کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > محتـرم حامــد کــرزی پانزده جــوال کلــوخ اصــل قــندهــاری برای برادران ناراضش در (...)

محتـرم حامــد کــرزی پانزده جــوال کلــوخ اصــل قــندهــاری برای برادران ناراضش در قطــر فــرســتاد.

شنبه 14 جنوری 2012, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

محتـرم حامــد کــرزی پانزده جــوال کلــوخ اصــل قــندهــاری برای برادران ناراضش در قطــر فــرســتاد.

درین دو هفته اخیر سر خط اکثر روزنامه های عربی را مشکل تشناب رفتن طلاب کرام در قطر تشکیل میداد.
گرچه مقامات قطر برای بروز مشکلات ازین قبیل آمادگی داشتند و از همین رو اقامتگاهای طلاب کرام را با ماشین های استنجای برقی مجهز ساخته بودند ولی اینکه ایشان تا این حد در مقابل تشناب های عصری از خود حساسیت نشان داده و بقول خودشان مرگ را قبول میکنند ولی در بین دیگ رفع ضرورت نمیکنند ، این را هیچکس نمیدانست.
وقتیکه به ایشان گفته شد که این کموت است نه دیگ با ناباوری سر شان را تکان داده میگفتند :
" درست است که ما آدم های کوهی هستیم اما نه آنقدر کوهی که دیگ را نشناسیم ، دیگ چینی که هم سر پوش دارد و هم در پهلویش یک چمچه قرار دارد "
شما فقط میخواهید که ما در بین دیگ رفع ضرورت کنیم تا شما بالای ما بخندید اما طالب آنقدر احمق نیست و هرگز اینکار را نمیکند.

بعد از دو روز تحمل بالاخره طلاب کرام فشار درون را تاب نیاورده و در گوشه حویلی خود یک چاه بده رفت حفر کرده دور آن را پرده گرفته با لذت تمام به تخلیه درون پرداختند اما چاه بده رفت فقط سه روز بعد پر شد و در شب چارم دیگر اندک جای باقی نماند ، نیمه های شب که یک طالب کرام به قصد قضای حاجت پرده را بالا میزند وضع را نهایت خراب می بیند و فوراً کاسه ای آورده و آنرا پر کرده از بالای دیوار چند کاسه ای به روی سرک پرتاب میکند .
از قضا در همین اثنا ملای منطقه به قصد ادای نماز شب طرف مسجد در حرکت می باشد که از بالا یک چیزی گرم و نرمی بر سرش فرو میریزد ، اول که بسیار می ترسد ولی چونکه ملا بود با خود میگوید البته خداوند اجر نمازهای شبانه ام را اینچنین بمن پرداخته و به سرم حلوا می ریزد ولی عطر دلگشای آن که به دماغش میرسد شروع میکند به ناله و فریاد و لعن و نفرین فرستادن ، همسایه ها از خواب بیدار می شوند و وارخطا بسوی او میدوند ولی هیچکس نمیداند که این چیست و کار چه کسی است ، فقط همینقدر میدانند که این مواد فاضله با این تعفن از انسان بوده نمیتواند حتی کود حیوانی هم چنین پر تعفن و بد بو نیست.

یکی صدا میکند که این کار اسرائیل لعنتی است ، آنها تشناب های طیاره شان را در بالای کشور های اسلامی خالی میکنند و بعد همه به یک صدا فریاد می زنند مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر امریکا و مرگ بر مسیحیت ، مرگ بر همه کفار و زنده باد اسلام !
ناگهان چشم یکنفر به دیوار تعمیر کنار سرک می افتد که مواد فاضله در بالای آن و از نجا تا پائین دیوار سر کشیده بود ، همه بسوی همدیگر نگاه کرده و خیلی تعجب میکنند چون همه میدانند که در این تعمیر از مدت چند طلاب کرام افغانی سکونت دارند.

بعد ازین حادثه ناگوار و شرم آور مقامات اقامت بیگانگان شهر دوحه در جستجوی راه حل برای این معضله شده و روز سه بار طلاب کرام را ذریعه بس های مسافربری جهت رفع ضرورت تا دشت های بیرون شهر انتقال میدهد ، مشکل ازین ناحیه حل شده ولی طلاب کرام استفاده از کاغذ تشناب را نیز خلاف شرع اسلام میدانند چون بالای کاغذ که نام خدا نوشته می شود.
تا حالا چندین نفر از طلاب کرام در اثر استفاده از سنگ های تیز و تیغه دار دچار جراحات شدید معقد گردیده اند و چند نفر دیگر در اثر استفاده از سنگ های داغ بیابان معقد شان را شدیداً سوختانده اند که همه در شفاخانه تحت تداوی می باشند.
با استماع این اخبار ناگوار معقد محترم حامد کرزی هم به سوزش آمده و فوراً دست بکار شده و به نفر خدمت های شان دستور فرستادن چند بوجی کلوخ را به طرف قطر میدهد.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002727094161&sk=photos

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > محتـرم حامــد کــرزی پانزده جــوال کلــوخ اصــل قــندهــاری برای برادران ناراضش در (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • اوبچه این گب نو نیست چند سال قبل حتا حاجی های اهل جنوبی وطن در طیاره اریانا کلوخ بار کرده بود تا در مکه مکرمه دچار مشکل نشود . حتا تنی و اشرف غنی احمدزی هم ازین کلوخها استفاده میکند . تنها طالبان نیست.

  آنلاين بنگريد : http://http://kabulpress.org/my/spi...

 • سلامونه

  درد این دو نفر درد ملت نیست بلکه درد انباشت سر مایه است به ان خاطر است که دامن ما را قایم گرفته .
  لرشه ماما

 • حقانی صاحب!

  تا آنجا که من میدانم در افغانستان حتی یک طنز پرداز تیزبین و بذله گو اصلاً وجود نداشته است! این ژانری است که بهترین نویسنده ها در نوشتن آن در می مانند! خیلی خوش شدم که بالاخره یکی در افغانستان پیدا شده است که به آینده درخشانش در طنز پردازی میتوان باورد داشت. خیلی عالی بود. یک توصیه از این دوست ناشناس اینست که شما واقعاً استعداد عالی در این ژانر دارید بناء طنز را جدی بگیرید!!! باز هم میگویم خیلی عالی بود و خیلی خندیدم!!!

 • همــوطن گــرامی آقای سپهـــــر ســــلام !

  از لطف و حسن نظر تان به این بنده حقیر یکجهان ممنون !
  باور کنید که با معیار های هنری و ادبی من نه کاریکاتوریستم و نه طنز نویس ولی فقط ندای وجدانی و احساس مسؤلیت انسانی مرا وادار میکند که با همین امکانات ناچیز یکقدمی کوچکی در راه ادای مسؤلیت انسانیم بردارم !

  با تقـــــديم حــــــــرمت
  حقــ(شـــمس الحـــق)ــانی

  ببینــید ، بخــوانـید ، بخــندید ، بگـریـید !
  .................................................................
  واقعیت هـای جـامعـه افغـانی در آیـنه طـنز و کـارتون
  .................................................................
  http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=100002727094161&sk=photos

  • دل ما را خو شاد کردی! خدا هم دلت را شاد کناد ای طناز بزرگ!

  • برادر محترم سلام : با ابراز سپاس از زحمات تان که با انتشار این طنز توانسته اید چهره های زشت و پلید این گروهک ها را به همه آزاد اندیشان کشور خوب تر نشان بدهید.به امید ارایه بیشتر طنز های مقبول و جالب تان.

   برادر تان نیک فر

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.