صفحه نخست > کارتون > طنز روز > حــالا که آب بگلــو رســیده و مــرگ در یکقــدمی در کمــین نشســته تیـــــــکه داران (...)

حــالا که آب بگلــو رســیده و مــرگ در یکقــدمی در کمــین نشســته تیـــــــکه داران معــــــامــله گــر به اصــلاح طلــبان مجــادله گــر تبــدیل شــده اند !

شمس الحق حقانی
يكشنبه 15 جنوری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

حــالا که آب بگلــو رســیده و مــرگ در یکقــدمی در کمــین نشســته تیـــــــکه داران معــــــامــله گــر به اصــلاح طلــبان مجــادله گــر تبــدیل شــده اند !

شرکت کنندگان در مذاکرات برلین را چهره های برجسته جهاد و مقاومت مسلحانه افغانستان تشکیل میدهند که ملت افغان آزادی و نجات شان از چنگال خونین روس جهانخوار را مدیون ایثار و فداکاری های ایشان میدانند.
همه بخاطر داریم که روس جنایتکار بالاخره خجالت و شرمسار مجبور به ترک سرزمین شیر مردان گشته ولی نامردانه در آخرین روز های موجودیت نا میمونشان در خاک پاک ما به کمک جاسوس افغانی شان گلب الدین راکتیار دست به اختطاف چار نفر مجاهد جان بر کف و علمداران نهضت مقاومت ضد روسی زده و ایشان را بیشتر از بیست سال در زندان کا جی بی روس محبوس کردند.

از آن جایکه این فرزندان راستین وطن و مجاهدین جان بر کف مدت بیشتر از بیست سال را در زندانهای روس با همه مشقات و شکنجه های جسمی و روانی سپری کردند واقعاً که خیلی دردناک و اسفبار است ولی ازینکه بدینصورت ایشان شاهد جنگ های خانمانسوز داخلی و تخریب و راکتباران شهر کابل نبوده و دستهایشان به خون مردم بیگناه کابل آلوده نشده واقعاً که جای مسرت وشکران خداوندیست.

اما افسوس که جای ایشان درین ده سال زمامداری کرزی هم در جامعه افغانی خالی بود و کرزی این گرگ باران دیده و روباه مکار از غیبت این شیر مردان استفاده عظیم برده و با صد حیله و نیرنگ به تدریج زمینه بازگشت دوباره برادران نارضش را بر اریکه قدرت سیاسی افغانستان مساعد ساخت.
ایشان چون مار های زخمی از شنیدن حیله و ترفند های مزورانه کرزی بخود پیچیده و در آرزوی رهایی از بند و نجات وطن از پلان های شوم کرزی و برادران ناراضش دقیقه شماری میکردند.
در اولین روزیکه از بند رها شدند بیدرنگ و بدون که یک لحظه را هم با فامیل و خانواده هایشان سپری کنند فوراً راه برلین در پیش گرفته و در نشست با نمایندگان کانگرس امریکا به جستجوی راه حل برای معضله کشور پرداخته و ایجاد نظام پارلمانی و سیستم فدرالی را یگانه مشکل گشای برای این معضله پنداشتند.

اما متاسفانه این پیشنهاد ایشان برعلاوه مشکلات تخنیکی زیاد منجمله نا مساعد بودن شرایط فعلی برای عملی شدن آن با یک مشکل بزرگ دیگر هم مواجه است که آن حساسیت شدید کرزی در مقابل کلمات پارلمانی و فدرالیست.
کرزی فقط با شنیدن کلمات ( نظام پارلمانی و سیستم فدرالی ) چشم چپش به پرش و دل شیرش به تپش آمده و ضربان قلبش چنان بالا می رود که حتی معاونین او صدای ضربان قلب وی را شنیده و به لعن و نفرین آنهای می پردازند که خواهان چنین نظام شر افگن و شور انگیزی که بجز بالا بردن ضربان قلب کرزی و نا مطمئن کردن چوکی نفر خدمتی آنها دیگر ثمره ای ندارد می باشند.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/profil...

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • تشکر آقای حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی !
  طنز بسیار عالی نوشتید. خیلی خندیدم.
  باز هم بنویسید. قلم تان درد نکند.

  repondre message

 • سلام به همه وطن داران
  بسیار بسیار عالی است خیلی خوشم امد این سه ابر مرد باید با روسه و یا یک کشور دیگر دیالوگ کرده در مورد سلاح گفتگو کنند زیرا در اینده نزدیک جنگ راستی شروع خواهند شد باز ما مرد میبینیم که طالب بیاید را راه بیگیرد و خرچی رای ما را دزدی کند.
  اگر این سه ملت بزرگ متحید باشد بخدا قسم اگر کوی طالب سر اش نرود دست کرزی وطنفروش هم خلاص
  جنرال دوستم باید وزیر دفاع او وزیر داخله باشد چون او خوب قصاب است هاهاهاها اوغان باز تو طاقت بکو نگریز بطرف پشاور باز ما در پشاور هم از پشت ات میایم او هم از ما است. یا گم اش کو ما را تیر لز پشاور مردار امو هم از شما باشد.

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس