همه چیز به اشاره او انجام میابد حتی ادم کشی و زنا و هر چه جنایت است در جامعه بشری ؛ ایستاده بودند . افغان ها عبرت بگیرید و بیاموزید از این صحنه ها .

  repondre message

  • براستی که تا اسلام خر پرور از این سر زمین ریشه کن نشود؛ ما روی صلح و آرامش را نخواهیم دید.

  • نخیر! آقا یا خانم ن خ درست درک نکرده ایی تاریخ را سرچپه خوانده ایی تا وقتییکه افکار خرسازانه قبیله ای بی دم پشتون ازین سرزمین ریشه کن نشود ماروی صلح وآرامش را نخواهیم دید، چرا بر جان اسلام چسپیده ایی مګر مالیزی که من درآن اکنون زنده ګی میکنم کشور اسلامی نیست؟

  • چنگیزی صاحب !
   اسلام از مردم مالیزیا یک جامعه عجیبی درست نموده است . مثلاء 50 در صد مسلمانان را مفعول درست نموده اند . پارک های شهر های مانند پینانگ کواله لمپور جوهر و حتی صبه و سوراوک بعد از ساعت هشت شام پر از مفعول میگردد . اسلام از چینی های مالیزیا پی رو و متقلد جامعه فحش تایلند درست نموده است که با ایجاد بار ها و روسپی خانه ها در هر شهر مالیزیا , مالیزا را در فحاش و روسپی گری به مقابل تایلند ایستاده نموده است حتی مالیزیای امروز , کشور روسپی مانند ایران شده است که در ایران عربهای خلیجی برای عشق دختر های با حجاب ایرانی داخل حتی مشهد به نام زیارت امام هشتم شیعیان میگردند ولی در شب ها بغل شان را دختران باکره و بی کره ایرانی حتی امکان دارد دختر های اخوند ها با لزت پر میکنند . جزیره لنکوی را در 15 یا 25 سال قبل دوباره افتتحاح نمودند به نام یکی از دختر های شهزاده های چین که به ان جا دفن بود و امروز این جزیره در زیر ریش اخوند های مالیزیایی یکی از بزرگترین و مهم ترین محل های فحش و روسپی گری در دنیا شده است . حالا ا اهل هنود که یک لحظه برای اشامیدن خود مسلمان های مالیزیا وقت را ا دست نمیدهند بعد از تنازعات سالهای 1978 وه 1980 دقیقه شماری میکنند و اکمالات این اهل هنود توسط حکومت سی آی ای ماب سنگاپور و استرالیا و تایلند و سزی لنکا همیشه میگردد . در خلاصه مالیزیا یکی از مشهور تری کشور های مفعول دنیا و روسی خانه مشهور اسلامی مانند ایزان است .

  • عجب مبالغه دمدار!
   تو گفتی که اوغاانها هیچ مفعول وهمجنس باز وفاحشه ندارند

  • چنگیزی جان.

   پشاور و کویته و کراچی و لاهور سوات یاد ت نره هان !!!

  • مالزیا همچین جای هم نیست، چون شما در آنجا زنده گی میکنید به این معنی نیست که هتمن جای با صفایی است. تبعیض در مالیزیا:
   http://www.worldpress.org/2298.cfm
   تبعیض علیه غیر مسلمانان در مالیزیا:
   http://www.jihadwatch.org/2005...
   http://www.facebook.com/pages/...
   تبعیض دینی در مالیزیا:
   http://dayakbaru.com/weblog08/...

 • هموطنان گرامی و هواداران استاد ربانی سلام !

  کاسه چینی که صدا میکند ... خود صفت خویش ادا میکند

  زمانیکه مرا متهم به هذیان گویی میکنید پس چه بهتر می بود که بجای دشنام گویی های طفلانه با استفاده از منطق انسانی ادعا های مرا در باره استاد ربانی رد کرده و غرض ورزی هایم را برملا می ساختید !

  با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
  حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

  repondre message

  • آقای حقانی،
   آفتاب به دو انگشت پُت نمیشود.
   خرابه های کابل، قتل عام افشار،کشتار 60 هزار کابلی ،امضأ شان در صفحه قرآن و قراداد آتش بس شان با شوروی برجنایات این باند وطنفروش و خودفروش شهادت میدهد.
   اما چشمان و دل های شانرا تبعیض قومی آنقدر کور کرده است که آفتاب را هم نمی بینند.

  • تو لعنتی خودت هم چیزی در باره منطق نمیدانی
   فکر میکنی که نوشته ات خیلی با منطق و استدلال هست؟
   فقط چند رهبر را توهین کردی و نوشته است در نظرت منطقی و خیلی پر معنا معلوم میشود..... همه نوشته ات حرف پوچ ،بی معنی و یاوه گویی بیش نیست ...

   پیش ازینکه برای دیگران منطق را بفهمانی خودت بیاموز
   از نوشته هایت معلوم است که تو چیزی بنام منطق را نمیدانی.

  • Rabani didnot kill 60 Kabuli and Niether 60 thousand kabul were died in war.
   Zaheer shah did it.
   Babrak Karabamal dit it
   you basterd communsit Khalqeee and Parchamee did it.
   you think you can creat war between Tajik and Azara you are wrong .
   SHams you talk about turuth you accept turth whne you accept that pashtoon are the most cruloi tribe inthe universe .
   Pashtoon are responsible for everthing in Affghanstian .
   until pashtoon wont go back to Isreal where athey are from there wont be any peace in Afghanistan.
   why dont you talk against Karzai kosmother.
   why .
   Ahmad shah Abdalee killed 6 Lakk afghans what about that
   ah aha

  • اغايون محقق خليلي روزيكه در كمپاين انتخا باتي براي كرزي خان انقدر نعره سر ميدادند كه ناف شان رفته ودر جنايت هاي امروزي گروپ كرزي بيچاره قوم مطلوم و زحمتكش هزاره را شريك سا ختند و همچنان برادران افغان ملت ما افتخار امضاي پيمان استراتيژيك چند دهه را با يهودي ها كمايي مينمايند

  • استاد ربانی د اسلامی نهضت هغه لمړۍ شخصیت و چی نهضت یی د خپل ژبنی عصبیت او دخپل ځان د علویت په خاطر په دوو برخو او بیا یی د خپل رقیب اړخ د پوره له منځه وړلو په خاطر د هر ډول دسیسو کار واخست او ان تر اخري ورځی پوری یی هم خپل رقیب حزب اسلامی اوددی ډلی مشر ګلب الدین حکمتیار ونه باښه ، د واکمني په خاطر یی د روسی ولسمشر پوتین لاسونه ګرم کړل ، دامریکا نوم ورکي سپاهی ته یی وړاندی ګور وکړ ، دهندوانو بامبړانو ته یی دخپل نژدی او صمیمی دوستۍ لاس ورکړ ، د اسراییلو سره یی پټ قرار دادونه لاسلیک کړل ، په هیواد کی یی د بدنامو کمونستانو ملاتړ او لاس نیوی وکړ او د مرګ تر ورځی پوری یی هغوی په لوړو پوړونو له ځانه سره وساتل . دپاکستان د جماعت اسلامی ګوند پخواني مشر قاضی حسین احمد چی د استاد ربانی پخوانی نزدی ملګری دی وایی چی په ۱۹۷۰ کلونو کی دهغه سره اشنا شوی و اوبیا پاکستان ته د لیږد په وخت کی یی هغه د شپږو میاشتو له پاره ځانګړی میلمه و . قاضی حسین احمد دا هم ډاګیزه کړی چی استاد ربانی دپيپلز (د سوسیالیست کمونست ګوند ) دبانی او مشر او دهغه وخت د پاکستان د صدراعظم ذوالفقار علی بوټو نزدی ملګری و اودهغه په وینا یی یوشمیر کارونه تر سره کول . ریښتیا هم چی همدا قاضی صیب حسین احمد او تر څنګ یی د جماعت دهغه وخت د دارالعروبی مشر ... و چی استاد ربانی ته یی د عالمی اسلامی رابطی غړیتوب تر لاسه کړ او بیا یی ورته سفری اسناد تهیه کول او دبیرونی هیوادونو په سفرونو یی لیږه . ان تر ډیری مودی پوری یی داسلامی نهضت دهغو غړو په اوږو سپور ساته چی د استاد ربانی دپالیسیو څخه یی کرکه کوله .
   د استاد ربانی په مړینه باندی ټولو نړیوالو سیاسی ادارو خپله غمرازي ښکاره کړی خو د یادونی وړ یی د روسی درسمی خبری اژانس هغه خبرپاڼه ده چی په کی یی ویلی دی « چې برهان الدين رباني د مسکو نژدې ملگرى دى او(دی اژانس ) شک ښوولى و چې څرنگه په افغانستان کې د دوى نژدې ملگري وژل کيږي .»
   اوس نو که روسان ، هغوی چی زمونږ هیواد یی د ۱۹۷۸زکال څخه تر ۱۹۹۰ کاله پوری ، د خپل عسکري زبرځواک د بوټانو لاندی و مروړه ، تر یونیم میلیون زیات یی شهیدان ، په میلیونو یی معیوب ، او په میلیونو نور یی دخپل کور او ټاټوبی څخه لیږ د ته و ّهڅول ، او بیا یی دخپلی تیښتی وروسته په افغانستان کی د شمال د ټلوالی دملاتړ له پاره داسی را ودانګل چی افغان ولس یی په تلپاتی غمیزه کی را ښکیل کړ ،داستاد ربانی د ډیري نژدی دوستۍ دعوا کوی نو افغان ولس دی په دی دوستۍ نور هم وژاړي .
   دسپتمبر په ۲۵مه په کابل کی په پخوانی اریانا هوټل چی اوس د سي اې ای مرکز دی د افغان امریکایی جاسوس حملی چی یو کس امریکایی یی وواژه او بل یی سخت ټپی کړ ، دا ډاګیزه کړه چی دشمال ټلواله دا کار د سي اې ای د لاس کار ګڼی او غواړي په دی توګه ددوی څخه خپل غچ واخلي.

 • به دبیران کابل پرس درود گرم نثار نموده و آرزو مندم که در جهت افشای حقایق دردناک روزگار دست باز داشته وتوانمدی ایشان را در زمینه خواهانم.
  من- هیچ وقت روی جزییات پدیده ،پدیده های ناشی ازعدم عقل و اهلیت انسانی یوده تماس نگرفته وهمیشه موضوع کل را ؛موضوع کل همانا سرنوشت وتعین سرنوشت مردم وکشورم را بازتاب مینماید،تماس گرفته وبدون در نظر داشت تباری جنایت های از هر کانال ومرجع تکوین و تدوین وتبارز وعملی یافته را به نقد ونشان گرفته و نتایج منفور آتی از همچو جنایت ها را پیش بینی میکردم.واما ،اغلب روشنفکران ما ،تابع وتسلیم مصلحت
  شوم تباری بوده و آنچه جنایت وخیانت های تباری خویش وخویشتن را اندرون واژه های ناب چون قهرمان ،خادم ،
  وطنپرست وووإ پیجانده حواله دیگران نموده ومینمایند.وقتیکه موضوع تبار وتاجیک مورد بحث باشد؛آن گاه خاین ترین انسان این تبار حکم رستم را به خود گرفته وگویا جان خود را در جنگ به اهریمن داده وشایسته احترام میباشد؟
  شما برادران ما،جنایت وبربریت جمعیت اسلامی وشورای بدنام نظار را از آوان سال 1358 هجری تا قتل عام مردم هزاره در جنوب کابل که ،تحت رهبری اخوند ربانی و اهریمن پنچشیری اتفاق افتاده را چون انسان حق خواه
  بدون ملحوظات تباری یک بار به نقد ونشان بکشید وآن گاه معلوم میشود که ؛واقیعآ به دیگر اندیشی ایمان آورده و خویشتن را از محدوده اسطوره که کنون مهار اید ؛نجات میدهید.

  repondre message

 • هموطن گرامی آقای خرمی سلام !

  دوست عزیز شما میفرمائید که :

  " فقط چند رهبر را توهین کردی و همه نوشته ات حرف پوچ ، بی معنی و یاوه گویی بیش نیست و تو چیزی بنام منطق را نمیدانی "

  در حالیکه لب و لعاب نوشته بالایم در مورد استاد ربانی اینست :

  " ربانی که عمر عزیز را صرف عشق چوکی و دالر کرد و چوکی لعنتی هم به او دیر وفادار نماند و در آخر عمر از بس که آتش عشق چوکی تار و پود وجودش را مشتعل کرده بود حتی بسوی چوکی آتشین و خون آلود ریاست شوری عالی صلح دست دراز کرده و بالاخره در شعله های آتش آن بسوخت و آینده و سرنوشت قوم و تبارش را نیز به خطر آتش سوزی وحشت طالبانی مواجهه کرد . "

  پس لطفاً قبول زحمت فرموده برای اثبات ادعای تان منحیث یک انسان با منطق بمن و دوستان دیگر نشان دهید که من در کجا چیزی در مورد استاد ربانی نوشته ام که از حقیقت بدور بوده و به ایشان تهمت واهانت شده و یا کجای همین سطور بالا پوچ و بی معنی و دور از منطق است که فقط شما آن را می بینید !؟

  عقل و احساس دو جوهر اصلی شخصیت آدمیست که فقط توازن آنها میتواند ضامن سعادت و خوشبختی انسان باشد پس از خداوند تمنا داریم که ما را در هر حالتی توفیق حفظ این توازن را دهد تا بتوانیم واقعیت های جامعه خویش را به در پرتو نور حق بررسی و ارزیابی کنیم !
  برای چند لحظه ای تصور میکنیم ( یا بهتر بگویم خیال پلو می زنیم ) که در کشور ما اصلاً جنگ و نا آرامی وجود نداشته و ندارد و مردم از هر قوم و تباری با هر دین و مذهبی از سالها در صلح و امنیتت برادروار در کنار هم زندگی میکنند ولی وضع زندگی مادی اکثر مردم خیلی خراب و رقت بار بوده و مردم محتاج نان شب وروز شان هستند و در بعض نقاط کشور حتی با خوردن علف خود را زنده نگهمیدارند .
  درین میان یک عالم دینی وجود دارد که از یکسو ادعای پیروی راه پیامبر را دارد ، پیامبری که به صراحت گفته :

  " آنکه میداند همسایه اش گرسنه خوابیده و او نانش را با وی نصف نمیکند او از جمله امت من نیست ! "

  از سوی دیگراین عالم دینی از مال همین مردم گرسنه و بی بضاعت بنام اسلام و خدا برایش چنان سرمایه قارونی اندوخته که اصلاً به حساب آن رسیدگی نمیتواند ، آیا این مردم اگر قدری سواد و دانش داشته باشند گریبان این عالم دینی را نخواهند گرفت ؟
  و اگر روزی این عالم دینی از طرف کدام جنایتکاری به قتل برسد آیا مردم لقب شهید را به او اعطا خواهند کرد ؟
  جواب هر دو سوال نه خواهد بود !!
  پس آقای ربانی این مقام شامخ شهادت و لقب قهرمان صلح و یکهفته عزای عمومی و سیاه پوشی شهر و بازار کشور را باید فقط و فقط مدیون وجود جهل و بی سوادی ، تعصبات قومی ، کینه توزی های گروهی و خیانت بزرگ کرزی و دار و دسته خاین ، فاشیست و نوکر بیگانه اش باشد !!!

  با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
  حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

  repondre message

  • Ok Mr. SHams .why you talk against Rabani.
   he defended Kabul against Gulbuddin Raketyar.other wise he would had kill everyone saying they are communist .becasue Gulbuddin was Bacha Be Resh and crazy.
   from 1992 to 1996 he did fire rokect on kabul.
   when he attack Aftshar it was empty .i used to live at the Kartay 3 .no body was there and the terrosists were cutting women breast.and keeping women at the house of Helm wa Farhang.also from 1996 to 2001 he defended Kabul city other wise Taliban would had killed every one and give the key of Afghansitan to theire master Nawaz sharif .
   he fought for it and defended Afghansitan free and dewrand Line.Pashtoon are Be GHairat they are acting like dogs infront of the Qbahee of aphstoon who looted SHamleee in 1929 dring the Nadeer time.
   Rabani is defended of teh Afghasntian be think ful to HIm Mrl idot SHams Ul Haq.
   your name is Haq but, you are NA Haq .
   you are faciest communist Pashtoon who had been defeated by Rabani power of Islam and Mujahdeen thats why you are fucked up and barking like a dog .
   tell me about the crimes of the Zaheer shahl was a he a good man .
   ah tell me mother sucker.
   you are just a bastered raciest thats all.
   sham on you and your kabul presss.c

 • ba arze salam khedmate dast andar karan kabulpreass ba arze khaste nabashid ............ ta waqhti in adam khoran az pay dar nayayad khorasan hich waqht roye khosh namibina wa jawanan khorasan roye solh wa aramesh ra nakhahad did bayad yeki yeki in mojahedin benam eslam reshash az khorasan kande shawad wa nasle jawan jae gozin in khonkharan shawad .. in kolokotori ke kabulpress intekhab karde tasweri az waqheyat ast amma inha milyardha dalar ra braye mahafezat khodeshon az pole betelmal masraf kone bazham mesle khare bozorg borhanidin bedin mordar khahad shod inha hezaran khone begonah ra rikhtan inha tawasote yaki az nazdikan khodeshon toror khahand shod rahe farar baraye inha namande ....... khorasan zende bad..mojahedin dozd morde bad

  repondre message

 • با سلام و درود مجدد خدمت جناب "حقانی" عزیز که همیشه از نبشته های پربار و پرمغزشان در کنار حظ مادی (روده بر شدن از خنده) استفاده ای دو چندان برده و بسی نکته برمی گیریم. واقعاَ مایه خوشی و افتخارست که چون شما ادیب و نکته دانی را در کشور خود داریم که علاوه بر کفایت و لیاقت ادبی و هنری بسیار صبور و با منطق بوده و در برابر یاوه گویان همچنان بزرگ منشانه و متین برخورد می نمائید.
  به قولی، معیشت و تبار گلوی نقد ناب را می فشارد پس انتظاری بیش از این نمی رود که در حمایت از ربانی و امثالهم انگشت انتقاد کوکورانه که از جهل تاریک و عصبیت قومی ناشی میشود به سوی تان نشانه رفته است.
  در این دولت فاسد تمام ارکان بر پایه فساد، ظلم و ثروت اندوزی بنا شده و استثنائی وجود ندارد که اگر میبود وضعیت این نبود! پس از ده سال روند انکشاف و ورود میلیاردها دالر بجای بهبودی نسبی در زندگی ملت افغانستان فقط قصرهای قارونی و شهرک ها و بلاک های آپارتمانی آباد شد، ویلاهای بیشمار وزیر اکبرخانی سبز شد، بانک های سودخور تاسیس شد، مشاورین بیسواد با معاشات نجومی استخدام شدند در حالیکه نرخ بیکاری در کشور زیاد و زیادتر شد، فقر و گرسنگی را هیچ نهاد نام نهاد توسعوی و اجتماعی محو نکرد و فقط به توزیع یکی دو بوجی آرد اکتفا کردند و نام آنرا پروژه های انکشافی فلان و فلان نامیدند و پول آنرا به جیب زدند و هیچ زیربنایی بوجود نیامد و غیره و غیره و باز هم سکوت رهبران پوشالی و ثروت اندوز چون ربانی و دیگران ...
  بلی حقیقت تلخ است و به مذاق هر کس خوش نیاید!

  با تشکر دوباره از شمس الحق حقانی
  زنده باد صدای عدالت و حقیقت

  repondre message

 • عطا گگ هم جست وخیزک زده راهیست ؛ ماچم او بالاخره چه .... میخوره

  repondre message

 • به همه مدافعین ربانی
  محترم باقی سمندر
  من به صورت مشخص سوالات ذیل را از شما پرسیده واز شما خواستم که به هر سوال مشخص حواب مشخص بدهید:
  "1- ایا برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود یکی از عاملین کشتار کابلیان در سک جنگی ها تنظبمی و ملیشه ای بودند و یاخیر؟ زیرا تا کنون خواسته ای ازین موضع فقط با حرافی تیرت را بیاوری. فقط روی نکاتی بحث میکنی که مربوط دوران پرچمی ها و طالبان می شود.
  2- آیا ربانی و مسعود توسط آی اس آی تمویل و تجهیز میشدند و یا خیر البته در سال های قبل از سقوط دولت تجیب؟ و در دوران حکومت خود هم از آی اس آی دعوت نکردند تا اردوی را که خود شان پاشان نموده بودند، دوباره بسازد؟
  3- آیا برهان الدین و احمد شاه معامله گری های با روس ها، گلبدین، مزاری، دوستم، پرچمی ها و حتی طالبان داشتند و یا خیر؟
  4- لطفاً بنوبسد که به صورت مشخص در نوشته من که چنین آغاز می شود : من از نسلی هستم... کدام جمله اش افترا است؟
  4- ایا باید جنایت کاران جنگی ، آدم کشان، رهزنان و وطن فروشان محاکمه گردند ویا خیر؟ اگی بلی، دران صورت جایگاه ربانی- مسعود در کجا خواهد بود؟
  6- آ یا قتل استاد واسوخت در بدخشان را که استادت با افتخار ازان یاد میکرد، به خاطر داری؟.(مشت نمونه خروار). بدخشانی ها می دانند که استاد واسوخت کی بود و چه گناهی را مرتکب شده بود. اگر به منظور داد خواهی استاد واسوخت هم اگر باشد استاد قاتل ات باید اعدام میگردید.
  7- آیا با گفتن " با تمام قوت میکوشم که از جنګ های قومی ومذهبی وپارچه پارچه شدن افغانستان جلو گیری کنم" و ایستادن در کنار یکی کسانیکه خود عامل همچو جنگ ها باشد کار صواب است؟ ربانی و مسعود در کنار گلبدین و مزاری و دوستم و سیاف یکی از عاملین اساس جنگ های قومی در افغانستان نیست؟ مگر قتل عام افشاری ها براه انداختن جنگ قومی نه بود؟
  8- بنیاد گرایان بنا بر خصلت خود به همه جنایات، وحشت، استبداد و حتی بی ناموسی خود رنگ وروغن" دین و دین باوری" می زنند، چنانچه سیاف هم جنگ های کابل را اسلامی خواند. و شما هم با همان شیوه می خواهید کشته شدن استادت را رنگ و روغن " دین و دین باوری" بزنید وشهیدش بخوانید. آیا کشته شدن قاتل شهادت است؟ بنا بر تعریف شما امیر حبیب الله، حبیب الله مشهور به بچه سقاو، نادر خان، ترکی، امین، نجیب شهیدان بودند.
  9- اکت های ضد اعدام بودن تان هم کاملاً در خدمت جنایت کاران است. زیرا جنایت کاران همه قتلها و اعدام ها و ترور های خودرا نموده اند ولی این بار مردم افغانستان بایدجنایت کاران را محاکمه و اعدام نماید. و شما بر ضد آن قرار میگیرید و حتی اگر یکی از آنها در سگ جنگی های خود هم کشته شود شما با اشک های تان جسدش را می شویید ویا نه؟"
  برعلاوه ایکه جواب ندادید باز هم خودرا به درو آن در زدید.من ازین پرسش ها فصد قبولاندن نظرات خودرا بالای شما ندارم. فقط می خواهم از زبان خود شما جامعه روشنفکری غیر آلوده یعنی که نه خود دستان خود آلود دارند و نه هم قلم زن خون ریزان بوده اند] بدانند که شما کسی هستید که خون های کابلیان را از از روی کثیف ربانی می لیسید.
  واین جند جمله اخیر تان فکر میکنم برای شناخت هویت فکری کنونی تان یعنی سقوط تا سطح قلم زن جنایت کاران جنگی چون ربانی- مسعود کافی باشد: مینویسید:
  "به نظر من برهان الدین ربانی یکی از بنیان ګزاران نهضت جوانان مسلمان بود که با حرکت اخوان المسلمین خود را تعریف میکردند ـ مګر داشتن عقیده دیګر وتفکر سیاسی دیګر تا هنوز هم جرم شمرده میشود؟."
  هر کسی که باور به دموکراسی داشته باشد، باید تحمل عقاید مخالف را داشته باشد. داشتن صرف افکار جرم نیست ولی زمانیکه اشخاص دارای این افکار، " شهید سیدال سخندان" را به قتل برسانند( خون سیدال را باقی ها چه ارزان می فروشند)، به روی دختران مکتب تیزاب بپاشند،در مکتب آی اس آی تربیت شوند، در کمپ های نظامی آی اس آی آموزش ببینند( مگر مسعود در کجا آموزش نظامی دید؟)، در دریاف کمک های آی اس آی منزلت دوم را داشته باشتد، دست بوس عبدالله عزام و سایر عربهای سیه دل باشند، مکاتب و کلنیک ها را به آتش بکشند، از شهادت استاد واسوخت ها توسط" بچه های جمعیتی" با افتخار یاد کنند، قاضی حسین احمد و جنرال حمید گل بهترین معلمین شان باشند... و سرانجام یکی از عوامل ویرانی کابل و کشتار 65 هزار کابلی، غارت موزیم ملی و ارشیف ملی، جاده صاف کن طالبان نابکار و وحشی تا رسیده آنها تا دروازه های کابل شوند...مجرم شمرده می و باید مجازات شوند. باز هم برایت می نویسم که نه بدست هکیشان طالبش بلکه بدست توانی مردم.

  شما می نویسید:" . ترور نمودن پروفیسور برهان الدین ربانی یک بخش از پیکر جامعه افغانستان ومنطقه را شدیدن متاثر وغمګین ساخته است و عواقب بدی را میتوان هم منتظر بود."
  باید گفت کدام" جامعه افغانی" ؟نزد اکثریت جامعه افغانی کشته شدن ربانی را بدست برادران همکیش اش دو توت سیاه هم ارزش ندارد. فقط کسانیکه جیزکی ازین جناین کاران به جیب های شان می ریزد و یا مانند شما مجاهد شده ها از مرگ ننگین ربانی " شدیدن متاثر وغمګین" سازد، کافه ملت منتظر روزی هستند که سایر برادران جمعیتی، سیافی، وحدتی، گلبدینی ، دوستمی و طالبی شان را به کیفر اعمال شان برسنانند.
  می نویسید:" من در ۴۶ سال اخیر حوداث سیاسی افغانستان در حاشیه قرار نداشته ام و از اینرو برایم سخت خواهد بود اګر در مورد مخالفین سرسخت خودم واقعیت را وارونه جلوه دهم ووجدان خود را زیر سوال قرار دهم." باقی شمندر این چگونه وجدان است که خون سیدال را به این آسانی و خون کابلیان را رایگان به فاتل شان می بخشی؟
  می نوسید: " کجا بودند این مدافعین ۶۵ هزار انسان شهید تا چند روز پیش از شهادت برهان الدین ربانی وچرا هیچ جمله ای ننوشتند ؟ ویکبار در این ده سال آخر یک ورق کاغذ برای به محکمه ای در افغانستان یا اروپا و یا امریکا ننوشتند تا برهان الدین ربانی را به محکمه بکشانند وبوی موقع بدهند که وکیل دفاع داشته باشد و در مورد اتهامات اظهار نظر نماید ـ حالا که پروفیسور برهان الدین به شهادت رسیده است – در غیاب اش وی را به محکمه ذهن خود فرا میخوانند"
  باقی سمندر: درین هیچ جای شک نیست که نیروهای آزادی خواه و ملی و دموکراتیک به خاطر آنکه طی سی سال ترور و وحشت خادی_ جهادی ها از هر طرف مورد پیگرد، شکنجه اعدام و ترور قرار گرفتند و هم مسلماً خود اشتباهاتی را مرتکب شدند، یگان تای شان بوسه به بدستان خون آلود جنایت کاران تنظیمی زدند، یک اندازه ضعیف هستند. ولی لحظه ای هم شعار محکمه جنایت کاران جنگی سه دهه اخیر را به شمول استادت ربانی فراموش نه کرده اند. از تمام مراجع ملی و بین المللی خواسار محاکمه آنها شده اند. ولی مراجع دولتی افغانستان چون متشکل از جنایت کاران جنگی بود به عفوه جنایت کاران و همدیگر بخشی پرداختند. همی اکنون کمیته ای از قربانیان جنگ های سه دهه بنام کمیته ای داد خواهان وجود دارد ودرین زمینه داد خواهی میکنند. اینکه امریکا خود همه جنایت کاران را منجمله چون استادت را ازمغاره ها جمع نموده و حاکم بر سرنوشت ملت ما ساخته، هنوز نتایج ملموس به بار نیاورده است. لذاتا بسیج شدن اکثریت مردم به منظور داد خواهی این مبارزه ادامه خواهد یافت.
  در اخیر در رابطه با قاتل و مقتول باید بگویم که من در سگ جنگی های تنطیمی جانب هیچ کدامش را نمیگیرم. برای من باز به دوتوت سیاه نمیارزد که ربانی به خاطر صلح با طالبان ( که بدین وسیله می خواستند حلقه شیطانی مستبدین را با اوردن ملا عمر و گلبدین در دولت تکمیل کنند) کشته می شود ویا زنده میماند.

  repondre message

  • ترور استادربانی همانند ترور جلال رزمنده توسط قبیله بیفرهنگ سازماندهی شد.
   خلقیهاکه بعد از وفات شوروی بیوه شده بودند-در فکر ازدواج مجددبا پاکستان برآمدند. درهمین حال بود که بیوه شوروی بنام شهنوازتنی مخفیانه از و بدوراز چشم دیگررفقای حزبی پرچمی خود بنای نامزدی با آی اس آی را درمشوره با قبیله یا نجیب براه انداخت و نقل نامزدی را تنها به افراد خلقی و برخی پرچمیهای قبیله سالار همچون نجیب توزیع نمود. درهمین حال رفقای پرچمی از این نامزدی مخفیانه آگاه شده و جلوعروسی را گرفتند.نبی عظیمی ودیگر پرچمیهای ضدپاکستانی به جلال رزمنده فرمان دادکه نشودعروس با کودتاه دامادرا -بحیث خانه دامادتحمیل نماید.
   زد وخوردشروع شد وعروس به پاکستان فرار نمود واعضای دیگرخانواده عروس بعد از شکست مفتضحانه دوباره ازطرف نجیب به وزارتخانه های دفاع (اسلم وطنجار)وداخله به یک انجینربرق خارج ازمسلک بنام رازمحمدپکتین انتصاب گردیدند.
   ازینجابود که جنگ داخلی شروع گردید.
   نجیب که ازشگست یک قبیلوی خویش به دردآمده بود بایک توطیه طراحی شده بکعده از ملیشه هارا درهرات بنام تسلیمی یا پیوسته به به اصطلاح مشی مصالحه ملی سازماندهی نموده و جلال رزمنده را مامور ساخت تا آزآنها استقبال نماید /جلال رزمنده همانند استادربانی غافل لز نامردانگیهای گروه وحشی که درطول تاریخ نامردانه ازپشت خنجر میزنند- به استقبال تسلیمها رفت و درهمان هرات با یک توطیه ناجوانمردانه کشته شد و بنای جنگ های داخلی که قبلآ با کودتاه نجیب علیه کارمل به کمک روسها شکال گرفته بود-رنگ تیره تررا گرفت که درنهایت بعد فضای نامطمین بین رفیقای خلقی وپرچمی به اوج خویش رسید ونوبت بعدی جنرال دوستم بود که باید به خاطر عمل سرسختانه اش درمقابل تنی وسرکوبی کودتاه چیان قبیلوی - ازطرف نجیب پاداش مرگ برایش داده میشد- که با تسلیمی دوستم ویا ایتلاف با مسعود وحزب وحدت نجیب را از سر راه برداشتند و اردوی ملیشه یی نجیب با یک حرکت مخالفت گونه دوستم ازهم پاشید و فضای بعدی با داخل شدن مجاهدین به کابل و توزیع سلاح ازطرف ملیشه های به اصطلاح اردوی نجیب به مردم و زمینه سازی بدنام سازی مجاهدین ازطرف خلقیها سلاحکوتها به یغما رفت و همه مسلح شدند و بلاییکه برسر کابلیان آمد مسوول درجه یک آن خلقیها و پرچمیها بوده که بخاطر مخالفتهای داخلی شان وطنرا به بربادی سوق دادند.
   گناه ربانی ومسعود
   کناه اینها این بود که وقتی به کابل داخل شدند برنامه عفو عمومی را اعلام نمودند و تمامی جنایتکاران را عفونمودند و یکعده ازجنایتکاران طرف آی اس آی و گلبیدین رفتند و یکعده هم بطرف مسعود آمدند ومسلح شدند و آگاهانه جنگها را شعله ور نمودند و امروز هم تبلیغات ضد مسعود یعنی همان شخصی را مینمایند که از خیرات سر او زنده ماندند.
   من یکی از افراد خورد ظابط دوران نجیب در محبس پلچرخی را میشناسم که وقتی یک موتر جیب جهادیها درزمان حکومت جهادیها ویرا تعقیب مینمودند-وی درچهاراهی صدارت خود را فوری به صدارت زده و به مشتاق که رییس خاد زمان ربانی بود رسانیده و از وی خواستارکمک شد و مشتاق جهادی از وی حمایت نمود و وی را ازمرگ حتمی نجات داد/ ولی شما نمک حرامها هرگز از کرده هایتان پشیمان نبوده و از آنهاییکه شما را از زیرساتور گلبیدین و آی اس آی نجات دادند -می تازید.

  • سلام
   نمی دانم منظور این دوست نیمه خادی و نیمه جهادی کی است؟ و خودش کی است؟

 • کابل پرس
  قریبارحمن را تلاشی نموده اجازه بده تا در لنگی خود انتحاری نکند

  repondre message

 • اگر چه اين جنايت كاران وحشت زده شده به تعداد محافظين خود افزوده اند اما بعد از ملا رباني قرار ذيل نوبت افراد خواهد بود - 1 - ملا سياف 2 - ملا فهيم - 3 - شيخ خلياي - 4 -ملا مجددي - 5 - ملا قانوني - 6 - ملا عطا - 7 - شيخ اصف - 8 - ملا اسماعيل - 9 - شيخ محقق و غيره ...........

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس