کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > بالاخــره بعــــد از ده ســــال جــار و جنجــال برادران راض و ناراض کــرزی بر ســــر (...)

بالاخــره بعــــد از ده ســــال جــار و جنجــال برادران راض و ناراض کــرزی بر ســــر ســوخــــتاندن مـــــکاتب به توافـــــق رســـــیدند !

شنبه 17 دسامبر 2011, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

بالاخــره بعــــد از ده ســــال جــار و جنجــال برادران راض و ناراض کــرزی بر ســــر ســوخــــتاندن مـــــکاتب به توافـــــق رســـــیدند !

چنانچه برادران ناراض کرزی مانند ده سال گذشته به سیاست آتش سوزی مکاتب کماکان ادامه میداند دیگرحضور آنها در میز مذاکره صلح با برادران راض کرزی به مشکل جدی مواجهه گشته و دیگر جامعه جهانی به پدیده طالب میانه رو کرزی به دید شک نگریسته و حمایت شان را از پروژه طالب میانه رو تجدید نظر میکردند.
از جانب دیگر اگر برادران ناراض کرزی به سیاست آتش سوزی مکاتب بکلی پایان میدادند این به معنی خیانت و سر پیچی از اومر حکومت پاکستان و آی اس آی به شمار رفته و برای آنها عواقب وخیم را در بر میداشت.
لهذا یگانه راه معقول بیرون رفت ازین معضله که هم لعل بدست آید و هم دل یار نرنجد همین است که هر دو طرف یک جوی از غیرت شان کم کرده و یک راه میانه را انتخاب میکردند که کردند و بگفته شاعر:

نه ازآن شوری شور و نه ازین بی نمکی
نه ازآم قــــد بلند و نه ازین خم خمــکی

بلی ایشان همین کار را انجام داده و این توقفنامه را به امضا رسانیدند که آتش سوزی فقط به اجازه دولت افغانستان صورت میگیرد ( درست مانند فیر سه راکت به اجازه والی غزنی از طرف طالبان ) ولی این آتش سوزی تمام تعمیر مکتب را در بر نگرفته و در و پنجره ، میز و چوکی مکتب ازین حریق در امان بوده و فقط کتاب های درسی غیر اسلامی از فبیل فزیک و کیمیا ، بیولوژی و جیولوژی طعمه حریق میگردند.

درعوض کتب درسی اسلامی چاپ بازار قصه خوانی پشاور پاکستان با مطالب و موضوعات اسلامی دیوبندی چون احکام و شرایط سنگسار زنان ، ذبح اسلامی مخالفین ، احکام بدار آویختن اطفال ، شرایط و احکام قطع اعضای بدن مخالفین و کتب مفیده دیگر در باب فواید و ثواب های فراوان از استعمال کلوخ بجای کاغذ تشناب و از نصوار بجای سیگار و از مسواک بجای برس دندان در مکاتب کشور تدریس خواهد شد.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002727094161&sk=photos

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > بالاخــره بعــــد از ده ســــال جــار و جنجــال برادران راض و ناراض کــرزی بر ســــر (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • خیانتی که در قالب هیچ عنوانی از ارزشهای انسانی، اجتماعی و یا فرهنگی جایگاه نداشته و فقط توجیه و تجویز آن بوسیله یک مشت و یا گروه قدرت طلب، متعصب، جاهل و خونخوار چه با صورتهای تراشیده و لباس مدرن یا ریشداران بدویی پوش انسان نما زیر نام سیاست های ارتجاعی غرب وهم چنان تحت نام دفاع از اسلام به امر و پشتوانه عربی به شیوه و طریقه سلافی و یا وهابیت توسط طلاب کرام، بالای مردم بیچاره وستم دیده ما تحمیل و نه تنها هر گونه حقوق انسانی، شهروندی و آزادی آنانرا سلب نموده بلکه قشر نوجان ما را با اینگونه بازی ها و فریب بسوی آینده خطرناکتر و خونبارتر سوق خواهن داد.

  امیدوارم تمام شهروندان و هم میهنان عزیز مان صرف نظر از هر گونه تعلقات نژادی، کلتوری
  و یا مذهبی به این برداشت رسیده باشند که فقط با وحدت و یکپارچگی خواهیم توانست جلو هر گونه تجاوز، فریب و عقب گرایی را گرفته و آینده وطن و وطندار خویشرا با فال نیک رقم زنیم.

  به امید وحدت و همبستگی باشندگان دلیر و شجاع خراسان زمین/افغاستان

 • نمیدانم کی ها را به وحدت و همبستگی علیه طالبان دعوت میکنید؟
  پشتون ها را که دستجمعی به طالب بودن و یا همکاری با طالبان متهم میکنید. اما نمایندگان سیاسی سه قوم بزرگ دیگر نیز با گشایش دفتر طالبان موافقت کردند.
  خبر ذیل را بخوانید:
  موقف حزب نو تأسیس جبهه ملى به رهبری دوستم، محقق و احمد ضاء مسعود...
  فيض الله ذکى، سخنگوى جبهه ملى روز شنبه در یک نشست خبری گفت که انديشه گشودن دفترنمايندگى طالبان در يکى ز کشورها وقتى به يک عملکرد تبديل ميشود که هم حکومت و هم طالبان آن را قبول نمايند؛ اما به گفته وی تاکنون رهبرى طالبان رسماً آن را تائيد نکرده است. در صورتي که طالبان گشايش دفترشان را تائيد نمايند اين به مفهوم يک موفقيت براى مردم خواهد بود و مورد تائيد جبهه ملى نيز پنداشته ميشود.

  • نفرین باین جبهه که نامش را ملی گذاشته ولعنت به ذکی گوش بریده که سخن کوی این جبهه است و ایجاد دفتر طالبان را در قطر موفقیت برای مردم میداند. احتیاط کن که بارغرض تداوی به طرف تاشکند نروی.

 • باید گفت که اصلا برادرانی وجود ندارند که ما از ان ها ناراضی باشیم در حقیقت تمام برادر ها ولو که اگر هزار جنایت های دیگر را در افغانستان مرتکب شوند باز هم سیاست حکومت آقای کرزی ایجاب می کند که آن ها برادران راضی خطاب کند بخاطریکه در زیر کاسه نیم کاسه است.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.