صفحه نخست > خبر و گزارش > رفتار این دروغگو با شهروند کشورش چنین است، با شهروندان افغانستان و مسایل (…)

رفتار این دروغگو با شهروند کشورش چنین است، با شهروندان افغانستان و مسایل افغانستان چطور خواهد بود؟

سابقه حمایت از بنیادگرایی در افغانستان توسط انگلستان، مربوط به چند سال اخیر نمی شود. انگلستان مهره های بنیادگرای خود را مانند صبغت الله مجددی در افغانستان همچنان حفظ کرده و در کنار افرادی مانند وی، مهره های فعال دیگری مانند حنیف اتمر را بکار انداخته است.
کابل پرس
پنج شنبه 29 آپریل 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: گوردون براون، لحظه ای پس از آنکه گفتگویش را با یک زن طرفدار حزبش همراه با رضایت ظاهری تمام کرد، در موترش، به او توهین کرده و او را خشک مغز خواند. او در حالی چنین واکنشی را از خود نشان داد که میکروفن خود را خاموش نکرده بود و صدای او ضبط شده بود. دروغ براون بلافاصله در رسانه های بین المللی دنیا بازتاب پيدا کرد و او و حزبش را در انتخابات پیش روی انگلستان با چالش مواجه کرد. برای انگلیسی ها اکنون این سوال باید مطرح شده باشد که آيا از دید رهبرانشان هر کدام از آنان خشک مغزی بیش هستند؟

اين رفتار بروان و دروغ او مقابل شهروند کشورش که اتفاقا طرفدار حزب او می باشد، در حالی صورت می گیرد که می توان گفت او هميشه درباره افغانستان و مسایل مربوط به آن، به افکار عمومی انگلستان و افغانستان دروغ می گوید.

انگلستان یکی از حامیان اصلی ارتجاع و واپسگرایی در افغانستان است و تمام توان خود را برای بحرانی نگه داشتن اوضاع افغانستان با کمک به بنیادگرایان انجام می دهد. سابقه حمایت از بنیادگرایی در افغانستان توسط انگلستان، مربوط به چند سال اخیر نمی شود. انگلستان مهره های بنیادگرای خود را مانند صبغت الله مجددی در افغانستان همچنان حفظ کرده و در کنار افرادی مانند وی، مهره های فعال دیگری مانند حنیف اتمر را بکار انداخته است.

اپیزود اول:

اپیزود دوم:

لاف گوردون براون و جا زدن قبیله سالاری بجای دموکراسی توسط کرزی

بروان در کنفرانس لندن گفته است که ماشین جنگی طالبان را در هم می شکنیم. کارنامه ی انگلستان در افغانستان نشان می دهد که آنان نه تنها اين کار را نخواهند کرد بلکه، ماشین جنگی طالبان با شامل کردن افراد بيشتری از آنان در بدنه ی دولت و حلقه کردن نيروهای بین المللی، تقويت بيشتری پيدا خواهد کرد.

جمعه 29 ژانويه 2010


این چیزی نیست که محمد حنیف اتمر به خبرنگاران نگفت؟ ملا برادر را به ما بدهید تا برای خشنودی ملا عمر او را آزاد کرده و پست و مقام دهیم!

گرچه دولت پاکستان هم دست کمی در حمایت از تروريزم و بنیادگرایی از دولت افغانستان ندارد اما....

يكشنبه 21 فوريه 2010


سربازانت را گرفته از افغانستان برآی!

با توجه به کارنامه ی انگلستان در چند قرن اخير در افغانستان و سایر کشورهای منطقه و بويژه کارنامه ی اين کشور در چند سال اخير در افغانستان به نظر می رسد بهتر است که از انگلستان رسما خواسته شود، نيروهای خود را از افغانستان خارج کرده و به مداخلات خود در افغانستان با استفاده از مهره هایی مانند حنیف اتمر پايان دهد.

شنبه 7 نوامبر 2009


بزرگ کردن های بی بی سی، چهره طالب نکتایی پوش را عوض نمی کند

انگلستان که عملا در چند دهه ی اخير از بنيادگرایی و تروريزم در افغانستان حمایت کرده، انجام چنين برنامه ای را با همراهی و مشارکت مهره هایی مانند اشرف غنی احمد زی و حنيف اتمر ممکن می داند.

سه شنبه 10 نوامبر 2009


تقسیم معاش در مافیای اتمر

اين اسناد باز هم می گويند که حنيف اتمر با مقرر کردن افراد از يک قوم خاص و همچنين دوستان و نزدیکان خود مانند اسدالله ضمیر، سلیمان کاکر، شفیع الله شفیع و يونس يوسفزی در رده های بالا، دست به تبعيض و بويژه تبعيض قومی و نژادی زده است./ مافيایی اين چنين، در کنار مافيایی مانند مافیای گل آغا شیرزی و اسدالله خالد و احمد ولی کرزی که از آن بوی کوکنار می آيد و مافيای پسران وزرا و نزديکان مقامات مانند احمد راتب پوپل و حامد وردک پسر رحیم وردک وزیر دفاع، افغانستان را به قعر برده است.

سه شنبه 15 دسامبر 2009


مافیای حنیف اتمر

حنيف اتمر با دسته بندی شهروندان افغانستان به مليت های مختلف مانند پشتون و تاجيک، آنان را بر همان اساس در رده های مختلف جابجا کرده و معاش برایشان تعيين می کرد. آنکه پشتون باشد و بويژه از لغمان و باز هم بويژه از نزديکان وی، معاش بهتر و پست بهتر دارد.

چهار شنبه 9 دسامبر 2009

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • آیا در مورد اتهام تان در مورد آقای اتمر کدام سندی در دست دارید ؟

    تا جائیکه معلوم میشود آقای اتمر یک شخص خیلی زیرک، خیلی بادانش و خوش صحبت است که با وصف سنگ اندازی ها از جانب جنایتکاران معلوالحال در وزارت معارف، انکشاف دهات و اکنون داخله کار های شایسته ی انجام داده است.

    هدف من فقط این است که نباید هر کس را بر اساس سلیقه های شخصی تاپه بزنیم ولی از جنایتکاران مانند مامون آغان فرشته ها بسازیم.

  • تا زمانی که مداخلات این خارجی ها و نوکران افغانی شان در نظام افغانستان دخیل باشند این کشور هیچگاه آباد نخواهد شد و ازین هم بدتر خواهد شد، وای بر حال آن بدبخت های که ازین رهبران فعلی خاینین طرفداری میکنند،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

  • اين كرك سالهاست كه بارمه اشناست.
    از 260 سال به اين طرف كه دولتهاى قبيلوى درين كشور با همكارى انكليها به ميان امد, اين كشور به جسم بيجان تبديل شد ه است . قابليت زندكى و بيشرفت ازو كرفته شده است .تمام برزه ها به برك تبديل شده است.خونريزهاى وحشى از دوطرف ديورند علت اساسى عقب مانى اين كشور بوده و هست.اينجا انها صدها اتمر هاى افغان ملتى را اوردند.اصلا انديشه افغانملتى و تماميت خواهى و حركات ضد دموكراتيك در زير نام دموكراسى همه قصدا از جانب انكليس ها و متحدين منطقوى انها انجام ميكيرد تا نفاق دربين اقوام و مليت هاى عميق شود.بس همينكه نفاق افتيد بعد اتش شعله ورشد ديكر خودش خودرا وسعت ميدهد و تر و خشك را ميسوزاند. بلاخره يك كشور بيمار سخت كه نه قابليت زندكى را دارد ونه ميميرد.انانيكه ديكرانرا در اسارت نكاه ميدارند ,خود ازاد نيستند.همين حتالا به كومك همين كشورها تمام وزارت ها و وزارت خانه ى كليدى تعلق به يك قوم دارد .اين در حالست كه اين دولت سرتاسر ازجانب كشورهاى غربى و امريكا به حيث يك اسكليت بى جان به با ايستاده است.و ديكران همه به خشم مينكرند همه خودش منبع نفاق است.ببينيد در اروبا فدراسيون تركتباران افغانستا تشكيل شده است به صدها داكتر انجينير ,دوكتوراى علوم و جند بروفيسر هم دربين انها است.ايا افغانستان به اينقدر عالم و دانشمند ضرورت ندارد.انها اكر بشتون ميبودند براى شان جوكى تيار بود.همينطور از بردران هزاره به صدها دانشمند و عالم بيكار است. و ازديكران هم همين طور.اينهمه سبب نفاق ميشود و انجا جند زن فروش بىفر هنك كاهى وزير درين وزارت خانه كاهى به ديكر وزارت خانه همه كاره ولى كودن و غول.اينجاست كه يك ضديت بر عليه رهبران و افراد كرانقدر ديكر ميليتها واقوام ساكن درافغانستان از جانب قبيله برستان ترزيق ميشود.ديكران را تحمل كرده نميتوانند.بابر ملا مت نيست ,اب از بلا جاى خط است.بابر يك شيردان است كه در بيلر زهر قبيله وصل است وازان زهر قبيله تراوش ميكند.واين زهر از 260 سال است كه روان است و شيردان هم بدست انكليسهاست.دلشان شد باز ميكنند ودل شان شد بسته ميكنند.انكليسها بالاى شاهان قبيله مارهاى ضحاك شده اند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس