صفحه نخست > دیدگاه > کرزی باید استعفا بدهد یا با اتهام به خیانت ملی سلب صلاحیت شود

کرزی باید استعفا بدهد یا با اتهام به خیانت ملی سلب صلاحیت شود

لویه جرگه عنعنوی کودتا بر ضد قانون اساسی، دموکراسی و مردم است
حقیقت جو
چهار شنبه 5 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بدون شک و تردید کرزی زیر فرمان آی اس آی پاکستان عمل می کند.

همه اقدامات وی از تدویر جرگه های منطقه یی و ملاقات های پنهانی با طالبان در انگلستان، عربستان سعودی، ناروی گرفته تا تهاجم نظامی بالای پارلمان افغانستان و قتل رهبران مجاهد همه با تفاهم و همکاری حکومت و توافق با کرزی اجرا شده است. بیانیه اخیر کرزی و اظهارات وی در باره دایر نمودن "لویه جرگه عنعنوی" نشان میدهد که او خود را در موقعیتی می می بیند که کودتای پلان شده علیه قانون اساسی ، دموکراسی و مردم افغانستان را تکمیل نماید.

اجرای خیانت های ملی از طرف کرزی و حلقه پاکستانی حکومتش به اشاره آی اس آی پاکستان، ادامه حکومت وی را از دید حقوقی، اخلاقی و سیاسی ناممکن ساخته است که باید از سمت ریاست جمهوری استعفا بدهد.

همچنان بر علاوه خیانت های ملی ، دلایل کناره گیری کرزی به شکل قانونی هم آماده شده است. زیرا وعده های انتخاباتی کرزی در انتخابات ریاست جمهوری (آشتی با طالبان) و تامین صلح بود که او به گونه ی شرم آوری ناکام شد. او نه تنها ناکام شد، بل افغانستان را به پرتگاه نابودی رساند و حاکمیت ملی را قربانی وابسته گی های خودش ساخت ، مصونیت در کشور را از بین برد و قدرت دفاعی کشور را تا اندازه یی تضعیف کرد که افراد انتحاری آی اس آی تا ارگ ریاست جمهوری و دفتر رییس شورای صلح کرزی رسید.
بنا هیج دلیلی برای ادامه حکومت کرزی وجود ندارد.

تصمیم کرزی مبنی بر تدویر (لویه جرگه عنعنوی) گستاخی بزرگ در مقابل سیستمی است که می توان آنرا "ده سال فریب مردم افغانستان و جهان نامید. یکی از این فریب های ده ساله موجودیت قانون اساسی افغانستان است که دایر شدن لویه جرگه در ماده یکصد و دهم آن استحکام حقوقی داده شده است. از آنجاییکه نماینده های لویه جرگه در این ماده قانون اساسی مشخص شده که اکثر آنها نماینده های انتخابی مردم هستند، ازینرو کرزی بخاطر نادیده گرفتن نماینده های مردم و عملی نمودن پلان های آی اس آی لویه جرگه غیرقانونی را برگزار و بر مردم و نماینده های آنها اهانت و بر مواد قانون اساسی تجاوز می کند تا آخرین مراحل پلان آی اس آی را بخاطر نابودی دولت افغانستان، زدودن علایم دموکراسی و نهادینه شدن قانون عملی کند.

کرزی با قانون شکنی و با حمایت خاموشانه جامعه جهانی آنقدر دلیر شده است که به هیچ ارزش حقوقی، سیاسی و مدنی احترام قایل نیست و با بی حیایی تمام ضوابط خام مدنی را قربانی مناسبات و پدیده های مردود قبیله یی می سازد.

راه جلوگیری از این کودتای دولتی، تجاوز بر قانون اساسی و معامله با استقلال و آزادی افغانستان مقاومت مردم است. مردم افغانستان در سطحی نیست که خودبخودی عمل کنند. بر پارلمان افغانستان است که با به راه اندازی اقدامات حقوقی مطابق صلاحیتش تا اقدام سلب صلاحیت رییس جمهور از فاجعه ملی که کرزی بسوی آن روان است، جلوگیری نماید. همچنان نهاد های اجتماعی، نهاد های حقوق بشر و رسانه ها نباید در این مرحله حساس بی تفاوت و خاموش باشند. زیرا قانون شکنی، تخلف از مواد قانون اساسی، خیانت ملی، معامله منافع ملی با پاکستان، خیانت بر مصونیت ملی، دست داشتن در قتل پروفیسور برهان الدین ربانی از جمله مسایلی است که زمینه خوبی وارد کردن اتهام خیانت ملی بر رییس جمهور را آماده کرده است.

اگر پارلمان این کار را نکند، در قدم بعدی برچیدن بساط پارلمان فرا میرسد و کرزی در نابودی کشوری بنام افغانستان نزد باداران پاکستانی اش لقب "قهرمانی" را بدست می آورد. این آخرین شانس برای مردم افغانستان است که با از دست دادن آن دیگر اثری از دولت و حاکمیت در افغانستان وجود نخواهد داشت.

هرگاه این پلان عملی شود، جستجوی کرزی در اسلام آباد، خلیلی در لندن و فهیم در مسکو بی فایده خواهد بود.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  میزان/شهریور سال۱۳۹۰ خورشیدی
  سپتامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  سلام به آقای حقیقت جو

  وقتی چشمم به اولیتیماتوم و اخطاریه ای اقای ی - حقیقت جو اشنا شد - ازخودم پرسیدم که :
  فرض نماییم ګه اقای حامد کرزی همین لحظه جلسه ای مطبوعاتی را فرامیخواند تا به اساس فرمایش حقیقت جو استعفا بدهد . بر مبنای سفارش اقای حقیقت جو استعفا حامد کرزی را کی بيذیرد ؟
  آقای حقیقت جو؟
  پارلمان افغانستان ؟
  کدام مرجع قانونی ؟
  بر بنیاد قانون اساسی موجود افغانستان - معاون اول ریاست جمهوری افغانستان باید رییس جمهور موقت تا انتخابات بعدی باشد - همینطور نیست مګر ؟
  بعدن انتخابات بعدی فراخوانده شود . در انتخابات پیشتر که بیشتر از ۴۰ نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری وجود داشت - بیشتر از چهل بار تقلب و چهل بار هم تخطی از قانون اساسی صورت ګرفت وبیشتر از چهل ملیون دالرهم مصرف انتخابات های ریاست جمهوری و شورا های ولایتی و شوارای ملی ګردید - يس سوالم از شما آقای حقیقت جو اینست :
  لابد شما در تلاش برګزاری انتخابات دیګر خواهید بود ؟
  مصارف انتخابات جدید را از کدام بودجه تعیین مینمایید یا میپردازید ؟
  مصارف انتحابات چند خواهد ګردید ؟
  انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان و شوراهای ولایتی را طالبان تحریم کردند وګردن بریدند وهمه میدانیم که دربسا از ولایات و حوزه ها یا سایت ها انتخابات باهزار مشکل مواجه بود!
  آیا انتخابات دیګر ممکن خواهد بود ؟
  اګر آری با کدام تضمین ؟ با تضمین ملل متحد ؟
  کنفرانس اسلامی ؟
  کشورهای همسایه ؟
  بږدجه وزارت مالیه ؟
  کدام منبع ؟
  اګر پیش از برګزاری انتخابات طالبان وآی اس آی رسمن قدرت سیاسی را با چند ترور دیګر بدست بګیرند - انوقت شما در کجا تشریف خواهید داشت ؟
  مساله ملی ومنافع ملی و شعور وآکاهی ملی مطرح است نه کدام موضوع شخصی !
  فرض نماییم که همین لحظه حامد کرزی استعفا نکند - راه حل شما در آنصورت چه خواهد بود ؟
  آیا شما دلایل ای دارید که ثابت نمایید که کرزی در قتل برهان الدین ربانی سهیم است ؟
  اګر شما دلایلی دارید - لطفن در همین کابل پرس برای نشر بسپارید تا همه بدانند - در آنصورت شما یک ګام دقیق برای حقیقت جویی برداشته میتوانید !
  یار زنده وصحبت باقی

 • سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  نامه بالایی من عنوانی آقای حقیقت جو در پنجم اکتوبرسال ۲۰۱۱میلادی نوشته شد اما بخاطر مشکل تخنیکی تاریخ عنوانی نامه اشتباهن ثبت ګردید وبا این یاد داشت تصحیح میګردد،
  \باقی سمندر

 • باقی سمندر
  میزان / شهریور سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  پنجم اکتوبر سال ۲۰۱۱ میلادی
  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  سلام به اقای حقیقت جو
  آقای حقیقت جو!

  چهره های عبدالباری، علی محمد و حمید الله را با نامهای بدران شان که به اتهام دست داشتن در قتل ربانی بازداشت شده اند درهمین کابل پرس همه میبینیم. سوال من از شما اینست که براساس وبنیاد ګزارش خبری از سی نفر تا حالا تحقیق صورت ګرفته است- آیا کدام اشاره ویا سندی در دست داشتن حامد کرزی برای به قتل وشهادت رسانیدن پروفیسور برهان الدین ربانی وجود دارد ؟
  اګر آری؟
  بس برای چه منتظر میباشید سند را ارایه دارید !
  آګر سندی وجود نه دارد وشما در جستجوی حقیقت میباشید -پس باید نخست همه جانبه اسناد منتشر شده را بخوانید و همرای کمیسیون تحقیق و یکی از دوستان بسیار نزدیکی پروفیسور برهان الدین ربانی که عضو کمیسیون تحقیق بوده است و بسم الله محمدی نام دارد - تماس بګیرید وتحقیقات خود را تاخد توانایی دقیق بسازید بعدن حکم صادر نمایید .
  من نمیدانم که تاچه حد شما توانایی دفاع از یکمتر مربع خاک افغانستان و تمامیت ارضی افغانستان را میتوانید در عمل تضمبن نمایید !

  • زما د اعتصاب لامل | انگیزه اعتصاب من
   5 اكتبر 07:10, بوسيله ى باقی سمندر اول .
   سیمین جان :

   به گپ های این روده درازی بی وقوف جاهل گپ پرانی زبان بازی شکم روی اسهال نرو . اصلاء وقتی نشه چرس میشه شروع به گپ زدن میکنه . فکر میکنه که ده زیر قبر امیر عبدالرحمن خان نشسته و بوغه زده میره . سیمین جان : ایتو کو که به گردن همین یک زنجیر پرتو و سری دیگه زنجیره به پایه خیمه انقلابی ات بسته کو . همکاری محافظه میکنه و هم هر وقت قهر شدی با موجب و بی موجب یک لگد محکم به ماتحت شاغلی باقی سمندر خان بزن تا روح اجداد او. شاد گردد . با احترام ........... سیمین جان هر قدر ادم ( گلاب برو ) را شور بدهد به همان اندازه بویش بلند میشود . موفقیت شما را خواهانم . برادر شما صاحب سگهای به نام باقی سمند .

  • کرزی باید استعفا بدهد یا با اتهام به خیانت ملی سلب صلاحیت شود
   5 اكتبر 07:03, بوسيله ى باقی سمندر اول .
   باقی سمند :

   همه از تو خسته شده اند . بس کن بابا جان . پر حرفی نکو . یک روده درازی هستی که پناه بر خدا . قسم به خدا تنا نام ترا میبینند هیچ کس حتی یک سطری نوشته ترا نمیخوانند و اگر بخوانند برای این بایدا باشد تات در ان موقع و یا جای فخاشی به تو برای شان دست بدهد . برای روح مادرت و چدرت . قسم به خدا و محمد و عمر و علی و به هر که یقیم داری که اینقدر کشال و بی مایه و بی مزه گپ پرانی نک . همه از تو بهتر این مزخرفات قدیمی را میدانند . تو مثل روضه خوان های زیارت سخص هستی که همیشه یک نعت و یا منقبت را صد ها بار میخواند . پس ترا قسم به ارواح پدرت و یا ترا قسم بع خدا .. خدای که تو یقین داری که مالک زمین و اسمان است .. که دیگر گپ پرانی نکنم , چند روز بر به جای دیگری . ترا که میبینم دلم میخواهد که به کابل پرسس ( گلاب برو ) کنم . پس خواهشاء از گپ پرانی و روده درازی و سفسطه بازی دست بردار و برای چند روز همه را ازاد بگذار . ورنه چنان فحاشی به ادر تو نمایم که روح صد پدر تو به فغان اید . باقی سمندر .

   dashnam saraei be masoulyat
   bicharaei beechara ha

  • 5 اكتبر 15:00, بوسيله ى baqi samandar
   کابل پرس? کوشش می کند که با کمک خوانندگان خود، فضای گفت و گو و نقد و نظر را در جامعه نهادينه کند. همکاری و همراهی شما خواننده ی عزيز می تواند در پربارتر کردن اين رسانه ی الکترونيکی مفيد باشد. شما می توانيد آزادانه ديدگاه هايتان را در کابل پرس طرح کنيد. کابل پرس سانسور نمی کند اما از خوانندگان خود می خواهد، از انتشار مطالبی که توهين به کرامت انسانی محسوب می شود و يا شايعه پراکنی ست، خودداری کنند.

   چنانچه به اسناد اختلاس و سوء استفاده و جنايات عليه بشريت از هر گروه و شخص در هر رده و مقام دسترسی داريد ، برای آگاهی افکار عمومی در اختيار کابل پرس بگذاريد!

   کابل پرس منابع خود را فاش نمی کند.

   باز هم از شما سپاسگذاريم!

 • باقی سمند :

  همه از تو خسته شده اند . بس کن بابا جان . پر حرفی نکو . یک روده درازی هستی که پناه بر خدا . قسم به خدا تنا نام ترا میبینند هیچ کس حتی یک سطری نوشته ترا نمیخوانند و اگر بخوانند برای این بایدا باشد تات در ان موقع و یا جای فخاشی به تو برای شان دست بدهد . برای روح مادرت و چدرت . قسم به خدا و محمد و عمر و علی و به هر که یقیم داری که اینقدر کشال و بی مایه و بی مزه گپ پرانی نک . همه از تو بهتر این مزخرفات قدیمی را میدانند . تو مثل روضه خوان های زیارت سخص هستی که همیشه یک نعت و یا منقبت را صد ها بار میخواند . پس ترا قسم به ارواح پدرت و یا ترا قسم بع خدا .. خدای که تو یقین داری که مالک زمین و اسمان است .. که دیگر گپ پرانی نکنم , چند روز بر به جای دیگری . ترا که میبینم دلم میخواهد که به کابل پرسس ( گلاب برو ) کنم . پس خواهشاء از گپ پرانی و روده درازی و سفسطه بازی دست بردار و برای چند روز همه را ازاد بگذار . ورنه چنان فحاشی به ادر تو نمایم که روح صد پدر تو به فغان اید . باقی سمندر .

  • کابل پرس? کوشش می کند که با کمک خوانندگان خود، فضای گفت و گو و نقد و نظر را در جامعه نهادينه کند. همکاری و همراهی شما خواننده ی عزيز می تواند در پربارتر کردن اين رسانه ی الکترونيکی مفيد باشد. شما می توانيد آزادانه ديدگاه هايتان را در کابل پرس طرح کنيد. کابل پرس سانسور نمی کند اما از خوانندگان خود می خواهد، از انتشار مطالبی که توهين به کرامت انسانی محسوب می شود و يا شايعه پراکنی ست، خودداری کنند.

   چنانچه به اسناد اختلاس و سوء استفاده و جنايات عليه بشريت از هر گروه و شخص در هر رده و مقام دسترسی داريد ، برای آگاهی افکار عمومی در اختيار کابل پرس بگذاريد!

   کابل پرس منابع خود را فاش نمی کند.

   باز هم از شما سپاسگذاريم!

 • با عرض سلام ای مردم افغانستان بیاید بیدار شویم ایا فکر میکنید که جناب کرزی یک شخصیت جهادی را میکشاند و اینهمه ثبوت بجا میماند؟مگر در ان همه سالهای حکومت خود وی کدام رد پای بر ضد خود بجا گذاشته؟اما اپوزیسیون حتی به قیمت جان استادربانی هم که شد فشار های پلان شده خود را بالای حکومت وارد میکند ببینیم در این بازی باز افغانستان چقدر کشته خواهد داد قدرت یا از کرزی ویا از اپوزیسیون اما قربانی از مردم غریب و احساساتی ما خواهد بود

 • کابل پرس? کوشش می کند که با کمک خوانندگان خود، فضای گفت و گو و نقد و نظر را در جامعه نهادينه کند. همکاری و همراهی شما خواننده ی عزيز می تواند در پربارتر کردن اين رسانه ی الکترونيکی مفيد باشد. شما می توانيد آزادانه ديدگاه هايتان را در کابل پرس طرح کنيد. کابل پرس سانسور نمی کند اما از خوانندگان خود می خواهد، از انتشار مطالبی که توهين به کرامت انسانی محسوب می شود و يا شايعه پراکنی ست، خودداری کنند.

  چنانچه به اسناد اختلاس و سوء استفاده و جنايات عليه بشريت از هر گروه و شخص در هر رده و مقام دسترسی داريد ، برای آگاهی افکار عمومی در اختيار کابل پرس بگذاريد!

  کابل پرس منابع خود را فاش نمی کند.

  باز هم از شما سپاسگذاريم!

  • لعنت به این گفتگو که یک طرفش تو باشی .

  • baqi - samandar

   baraei ferestenda yak jumlae zeren
   ke dar payan tabsora deda meshwad

   کابل پرس? کوشش می کند که با کمک خوانندگان خود، فضای گفت و گو و نقد و نظر را در جامعه نهادينه کند. همکاری و همراهی شما خواننده ی عزيز می تواند در پربارتر کردن اين رسانه ی الکترونيکی مفيد باشد. شما می توانيد آزادانه ديدگاه هايتان را در کابل پرس طرح کنيد. کابل پرس سانسور نمی کند اما از خوانندگان خود می خواهد، از انتشار مطالبی که توهين به کرامت انسانی محسوب می شود و يا شايعه پراکنی ست، خودداری کنند.

   چنانچه به اسناد اختلاس و سوء استفاده و جنايات عليه بشريت از هر گروه و شخص در هر رده و مقام دسترسی داريد ، برای آگاهی افکار عمومی در اختيار کابل پرس بگذاريد!

   کابل پرس منابع خود را فاش نمی کند.

   باز هم از شما سپاسگذاريم
   baqi samandar

   yak taraf dar goftogo baqi samanbdar ast wa taraf degar yak nafare dashnam sara.
   dashnam sara naweshta ke

   لعنت به این گفتگو که یک طرفش تو باشی .

   dar waqee balaei khood qahr ast.

 • شما مردم باید بدانید که سی آی ای کرزی را بر مسند ریاست جمهوری نصب نموده است و باقی اعضای کابینه کرزی اصلاء مطرح نیستن . تا وقتی که سی آی ای خواسته باشد کرزی سر چوکی نشسته است . وقتی سی آی ای برود از افغانستان کرزی را نیز با خود خواهد برد . باقی سمندر یک غولی است که اصلاء تا شورش بتی بویش میبرایه .

  • تا این پاکستان فساد پیشه هست .تا خود فروشان مادرزاد قبیله ای را در اختیار خوددارد؛ کشور ما روز خوش را نخواهد دید. به یاد تان باشد. ما مرده وشما زنده.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس