صفحه نخست > خبر و گزارش > استرالیا: رسیدن 116 پناهجو به جزیره کریسمس؛ فرانسه: پناهجویانی که در خیابان (…)

استرالیا: رسیدن 116 پناهجو به جزیره کریسمس؛ فرانسه: پناهجویانی که در خیابان های پاریس می خوابند!

کابل پرس
يكشنبه 25 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: چند روز پس از تراژدی جاوا در آب های اندونزی، از استرالیا گزارش می شود که یک کشتی حامل پناهجویان افغانستانی و ایرانی، خود را به آب های این کشور رسانده و در شمال جزیره ی کریسمس توسط پلیس دریایی متوقف شده و به مرکز ويژه پناهجویان منتقل شدند.

طبق گزارش رسانه های استرالیایی این یازدهمین کشتی حامل پناهجویان در این ماه است که به آب های استرالیا رسیده اند. در این ماه 1080 پناهجو موفق شدند تا خود را به مرز آبی استرالیا رسانده و درخواست پناهندگی کنند.

در همین حال از استرالیا باز هم خبر می رسد که پس از تراژدی جاوا، دولت این کشور در حال بررسی پیشنهاد دوباره برای بازگرداندن پناهجویان به کشوری غیر از استرالیا مانند مالزی یا تیمور شرقی می باشند. طرحی که چندی پیش با مخالفت دادگاه عالی استرالیا روبرو شد و از انجام باز ماند.

از طرف دیگر در یونان گزارش ها حاکی از شدت گرفتن حملات راسیستی بر پناهجویان می باشد. در دو روز گذشته گروه های راسیستی بر پناهجویان به شمول پناهجویان افغانستانی حمله کرده و تعدادی را به شدت مجروح کرده اند.
چندی پیش دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارشی درباره وضعیت پناهجویان در یونان، از شدت گرفتن حملات راسیستی ابراز نگرانی کرده بود.

گزارش ها از کشورهای اروپایی نیز چندان مطلوب پناهجویان نمی باشد. گرچه چندی پیش دادگاهی اروپایی علیه دولت انگلستان حکمی را صادر کرد تا پناهجویان را مطابق قراردادهایی مانند دوبلین به یونان باز نگرداند، اما تنگ تر شدن روزنه های پناهندگی، نگرانی جدی پناهجویان می باشد. در برخی از کشورهای اروپایی پناهجویان از هیچ نوع امکاناتی برخوردار نیستند و بسیاری از پناهجویان با پاسخ منفی برای درخواست پناهندگی خود مواجه شده اند.

همچنانکه در ویدئوی زیر سرگذشت برخی از پناهجویان روایت شده، بسیاری مجبورند در خیابان ها روز و شب بگذرانند.

اینجا را کلیک کرده و همه ی اخبار و گزارش ها درباره پناهندگان و پناهجویان را بخوانید

این همه در حالی ست که برای حکومت مافیایی افغانستان، مرگ و کشته شدن انسان ها در داخل و بیرون هیچ اهمیتی ندارد و تنها بر اساس پلان های شوم قومی- قبیله ای پالیسی مرگ آور را پیش می برد. سیاست های دولت مافیایی- طالبانی کرزی در همراهی با جنایتکاران طالب و گروه افغان ملت باعث شده که نه تنها در داخل، بلکه در خارج از افغانستان نیز، حکومت بلای جان مردم افغانستان باشد. امضای قراردادهای بازگشت اجباری با کشورهایی چون استرالیا و ناروی، بخوبی نشان می دهد که سیاست های شومی را حکوت افغان درباره پناهجویان تعقیب می کند.

اینجا را کلیک کرده و همه ی اخبار و گزارش ها درباره پناهندگان و پناهجویان را بخوانید

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  جدی سال ۱۳۹۰خورشیدی
  ۲۶ دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان کابل پرس?
  سلام به همه فراری ها ی از فغان ستان - سلام به پناه ګزینان و نجات یافته ګان از دریا و سلام به جوانان وطنم در حال سرګردانی درګوچه های پاریس یا زندان های آسترالیا یا ګوشه های زندانها در اندونیزیا یا در زندان سفید سنګ یا در ګوشه ای یونان
  سلام به خانواده های قربانیان رفتګان درکام نهنګان در میان دریاهای جاوا

  من خود را غم و اواره ګی شما شریک میدانم وارزو دارم که دارای صف واحد ومتحد باشید و مریضی کشنده قوم پرستی وتعصبات زبانی - سمتی - مذهبی و قبیله ای را بین خود راه ندهید - از هرکجایی فغان ستان که استید و به هر زبانی که صحبت مینمایید و به هر مذهبی که باور دارید -برضد فاشیستم - ظلم واستبداد واستعمار صفوف خودرا متحد تر ګردانید .
  اتحاد - مبارزه - پیروزی

  آنلاین : استرالیا: رسیدن 116 پناهجو به جزیره کریسمس؛ فرانسه: پناهجویانی که در خیابان های پاریس می خوابند!

  • ایا این خبر رسیدن 116 نفر با استرالیا درست است؟ این ها ایرانی بودن؟ اسامیشون مشخص نیست که چه کسانی بودن؟

  • پرداخت مژدگانی:خانم فرزانه جعفری و کودک 10ساله او در حادثه 17 دسامبر ناپدید شده اند درجاوای اندونزی
   به شخصی که از سلامتی او خبری بدهند مژدگانی پرداخت خواهد شد
   09121874107

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس