صفحه نخست > کارتون > طنز روز > بالاخره بعد از گذشت ده سال کرزی پی برد که اختیار طالبان بدست پاکستان است (...)

بالاخره بعد از گذشت ده سال کرزی پی برد که اختیار طالبان بدست پاکستان است !

شمس الحق حقانی
سه شنبه 4 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بالاخره بعد از گذشت ده سال کرزی پی برد که اختیار طالبان بدست پاکستان است !

حکایت میکنند که روزی شیر سلطان جنگل به رعایا نظر انداخت که هر کدام در گوشه ای بفکری فرو رفته و سکوت مطلق بر جمعیت حکمفرما بود ، سلطان از روی لطف و بزرگواری و برای شکستاندن سکوت یک فکاهی خیلی مزه داری به زیر دستان حکایت کرد که همه قریب بود از خنده گرده کفک شوند به استثناه خر که هیچ عکس العمل از خود نشان نداده و بی تفاوت و متحیر بسوی دیگران نگاه میکرد.
روزی بعد از مرور یکهفته خر چنان قهه قهه کنان میخندید و با سمهایش به سر و صورتش میکوفت که همه را به تعجب انداخته بود ، شیر از وی جویای علت شد و خر در جواب گفت سلطان بزرگوار فکاهی تان واقعاً که خیلی جالب و خنده دار بود .

خوب حالا من نمیخواهم که خدای نا خواسته به زعیم بزرگوار و نابغه ملت افغان اهانت کرده و او را متهم به هفته فهمی کنم چون این اتهام بی پایه را هیچکسی قبول نخواهد کرد زیرا زرنگی و هوشمندی محترم کرزی به همگان معلوم است که از برکت همین زرنگی ها و استعداد خارق العاده در فریب مردم هميش درکارهايش موفق بوده و هرگاه که خواسته شير را به قير و قير را به شير تبديل کرده ، کلاه احمد را به سر محمود مانده و ده سر تر کرده ويکی هم کل نکرده ، آب و آتش را يکجا کرده دران نان مراد پخته و دود و خاکسترش را به چشم دشمنان زده .

پس علت هفته فهمی و سال فهمی کرزی را بایست در جای دیگری جستجو کرد و نه در حماقت و کودنی او .
درینکه اسم کرزی با مرض ناشنوایی و یا کم شنوایی او بی ارتباط نیست شکی وجود ندارد ، خصوصاً که دانشمندان امریکایی درین اواخر به کشف یکنوع جدیدی از مرض ناشنوایی بنام ناشنوایی خزنده دست یافته اند که در مبتلایان این مرض رشته های عصبی آله شنوایی قسمی صدمه دیده اند که زیگنالهای صوتی بعد از تاخیر یک تا دو ساعت از گوش به مغز انتقال پیدا میکنند که در نتیجه شخص مریض بعد از یک تا دوساعت موفق به شنیدن یک صدا میگردد.
اما اینکه علت تاخیر ده ساله در شنیدن صدای داد و فریاد مردم مبنی بر اینکه علت اصلی ترور و و حشت در کشور نه هیولا های بی اختیار طالبانی بلکه گرگان باران دیده سازمان مخفی آی اس آی پاکستان است همین مرض ناشنوایی خزنده در کرزی باشد درین مورد مشکل خواهد بود که حالا با قاطعیت نظر داد ولی از امکان بدور نیست .
اما اگر چنین باشد بیچاره کرزی درین مدت ده سال بجرم یک مریضی که از طرف خداوند عاید حالش شده چقدر مورد اتهامات ناحق دوست و دشمن قرار گرفته و در موردش قضاوت های غیرعادلانه و دور از انصاف صورت گرفته !

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://www.facebook.com/pages/...

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس