صفحه نخست > خبر و گزارش > یک کشتی حامل نزدیک به 400 پناهجو در آب های اندونزی غرق شد

یک کشتی حامل نزدیک به 400 پناهجو در آب های اندونزی غرق شد

یک پناهجوی افغانستانی که در میان نجات یافتگان می باشد، به رسانه گفته که بیش از دو برابر ظرفیت کشتی پناهجو در آن بود و در میان آنان بیش از 40 کودک است.
کابل پرس
شنبه 17 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: رسانه های محلی اندونزی گزارش کرده اند که امروز یک کشتی چوبی حامل صدها پناهجو در آب های اين کشور غرق شده است. این رسانه ها تعداد پناهجویانی که در اين کشتی چوبی بوده اند را بیش از سه صد تن اعلام کرده اند. یک رسانه ی استرالیایی به نقل از مقامات محلی، تعداد سرنشینان کشتی را 380 تن اعلام کرده است. برخی از رسانه ها نیز تعداد سرنشینان کشتی را بیش از 200 تن اعلام کرده اند.

گفته می شود این پناهجویان بیشتر از کشورهای افغانستان و ایران می باشند. آن ها قصد عبور از آب های اندونزی و وارد شدن به آب های استرالیا را داشتند که کشتی آنان در نزدیکی جزیره جاوا غرق شده است.

یک کشتی پناهجویان در آب های استرالیا/ جزیره کریسمس
تاکنون 76 تن از سرنشینان این کشتی نجات پیدا کرده اند. پولیس دریایی و نیروهای نجات همچنان در تلاش برای یافتن باقی سرنشینان این کشتی هستند.

یک پناهجوی افغانستانی که در میان نجات یافتگان می باشد، به رسانه گفته که بیش از دو برابر ظرفیت کشتی پناهجو در آن بود و در میان آنان بیش از 40 کودک است.

هشدار نسبت به افزایش حملات راسیست ها بر پناهجویان افغانستانی در یونان

پناهجویان افغانستانی که بیشتر در نتیجه ی خشونت، ظلم و ستم حکومت افغانستان، همکاران طالب حکومت، کوچی ها و فرماندهان و افراد بانفوذ محلی، مجبور به ترک افغانستان شده اند، از مسیر افغانستان، پاکستان، ایران و تورکیه یا افغانستان، ایران و توکیه خود را به یونان می رسانند.

دو شنبه 12 دسامبر 2011, بوسيله ى کابل پرسچهل و دو پناهجوی افغانستانی در اندونزی بازداشت شدند

سه شنبه 29 نوامبر 2011, بوسيله ى کابل پرس


یک پیروزی برای پناهجویان در استرالیا؛ وضعیت پناهجویان در کشورهای اروپایی نگران کننده است

جمعه 25 نوامبر 2011, بوسيله ى کابل پرس


قرارداد بازگشت کودکان پناهجو از ناروی به افغانستان توسط حکومت مافیایی طالبانی حامد کرزی امضا شد

پنج شنبه 24 نوامبر 2011, بوسيله ى کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  قوس / اذر سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به همه خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  توکزمحنت دیګران بیغمی
  نشاید که نامت نهند آدمی
  چنین ګفت سعدی شیرازی
  هموطن !

  بایست تکان بخوریم و برای یک افغانستان - انسانی یک افغانستان عاری از ظلم - ستم - استبداد - استعمار - تبعیض های ګوناګون- نبرد بی امان خود را ادامه بدهیم تا دراینده فرزندان ا فغانستان ناګزیر به فرار از خانه وکاشانه خویش نګردند ودر دریا ها غرق نشوند - در جنګل ها نمیرند - در یونان و یا ایران در کویته یا کراچی در اسیا یا اروپا سرګردان و اواره و دربدر نشوند و افغانستان خانه مشترک همه مردم افغانستان باشد وبرابری وازادی از کران تاکران افغانستان تامین بیابد .
  برای نجات انسانهای درحال غرق شدن بایست تلاش نماییم تانام ونشانی شان را بیابیم وبرای انهاییکه زنده اند کمک نماییم وبرای انهاییکه زخمی اند دارو درمان بیابیم و...
  بیدار شویم

  آنلاین : یک کشتی حامل بیش از 200 پناهجو در آب های اندونزی غرق شد

  • من هم مثل شما یک بناهجو عرب اهواز هستم با در نظر گرفتن عرب بودن و قومیت ودر خطر بودن حتمی بعد از نه ماه هنوز جوابم نیامده و راهی جز دوباره سوار شدن در کشتی را ندارم اجبار است که ادمها سوار کشتی های بی در و بیکر میشوند چون راهی وجود ندارد یا مرگ در ایران به دست بسیج و اطلاعات یا سوار شدن کشتی با وجود خطرات راهی نیست کیه که به حرف ما گوش کنه هر چه بی گیری میکنیم میگوییند کیس اهوازی ها را دیر جواب میدهند گناه ما چیه اینه که از کشور رانده و از اینجا هم مانده شده ایم دچار ناراحتی عصبی شده ام و شرایط خوبی را نداریم شما بگویید چه کنم یا مرگ یا زندگی و راه زندگی رفتن به کشور ثالث و بی دلوابسی زندگی کردن است به امید ان روز که هر بناهجوی در خطر به زندگی برگردد و در کشوبا ر سوم بتواند با خیال راحت زندگی کند بدون شکنجه و مرگ و تهدید
   با احترام فراوان یک خانواده عرب اهوازی در اندونزی

   آنلاین : بناهجو

 • سلام به همه
  متئسف هستم که حادثه غمناک را میشنوم.
  وبه فامیل های داغ دیده صبر و و تائمل ارزو مندم.
  در زمان سابق کسانیکه جهت زیارت حج و کربلا میرفتند همچو حادثات روخ میداد اما اکنون زیارت استرالیا در حالیکه قبولی بسیار کم است همان مقدار مصاریف را که محاجرین بخاطر رسیدن به استرالیا استفاده مینمایند میتواند برای خود یک دست فروشی و یا دوکانک کوچک در وطن خود ساخته هم خودش و هم فامیل اش اعاشه گردد .
  میگویند صدای دهل(دول) از دور خوب است غربی ها را بحران اقتصادی پنچر کرده است پنچر.

 • با سلام به همه عزیزان
  چقدر جای غم وانده است بی پناهان در جستجو پناهکاهی بودند اما امواج وحشی نکذاشت سر پناهی پيدا کنند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس