کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > محـــترم حــامــد کــرزی از قــربانـیان زخمی حمــله انتحــاری برادران ناراضش عیــادت (...)

محـــترم حــامــد کــرزی از قــربانـیان زخمی حمــله انتحــاری برادران ناراضش عیــادت کــرد

جمعه 9 دسامبر 2011, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

محـــترم حــامــد کــرزی از قــربانـیان زخمی حمــله انتحــاری برادران ناراضش عیــادت کــرد

چه شباهتی میان بوقلمون و حامد کرزی وجود دارد ؟

هردو در یک روز چندین بار رنگ شان را تغیر میدهند ، بوقلمون رنگ جلدش را همیش با رنگ محیط ماحول تطابق داده و بدینوسیله از خطرشناسایی ذریعه دشمن و احیاناً مرگ نجات می یابد.

با عین پرنسیپ کرزی بکار سیاست و مردمداری پرداخته و اظهاراتش را همیش با اوضاع جوی موجود و سلیقه شنونده تطابق میدهد تا خدای نخواسته حرف از زبانش برون نشود که ماهیت اصلی ایشان را افشا کرده و رسوایی ببار آرد.

در دفتر ریاست جمهوری اگر لحظه ای با معاون اولشان تنها می باشند همیش از توت و تلخان پنجشیر توصیف کرده و قرسک پنجشیر را یگانه موسیقی اصیل افغانی قلمداد میکنند و اگر کدام لحظه ای با معاون دوم شان خلوت داشتند باز توصیف از برک و روغن زرد هزاره جات آغاز شده و آهنگ مشهور صفدر توکلی را ( اگر از بامیان و قندهاری همی مو پک براری ) منحیث بهترین آهنگ در راه ایجاد وحدت ملی بشمار می آرد.
با اسپنتا که همیش از افتخارات تاریخی شهر باستانی هرات یاد آور شده و مسجد جامع و مصلی هرات را در جهان بی نظیر یافته وعده ترمیم و مرمت آنها را به وی میدهد.

اگر با وزیر داخله اش بسم الله خان در خلوت نشست صد کفر و ناسزا نثار طالبان پاکستانی کرده و به قاتلین استاد ربانی هزاران نفرین فرستاده و به او قول پیگیری جدی دوسیه قتل وی را میدهد.
با دوستم که تا حدی در وصف زیبایی های سپورت بزکشی اغراق میکند تا او چپن سبز چاپ انداز را به تنش کرده و دستمال گل سیبی به کمرش می بندد.

هنگامیکه با یاران دیگری چون فاروق وردک ، کریم خرم و یا عمرزی خلوت میکند فقط سخن از وصف امیر کرور در میان است:

زه یم زمــــری په دی جهـــان زمـــا اتل نشته
بل په کابل نشته او په زابل نشته زما اتل نشته

این شعر امیر کرور چنان بدلش چنگ می زند که در سخنرانی افتتاحیه مجلس لویه جرگه رسماً خود را شیر خوانده و چنان غر می زند که جهان را به وحشت و حیرت می اندازد.

یکهفته بعد از شیری خبری نیست و جوال گدایی به پشت روانه بن شده بنام ملت بیچاره ، دربدر و گرسنه افغان به لحن خیلی ملایم که بیشتر شایسته گدایان است تا شیران غران به گدایی پرداخته تا برادرانش به اصطلاح مردم کم خرج نباشند.

چنــین جــوکــر که باشــد رهــبر مــا
مبــــادا ســــایه اش کــم از ســـر مــا

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002727094161&sk=photos

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


48 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > محـــترم حــامــد کــرزی از قــربانـیان زخمی حمــله انتحــاری برادران ناراضش عیــادت (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.