کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > استرالیا: رسیدن 116 پناهجو به جزیره کریسمس؛ فرانسه: پناهجویانی که در خیابان های پاریس (...)

استرالیا: رسیدن 116 پناهجو به جزیره کریسمس؛ فرانسه: پناهجویانی که در خیابان های پاریس می خوابند!

يكشنبه 25 دسامبر 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: چند روز پس از تراژدی جاوا در آب های اندونزی، از استرالیا گزارش می شود که یک کشتی حامل پناهجویان افغانستانی و ایرانی، خود را به آب های این کشور رسانده و در شمال جزیره ی کریسمس توسط پلیس دریایی متوقف شده و به مرکز ويژه پناهجویان منتقل شدند.

طبق گزارش رسانه های استرالیایی این یازدهمین کشتی حامل پناهجویان در این ماه است که به آب های استرالیا رسیده اند. در این ماه 1080 پناهجو موفق شدند تا خود را به مرز آبی استرالیا رسانده و درخواست پناهندگی کنند.

در همین حال از استرالیا باز هم خبر می رسد که پس از تراژدی جاوا، دولت این کشور در حال بررسی پیشنهاد دوباره برای بازگرداندن پناهجویان به کشوری غیر از استرالیا مانند مالزی یا تیمور شرقی می باشند. طرحی که چندی پیش با مخالفت دادگاه عالی استرالیا روبرو شد و از انجام باز ماند.

از طرف دیگر در یونان گزارش ها حاکی از شدت گرفتن حملات راسیستی بر پناهجویان می باشد. در دو روز گذشته گروه های راسیستی بر پناهجویان به شمول پناهجویان افغانستانی حمله کرده و تعدادی را به شدت مجروح کرده اند.
چندی پیش دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارشی درباره وضعیت پناهجویان در یونان، از شدت گرفتن حملات راسیستی ابراز نگرانی کرده بود.

گزارش ها از کشورهای اروپایی نیز چندان مطلوب پناهجویان نمی باشد. گرچه چندی پیش دادگاهی اروپایی علیه دولت انگلستان حکمی را صادر کرد تا پناهجویان را مطابق قراردادهایی مانند دوبلین به یونان باز نگرداند، اما تنگ تر شدن روزنه های پناهندگی، نگرانی جدی پناهجویان می باشد. در برخی از کشورهای اروپایی پناهجویان از هیچ نوع امکاناتی برخوردار نیستند و بسیاری از پناهجویان با پاسخ منفی برای درخواست پناهندگی خود مواجه شده اند.

همچنانکه در ویدئوی زیر سرگذشت برخی از پناهجویان روایت شده، بسیاری مجبورند در خیابان ها روز و شب بگذرانند.

اینجا را کلیک کرده و همه ی اخبار و گزارش ها درباره پناهندگان و پناهجویان را بخوانید

این همه در حالی ست که برای حکومت مافیایی افغانستان، مرگ و کشته شدن انسان ها در داخل و بیرون هیچ اهمیتی ندارد و تنها بر اساس پلان های شوم قومی- قبیله ای پالیسی مرگ آور را پیش می برد. سیاست های دولت مافیایی- طالبانی کرزی در همراهی با جنایتکاران طالب و گروه افغان ملت باعث شده که نه تنها در داخل، بلکه در خارج از افغانستان نیز، حکومت بلای جان مردم افغانستان باشد. امضای قراردادهای بازگشت اجباری با کشورهایی چون استرالیا و ناروی، بخوبی نشان می دهد که سیاست های شومی را حکوت افغان درباره پناهجویان تعقیب می کند.

اینجا را کلیک کرده و همه ی اخبار و گزارش ها درباره پناهندگان و پناهجویان را بخوانید

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > استرالیا: رسیدن 116 پناهجو به جزیره کریسمس؛ فرانسه: پناهجویانی که در خیابان های پاریس (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  جدی سال ۱۳۹۰خورشیدی
  ۲۶ دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان کابل پرس
  سلام به همه فراری ها ی از فغان ستان - سلام به پناه ګزینان و نجات یافته ګان از دریا و سلام به جوانان وطنم در حال سرګردانی درګوچه های پاریس یا زندان های آسترالیا یا ګوشه های زندانها در اندونیزیا یا در زندان سفید سنګ یا در ګوشه ای یونان
  سلام به خانواده های قربانیان رفتګان درکام نهنګان در میان دریاهای جاوا

  من خود را غم و اواره ګی شما شریک میدانم وارزو دارم که دارای صف واحد ومتحد باشید و مریضی کشنده قوم پرستی وتعصبات زبانی - سمتی - مذهبی و قبیله ای را بین خود راه ندهید - از هرکجایی فغان ستان که استید و به هر زبانی که صحبت مینمایید و به هر مذهبی که باور دارید -برضد فاشیستم - ظلم واستبداد واستعمار صفوف خودرا متحد تر ګردانید .
  اتحاد - مبارزه - پیروزی

  آنلاين بنگريد : استرالیا: رسیدن 116 پناهجو به جزیره کریسمس؛ فرانسه: پناهجویانی که در خیابان های پاریس می خوابند!

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.