صفحه نخست > حقوق بشر > من خودم، ياسين هستم و قرآن!

من خودم، ياسين هستم و قرآن!

سرانجام دخترك يك جلد ياسين كه نزدش بوده به اين مردان زاني نشان ميدهد و التماس ميكند به لحاظ اين سوره قرآن پاك به من تجاوز نكنيد وعزت آبرويم را نريزانيد.
افسانه صباح
يكشنبه 4 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هفته قبل يك دختر مكتبي از فابريكه قند بغلان زماني توسط دو مرد مسلح اختطاف گرديد، كه وي روانه خانه اش بود. اين دختر توسط مردان مسلح ايكه وابستگيي خانواده گي به يك جنگ سالار محلي دارد که فعلا سمت قوماندان اربکی در بغلان مرکزی را دارد، به محله ي به نام دشت كركر منتقل ميگردد. محل كه حدود چهار كيلو متر از قومانداني امنيه و مقام ولايت بغلان فاصله دارد. جاييكه در فصل بهار و آغاز تابستان مردم دسته دسته به آنجا براي ميله ميروند. اما با آغاز فصول خزان و زمستان اين ميله-گاه مملو از خاك و گرد است. ديگر اينجا، جايي براي ميله نيست. اين دختر ذريعه موتر تكسي به اين محل انتقال ميگردد. به نظر ميرسد كه دريور تكسي نيز از همدستان اين زانيان باشد. زمانيكه دخترك مظلوم را به گوشه اي ميبرند تا مورد تجاوز قرار دهند؛ دختر گريه و زاري ميكند كه به من تجاوز نكنيد. سرانجام دخترك يك جلد ياسين كه نزدش بوده به اين مردان زاني نشان ميدهد و التماس ميكند به لحاظ اين سوره قرآن پاك به من تجاوز نكنيد وعزت آبرويم را نريزانيد. شما برادران مسلمان من هستيد و من خواهر شما! اما يكي ازاين زانيان با تمسخر! كف دستش را به سينه اش ميكوبت و ميگويد: من خود ياسين هستم و قرآن! و با خشونت تمام دخترك را مورد ضرب و شتم قرار ميدهند و سوره ياسين را از دست دخترك ميگيرد و به دور برتاپ ميكند. هر دو زاني يكي پس از ديگري اعمال شيطاني شان را بالاي اين دختر معصوم انجام ميدهند!

و اما، واعظان شهر از مناره ها و لود اسپكر هاي بزرگ فرياد ميكشند و داد ميزنند كه چرا: دختران روي صفحه تلويزون حضور ميابند! چرا دختران پطلون ميپوشند! چرا دستان شان معلوم شود! چرا به مكتب ميروند! چرا بانوان از منازل بدون محرم بيرون ميبرآيند!. چرا چنين ميكنند و چرا چنان نميكنند! چرا! چرا! چرا!.... آيا اين همه حق انحصاري مردان است كه هرچه دلش خواست، كنند؟! اگر حضور بانوان در دين و مذهب تان خدشه وارد ميكند؟ پس آيا اعمال اين چنيني سرشت مذهب شما را به كجا خواهد برد؟! چرا در برابر اين همه خشونت و عمل غير انساني و اسلامي خاموشي اختيار كرده ايد؟! چرا در برابر اين عمل شنيع كه در آستانه ماه محرم به وقوع پيوسته است، لبان تان را دوخته ايد؟ چرا لود اسپكر هاي تان خاموش گشته است؟ آيا مگر زنان بنده گان خدا نيستند؟! آيا نشنيده ايد كه خداوند آموختن دانش و علم را براي زن و مرد فرض گردانيده است؟ آيا جامع انساني بدون حضور پررنگ زنان ميتواند به قله هاي تعالي و شگوفايي انساني برسد؟!

بعضي ها، افغانستان را «دوزخ روي زمين» نام نهاده است. بعضي هم « زمين سوخته» و چندين نام مشابه ديگر! اين نام ها بجا و مناسب به نظر ميرسد. قرن ها است كه زنان اين سرزمين مورد تجاوز مردان جهل و تهي مغز قرار ميگيرند. اينجا قانون وجود ندارد. دراين وطن، در هر گوشه گوشه اش سخن از حق و مسلماني و اسلاميت رانده ميشود. اين سخنان را بيشتر از زبان كساني ميشنوي كه خود بيشتر مردم را مورد شكنجه و آزار قرار ميدهد. روزانه ده ها مورد خشونت از اين دست مخصوصا عليه زنان صورت ميگيرد كه متاسفانه در پرده ابهام و خفا گذاشته ميشود. و فاميل ها بنابر بعضي ملحوظات انتشار آن را كتمان ميكنند. عدم قانون و قانون مداري در اين سرزمين يكي از عوامل عدم انتشار آن است!

سوالي اساسي اين است كه: بعد از اين، دخترك به مكتب خواهد رفت؟! آيا به بازي هاي كودكاني خويش با همصنفانش ادامه خواهد داد؟! متاسفانه جواب« نه» است، نه! به خانه خواهد ماند و تا زنده است همچون تن بي روح خواهد بود! حضورش از اجتماع براي هميش سلب شده است! درد و رنج رواني او را آزار خواهد داد و مثل خوره تن مظلوم و معصوم او را خواهد خورد!

اميدوارم روزي فرا رسد كه هر انسان افغانستاني داراي اختيار تن خود باشد و انسان خويش! و در برابر قانون همگي يكسان! جانيان طبق قانون به كيفر اعمالشان برسند. زنان كشور بيشتر از مردان كوشش ورزند تا خويشتن خويش را بيابند. چون ايشان نيز انسان اند همچون مردان! و تن شان همانقدر تن است كه تن مردان! آزادي و حق داده نميشود بلكه گرفته ميشود. پس، پي حق و آزادي خويش باشيد. ديگر بس است! كه محلي به نام يك روپه گي نام نهاده شود! ديگر بس است كه كوهي به نام چهل دختران نام گذاشته شود! ديگر بس است كه بانوي در بدل سگ جنگي و قاطر تعويض شود! ديگر بس است كه دختران از شمالي و تخار ولايات ديگر به كنيزي گرفته شوند. طوريكه در زمان طالبان گفته ميشود كه سه هزار دختر از شمالي به ولايات كنر، پكتيا، پكتيكا و.... به جبر برده شده وبه زني گرفته شده اند حتي به بازار هاي عربي نيز منتقل شدند. اما يكي از اين بانوان از ولايت پكتيا به خانه پدرش با وصف كه چند فرزند داشته اما آنها را رها كرده توسط يك هموطن تخاري بنابر خواهش خود اين خانم به خانه پدرش به تخار منتقل ميشود و با خانواده اش ميپوندد. و ده ها زن ديگر هنوز درولايات نامبرده است كه بنابر بعضي مشكلات نتوانسته اند به خانواده هايشان بپوندند. داشتن چند فرزند يكي از اين علل ميباشد. به هر تقدير، احساس خويش را با بيان دو مصرح شعر از استاد نسیم شمال و خداوندگار بلخ اين شاعران گران مايه به پايان ميرسانم.

مي بخور منبر بسوزان آتش اندر خرقه زن
ساکن ميخانه باش و مردم آزاري مکن
***
دی شیخ با چراغ همی‌گشت گرد شهر
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

واژه های کلیدی

حقوق کودکان و زنان
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من به این نظرم، که چون ادارات فاسد افغانستان این افراد جانایتکار را به محاکمه نمیکشاند، باید هویت مکمل این افراد و اگر دسترسی به عکس آنها امکان داشت، عکس شان نیز در همه سایت ها نشر شود. و آنهایکه خلاف این جنایات اند و در منطقه زندگی میکنند، باید عکس و هویت مکمل این افراد را روی شبنامه ها در هر در و دیوار نسب کنند. تا لاعقل ازین طریق رسوای عام شوند.

  • مزاری صاحب سلام . من ایمیل ادرس تانرا دارم اما نتوانستم ایمیل برایت بفرستم .

   لطف کنید به نشانی من (= پی ,آ "حرف اول انگریزی" , ار ,ار ,سی, اچ,آ "حرف اول انگریزی " ام ,) که اینطور میشود

   parrcham بعد اش @ باز یاهو دات کام ایمیل روان فرماید .

   دوستان

  • با سلام عرض ادب خدمت نوسنده مطلب فوق : نسبت به اشارات که شما بر مبنای اسلام و منبر ها داشته اید بهترین حق و مسیونیت را اسلام که کامل ترین دین در دنیا است در نظر گرفته که اگر با حجاب اسلامی و با محرم شرعی از خانه بیرون شود چه مشکل جز امینت و ارامش دارد این که زنان انچنانی که شما شرح داده اید یقینا بدام هر بلای خواهد افتاد .

   فروغ

 • خواهر ارجمند افسانه صباح و خوانندگان کابل پرس? سلام
  خواهر ارجمند
  با این خبر تکاندهنده به نکته دردناکی اشاره کرده اید. من به عنوان یک مرد و یک مسلمان با ابراز انزجار از عمل این نامردان نامسلمان در زیر بیرق جمهوری اسلامی افغانستان خجالت میکشم. مردان زنباره ای که چون حیوانات بیشعور کوچکترین اراده بالای نفس خویش ندارند سبب سرافگندگی همه همجنسان خود میگردند. تا زمانیکه این نوع جنایات در کشور جریان دارد، همه مردان مسلمان این کشور خواسته یا ناخواسته مسئول هستیم. اگر دولت ناکام و علمای جاهل در زمینه کاری نکرده اند و هرآن برای تبرئه این حیوانات دوپا دلیل آورده و بهانه تراشیده اند، ما چه کرده ایم و علمای راستین و انتقادی چه کرده اند؟ از شرم مضاعف به زمین باید فرو رفت اگر برای توجیه این عمل غیر انسانی نامردان انسان نما حضور زنان را در جامعه دلیل آورد. مردانی که نسبت به هر دلیلی حاکم بند تنبان خود نیستند باید به شدید ترین مجازات محکوم گردند. با تأسف باید یادآور شد که حد اعظم مجازات زانی در قانون جزای کشور 7 سال حبس تعیین شده است در حالیکه حد اعظم مجازات زنی که دست به زنا میزند 18 سال میباشد.
  تا این ذهنیت است و این دیوان
  حال زنان خراب می بینم
  به آرزوی روزی که به روی مادر، خواهر، همسر و دختر خود با سر بلند و بدون سرافگندگی دیده بتوانیم. تا زمانیکه این نامردان انسان نما در این جامعه بی بند و بار با حکمروایان بی کفایت و علمای عاقبت نیاندیش موجود باشند هر زن این کشور میتواند هر روز و هر لحظه قربانی چنین جنایاتی گردد.

 • افغانستان دقیقا دوزخی برای زنان بوده و هست و نیم فی صد هم خوابش را هم نمیبنم که تغییر کند. (برای مردان هم به نوعی دوزخ است).بعد زمانی که میگویم دلم میخواهد از این سرزمین نفرین شده برایم و یک جا مثل انسان زندگی کنم که فقط به حداقل های انسانی من احترام گذاشته شود بسیاری شماتت میکنند که اگر همه مثل شما بروند پس که بماند درست کند. اقا وقتی بمانم به من تجاوز خواهد شد امروز یا فردا، حقم پایمال خواهد شد،در یک مراسم انتحاری کشته یا معلول خواهم شد، وطن فروشی سردمداران سیاسی و قومی و چه و چه تغییر نخواهد کرد، روز به روز وحشت جنگ بیشتر شود به امید چه باید بمانم؟چه بمانم در این کشوری که دوزخ به ان شرف دارد؟؟

 • وقتی خداوند در قرآن به همه مسلمان ها بشارت داده است در سوره النسا که (( زنان شما کشتزار های شما هستند و بروید از انها تخم گذاری کنید )) و یا در خلقت انسان , خداوند (( زن )) را از قبرغه چپ ادم تولد داده است و یا محمد پیغمبر اسلام به عایشه که شش سال عمر داشت تجاوز نموده است و یا مادر امام جعفر صادق دختر یزد گرد سوم بود که علی و عمر و ابوبکر و عثمان میخواستند در مسجدی به او تجاوز کنند تا اینکه از شری انظار لشکر اسلام از او خواستند که یک مرد را برای خود انتخاب کند و (( شهبانویه )) حسین را به شوهری گذید و . . . القصه و خلاصتاء که برای برگشت به انسانیت باید لباس اسلام را به طور کل از تن و بدن تان بیرون بیاورید , الی جنایات اسلامی مانند قتل الله و قتلو ها به معنی فی سبیل الله برای همیشه دنبال کننده شما خواهد بود . و اما بعد بعضی از شما ساده گان از دولتی تقاضای قانون و عدالت را نموده اید خودی ان دولت در دلالی و وطن فروشی و زنازاده گی دست بش و امریکا و پنتاگون و هر چه عرب و مسلمان است از پشت بسته است . پس توصیه من به شما عزیزان این است که برگردید به افغانیت و بشتابید به کمک همدیگر .

  • اطلس عزیز! من دست های ترا می بوسم . جان مطلب را تو گفته ئی. متحاوز باین خواهر ،( بگذار که بگویم خواهر من) آن وحشی های دو پا نیستند بلکه این دین کثیف اسلام محمدی است که به خواهرم تجاوز کرده وقزن ها است که تجاوز میکند بامید آنروز که این دین تجاوز گر که بقایای دوران وحشت وبربریت است ، بگورستان بسپاریم.
   بادا که چنین باد

  • هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!

   فرض میکنیم، شخص متجاوز مسلمان بوده است! عمل زشت یک شخص را ما نمیتوانیم به دین او نسبت دهیم، یا به همه ی مسلمانان!

   شما خواستید از این خبر کج سود ببرید که بنظر من کار شایسته ی نیست!

  • به نظرم که شما قرآن را به زبانی عربی خوانده اید و چیزی حالی فهم تان نشده است . خواهشاء قرآن را به زبان فارسی بدون تفسیر بخوانید , فقط الحمد الله رب العالمین کافی است که از شما در برگشت , یک افغان واقعی بسازد . در سوره الحمد خداوند از خودش تعریف نموده است و از خودش تمجید نموده است , در حالیکه شما در تصورهستید که شما با خواندنی سوره الحمد خدا وند را برای نعماتی که برای شما ارزانی نموده است تشکر و صفت و ثنا میگوید . در حالیکه این طوری نیست . در بطن و محتوای و معنی معلوم میشود که یک عربی بی سواد شعری درست نموده است و یا شعر شاعری هجوی را در حالیکه درست نقالی بلد نیست " نقل " نموده است و محتوای انرا در هم و بر هم ساخته چیزی که در اصل باید در سوره الحمد گنچانیده میشد , در کلمات و سطر های سوره گنجانیده نشده است . مگر ممکن است که شما منحیث یک افغان در مقابل جمعیتی شروع به تعریف و تمجید و شمردن صفت های خود نماید . به نظر من برای افغانی محترمی این عمل نا ممکن است , ولی خداوند در سوره الحمد از خود تعریف و تمجید نموده است . حالا اگر از نظر دنیا داری تمام قرآن را به بخش های اقتطادی و سیاسی و اجتماعی و دینی تقسیم کنیم شاید از تمام قرآن چهارده ورق باقی نماند برای مطالع , چرا که اکثریت مسایل در قرآن تکراری است و مسایل فقی و شرعی توسط مثال های بی معنی و بی قافیه از نظری محتوای بیان گردیده است . به این ایه توجه کنید : سوره توبه ایته بیست و نه (( قاتل الذی لا یومنون بالله و لا بلیوم الخر و لا یحرمون ما حرم الله و رسوله یدینون دین الحق من الذین او توالکتاب حتی یعطوالجزیه عن ید و هم صاغرون )) ترجمه (( بکشید کسانی از اهل کتاب را که به الله و روز قیامت ایمان ندارند و حرام نمیدانند انچه را الله و رسولش حرام کرده اند و به دین حق ( یعنی اسلام محمدی ) نمی گروند , تا انکه با خفت و ذلت به شما جزیه دهند .

  • جناب اطلس:
   ولو معنی آیت همینطور باشد که شما نوشتید زن جزّ حتمی بقا نسل بشر است درین شکی نیست . واینکه عا یشه شش ساله بوده وقت ازدواج با پیامبر اکرم. طبق صحیح مسلم عایشه زن طلاق شده بود که ابوبکر پدرش به آرزوی اینکه نسل آینده اش با نسل آینده پیمبراکرم مخلوط شود پیشنهاد ازدواج دخترش را نمود . و خلقت زن از قبرغه چپ مرد عقیده عیسویان است نه مسلمانان . ودروغ تهمت بستن در همه مکاتب فکری کاریست مذموم الی اینکه شما پیرو مکتب دروغ باشید .و همان اسلامیکه اعراب جاهل را به جاده انسانیت آورد تا دخترانشانرا زنده بخاک نکنند ابو جهــــــــــــــــــــــــــــــــل پیشوای شما را نتوانست آدم بسازد [ نرود میخ آهنین در ســــــــــــــــــنک ] وشما هم مانند پشوایتان میتوانید در خواب غفلت بمانید که لا اکراه فی الدین .

  • جناب بی قباد:
   اکر در همه امور همیطور قضاوت مینماید معلوم است چقدر مایه فکری دارید بجوابتان باید نوشت [ اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلا ما] .

  • آقای اطلس!
   نمی ارزد که برایت سلام بفرستم.
   زیرا سلام برای مسلمانان بوده وبه ملحد وبی خدا نییست.
   درقرآن عظیم الشان وبزرگترین رهنمای بشر خداوند متعال جل جلاله به حضرت منجی بشریت وسرور کائینات حضرت محمد مصطفی ص وحی فرستاده است (زنان شما کشت زار برای شما است) قید زنان شما یعنی زن های خود تان که به نکاح خود تان است. نه خواهر اطلس را زنا کنید ونه مادر اطلس را زنا کنید. بلکه فقط زن های که به نکاح تان درآورده شده است.
   ازدواج حضرت محمد ص با حضرت عائشیه درخورد سنی دلیلش این است: که پیامبر اسلام برای پیروانش می فهماند کهشما می توانید درصورت ضرورت ورضایت پدر ومادریکه به جرم مشهور نباشددرحالیکه دختر صغیر باشد اجازه است.
   وهم چنان قصه تجاوزی یاران پیامبر به دختر ی درمسجد ... این افترای بیش نیست... نعوذ بالله ... یارانیکه پیامبر به بهشتی بودن شان در دنیا وعده داده اند شما تهمت می بندید.... وای به حال شما......سر انجام شما مثل ابی لهب وزنش خواهد بودید.
   ودر مورد دوستان که نقل کرده اند که ملا ها می گویند زنان درتلویزیون حاضر نشوند می گویم: جرم در نفس خود جرم است. به خانه، به صحرا وبه هرجایکه انجام دخند جرم است ....ظاهر شدن درتلویزیون به صورت غیر شرعی وهنر مندان که همین اکنون ظاهر میشوند جرم است .عریان بودن جرم است . این اشخاص که زنا کرده اند به زور برده اند جرم کرده اند.. این همه جرم است.
   اگر این چنین بسنجیم..... دخترانیکه لباس های محرک می پوشند ورقص می کنند به نظر شما زنا کار نیستند؟
   بلکه اول زنا می کنند تا پرده ای حیای شان بدر میروند وبه نمایش گام می گذارند.
   چون درین بحث نمی گنجد ... به اطلس نام بار دیگر گوش زد می کنم که بهماره تلیفون من تماس بگیرد0770120429 وبه امیل من ایمیل بفرستدmojahid.rahimi mod.gov.af تا برایش قناعت بدهم که دین اسلام دین مزخرفات نیست ....وپیغمبریکه ما ازان حمایت می کنیم این چنین که شما بی شعور ها که نرهای تان به ماده های تان مثل خر، گاو وسک عمل می کنند وحتی ماده های تان به سگ عروسی می کنندنفرموده... وهم چنان مثل این فاسق ها ومنافق های که خود را اسلام نامیده اند ودختر بی گناه را به زور زنا می کنند وفساده ها ورقاصه های که به نام اسلام هستند وباطن شان از بیرون نمایان هستند مسلمان نیستند وهیچ به کوچه اسلام داخل نشده است.

  • آقای کیقباد!
   دلم میشود به این ایه کریمه عمل کنم که (وقتی شما را جاهلان مخاطب قرارداد قالو سلاما)
   دین اسلام منزه ترین دین درتمام ادیان موجود وگذشته بوده است.
   اینکه اطلس نوشته وتو تائید کرده ای کار بسا بی جا کرده ای.
   به نظر تو نعوذ بالله دین اسلام ودین محمدی اگر حق نیست آیا این حق است: که مادرت با سک معامله جنسی می کند. وخواهرت با هزاران نفر..... وزنت با خر واسپ وسک ودیگرحیوانات بی شعور...
   من مطمئن هستم شما، اطلس، متجاوزان مضمون این قصه ازدین اسلام هیچ پی نبرده .. به اسلام هیچ داخل نشده بدون معلومات سخن ها بیجای شما ظلم است درحق خود تان....
   فلهذا جواب مرا درمقاله اطلس بخوانید واگر جرات شنیدن سخنان پیامبر داری بمن تماس بگیر.
   وقرآن که به فارسی خوانده اید به همه معلوم است که از طرف ورای علماءمذهب اسلام ومکتب اسلام مورد تائید قرار نگرفته وبسیار معنی های کوتاه دارد... یعنی جملات کوتاه بوده که مثل شما انسان های بی شعور که مادر تان با خر معامله می کنند ازدرک آن بی شک عاجز هستید وهیجگاهپی نخواهد بردید

  • دوستان ببخشد که احساساتی شدم ویک نقطه غلط شد اینکه به گفته برادر عزیز عبدالله جان حضرت عایشه دختر حضرت ابوبکر صدیق رضی الله عنه بیوه بود که حضرت ابوبکر به پیغمبرپیشنهاد ازدواج نمود... واو ازدواج نمود وبه این ازودواج خویش نشان داد که : برای شما جایز است درصورتیکه زن طلاق شده وبیوه وشهر مرده باشد به نکاح بگییرد

 • راستى انسان رزيل بيدا ميشود.بايد قضيه تحقيق شود و اكر در زيركاسه نيم كاسه يي نباشد,راستى جنايت شده باشد,بايد مطابق قانون جزا با اين انسان نماهاى بيناموس برخورد شود.واين خواهر عزيز ما نزد ما باك است. تو خواهر كناه ندارى نترس ما همه با تو هستيم.
  راستى يك زمان كه مجاهدين موتر ها را ايستاد ميكردند به خصوص كلبد الدينى ها,مردم فورى در داخل موتر به سر و صدا مانند ختم قران ميبرداختند. كه يا خدا رحمى كند و يا اين مجاهد جهوداكر رحمش بيايد.بعضا خدا كوش خودرا كر ميانداخت واين وحشى حيوان صفت كه بيوسته خون ريخته و از ريختن خون بيكناه لزت برده است,سر نوشت را رقم ميزند.در كردو بغلان كلبدالدينى ها بشتونها نفر را بنام معلم و جنين و جنان از موتر ها بايين ميكردند فورى ميكشتند.ان اقوام بشتونهاى با كستانى هستند كه در شمال توسط حكام بيناموس بر شانه هاى مردم شمال سوار شدند.ومردم از انها زخم در استخوان دارد.بسيار احطياط هم شود كه تو طعه نباشد,الله وبلا بر كردن ملا نشود.كال كنجشك بخورد و لت را بودنه.بايد بسيار تحقيق شودباور كنيد كه اين محاكم خاين را هم ما و شما ميشناسيم.بيش كردكى نباشد.يكان نفر كرايي و قران خور هم بيدا ميشود كه از خاطر بول از كسى كرفته حاضر است كه هرجه بكويد و قران بخورد.برادران بيدار باشيد كه مردم دشمن هم دارند و دشمن مكار است.عاجل عقب بشك نرويم.

 • هموطنان ارجمند سلام
  در پایان عین موضوع را در گزارشی از رادیوی آزادی میخوانید. چه بجا خواهد بود تا در گزارشدهی، قضاوت و صحبت در همچو مواردی خدا را حاضر و وجدان را قاضی دانسته و با آن بدور از هر نوع زد و بند های قومی، نژادی، سیاسی و غیره برخوردنماییم.

  04.12.2011 رادیو آزادی
  فهیمه دختری از ولایت بغلان که هفته پیش مورد تجاوز جنسی چند مرد مسلح قرار گرفته بود می گوید: اگر دولت در گرفتاری و مجازات این افراد که زندگی او را برباد کرده اند غفلت نماید خود را آتش می زند.
  وی در منزل اش در شهرک فابریکه قند بغلان به گروهی از خبر نگاران گفت: زندگی اش برای همیش تیره و تار شده و اگر برای تسلای دل اش متجاوزین او مجازات نشوند، بزرگ ترین ظلمی که لایق آن نیست در حق اش روا داشته می شود.
  این دوشیزه ی جوان که در مقابل چشمان پدر، برادر و سایر اعضای خانواده و بستگان از آنچه بالایش واقع شده، در حالی که خیلی احساس حقارت داشت، حکایت می کرد، با گریه و زاری از دولت خواست تا به داد اش برسد و متجاوزین را به کیفر اعمال شان برساند.
  هر چند پولیس یکی دو روز پیش یکی از افراد متهم به تجاوز بر فهیمه را گرفتار کرده، ولی فهیمه در حالیکه گریه مجالش نمی داد با عجز و زاری از دولت خواست تا هر سه تن آنان را گرفتار و مجازات نماید.
  « این قضیه سر من صورت گرفت و من را از موتر به زور پایین کردند و بردند و بی عزت کردند.
  من از خانواده شریف با عزت و دیندار استم که وجود چنین لکه ننگ برای ما غیر قابل تحمل است.
  من همین اکنون فقط به امید این که روزی شاهد مجازات این بی ناموس ها باشم زنده استم وگرنه زندگی برای من دیگر ارزش ندارد و نمی خواهم دیگر مایه شرمساری خانواده و خویشاوندان خود باشم.
  زیرا من هم یک دختر با عفت بودم که آرزو داشتم مانند دیگران بخت و اقبالی داشته باشم، ولی این ها همه چیزم را بر باد دادند، هم عزت، هم بخت و اقبال و هم زندگی ام را.
  یکی از این بی ناموس ها که فیروز نام دارد و برادر سید میریکی از قوماندانان قدرتمند جهادی می باشد، گرفتار شده و دو تن دیگر شان هنوز گرفتار نشده اند من از دولت می خواهم تا این ها را هم گرفتار کند و تفنگ بدست خودم بدهد که خودم از بین ببرم شان.»
  فهیمه که یکی از معلمین مکتب نسوان سر اراضی فابریکه قند است می گوید: دختر غریب بود که از روی مجبوری معلمی می کرد و با معاش آن کمک به خانواده فقیر و ناتوانش می شد، ولی حالا که دیگر آبرویی برای زیستن ندارد، نمی داند چگونه به کارش ادامه بدهد و به کدام چشم به همکارانش نگاه کند.
  به گفته ی فهیمه، آنانی که بر او تجاوز کردند قبلاً قصد تجاوز بر معلم دیگر را هم داشتند که به مقصد نرسیدند و از این که مجازات نشدند، بجان من افتیدند و اگر این بار هم مجازات نشوند حتماً دختران زیاد دیگر را بی عزت و بی آبرو می کنند.
  او در حالیکه گریه مجالش نمی داد و به مشکل می توانست حرف بزند به رادیو آزادی گفت:
  « یک همکار دیگر ما که هفت طفل داشت و زمانیکه قصد اختطاف او را داشتند خود را از موتر پایین انداخت و فلج شد و زندگی اش برباد شد و زندگی من هم برباد شد.»
  گفته می شود بعد از آن که این معلم حین برگشت از مکتب به خانه اش اختطاف و مورد تجاوز جنسی سه مرد مسلح قرار گرفت، تقریباً تمام 9 معلم زنانه همکار او و بسیاری از شاگردان از وحشت مکتب را ترک کردند و همین اکنون زیاد از آنها با وجودیکه ایام امتحانات است حاضر به آمدن به مکتب نیستند.
  همچنان راپورهای رسیده از مکاتب دخترانهء که نزدیک مکتب که فهیمه در آن معلم بود حاکی از آنست که بسیاری از معلمین زنانه و شاگردان طبقه اناث آنان هم از ترس این که مبادا به چنین روزی گرفتار شوند مکتب را کاملاً ترک کرده اند.
  به گونه مثال، مریم سر معلم مکتب نسوان بالادوری نزدیک به مکتب که فهیمه در آن معلم بود می گوید:
  « تجاوز بر این معلم چنان رعب و وحشت را در میان آنان و شاگردان طبقه اناث ایجاد کرده که همه از آمدن به مکتب دل سرد شده اند و هیچ کسی بدون محرم جرأت آمدن به مکتب را ندارد.
  وی که این تجاوز بر فهیمه را بی عزتی بر تمام اهل معارف می داند می گوید: اگر این متجاوزین به زودی گرفتار و مجازات نشوند شاید معلمین مکتب آنها و بسیاری از مکاتب دیگر استعفا بدهند و دیگر حاضر به ادامه کار نشوند.»
  اما پولیس که یکی از زورمند ترین این سه مرد متهم به تجاوز جنسی بر فهیمه را گرفتار کرده است می گوید: دو تن دیگر از این ها زیر پیگرد اند و حتماً روزی گرفتار و مجازات می شوند.

 • زمانیکه رئیس جمهور و قضای افغانستان اینطور می اندیشند و برداشت شان از عدالت و قانون اینطور است، پس از اوباشان جهادی چه انتظار داشت.
  خبر ذیل از سایت بی بی سی گرفته شده:

  گروه های حقوق بشر می گویند که زنان افغان از حقوق خود محروم هستند.
  حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان یک قربانی تجاوز جنسی را که به جرم "زنا" زندانی شده بود، پس از آنکه او ظاهراّ توافق کرد، با مرد مهاجم ازدواج کند، عفو کرده است.
  یک بیانیه دولتی حاکیست، که او با این ازدواج موافقت کرده است، هرچند وکیل این زن گفته است، که این آرزوی او نیست.
  گلناز در زندان یک دختر به دنیا آورد که با او در زندان نگاهداری می شد.
  گروه های حقوق بشر می گویند که صدها زن در زندان های افغانستان قربانی تجاوز یا خشونت خانوداگی هستند.
  وکیل گلناز به بی بی سی گفت او امیدوار است، که دولت این آزادی را به او بدهد، که با هرکسی می خواهد ازدواج کند.
  کیمبرلی موتلی گفت: "در محاوره هایم با گلناز، او به من گفت که اگر حق انتخاب داشت با مردی که به او تجاوز کرد ازدواج نمی کرد."
  این پرونده باعث جلب توجه بین المللی نسبت به وضعیت ناگوار بسیاری از زنان افغانستان شده است.

  گلناز پیشتر در ماه جاری گفته بود، پس از آنکه مورد تجاوز قرار گرفت متهم به زنا شد.
  او گفت: "مجازات من اول دو سال بود. وقتی درخواست تجدید نظر کردم، شد ۱۲ سال. من کاری نکردم. چرا باید حبسی طولانی بگیرم."
  براساس تازه ترین حکم تجدید نظر، مجازات او به سه سال کاهش داده شده بود.
  حدود پنج هزار نفر طوماری را برای آزادی گلناز امضا کرده بودند. خبر عفو او در بیانیه کاخ ریاست جمهوری اعلام شد.
  در این بیانیه آمده است: "همانطور که دو طرف توافق کرده اند تحت شرایطی با یکدیگر ازدواج کنند، مقام های مربوطه موظف به اقدام براساس قوانین شریعت اسلامی شدند."
  "رئیس جمهور دستور داد، دفتر امور اداری و دبیر شورای وزرا حکم آزادی گلناز را بدهند."

  تجاوز به گلناز پس از حاملگی او خبرساز شد. مهاجم او که یکی از بستگان سببی اقوام خانواده اوست، ۱۲ سال حبس گرفت که بعدا به هفت سال کاهش پیدا کرد.
  سرگذشت او در یک فیلم مستند اتحادیه اروپا درباره زنانی که به "جرم های اخلاقی" محبوس می شوند منعکس شد.
  البته اتحادیه اروپا از انتشار آن خودداری کرد زیرا گفت "نگرانی های جدی درباره ایمنی زنان تصویر شده در فیلم دارد."

 • Arbaki? in janewaran az koja paida shodan? beradaran e karzai? k

 • این جنایت کاران یکی از همکاران و همدستان تروریست ها است که شش نفر وکیل را که در بغلان به شهادت رساندند، است. که در این حمله شش وکیل پارلمان مشمول سید مصطفی کاظمی کشته شد. باید گفت که این تجاوز بار اول شان نیست بل حتی چندین دختر ها وچه زیبا را نیز مورد تجاوز قرارداده اند. یکی از تجاوز شده گان بعد از ان به زندگی اش خاتمه داد که به دادش رسیده گی نشد.

  این جانیان برادر و اقارب سید میر(این جنایت کار معروف مربوط حزب اسلامی گلبدین حکمیتیار است) که خود از قوم پشتون است. و فهیمه دخترک تجاوز شده از قوم تاجک محل است. این مرد یک جنایت کار متکرر است. اگر وجود دارد باید با اعضای فامیل اعدام گردد.

  من فکر میکنم تا این قوم مخریب است در این کشور خرگری است!!؟؟

 • به گفته برخی از روشنفکران امروز سیاسی کشور (فاتحان بزرگ شرق) ...........
  این فاتحان بزرگ شرق امروز خواهر وبرادر شانرا نیز فتح می نمایند که تجاوز بالای خواهر عزیز میزان رشد پایه های حکومت نظامی که بتواند از شرق بگذرد و دنیا را تصاجب نماید نشان میدهد. که قهرمانان بزرگ شرق از پنجره های کوچک اطاق خواهر شان عبور نموده وبه خواهر شان تجاوز می نمایند و سنت های قبایلی نژاد پرستی در محور تجاوز بالای انسان در بستر زمان برای انسانها نشان داده است.

 • we all now know there is no islam or real muslim but jus aname people use at the name of mujahed and are doing all kind of crime ,giving bad name for islam

 • افرادی که این جنایت را مرتکب شده اند کسانی هستند که به قران و اسلام عقیده ندارند و دلیلش هم اینکه به قرآن بی احترامی کرده و نشان داده که هم عقیده افرادی مانند اطلس و همفکرانش می باشد.
  به افرادی که بدبختی های این مملکت را میخواهند بی دلیل به اسلام نسبت دهند و به توده مردم که اکثریت مسلمان هستند توهین می نمایند؛ میخواهم بگویم که شما یک کمی شرم نمایید و خجالت بکشید و یک کمی هم انصاف داشته باشید. برای اینکه ثابت شود که افراد تهمت زننده به اسلام و مسلمانان خیلی بی انصاف هستند همین نوشته را مد نظر می گیریم. دیده می شود که افراد جانی به قرآن و اسلام ایمان نداشته اند ولی بعضی ها که ادعای روشن فکری دارند عوض اینکه بروند و علل و اسباب اجتماعی و اقتصادی و یا سیاسی مشکل را بررسی کنند می آیند و یک راست به اسلام تهمت می زنند.
  یک کمی انسانیت و انصاف خوب است که متاسفانه بعضی ها هیچ بهره ی ندارند.
  به امید روزی که روشن فکران ما به مشکلات مملکت با دیده ی باز بنگرند نه با عقیده شخصی خودشان.

  • سلام هم وطنی مسلمان امروزو همین انسان برای همچو انسان در حیرت اند به سبب همین مشکیل بنیان خانواده ها روبه نابودی است احترام ولدین از بین میروند باهم زستن روزی بر روز اسیب میند هر کشوری دشمن کشوری دیگر میگردد در همین انسان بالا خیره دست به به جینایاتی میزند که حتی حیوانت هم همین جینایات را مرتکیب نمیشود در وطن کار نباشد امنیت نه باشد در تلبم ته باشد هر کار صورت میگیرد اماه دشمنان اسلام هر کار صورت میگرد میگوید کاری اسلام است در حقیقت این دشمنان اسلام است کی کصافتی خود را در اسلام پاک میکند اگر اسلام از جهان ختم شود دنیاه به پایان میرست این حقیقت است کی میگویم

 • من نمی دانم که چه وقت عدة از افغانها از جهل مرکب رها می شوند.البته منظور من کسانی که خود را به خواب زده و بابمباران هم بیدار نمیشوند.

  می گویند : طالبان چون کثیف آدمکش ، جاهل ، سرتمبه ، بی فرهنگ ، آدمکش ، قاتل ، زن ستیز ، نوکر صفت هستند لذا مسلمان نیستند.

  می گویند : مجاهدین چون همه مرتکب غارت چپاوول کشتار بی گناهان و نوکری و وحشت و جهالت و تنگ نظری و عقب ماندگی کثیف و چرک و چتل و مفت خور و دعوی جلب هستند لذا مسلمان نیستند .

  می گویند: جمهوری اسلامی که ایران را به خاک و خون کشیده و 30 سال است که مردم ایران کشت و کشتار و تمام سرمایه های مملکت را بباد داده و عنقریب مانند مجاهدین که کابل را خاکستر ساختند . میخواهند که جنگی را شروع کنند . همه منطقه را به قتل و خون بکشند .وهیچ احساس مسئولیت کنند . مسلمان تیستند .

  می گویند : دولت افغانستان باردوش جامعه جهانی و امروز هر ملای که نان می خورد در افغانستان از پول تکس زنهای خودفروش اروپا
  است.و مانند قروت برای شان حلال است .و دولت افغانستان را اسلامی نمیدانند.

  می گویند که عربستان سعودی که زن ستیز ترین کشور است و در قانون اساسی اش زن مثل گوسپند است و حتا نمیتوانند رانندگی کنند . و هر عرب در خانه اش یک نوکر افغانی ، پاکستانی ، ترک ، هندی ، بنگالی ،و غیره دارند و همه اعضای خانواده نوبت به نوبت به اساس گزارش های چند سال قبل بی بی سی به آنها تجاوز می کنند. و حتا یک سوزن هم ساخته نمیتواند وملیون ملیون را اسلحه و تیاره جنگی از آمریکا و انگلیس می خرند مسلمان نیستند.
  و مانند سگ به انگلس و آمریکا وفادار هستند.

  در جهان یک کشور اسلامی نیست که یک قانون درست داشته باشد و اینکه همه مسلمانان حتا از عربستان سعودی و کویت به کشور های کافران می آیند و خودش اقرار دروغ می کند و می گوید من درکشور خودم زیر فشار دولت اسلامی بودم .و خود را مسلمانان ناب می گیرند
  دیگران همه کافران هستند.

  %80 تمام اختراعات جهان همه به مسحیان و یهودان تعلق دارد و چند نفر نیم بند دانشمند هم اگر است از فرهنگ و تمدن افغانستان و ایران ظهمور کرده است .

  و مسلمان سرش یعنی حرف م از محمد و تمام نوشته و جادوکری هایس از سلمان پارسی است که

  م+ سلمان حرامزاده اصفهانی = مسلمان که تربوز را زیر بعل سلمان دادند. آخر هم حاکم مداین شد .محمد او را جز خانواده خودش حساب کرد. تا مقصد بر آورده شد.

  حالا من نمیدانم این اسلام چه است و در کجا است ؟
  اگر کسی کدام صفت خوبش را میداند بگوید .نه با دشنام بلکه با خرد و درک .

  من فعلا به تاریخ اسلام نمیروم .

  از چشم دید خود شروع می کنیم و وجدان خود را قاضی می کنیم این همه را ما میتوانیم با چشم سر ببینم و لمس کنیم .

  خلاصه از سیر تا پیاز که مسلمان استفاده می کنند حاصل زحمت و تلاش همین کافران است .که هیچ نیاز به
  مطالعه هم ندارد.
  فقط وجدان بیدار میخواهد.که فرق اسپ و خر را بدانیم ورنه خداوند هم در خلقت ما اشتباه کرده است.

  فکر کنید ؟؟؟؟؟

  آنلاین : تندر

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس