صفحه نخست > عکس > تخار: عکس هایی از تازه ترین جنایت جنگی تروریست ها و اشغالگران افغان

تخار: عکس هایی از تازه ترین جنایت جنگی تروریست ها و اشغالگران افغان

تروریست ها و اشغالگران افغان قرن هاست که این سرزمین را به دوزخ بزرگ روی زمین تبدیل کرده اند. طالبان همچون نیروی خشونت قبیله و ادامه دهنده راه جنایتکاران و اشغالگران افغان، این سرزمین را یکی از نا امن ترین مناطق جهان ساخته اند.
يكشنبه 25 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تروریست ها و اشغالگران افغان قرن هاست که این سرزمین را به دوزخ بزرگ روی زمین تبدیل کرده اند. طالبان همچون نیروی خشونت قبیله و ادامه دهنده راه جنایتکاران و اشغالگران افغان، این سرزمین را یکی از نا امن ترین مناطق جهان ساخته اند.

عکس از گتی ایمیج

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  فرستنده خبر
  منبع خبر پژواک

  ننګ ونفرین به جنایت کاران !
  امیدوارم که دوستداران طالبان که زیر نام جنایت برضد جنایت از طالبان حمایت می نمایند - باخواندن این خبر درمورد مواضع سیاسی شان تجدید نظر نمایند !
  خبر را بخوانش بګیریم !

  حملۀ انتحاری تخار ٢٠ کشته و ٥٠ زخمی برجاگذاشت
  by نادرعزيزى on Dec 25, 2011 - 14:50

  تالقان (پژواک،٤جدی٩٠): در نتیجه حملۀ انتحاری در شهر تالقان مرکز ولایت تخار، بیست تن بشمول مطلب بیگ نمایندۀ این ولایت در ولسی جرگه، کشته شد و بیش از ٥٠ تن زخم برداشت.

  این حمله حوالی ساعت ٢:٢٠بعدازظهر امروز (٤جدی) بعد از مراسم نماز جنازه در قریه کنجک شهر تالقان صورت گرفت.

  محمودالحسن آمر امنیت قوماندانی امنیۀ تخار، به آژانس خبری پژواک گفت که در این حادثه تا حال ٢٠ تن کشته و بیش از ٥٠ تن دیگر زخمی شده اند.

  به گفتۀ وی، احتمال افزایش تلفات نیز وجود دارد.

  منبع اظهار داشت که در جمع کشته شده ها؛ مطلب بیگ نماینده مردم تخار، شمارى از بزرگان قومی، ریش سفیدان، کارمندان دولت و مردم عام شامل ميباشند.

  حبیب الله رستاقی رئیس شفاخانه ولایتی تخار، به پژواک گفت که تا حال ١٢ کشته بشمول مطلب بیگ و در حدود ٥٠ زخمی، به این شفاخانه انتقال داده شده است.

  فیض محمد توحیدی سخنگوی والی تخار، به آژانس خبری پژواک گفت که تا حال آمار دقیق تلفات ناشى از حمله مذکور معلوم نیست.

  منبع اظهار داشت که هدف این حملۀ انتحاری، مطلب بيگ نماینده مردم ولايت تخار در ولسی جرگه بوده است.

  تا حال مسوولیت این حادثه را شخص و یا گروهی به عهده نگرفته است.

  جزئیات بیشتر، بعداً به نشر می رسد.

  آنلاین : تخار: عکس هایی از تازه ترین جنایت جنگی تروریست ها و اشغالگران افغان

 • یکبار دیگربه هم وطنان عزیزم تسلیت عرض میکنم و همینطور به شهادت رسیدن هموطنان عزیزمان را به جامعه بشریت تسلیت عرض میکنم .
  من به نوبه خود به تمام شهدا که در مراسیم جنازه در قریه کنجک شهر تالقان حمله انتحاری صورت گرفته است 20 شهید وده ها هم وطنان ما زخمی گردیده است که در جمع شهدا مطلب بیک نماینده مر دم تخار نیز شامل است به روح شهدا درود مفرستم وبه باز مانده گان شان صبر جمیل وهمدردی مینمایم وبه زخمی ها شفا عاجل از در گاه خداوند(ج) استیدعا مینمایم ..

  • به قوم جاهل ، وحشی ، کوردل، خودکش (انتحاری) انفجاری انفلاقی لعنت مفرستم .
   باز هم دراین جنایت نا بخشید نی تروریستان جهانی ودر عقب آن دستگاه فاشیست استخبارات پاکستان و با تمویل پولی وسروت وهابیون آل سعود عربستان وبه همکاری برا دران ناراض رئیس صاحب جمهوری اســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلامـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی افغانستان وبه کمک فر مانده ار شد اردو زلمی ویسا عملی گردیده است ازوقتکه زلمی ویسا به حیث فرمانده قول اردوی 209 شاهین تعین گردیده است قتل های زنجیرئی پشت سر هم در شمال افغا نستان عملی گردیده است .
   1- به شهادت رسیدن مولانا سید خیلی .
   2- جنرال داوود داوود .
   3- قو ماندان امنیه تخار .
   4- والی قندوز وغیره قتل های که در قندوز وتخار توسط نوکران داخلی از جمله فر مانده ار شد زلمی ویسا عملی گردیده است .
   قوم جاهل وحشی به یک افغانستان آرام وباثبات با ور مند نیستند همشه در طول تاریخ غلام غلامان بوده واست .
  • سلام دوستان من هم حوادث غم انكيز و تاسف بار كه هر روز در نقاط مختلف افغانستان توسط دشمنان اين مرز وبوم رخ ميدهد, را به تمام باز ماندهاي شان و كافه ملت شريف افغانستان تسليت عرض مينمايم أميد كه خداوند به شهدا جنت برين وبرأي مجروحين شفا و براي خانواده محترم شان صبر عنايت نمايد .
   اما بعد . خواهش من إز تمام هموطنان عزيزم اين است كه إز ابراز نظر هاي كه باعث تفريقه ميان ملت شريف افغانستان ميكردد خودداري نمايند درست كه طالبان قريب به اكسريت متعلق به يك قوم خاص است اما اين به اين معنا نيست كه تمام بشتون ادامهاي بد هستند ،همان طور كه ميدانيد انها نيز قربانيهاي زياد را هر روزميدهد و بيشتر إز ديكران متحمل خسارات روحي , مادي و فز يكي كرديده و ميكردد .
   سخنان تعصب بر انكيز نه تنها با عث توقف جنين جنايات ها نميكردد بلكه اب إندا ختن در أسياب دشمن است .
   به أميد و ارز وي ارامش
   عبدالرازق اسماعيلي (كابل)

  • برادر تفرقه ٱیا بیشتر از این هم میگردد با قومی که نام خودرا به زور بالای ما گذاشته اند قومی که زبان خودرا به زور بالای دیگران تحمیل نموده قومی که پدران مان را سر بریدند و زمین های شانرا تصاحب نمودند به قومی که زمین ها را بالای ما قابل زرع میساختند و بعد آنرا به افغان های ناقل میدادند و مارا به کوه ها سوق میدادند و همین امروز هم این قوم نمیتواند تحمل کند که اقوام دیگر افغانستان امتیازی یا حد اقل در یک موسسه خارجی معاش دالری بگیرند قومی که هر روز بم را در کمر خود میبندد و میاید حمله خودکش مینماید و بزرگان ازبک تاجک و هزاره را میکشند (البته من تمام افغان را نمیگویم که خودکش اند ولی با تاسف تمام خودکش ها افغان اند) آیا میشود با قومی با این خصوصیات اتفاق و اتحاد کرد و اتحاد به کدام قیمت؟

 • ډیر بدبخته او له تعصبه ډک خلک راته ښکاری او فکر نه کوم چه په دی خبرو مو څه لاس ته راشی بلکه د خلکو منخ کی به نور هم نفرین شی، همیشه که یو شخص یو کار کوی تاسو یی قوم ته راجع کوی.
  امید چه الله به درته هدایت وه کړی

  • چه نامرد مردمی .

   خیمه نشینان بدوی بجای سنخان ارزه باید ابتدا برای بازماندگان و روح شهدا چیزی میگفتی بعد بزبان سلیمان کوهی تان چیزی مینوشی .

   چه انتظار داری از یک مردم بیگناه را در عزاداری های شان بخاک وخون مینشانید از سوی دیگر تهمت تعصب....را به ادرس شان پست میکنی .

   اول ادب و صحبت کردن را یاد بگی باز در جمع انسان ها بیا .

 • من انفجار تخار را ادامه کم کردن اعضای پارلمان افغانستان از ط رف حکومت این کشور میدانم.
  من در باره تخار به اندازه نگرانی دارم که در مورد زادگاه ام بغلان دارم.
  http://kabulpress.org/my/spip....

  اگر این مقاله ام را خوانده اید، تکرار می کنم که تخار و بغلان زیر نقشه است.
  نمی خواهم مفهوم زیر "نقشه بودن" را تشریح کنم.

 • به تظر من در تخار,كندوز وبغلان ناقلين با كستانى مستقر هستند,انها با كستان و اى اس اى در ارتباط هستند.جون قو ماندان قواى دولت همه بشتون و با كستانى التبار هستند,انها مورد حمايه قرار ميكيرند و بلا ى انها عمليات تصفيوى صورت نميكيرد.
  درانجا اى اس اى با فكر ارام در امن و امان دولت مزخرف قبيلوى,بلان كشتار هموطنان را طرح و عملى ميسازد.بايد ان مناطقيكه بشتونهاى با كستانى مسكون هستند مورد تحقيق و تلاشى مسلسل قرار بكيرد. در دشت ارجى زن و مرد غير بشتون را سنكسار كردند,انجا اضافه از صد نفر در قتل دست داشت بايد مورد بيكرد و مجازات قرار ميكرفت جه شد نتيجه؟
  مقامات بلند بايه نظامى دولت درين قتل ها كومك ميكنند,مانند او جنرال مزخرف قول اردوى شاهين.بايد ان جنرال تحت بيكرد قرار بكيرد.

  بايد محكمه مخصوصى بخاطر رسيده كى به جنايت كاران سلاح بدست طالبان تشكيل شود و انانيكه جرم شان اثبات شده فورى مجازات شديد شوند.بيش ازينكه اى اس اى بلان رهايي انها را بسنجد و قبيله مزدور كونانه خوش خدمتى كند.
  طالب ها بشتون هستند تنها در بين قوم بشتون ميتوانند جاى باى داشته باشند و اى اس اى با كستانى در لباس دهقان و در لباس كوجى فعاليت ميكند.بايد در بين قوم بشتون كه حسابشان معلوم نيست بايد به شدت سورت شوند.انجا اوغان با كستانى معلوم نيست كه كى او غان است و كى با كستانى است انها خودشان هم ازين تميز و تفريق عاجز هستند.ازين سبب اقوام غير بشتون اماج اى اس اى قرار ميكيرند.اقوام برادر بايد خود به دفاع از خود برايند.و در بين بشتونها دقيق باشند و اعتماد بالاى قسمت ناقل و با كستانى انها بايد نباشد.اعتماد شود ولى تحت تعقيب و كنترول بايد باشند كه كسى نتواند جنايت كار را بياورد و يا خود جنايت كند.بدين اساس بايد اجازه و توان در اختيار باشد.بشتون جنايت كار قو ماندان قوا هم بشتون ازو حمايت كند او را انتقال و مخفى كند بس جطور ميتواند مبارزه نتيجه بدهد.
  جنرال داود داود كفته بود كه انجا كه طالب است به او اجازه نميدهند كه عمليات كند. بنام وحدت ملى ,در قرا و قصبات بشتون ها كسى بايد عمليات جهمت بيكيرى طالب را نكند.
  اين منعى ان را ميد هد كه طالب در بناكاه هاى امن اى اس اى با كستان و او غانستان با فكر ارام بالان ترور اقوام غير بشتون و رهبران انها را طرح و عملى ميسازد و خيل خيل ميكشد.

  • آيا ارتش با ستون پنجم روبه‌روست؟
   افشای روابط مخفیانه‌ی فرمانده‌ زون شمال ارتش با شبکه‌ی حقانی نشانی از رخنه‌ی ستون پنجم دشمنان اصلی افغانستان و سربازگیری آنان از مقامات بلندپایه‌ی ارتش ملی را نشان می‌دهد. چنان که شبکه‌ی تلویزیونی 1 آلمان به تازگی گزارشی را به نشر رسانده است که جنرال زلمی ویسا فرمانده زون شمال ارتش، روابط نزدیک با شبکه‌ی حقانی داشتهو در بسیاری موارد، در حملات مرگبار انتحاری و مختل شدن برنامه‌های عملیاتی علیه‌ طالب‌ها و شبکه‌ی تروریستی حقانی در موقع مناسب، شخص جنرال ویسا دست داشته و به عنوان مهم‌ترین مهره‌ی این شبکه تا کنون فعالیت کرده است.
   این گزارش نشان می‌دهد که تعداد حملات مرگباری که در شمال کشور سازماندهی شدند و منجر به به شهیدساختن و از میان برداشتن فرماندهان و مهره‌های کلیدی جبهه‌ی متحد مانند فرمانده‌ نیروهای پلیس زون شمال جنرال محمد داوود، جنرال مولانا فرمانده‌ پلیس ولایت کندز، جنرال شاه‌جهان نوری و حملات مشابهدیگر به همکاری جنرال ویسا صورت گرفته است.
   هر چند که استخدام مهره‌های کلیدی در بدنه‌ی ارتش و نیروهای امنیتی کشور یک امر طبیعی، از سوی کشورهای همسایه به خصوص پاکستان درجریان بازسازی و تربیه‌یمجدد ارتش بوده، اما استخدام یک فرمانده‌ی مهم ارتش به نفع این گروه غیر معمول به نظر می‌رسد.
   این درحالی است که هم مردم افغانستان و هم جامعه‌ی جهانی در آستانه‌ی جابه‌جایی مسوولیت‌های مهم امنیتی تا سال 2014 به ارتش ملی افغانستان قرار دارند و هم‌زمان با این که نیروهای بین‌المللی افغانستان را ترک می‌کنند و یا این که مسوولیت‌های امنیتی را کاملاً به نیروهای بومی وا می‌گذارند، داشتن چنین روابطی مشت نمونه‌ی خروار است و نشان می‌دهد که نباید به کمیت ارتشی که در کلیدی‌ترین جا‌های آن چنین افرادی قرار دارند، امید داشت.
   از سوی دیگر ابهام در همکاری‌های مداوم سیاسی- اقتصادی جامعه‌ی جهانی و کیفیت این نیروها در مقایسه با مشکلاتی که در این ده سال دامن‌گیر کشور شده است، به سختی می‌توان تصوری وضعیتی را کرد که در آن نیروهای بومی بتوانند با مشکلات و عوامل بی‌ثباتی مقابله کرده و پاسخ نابه‌سامانی‌هایی را بدهند که متناسب با شرایط، قابل تعریف هستند.
   نبود احساسات آگاهانه‌ی ملی برای شرکت کردن در ارتش، رخنه کردن افراد و اشخاص متعلق به استخبارات کشورهای همسایه و داشتن روابط زیرزمینی افسران بلند رتبه‌ی ارتش با گروه‌های تروریستی و عوامل بی‌ثباتی کشور، به تمام معنا باعث نگرانی‌های بیشتر مردم افغانستان شده است.
   در جریان ده سالی که در برنامه‌ی جلب و جذب افسران و سربازان به ارتش ملی گذشت، گفته می‌شود که تعدادی از افراد متعلق به شبکه‌ی القاعده، شبکه‌ی حقانی، طالب‌ها و افراد وابسته به استخبارات کشورهای همسایه به هر شکلی که شده در ارتش جذب شده اند.این در حالی‌ست که بعد از2014 رسماً امنیت افغانستان را همین ارتش در دست خواهد گرفت.
   وقتی که شبکه‌های تروریستی توانستند از چنین موقعیت‌های بالای ارتش کشور سربازگیریکنند و چنین افرادی را که مسوولیت‌های مهمی را در ارتش به دوش دارند را در جهت اهداف خود استخدام کنند، مقدمات مشکلات دیگری را می‌توان بعد از 2014 برای افغانستان تصور کرد.
   با توجه به چنین حالتی می‌توان دورنمای ارتش و دولت افغانستان را که می خواهد پس از 2014 مسوولیت های بیشتری را به دوش گیرند، این‌گونه به تصویر کشید.
   1) سربازگیری از میان افسران بلند رتبه‌یارتش نه تنها رابطه‌ی طبیعی این افراد و افسران را با گروه‌های تروریستی نشان می‌دهد، بلکه این واقعیت تلخ را آشکار می‌سازد که استخبارات کشورهای همسایه خیلی‌ها تلاش کردند و می‌خواهند افغانستان بعد از 2014 را همانند سال‌های دهه‌ی هفتاد وارد مرحله‌ی بدتری سازند و با استفاده از مشکلات داخلی افغانستان، این کشور را نقطه‌ی جنگ‌های نیابتی خود بسازند.
   2) تصور می‌شود که گروه‌های تروریستی و کشورهای همسایه به دنبال کارگذاری و جابه‌جایی مهره‌های خود در بدنه‌ی ارتش افغانستان در سطوح مختلفی مانند فرماندهی زون شمال هستند. از وضعیت، چنین برداشت می‌شود که تا 2014 باید ارتش افغانستان به مرحله‌ی خودکفایی رزمی و تربیتی برسند.
   هم‌زمان با این، گروه‌های تروریستی و کشورهای همسایه می‌خواهند که افراد متعلق به خودرا درارتشو موقعیت های مشابهی جابه‌جا کنند و در نهایت زمینه را برای اقدامات بعدی به احتمال قوی از نوع کودتایا شکل دیگر فراهم کنند،یا به بیان دیگر ارتشی که در حال گذار از مرحله‌ی آموزشی به مرحله‌ی مسوولیت‌پذیری قرار دارد، مورد پذیرش کشورهای همسایه نیست، بنا بر چنین دلیلی به هرشکلی این کشورها با استفاده از هر ابزاری می‌خواهند دربدنه‌ی ارتش نفوذ کنند.
   شواهد نشان می‌دهد افراد وابسته به شبکه های تروریستی با هویت نامعلوم و شناسنامه‌ی جعلی به ارتش جذب شده وپس ازسپری کردن آموزش‌های رسمی و فراگیری فنون نظامی، افسران وسربازان خارجی و داخلی را مورد حمله قرار دادند.
   کیفیت پایین ارتش چه از لحاظ تجهیزات مدرن و‌ چه از لحاظ روحیه و احساسات ملی و ریشه‌دار شدن فساد، هم‌چنان مداخله‌ی کشورهای همسایه و سربازگیری آنان از بالاترین رده‌های ارتش مانند فرمانده‌ی زون شمال، هر لحظه‌ی که به سال 2014 نزدیک می‌شود، به همان میزان اعتماد مردم نسبت به ارتشی که توسط مهره‌های کشورهای همسایه و شبکه های تروریستی رهبری می شوند، کاهش می یابد.

  • the way you have written your opinion it looks like you were a farmer a Gow Charan

 • سلام:
  گزارش ذیل را از افغان پیپر شبکه اطلاع رسانی افغانستان به شما تقدیم میدارم تا ببینید که انتحار کار کی است و این عمل را به قومش چه؟

  رد پای تحریک اسلامی ازبکستان در انفجار تخار

  تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ ۱۳۹۰/۱۰/۵ کد خبر: 30818 منبع: نسخه چاپی

  بمب گذار انتحاری که روز گذشته در قریه سرای سنگ از مربوطات مرکز ولایت تخار 20 تن را کشت و حدود 50 نفر دیگر را زخمی کرد از اعضای گروه جمعه نمنگانی مربوط تحریک اسلامی ازبکستان بوده است.

  یک منبع امنیتی در ولایت تخار به بخدی گفت که عامل انتحاری، ملا شاه محمود نام دارد و فرزند ملا غلام محمد است.به گفته منبع، ملا شاه محمود، سال های برای گروه جمعه نمنگانی مربوط تحریک اسلامی ازبکستان فعالیت می کرد.
  گفته می شود که فرد انتحاری از اعضای گروه تحریک اسلامی ازبکستان بوده است
  شاه محمود عامل بمب گذاری باشنده قریه تربایی از مربوطات ولسوالی هزار سمچ ولایت تخار بوده است.این شخص، سالها در ولسوالی هزار سمچ زندگی می کرد و ملا امام یک مسجد در این ولسوالی نیز بود.

  تا هنوز معلوم نیست که هدف انتحار کننده از انجام حمله بوده است؟

  يک بمب گذار انتحاري پس از چاشت روز گذشته مواد جاسازي شده در بدن خود را در بين جمعيت كه براي مراسم خاكسپاري، گردهم آمده بودند، منفجر كرد.

  مقام های نظامی در شمال کشور تایید کردند که بر اثر اين انفجار 20 تن به شمول، عبدالمطلب بيك عضو پارلمان كشته شده اند.

  مطلب بیگ یکی از قوماندانهای جمعیت اسلامی در دوره مقاومت بود.

  جنرال بابه جان قوماندان زون 303 پامیر می گوید که حداقل 50 نفر ديگر در اين حادثه زخمي شده اند.

  اين دومين انفجار بزرگ، حدود يك ماه گذشته در افغانستان خوانده شده است.

 • با سلام و عرض ادب
  من هم همنظرم با نیکپي

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس