کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > ســنگ اول چـــون نهــــد معمــــار کــــج تا ثــــریا می رود دیوار کــــــج

ســنگ اول چـــون نهــــد معمــــار کــــج تا ثــــریا می رود دیوار کــــــج

دو شنبه 2 جنوری 2012, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

ســنگ اول چـــون نهــــد معمــــار کــــج تا ثــــریا می رود دیوار کــــــج

گاهی در تاریخ بشر تغیرات بسیار کوچک و ناچیز عواقب و پیامد های خیلی بزرگی را در پی دارد اما افسوس که آوردن چنین تغیرات کوچک هم فقط در عالم رویا و خیالات میسر میگردد .
بطور مثال اگر آدولف هیتلر پیشوای نازی های آلمان که سخنور توانا و چیره دست بود اگر گنگ می بود و یا کور بدنیا می آمد جهان از شر جنایات هولناک او به یقین که در امان می بود ویا اگر والدین محمد علی جناح بنیانگذار کشور پاکستان از ادویه ضد حاملگی و یا از سایرامکانات ضد بارداری چون کاندوم استفاده میکردند شبه قاره بزرگ هند اصلاً دو پارچه نمی شد و هزاران انسان بی گناه در جنگ های خانمانسوز مذهبی هند و پاکستان بیهوده تلف نمی شدند و امروز جهان از شر شرارت و ترور و وحشت این شیادان دین فروش و انتحار و انفجارشان درامان می بود.

اما افسوس و صد افسوس که چنین نشد ، هم هیتلر شنوا و بینا بود و هم والدین محمد علی جناح از کاندوم استفاده نکردند و در نتیجه شبه قاره هند تجزیه شد و کشور جدیدی از ناپاک ترین عناصر زمان تشکیل شده و از فرط بی شرمی و دیده درایی اسم کشور شان را پاکستان گذاشتند ، مثل اینکه اسم افغانستان یک کشور محاط به خشکه را آبستان و یا اسم کشور هالند را کوهستان می گذاشتند.
شاید انتقاد ما بیجا بوده و منظور شان از پاکی پاکستان پاکی و صفایی ظاهری کشور پاکستان باشد چون نظافت و پاکی لاهور و ملتان وعطر دلنشین کوچه های روالپندی و پشاور شهرت جهانی داشته و عطر سازان مشهور پاریس و لندن در تولید و ترکیب محصولات عطری شان همیش از آن الهام میگیرند.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002727094161&sk=photos

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


61 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > ســنگ اول چـــون نهــــد معمــــار کــــج تا ثــــریا می رود دیوار کــــــج

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.