کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > همکاری طالبان در همکاری با پاکستان برای حمله به خاک افغانستان

همکاری طالبان در همکاری با پاکستان برای حمله به خاک افغانستان

یک کارتون

چهار شنبه 28 سپتامبر 2011, بوسيله‌ى عتيق شاهد

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansآنلاين بنگريد : کابل پرس
55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > همکاری طالبان در همکاری با پاکستان برای حمله به خاک افغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • پاکستان در حمایت طالبان فرقه گرایی قومی و جزم اندیشی سنتی دو هدف را به یک تیر می زدند و رابطه دولت پاکستان با قوم پشتون پاکستانی ها گرم می شود ، این قوم را از چتر حمياتي هند خارج مي كند، چون در گذشته اين قوم پشتون همواره حربه فشار هندوستان بر پاکستان بود ، پشتون ها علیه دولت فدرال پاکستان یاغی بود و ادعاي استقلال از پاكستان كرد. ، پاكستان با تشكيل سازمان طالبان كه شالوده آن برجزم گرایي ديني وفرقه گرایي بر مبنای قوميت بود . این قوم سرحد ی قبایلی را به دشمن هند تبدیل کرد و روح فرقه گرای را درآن قوم دمید که هرگز باهند ي بت پرست و غاصب سرزمین کشمیر آشتی نکند. انگیزه کافی به مجاهدان کشمیری وطالبان پاکستانی و افغانی داده است ، تا سر حد مرگ با هندوهای مشرک بجنگند.
    چون به قدرت رسیدن طالبان پشتو زبان سنی مذهب فرقه گرا در افغانستان به نفع پاكستان و عامل به زير سلطه در آوردن افغانستان است. كه در گذشته از حوزه تمدن فارسی و بخشی از سرزمین فرهنگی فارسي زبانان است . با اين كار مهار ایران آسانتر می شود؛ .چون اگر ارکان حکومت چه به شکل دموکراسی ویا استبدادی به دست فارسی زبانان افغانستان می افتاد .تاثیرات آن بر پاکستان قابل ملاحظه بود.
    بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق و استقلال یافتن کشورهای آسیاي میانه افغانستان به پل اقتصادی پاکستان تبدیل شد! چون آسیاي میانه فاقد ایدئولوژی و تغذیه فکری است. ونیز حکومت های لائیک استبدادی دارند. و حکومت لائیک استبدادی قادر به تغذیه فکری مردم آن ديار نیست و از طرف دیگر منابع زیرزمینی فراوان دارند و بازار خوب و طبيعي برای پاکستان است و ازطرف پیشینه مذهبی آن مردم اسلام سنی است. از همين رو طالبان و افکار آن گزینه خوبی برای پاکستان است. اول حوزه دفاعی دولت روسیه را تنگ می کند، اين گزينه منافع باداران غربي پاكستان را تأمين مي كند. و جایگزین کردن افکار سنی طالبان را به جای ایدئولوژی کمونیستی جلو نفوذ ایران را می گیرد. با در اختیار داشتن چنین منطقه ي وسیع از آسیب پذیری و از آزار هند در امان می ماند.. با منابع زیرزمینی این کشورها فقر خویش را به غنا تبدیل می کند و به مقام ممتاز سیاسی در دنیای اسلام و منطقه می رسد. هر چند حقوق بشر و حقوق اقلیت های قومی دیگر ضایع شود و جنگ افغانستان طولانی شود و میلیون ها انسان آواره و بی خانمان شود و افغانستان مرکز تولید مواد مخدر گردد.

  • همکاری کرزی ( با جمع وطن فروشان نوکر ) در همکاری امریکا و ناتو در فروش افعانستان

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.