کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > چـــرا غـــرب قطــر را بر ترکـــیه برای نماینـــدگی طـــالـــبان ترجیـــح داد (...)

چـــرا غـــرب قطــر را بر ترکـــیه برای نماینـــدگی طـــالـــبان ترجیـــح داد ؟

سه شنبه 20 دسامبر 2011, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

چـــرا غـــرب قطــر را بر ترکـــیه برای نماینـــدگی طـــالـــبان ترجیـــح داد ؟

چه دوره های طلایی را بخاطر داریم که خصایص انسانی چون دارا بودن عقاید و ایدیولوژی مشترک و یا علایق و سلیقه های مشابه معیار برقراری روابط انسانی میان انسانها بود ، اما افسوس که امروز جای همه چیز را در تعین روابط انسانی تعلقات خونی و بیولوژیکی گرفته که در مراودات سیاسی و اجتماعی افغانستان جای چپی و راستی ، سوسیالیست و ناسیونالیست را بصورت رسمی پشتون بودن و تاجک بودن ، هزاره بودن و ازبک بودن گرفته که گویی آن شعار های انقلابی چپی و راستی ، مذهبی و ناسیونالیستی فقط قصه لحاف ملانصرالدین بوده و راه اصلی را مردم حالا پیدا کرده اند و دیگر بدانها نیاز ندارند.
حالا کار بجای رسیده که دنیای غرب هم ما را با همین معیار های خونی و نژادی ارزیابی کرده و در تصامیم شان از آن معیار ها استفاده میکنند.
اگر این را قبول کنیم که طالبان خلاف ادعای بعض از مخالفان که آنها را گروه بی پدر و مادر و عاری ازهویت فامیلی میدانند دارای پدر انگلیسی و مادر پاکستانی ، کاکای امریکایی و مادر کلان عربی هستند و حالا که مادر بنا بر معاذیر اخلاقی از تربیت و سرپرستی این طفل یتیم سر باز می زند ولی همسایه ترکی از روی نوع دوستی و رحم و مروت حاضر شده که سرپرستی او را به عهده گیرد پس یگانه علت که عموی امریکایی این پیشنهاد همسایه ترکی را رد کرده و قیمومیت او را به مادرکلان عربی اش می سپارد همین تعلقات خونیست و دیگر هیچ.
با وجودیکه مادر کلان وی هم از شهرت اخلاقی چندان بر خوردارنیست و امکان آن موجود است که وی این طفل یتیم را برای مقاصد شوم و شیطانی خویش مورد استفاده سؤ قرار دهد ولی عموی لعنتی فقط بخاطر حفظ روابط تجارتی که با او دارد تن به این بی مسؤلیتی داده و با سرنوشت آینده برادرزاده اش بازی میکند.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002727094161&sk=photos

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


52 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > چـــرا غـــرب قطــر را بر ترکـــیه برای نماینـــدگی طـــالـــبان ترجیـــح داد (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.