کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > جــلالتمــاب حــامــد کــرزی در مجلــس افتــتاحیــه لــویه جــرگــه با پوشــیدن نقاب (...)

جــلالتمــاب حــامــد کــرزی در مجلــس افتــتاحیــه لــویه جــرگــه با پوشــیدن نقاب شــیر به سخــنرانی پرداخت !

پنج شنبه 17 نوامبر 2011, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

جــلالتمــاب حــامــد کــرزی در مجلــس افتــتاحیــه لــویه جــرگــه با پوشــیدن نقاب شــیر به سخــنرانی پرداخت !
بعد از اینکه جناب کرزی دست آورد های ده ساله حکومتش را بر شمرده و از تحولات بزرگ در ساحه شهر سازی ، اعمار مکاتب و دانشگاه ها ، فابریکه های بزرگ صنعتی ، کوره های ذوب آهن ، اعمار بند های برق در مناطق مختلف کشور ، تاسیس مراکز بزرگ علمی و تحقیقی و صدها دست آورد دیگر حکومت شان سخن گفته و میزان ارتقای پیشرفت های اقتصادی کشور را با ذکر مقدار ذخیره های طلا و اسعار دیروز و امروز مقایسه کرده فرمودند که در هنگام گرفتن قدرت دولتی از طالبان ذخایر بانکی افغانستان فقط بالغ به شانزده ملیون دالر می شد و امروز بفضل خداوند سرمایه شخصی هر یک از برادرانم در دوبی بیشتر از شست ملیون دالر می شود ، سرمایه شخصی حاجی نبی مالک شهرک سبز برادر خلیلی صاحب در کابل و دوبی بیشتر از صد ملیون دالر می شود و سرمایه شخصی مارشال صاحب و برادرانش که از حساب بیرون است.
ایشان در قسمت از سخنرانی شان دولت امریکا را مورد خطاب قرار داده فرمودند که :
امریکا باید بداند که اینجا سرزمین شیران است و من حامد شیرزی سلطان شیرانم ، گرچه امروز ما خوار و ذلیل و بی دندان و بی پنجالیم و از شیری فقط غر زدن بما باقی مانده ولی با وجود آن ما شیر غرانیم و خون شیر در رگ های ما در جریان است .
لعنت به این جنگ های خانمانسوز داخلی که بیرحمانه و احمقانه بجان هم افتادیم و بهمدیگر نه پنجال ماندیم و نه دندان و چیزیکه باقی ماند آن را هم مافیای چپاولگر از دهان ما کشیده در بازار های پشاور بفروش رسانید ند و پاکستانی ها آن را به قیمت ده چند در بازار های چین و تایلند فروختند چون از دندان شیر در آن کشورها منحیث ادویه برای بالا بردن قوت مردانگی استفاده بعمل می آید.
ازینرو حالا دست بدامان امریکا دراز میکنیم که حفاظت ما شیران بی دندان را عهده دار گردد چون از شیر بی دندان چون تفنگ بی مرمی دو کس هراس دارد دزد و صاحب تفنگ ولی همسایگان ما جاسوسان در بین خود ما دارند که از بی دندانی ما بخوبی مطلع اند پس جز دست بدامان امریکا شدن چاره ای دیگری نداریم !

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/pages/Sms-Haqani/143697859046079

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


59 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > جــلالتمــاب حــامــد کــرزی در مجلــس افتــتاحیــه لــویه جــرگــه با پوشــیدن نقاب (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • شمسو خان سلام
  صدقه نام حق شوی که انسان را به حیوان تشبیه میکنی.
  اگر کسی دانکتر نجیب را گاو بگوید به وعظ و نصیحت شروع میکنی اما دیگران را با بی تفاوتی با حیوان همسان میسازی.

  • کرزی بودم خرزی شدم کارتونیست زیبایی شعر را مراعات نکرده بود

  • شمسو خان دیگران را با حیوان همسان نساخته بل کرزای همه را به شیر تشبیه شاخته.

  • به آفزید گار توانا سوگند میخورم که من نه تنها عضو حزب کمونیست های خاق وپرچم بودم ،بلکه در دوران روس ها بندی نیز شدم . اما یک واقعیت را باید بگویم که مقایسه کردن جانوری چون کرزی با شخصیت چون داکتر نجیب خیلی ظالمانه است . مرحوم داکتر نجیب با وجود همۀ جهات منفی اش نباید با کرزی مقایسه شود . شخصیت او ، فهم ودانش او فصاحت وبلاغت کلام او در منطقه کم نذیر بود. بناء" از شامخ محترم خواهشمندم تا از مقایسه های بیمورد خود داری کنند.

  • من هم به اين باور هستم كه نجيب بهترين انسان بود.صد افسوز كه كشور با كستان اول ازو تحقيق مخفى كرد بعد اورا كشت و بدست مزدوران دون خود داد.ما بايد از با كستان كشور مزخرف و دشمن انتقام بكيريم.ما بايد بايكاه نظامى امريكارا داشته باشيم تا با كستان ببازد و از سر كل ما دست بردار شود.و مردمش از كلوى رهبران فاسد خود بكيرند كه جرا؟

  • من از شمسالحق جان می خواهم که در مورد افاضات آیتاله دستغیب چیزی بنویسد:
   صفحه اصلی | متفرقه | حوض کوثر و حوران بهشتی!
   حوض کوثر و حوران بهشتی!
   توسط حسن رجب نژاد 08/08/2011 17:28:00
   اندازه حروف Decrease font Enlarge font
   حوض کوثر و حوران بهشتی!
   حضرت آيت الله شهيد عبدالحسين دستغيب؛ در يکی از کتاب هايش بنام "هزار سئوال" که از طرف سازمان انتشاراتی "ناس" منتشر شده است؛ در باره حوض کوثر و حوران بهشتی فرمايشاتی ميفرمايند که آدميزاد روی کله مبارکش اسفناج که چه عرض کنم چنار سبز ميشود .

   ايشان ميفرمايند : "طول حوض کوثر از صنعا تا بصره است "(انگار اين بنده خدا طول و عرض حوض کوثر را خودشان متر فرموده اند) و به عدد ستارگان آسمان جام در اطرافش ميباشد که بدست حور العين پر ميشود . جام ها مختلف است . بعضی از نقره بهشتی و برخی از بلور است . اين حوض سه قسمت است که از شراب بهشتی و شير و عسل لبريز است . قدر مسلم اين است که آب اين حوض از عسل شيرين تر و از برف خنک تر است .

   حوض کوثر سقايی اش با محمد (ص)و علی (ع) است و هر مومنی از آن خواهد نوشيد . "
   روايت است که: خدای تعالی اطراف اين حوض هزار درخت خلق فرموده که هر درختی سيصد و شصت شاخه و برگ دارد و از هر برگی نغمه ای بر ميخيزد که از ديگری شنيده نمی شود . " ( نگاه کنيد به کتاب هزار سئوال -چاپ 1371 -انتشارات ناس - صفحه 47)
   و اما بشنويد از حوران بهشتی تا بدانيد حضرت باريتعالی چگونه از بندگان مومن و ببوی خود در بهشت برين پذيرايی ميفرمايد :

   حضرت آيت الله دستغيب ميفرمايند :" حوريان بهشتی بقدری لطيف اند که هفتاد حله می پوشند که هر کدام رنگی ويژه خود دارند . مع الوصف از زير تمام حله ها بدن لطيف اش نمايان است .

   در روايتی ديگر اينطور تعبير ميفرمايند که : حوری بهشتی ؛ مغز استخوان ساق پايش نمايان است و کبدش بمنزله آينه ای است که مومن صورت خودش را در آن می بيند . و خلخال پايش به انواع نغمه ها آواز می خواند !! " ( نگاه کنيد به کتاب هزار سئوال - صفحه 86 -)- حالا آن مومن ببويی که می خواهد با چنين حور العينی همبستر بشود اگر زهره ترک نشود لابد بايد زهره شير داشته باشد - بقول شاعر :

   گفت حاجی تاج با طوبای زشت
   گر تويی طوبا گذشتم از بهشت !

   شهيد محراب حضرت آيت الله دستغيب در کتاب " معاد " از پيغمبر اسلام نقل قول ميکند که : هر مومن که شهيد ميشود ؛ در بهشت ؛ قصری انتظارش را ميکشد که در آن هفتاد حجره است و هر حجره ای دارای هفتاد تخت است و بر هر تختی هفتاد فرش گسترانيده اند و بر هر فرشی هفتاد حوری نشسته و انتظار آن شهيد کشته شده در راه اسلام را ميکشد !! "
   راستش را بخواهيد ؛ گيله مردی که ما باشيم ؛ از ضرب و تقسيم و حساب و کتاب چيزی سرمان نمی شود ؛ اما يک بنده خدای ديگری که سرش توی حساب و کتاب و رياضيات و اينحرفهاست ؛ نشسته است و چرتکه انداخته است و ميگويد : طبق سخنی که حضرت دستغيب از پيامبر اسلام نقل فرموده اند ؛ در خلد برين ؛ بيش از بيست و چهار ميليون حوری بهشتی فقط در انتظار يک شهيد اسلامی است و اگر قرار باشد اين شهيد اسلام روزی فقط يک ساعت با هر يک از اين حوريان معاشقه و مغازله و معانقه و کار های بی ناموسی داشته باشد ؛ دو هزار و هفتصد و چهل سال طول ميکشد تا نوبت به آخرين حوری برسد !! ( طفلکی اين حوری بهشتی بايد چه صبر ايوبی داشته باشد ) .

   همين آقای چرتکه انداز با يک حساب سر انگشتی به اين نتيجه شگفت انگيز رسيده است که : اگر فرمايشات آقای دستغيب درست باشد و مو لای درز آن نرود ؛ مساحت کل فرش هايی که در حجره های بهشتی تنها برای يکی از بندگان مومن و ببوی حضرت باريتعالی گسترده اند ؛ دو ميليون و پنجاه و هشت هزار متر مربع خواهد بود که بايد در کاخی به مساحت دو ميليون و چهار صد و شصت و نه هزار و ششصد متر مربع پهن بشوند و چنين کاخی با يک زير بنای دويست متر در دويست متر ؛ عمارتی ميشود 62 طبقه با ارتفاع 186 متر که پر از حوریان بهشتی برای يک شهيد راه اسلام خواهد بود !!!

   از قديم گفته اند : اندر جهان به از " خرد " آموزگار نيست

  • برادران عزیز افغانهای محترم !
   توهین به اشخا ص بیانگر نادانی خود انسان است احترام وعزت شخصیت ها نما یانگر فهم ودانش آدمی واین سخنان بی مورد علاوه از اینکه جای را نمیگیرد گراف شخصیتی جامعه را هم بی رنگ میکند وا اسفا.

  • جای تعجب است که این مسلمانهل اعم از شیعه وسنی اش این عدد هفتاد را از کجای خود بیرون آورده اند : 70 قصر ، 70 حور ،70 هجره ،70 غلمان ،70 دخت خرما 70 تخت 70 70...70...و 70 .... عجب . ای آفریدگار جهان هستی ! چرا این طایفه را این قدر احمق ونادان آفریدی.

 • جالب است، بخوانید.
  جرگه عنعنه ای و حاشیه های مهم تر از متن!
  http://www.avapress.com/vdciuvap.t1arq2bcct.html

 • شير كور ,با كستان بنام كوجى ,بنام طالب ,بنام ناقل اين كشور را در قبضه در اورده,ازينكه انها هم بشتون هستند ,خاموش هستى ؟
  هرزمانكه دست باكستان را كوتاه كردى ,كوجى و عمال باكستانى را بر جيدى و از زانو ايستاده شدى,بعد ديكران برايت شير ميكويند.
  كرزى خان هر وقتيكه ازادى ما را از با كستان كرفتى ما تورا شير شيرا ن ميكوييم.باز هم خوب است كه بيمان ستراتيزيك با امريكا بنكى اين هم يك مشت محكم در دهن دوكشور مزخرف و دشمن خاك ما با كستان و هم ايران است.
  اين دوكشور ما را تباه و برباد كرد,ما مجبوريم كه بايكاه نظامى كشورها را داشته باشيم,وكرنه ما را نيست و نابود ميكنند اين دو همسايه و عربستان سعودى.اين سه كشور اسلامى كارى با ما كردند كه كافر نكرده است.كافر بهتر است از اين مسلمانما ها سياه دل است.
  كرزى من برايت راى ميدهم اين بيمان را هرجه زود تر امضا كو نترس. كار خوب است يكانه راه كه براى ما مانده وكرنه ما در سه كنجى كير هستيم.سزاى قروت اب كرم است.

 • شمس عزیز! کرزی این حرام زادۀ بی همه چیز احمق و مزدور همان شیر ی است که خداوندگار بلخ باستان در مثنوی از آن یاد اوری کرده است. هر باری که غر میزند چندین پوس از عقب وی خارج میشود .هیچ کس را خداوند به مثل کرزی احمق نآفریده . نادان جاهل! کدام شیر؟روباه وموش از گرفتن نام تو خجالت میکشد.

 • عکس جالب بود.

 • اگر یک عکس از هزاره ها را اینطور جور میکردید دیگر انتعقاد نمی کردم ولی اگر جنایات مزاری را هم ذکر میکردید خوب بود اگر قوم های شماست ذره ذره انرا ذکر مکینم ..........
  حامد کابل / افغانستان

  • او پدر لعنت نفاق ننداز.

  • آقا بحث در باره وطنفروشی است. هزاره ها تا حال وطن را نفروخته اند.
   اگر هدف تان خلیلی باشد، او این صلاحیت را ندارد.
   هزاره نه خود و نه دیگران را شیر خطاب نکرده اند.
   مساله هزاره در این بحث جای ندارد.
   می خواهید فکر مردم را از حیوان بودن کرزی منحرف بسازید؟

  • اين شخص نفاق انداز است.براى او مهم نيست كه موضوع مورد بحث جه است او فورى شروع به تو هين ميكند و همه را از موضوع خارج ميسازد.يك انسان رزيل است ,شايد جاسوس باشد و وظيه داشته باشد. و يا مغز كله خر را خورده است. وكرنه يك شخص جندين سال بيش شهيد شده و امروز اين رزيل به عقبان بزركمرد تاريخ ان انسان شجاع ان رهبر عاليفدر.
   جه ضرورت است؟ اين يك بيناموس است.صدقه نام كابلى ميشود.

  • حامد جان از پاچه بوله قایم بگی چونکه به حریم اوغان تجاوز کرده به کدام جرئت کارتون یک اوغان را ترسیم کنه ,بگفته خودت اگر عکس کدام هزاره را اینطور جور میکرد گپی نبود اما اینک برعکس به قبیله تاخته اخر یی بی خرد تاحال نداسته که کسی اجازه ندارد به افراد قبیله حمله کند چونکه تمام قبیله در دفاع از هم خیمه یی خود بر میخیزند .

  • آقای حامد جان اگر چنین نبودید خدا اوغان تان خلق نمیکرد.حقا که اوغان هستی .میدانی دنیای امروز اوغان را اشتباه خلقت تعبیر مینمایند.یعنی وجود اوغان ثبوت اشتباه خداوند یکتاست هموطن متجاوز من. یک بار وقتی رفتی تشناب قبل از زور زدن فقط یک بار گذشته این قوم مفلوک(اوغان) را مرور کن.ببین آیا اوغانی را میابی که با امروز تطابق داشته باشد؟ جناورانی که در غژدی زاده میشوند و با کوچی گری رشد میکنند و با غصب سرزمین های مردم زندگی حیوانی خویش را استمرار میدهند شک نیست که با مفکوره های بوی ناک مثل تو بار بیایند
   حیف قلم که برای موجود مردار مثل تو بنویسم حیف

 • ها ها چقدر جالب. حامد بیگی

 • آنانکه قصاب کابل را بر کرزی برتری می دهند حساب شان معلوم است. نجیب نانجیب مصداق
  (خون ناحق دست از دامان قاتل برنداشت دیده باشی لکه های دامن قصاب را) است.
  کرزی را میتوان با شاه شجاع مقایسه کرد اما به هیچوجه او را نمیتوان با آدمکش حزبی چون نجیب و وطنفروش حرفوی چون ببرک مقایسه کرد.

 • متاسفانه این خاصیت همه ما افغانها است که تا وقتی رهبری داریم از او ناراضی و گلایه مندیم اما همین که از دست رفت شروع به تعریف و تمجید از وی میکنیم نمونه اش زمان ظاهر شاه . داودخان و حتی داکتر نجیب و حالا هم که نوبت اقای کرزی رسیده اما اینده مشخص میکند که کدامیک بیشتر به فکر افغانستان بوده اند . در هر صورت همین که اقای کرزی با ایراد چند جمله توانست اکثریت جمع حاضر در تالار جرگه را احساساتی کند یکی از شگردهای یک رهبر است .

  • بلی دوستم کا ملا حر ف شما بجاست . اگر بواقعیت ها بیندیشیم در شرایط خا ص کشور جنگ زده وفقیر ما کار های زیاد دیگریست که با ید انجام شود . هر افغان با ید روی وحدت و باهمی فکر کند روی مسا یل ملی فکر کند . رسانه ها ومیدیا باید از هر حرکت نفاق افگن و جدا یی طلبانه دوری کند . وهر کس که انتقاد و گفتنی داشته با شد با طرحش مطابق خواست زمان وشرایط ارا یه کند نی اینکه همه را بکوبیم وازهمه انتقاد کنیم وهر کس را توهین کنیم . بگما نم سردار داود خان در زمانش خوب بود داکترصا حب نجیب میخواست خدمت کند مجاهدین شیقته خد مت بودند . کرزی صا حب خدمتگار مردم است داکترصا حب عبدالله عا لیست بیایید مثبت فکر کنیم بیایید عا قلانه بیندیشیم .

 • تکا مل وپیشرفت جوامع مطابق شرایط خا ص اجتما عی باید مسیرهای را طی نما ید که همه یی بد بختی های را که ما افغانها نصیب شدیم پیمودنی بوده هنوز چی خواهد دیدیم علت در جای دیگریست اون علت با ید ریشه یا بی گردد که آیا فقر است یا بیسوادی . مداخله است یا چیز دیگر؟

 • ایا ایت الله دستغیب نگفته اند که یک مومن اینقدر توانایی عمل جنسی را از کجا میکند؟ ایا خداوند روز یک پاکت وایگرا را هم برای بنده مومن خود میدهد ویا نه؟ لطفا معلومات بدهید زیرا سخت مشتاق فیسفلق کاری هستم

 • هزاره کوچی
  من خودم هر نوع نشریات و انتقادات را خوش دارم بخاطر یکه اینده رخشان دارد.
  حیف عکس شیر نر باید شیر ماده میود چون مشکل است بالای شیر نر حمله کرد.
  ابنکه کرزی را مخاطب به شیر نموده جای تشویش نیست خیلی ها علی خلیفه مسلمین را همه نبام شیر خدا یاد میکنند.
  کوچی جان تو باید دیق نباشی وصبر وبردبار باش و خواب های گذشته را فراموش کن.
  ای که ما دا د میزنم رهبران رهبران از دست اورد انها بگو با همین همه بد بختی ها بهتر است که در مورد اینده اطفال خویش غکر کنیم در پهلوی همدیگر با حسن نیت با برابری و برادری شما نتوانیستید از این به بعد ما برادر بزگ شما هستیم همه شما را نان خانه و درس میدهیم تا ادم شوید.

  • تا که هزره اوغو میشه اوغو میکنه از ریشه، اگه باور نداری ، اوغو را بانداز به شیشه، ازو آچار جور میشه

 • تا دیروز که طلبه های کرام شلاق به پاهای زنهایتان میزدند وشما از ترس کوته بودن ریش هایتان خودرا به دردیوثی زده بودید ومجبور بودید برای یک تلفون کردن به خارج به کچه گری پاکستان تشریف ببرید وانجا عرق پر در لین برای نوبت رسیدن ایستاده شوید از یادتان رفت؟ امروز که 5 عراده موتر کرولا وسراچه پشت دروازه هایتان ایستاده است وبرق 24 ساعته دارید درحالکه سابق ها در انتظار ان بودید که برق برای یک ساعت بیاید تا شمااب گرم کنید وخانه داری کنید! وسابق یک هفته را در برمیگرفت که به هرات بروید ولی امروز درظرف کمتر از شش ساعت به انجا میرسید از یادتان رفت؟ سابق در سایه یک شانزده پولی اتن به سبک قوم منگل میکردید ولی امروز با دالر کون های گو پر تانرا پاک میکنید!

  از سابق ها گفته اند که اگر مرد نیستی نوکر مرد باش! امروز اگر ما شیر نیستیم بهتر است نوکر شیر یعنی امریکا باشیم که در یک هزارنقطه جهان شکم انداخته است ومیغرد! ایران شغال وپاکستان کفتار نجس خوار است! پاکستان چی دارد؟ اگر امروز امریکا از این کشور برود بیرون ایا پاکستان دالخور چیزی دارد که برای ما کمک کند؟ ایران چی؟ بخدا قسم ایران بغیر از چند تا ایت الله که معتقد به امام زمان بودن خامنه یی را دارند اگر چیزی دیگر برایتان روان کند. این ایت الله ها هم تاکه در افغانستان برسند زنها نکاح کردگی تانرا به خود صیغه خواهند کرد!
  داد وفریاد میزنید که امریکا چنین کرد وکرزی چنان کرد. ده سال قبل را به یاد بیاورید که طالبان با میله کلاشینکوف پاک کن موهای شرمگاه هایتانرا چک میکردند.

  بیغیرت ها!

  • bigi ke nagired :)))))

  • دیوث کسانی اند که دختر به پنجابی و عرب وهابی میدهند - دیوث کسی است که زنان شانرا باقاطر و سگ تبادله میکنند - دیوث کسی است که به زور غین پنجابی و وهابی و انگریز به قدرت میرسند - دیوث کسانی اند که همسایه داری ناموس داری احترام به زن و فرزند دیگران را نمی دانند زنان خود شان با چادر سرخ و سبز نیم روی شانرا پت و در زمین ها بجای مردان شان رشقه و گندم درو میکردند اما مردم با عزت باید دلاق و خانه نشین میبودند چونکه حکم وهابی هاست تا زنان خانه نشین باشند و ورنه به زیارت ها میروند ...

   دالر بازی را کسانی میکنند که از احرام ازز اختلاس چور چپاول دزدی و غارت و راه گیری و غلامی به اجانب انرا بدست اورده باشند نه کسانیکه از ابله کف دست..

 • بسیار جالب و دیدنیست .
  شیر درنده از قصر تا محل نصوار پکهای پاکستانی یعنی محل به اصطلاح لویه جرگه قبیلوی -پاکستانی به هیلوکوپتر میرود و از جنگل کابل هراس دارد.

 • برادران نهايت عزيز تشكر از احساسات گرم تان كه بسيار پرجوش هستيد ما وشما بايد به اين فكر كنيم كه راه نجات مان چيست اين سياست هاي كه حالا روان است قبلا در زمان جنگهاي افغان انگليس روان بود پيش از آن كه انگليس ها به كشور مان حمله كنند اول مارا به نامهاي سمت ْلسان ونژاد تقيسمات كردند بعد آز آن كه حمله ميكردند افغانستان را اشغال مينمودند افغانها خو مره واري ساده بعد از پنج سال ميفهميدند كه او ولله اين خو چال سابقه انگليس بود متحد ميشدند در ظرف يكسال تنبان هاي شانرا گرفته از خاك خود مثل سگ بيرون شان ميكرد من كه فكر كرده ام افغانهاي مان مانند شير با غرور وا با شهامت هستند از هر نژاد كه باشد اما چرا اين حماسه آفرينان باهم يكديگر را ميخورند در جنگل چنين ميباشد كه يك شير قدرت شير ديگر را قبول ندارد بايد يكي كشته شود ولي ما وشما خو انسان هستيم تمام دنيا سرمان حساب ميكنند ببييند تنها هر كدام شان با ما زور زدند ولي مثل سگ بيرون رانديم شان اما امروز چهل كشور جهان متحدانه داخل شدند وچند تا مزدور خودرا بنام طالب اين طرف وآنطرف پراگنده كردند تا بگويند كه براي نابودي اينها آمده اند .اما براي اشغال مان آمده است هر خانه كه صاحب اش دوست همسايه باشد همسايه حتما آنجا دست درازي ميكند ما بايد همه ما اول متحد شويم يكدست شده در مقابل نشنلست ها مبارزه كنيم از بيخ وبنياد بركنيم شان بعدآ افغانهارا متحد بسازيم باز با اين عقابان پلاستيكي دست وپنجه نرم ميكنيم طالب اگر از قوم پشتون ميبود يك خدمت فوق العاده براي پشتون ها ميكرد من باميان رفتم مردم در حالت كمون اوليه زندهگي ميكنند هيچ كس نيست كه احوال شانرا بگيرد اما خليلي داد ميزند كه به هزاره كمك كرده درحاليكه به خويش واقارب خويش كمك كرده است وبس ودر بخش تاجكها بگويم آقا برهان الدين رباني كه رهبر بود نتوانست بجز از چند تا اوباش به هيچ كس ديگري خدمت كند نشان بدهيد كه كدام مكتب جور كردند ،سرك جور كردند بجز از اينكه تمام پول خويشرا در بانكهاي خارج اندوخته اند وحالا كرزي رئيس صاحب جمهور مان افغان ملت ها در پهلويش جا گرفته وحرف شان خدمت به پشتون است اما فكر نميكند كه اين افغانستان است نه پشتونستان همه اتباع آن ( پشتون،تاجك ،هزار ،تركمن ،بلوچ ،نورستان ) بنام افغان ياد ميگردد .آقاي دوستم خو معاف هست او در جنگ زاده شده است پرورش يافته و در جنگ ميميرد از وطن دوستي چيزي نميداند بيائيد باهم متحد شويم از ايران پرستي ،امريكا پرستي ،پاكستان پرستي دست بكشيم خدا پرست شويم تا مهربان شود ومارا از چنگال اجنبي ها نجات دهد .درد سر شود چكنم دلم بسيار خون است به حال وطن عزيزم كه در يك وقت آريانابود خراسان بود از وقتيكه افغانستان شد روز خوب نديد .
  با احترام

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.