در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > فوتبال اروپا > نزاع تماشاگران یونانی حادثه آفرید

نزاع تماشاگران یونانی حادثه آفرید

علی جواد دهقان
جمعه 18 جنوری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

یک تماشاگر فوتبال در یونان بر اثر ضربه چاقو کشته شد و دوست او نیز روانه شفاخانه شد. این گزارش 17 ژانویه توسط رویترز مخابره شده است و به نقل از پلیس می گوید که این نزاع بعد از بازی دو تیم پاناتینایکوس و المپیاکوس مابین هوادارانشان رخ داده است.

پلیس افزوده است که در ساعات ابتدایی پنجشنبه این دو هوادار که از تماشای بازی برگشته بودند در بیرون یک کافه در لوتزا ـ شهری ساحلی نزدیک آتن ـ مورد حمله یک گروه از هواداران تیم پاناتینایکوس قرار گرفتند و ضربات چاقو نیز بر سینه آنها وارد شده است. گفتنی است که در این بازی المپیاکوس 4 بر صفر تیم رقیب را شکست داده بود و همین مسئله شاید دلیل اصلی ابراز خشونت به این گونه باشد.

مردی که در این حادثه کشته شده است جوانی 24 ساله به نام تئوفیلوس استاورکیس بوده است که در بیمارستان و قبل از انجام اقدامات اضطراری درگذشته است و جوان همراه او کوستاس باکاندریتاس 26 ساله است که در شفاخانه به سر می برد.

پلیس همچنین گفته است که تاکنون سه نفر از مهاجمین را دستگیر کرده اند و در پی تعقیب دیگر مهاجمین هستند اما تاکنون هیچ اظهارنظری پیرامون اینکه این حادثه بصورت مستقیم به وقایع بازی ربط داشته است نداشته اند. یک منبع پلیس گفته است: این درگیری درباره تیمهای فوتبال نبوده است، فقط یک درگیری بدلایل شخصی بوده است.

پلیس می گوید که مقتول این حادثه در سال 2005 خود در شهر تیسالونیکی در شمال یونان دستگیر شده بوده است و به مدت دو سال از حضور در مسابقات فوتبال محروم بوده است.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس