کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > دو کودتای خاموش در اتحاد اروپا!

دو کودتای خاموش در اتحاد اروپا!

سه شنبه 22 نوامبر 2011, بوسيله‌ى سلیمان شیر

دو صدر اعظم های منتخب یکی در یونان و دیگری در ایتالیا مجبور به استعفا از سمت هایشان شدند که در حقیقت زیر فشار نهاد های اقتصادی (بانکها) و به رهبری دو کشور اروپائی یعنی آلمان و فرانسه صورت گرفت که خاموشانه و زیرکانه در عقب پرده با تکتیک های مختلف اجرا شد. کشور آلمان سبب آن شد که در هر دوی این کشور به عوض سیاستمداران دو نفر اقتصاد دانها به قدرت رسیده و حتی در کابینه جدید ایتالیا یک سیاستمدار هم موجود نیست. در طول تاریخ ایتالیا تا حال چنین واقعه رخ نداده بود که کشور تنها توسط متخصصین اقتصادی ودیگر متخصصین رهبری شود.عقب در های بسته اتحاد اروپا حال صحبت از اعتلاف مرکوزی ( مرکل - صدر اعظم آلمان و سرکوزی - رئیس جمهوری فرانسه ) است که کشور های کوچک دیگر اروپائی رانا قرار ساخته و آنها خود در پی اعتلاف دیگری اند تا جلو قدرت و اثر گذاری سیاسی این دو کشور و بالخصوص آلمان را گرفته باشند تا به سرنوشت ایتالیا و یونان گرفتار نشوند.از نظر اقتصادی کشور آلمان در اتحاد اروپاقوی بوده که جلو آن از یکسو گرفته نمیشود و از سوی دیگر اگر چنین شود به ضرر تمامی کشور های اروپائی میباشد.

در حقیقت این تحولات در یونان و ایتالیا به نفع آلمان و فرانسه میباشند چونکه سکتور های مختلف این دو کشور کمک های هنگفت اقتصادی به کشور های یونان و ایتالیا نموده اند و خطر آن میرفت که با وجود آن کمک ها این دو کشور از بهران اقتصادی بیرون نیامده و پس پرداخت آن کمک ها در خطر جدی بودند. در کشور هسپانیه , این کشور نیز با بهران اقتصادی روبرو است , حزب سوسیالیست ها درقدرت است مگر در حاشیه انتخابات پارلمانی درین کشور حزب سیاسی دیگری که نزدیک به احزاب مرکوزی میباشد در آستانه برنده شدن اند که آنهم با کمک های غیر مستقیم اعتلاف مرکوزی.گفته میشود که حتی اثر گذاری های پشت پرده در ساختار کابینه هسپانیه بعد از پیروزی این حزب نیز قبلآ زیر بحث قرار گرفته و تعین شده که بیشتر کابینه را متخصصین تشکیل خواهم داد.

فرانسه از کودتا بر علیه خود از طرف آلمان در حراس است – چرا؟

کشور آلمان توانست با زیرکی خاص سکتور های خصوصی و بانکهای فرانسه را وادار به کمک های هنگفت اقتصادی به کشور یونان و ایتالیا نماید ولی بانکهای آلمان را , به گفته ما افغانها, در غندی خیر نشاند چون تقریبآتمامی کمک ها راخود حکومت آلمان به عهده گرفت. فرق بین کمک های اقتصادی یک بانک و یک حکومت چه است؟ بانکها وسکتور های اقتصادی خصوصی تنها در صورتی کمک کرده میتوانند که قسمت اعظم آن پول ها را جنسآ در اختیار داشته باشند مگر حکومات بیشتر از اعتبار اقتصادی خود کار گرفته و کمتر جنسآ کمک مینمایند.درین حال هرگاهی بانکهای فرانسوی به رکود اقتصادی روبرو شوند در حقیقت اساس اقتصاد ضربه خورده حکومت با پشتیبانه های خود مجبور به کمک آنها میشود که میدان در سطح اتحاد اروپا به آلمانها خالی میشود.

در همان روزیکه سران 20 کشور بزرگ صنعتی و اقتصادی دنیا در فرانسه با هم ملاقات داشتند , در اثر اشتباه تخنیکی اعتبار اقتصادی فرانسه یک درجه پائین آمد و برای مدت دو ساعت همانگونه باقیماند. آیا این مشکل تخنیکی واقعآ مشکل تخنیکی و تصادفی بود و یایک اشاره به سران کشور های دیگر با زنگ خطر به فرانسوی ها.اگر این اشتباه تخنیکی بود , چرا چنین متنی در سیستم موجود بود که اشتبهآ توسط نامه الکترونیکی به تمامی دنیا پخش شد؟ پس معلومدار است که فرانسه خود بامشکل اقتصادی روبرو است که شاید باعث از دست دادن اثر گذاری های سیاسی وی در سطح اروپا و جهان خواهد شد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


69 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > دو کودتای خاموش در اتحاد اروپا!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • برادر هموطن!
  نمی دانم شما " شیر" از جنس نوشیدنی هستید یا " شیر" از جنس کرزی خان !
  به هر صورت مشوره ی من به شما این است که نخست سوادزبان فارسی را بیاموزید تا " هراس" را به صورت " حراس" ننویسید. بعد این که شما بهتر است به جریانات وطن خود بیشتر بیاندیشید نه این که در کدام کشور کی کودتا کرد آنهم با فهم بسیار ناقص از قضایا. می گویند چراغی که در خانه بسوزد در مسجد روا نیست. شما اگر توان تحلیل قضایا را دارید بیایید ازکشورخود گز کنید تا بدانیم که چند مرده حلاج هستید !

  • جناب آقای شیر سلام، از تحلیل، بررسی و ابراز نظر همه جانبه شما پیرامون وضیعت اقتصادی و تعویض شخصیت ها ی سیاسی در حوزه یورو، پس از ورشکستی و بحرانی شدن اعضای این اتحادیه، قابل ملاحظه و مرور است. لطف نمود ه همچون معلومات جهانی که کمتر از مجرای مطبوعات کشور به بررسی و تحلیل گرفته میشود، بار بار برای همدیا ران تان قلم فرسایی کنید. از یکطرف معلومات عمومی مان بیشتر میگردد و سوی دیگر هموطنان مان از نارسایی ه ای ناشی از بحران اقتصادی جهانی باخبر شده و در آینده کشور چنین واقعیت های عینی جوامع مختلف را در کشور مد نظر بگیرند.

 • آقای فرشید سلام!
  من با شما هم عقیده نیستم. شما نمیتوانید تنها از خانه خود با خبر باشید و حالت دنی را فراموش کنید. به نظر من تحولات اقتصادی جهان بالای وطن ما تاثیر زیادی دارد.

 • در حقیقت که در اتحاد اروپا درین اواخر صحبت از کودتا به رهبری صدر اعظم جرمنی بلند است و آنهم کودتای اقتصادی جهت حفظ منافع شان. ر.

 • آقای شیر سلام
  قرار پیشگوئی شما دیروز در اتحاد اروپا دیگر کشوران اروپائی انتقاد سختی از جمنی داشتند که جرمن ها با تولیدات بیشتر و کیفیت عالی شان بازار ممالک دیگر اروپائی را تضعیف نموده باید که تولیدات خودرا کمتر سازند.
  غیر قابل باور است مگر واقعت.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.