در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > تنيس > فدرر تحمل باخت را دارد

فدرر تحمل باخت را دارد

علی جواد دهقان
جمعه 25 جنوری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بعد از اینکه در یک دیدار شگفت انگیز تسونگای فرانسوی توانست رافائل نادال اسپانیایی را شکست دهد و به فینال مسابقات اوپن استرالیا راه یابد همگان انتظار داشتند که دیگر فینالیست این مسابقات راجر فدرری خواهد بود که قرار است در دیگر دیدار نیمه نهایی مقابل نواک یوکوویچ صرب قرار بگیرد. اما گویا شگفتیهای اوپن استرالیا ادامه داشت و اینبار جوان صرب مرد شماره یک تنیس جهان را با شکست بدرقه کرد.

پس همگی در انتظار فینالی عالی از نام بزرگان باید باشیم.

اما فدرر که در شوک شکست ناگهانی خود در مقابل همتای صربش قرار گرفته بود بعد از بازی گفت: من هیولایی ایجاد کرده ام که نیاز دارم هر تورنمنتی را ببرم!

گفتنی است که فدرر 26 ساله تاکنون توانسته 12 گراند اسلم معتبر دنیا را فتح کند و در حال نزدیک شدن به رکورد فتح 14 گراند اسلم پیت سامپراس ـ قهرمان اسبق تنیس ـ است اما یوکوویچ صرب در این راه سنگ بزرگی انداخت.

فدرر در ادامه افزود: فکر می کنم نواک کاری کرد تا امتیازهای مهمتری را امروز کسب کند. حدس می زنم یک مقدار بدشانسی هم داشتم.

تنیسور سوئیسی می گوید: البته بستگی به فرم خودم هم دارد. شما نمی توانید همیشه در فرم خوبتان بازی کنید. شکی نیست که من بهترتر از قبل بازی خواهم کرد. اینکه هر هفته سعی کنی تا پیروز شوی آسان نیست. شما همیشه باید دوشادوش ده بازیکن برتر بدوی.

فدرر که می خواست نشان دهد جنبه تحمل شکست را هم دارد گفت: این سختیهای تنیس است. من برای مدت طولانی با آنها بوده ام. با این مشکلات کنار می آیم و هیچ احساس فشاری را امشب نمی کنم. من بارها و زمانی که خودم هم انتظار نداشتم پیروز شده ام. بنابراین امشب یکی از شبهایی است که یک مقدار باید ناراحت بود. اما امشب هم می گذرد و من به پیشرو نگاه می کنم، بقیه سال.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس