در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > افغانستان توركچه تیلی نینگ برلین گه بولیب اوتكن كنفرانسی

افغانستان توركچه تیلی نینگ برلین گه بولیب اوتكن كنفرانسی

كنفرانس زبان توركی افغانستان در برلین
پنج شنبه 3 نوامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پيام‌ها

 • درین آلمان صنعتی چند دانه مکرفون پیدا نشد، که لاعقل صدای سخنگویان را درست میشنیدیم؟

  • عزیزم اگر میکرافون هم میبود باز هم نمی توانستی چیزی درک کنی .من به چندین لسان بلدیت دارم از جمله ترکی از نوع ازبکی آن ، ولی همۀ ویدوهارا تماشا کردم وهر قدر کوشش نمودم تا بفهمم که مشترکین جلسه بین خود چه میگویند مگر نفهمیدم . شاید من نا فهم شده باشم ویا این جلسه نافهم دربست. کسی را هم نشناختم به جز فیض لله ذکی .اورا هم از گوشش شناختم که زیر موی بود.

 • قیلدوم بیلدوم زمانه
  تخم ازبک با مغز بانه
  او خدا ناترس پارسی نمشته کو که مام خانده گی باشیم

 • فارابی داکتر لر...از پاسخ ها به نوشته های شما در بخشی اوزبکی درک کنید که به چه اندازه شما در مقابل زبانی فارسی در تنگنا قرار دارید؟؟؟حتی یک خواننده یا شنونده به اوزبکی تماس نگرفته....خود می رساند که :شما با فارسی ستیزی در مقابل مسیری اب دریا در شنا هستید...شما اگر می خواهید زنده بمانید.....راهش فارسی دوستی است...باقی را خود دانید وخدا ج...پیروز باشید.

  • بچه جان
   همین امپراطوری های ترك ها بود كه زبان فارسی زنده بود و از نیم قاره هند تا عراق و آسیای میانه و آسیای صغیر و قفقاز رسمیت داشت اما حالا چه
   در دو مملكت قشلاق مانند و او هم در حال از بین رفتن است
   كمی بیدار شو بچه جان و به سواد دار های خود هم بگو كه از خواب غفلت بیدار شوند

  • مردک عزیز؛علت اینکه امپراطورهای ترکان زبان پارسی را گسترش دادند و نه زبان ترکی راچه بود.؟؟؟....مگر این شاهان کودن بودند...یا اینکه شما تا الان در حوضه ای نفوذ فرهنگی پارسی زبانان این طرف و ان طرف خیزک و جستک می زنید؟؟؟؟

  • padar jan faryabi jan. CHE KHADAR KAUDAN hasti to ta hanoz nafahmidi keh hatta nane khodra tavasft lesane farsi mikhori . iran bøzerg , tajekestan sarbeland va khorasane kabir ra kheyal torpakhto kadi . ay janvar akajan.

 • مردک جان یک جمله ای فراموشم شد..واو اینکه شما از قشلاق یاداوری کردید....در این ویدیو های بالا شما هم شاید متوجه شده باشید...ایا شایسته است در یک کشوری صنعتی چون المان یک فیلمی با این کیفیت کوچه وبازاری تیهه دید...از فضای گردهمائ سر در گم که دیگر چیزی علاوه نمی کنم..فقط فضای خرید و فروشی کوچه مرغان درکابل.....

جستجو در کابل پرس