صفحه نخست > عکس > افغانستان آزمایشگاه سیاسی بیگانگان است و کرزی خود بیگانه و همکار تروریزم است!

افغانستان آزمایشگاه سیاسی بیگانگان است و کرزی خود بیگانه و همکار تروریزم است!

کابل پرس
شنبه 21 جنوری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تقریبا هیچ حاکم سیاسی را نمی توان در افغانستان یافت که با اراده مردم افغانستان اداره کشور را بر عهده گرفته باشد. حکومت ها در افغانستان با جنگ، کشتار و انواع دیگر جنایات شکل گرفته و در این راه سرسپردگی اشغالگر افغان به اشغالگر بین المللی همراه با دسیسه ها و پلان های شوم همیشه وجود داشته است.
بر قدرت نشستن حامد کرزی با تقلب و معامله و زد و بند یکی از آشکارترین نمونه های غیر مردمی بودن حکومت ها در افغانستان است. حکومت برادران طالب کرزی نیز نمونه آشکار دیگری ست که پیوند و ارتباط عمیق اشغالگر افغان با اشغالگر بین المللی را نشان می دهد.

حامد کرزی در خواب هم نمی توانست حکومت بر افغانستان را متصور شود، مگر سرسپردگی و فعالیت هماهنگ میان اشغالگر افغان و اشغالگر بین المللی راه های به قدرت رسیدن او را هموار کرد.

کرزی که از همان ابتدا برای گسترش حاکمیت قبیله سالاران و احیای قدرت سرتاسری فاشیزم قبیله روی دست گرفته، برنامه های وسیعی را برای طالبانی کردن کامل افغانستان شروع کرده است. این فعالیت های چنان گسترده و در بخش های مختلف نظامی، سیاسی و اجتماعی بوده که باید حکومت افغانستان و شخص حامد کرزی را همکار و همراه اصلی تروریزم دانست.

بنابراین خلاف آنچه کرزی امروز در افتتاح پارلمان افغانستان گفت، افغانستان آزمایشگاه سیاسی و اتفاقا نظامی بیگانگان است و حامد کرزی و رژيم مافیایی وی مثال واضح و آشکار آن است.

آيا به اشغالگران و چپاولگران افغان به سبب افغان بودن نمی توان اشغالگر و چپاولگر گفت؟

براستی اشغالگر کیست؟ آيا می توان به یکی به سبب اینکه مفتخر بنام افغان نیست، اشغالگر گفت و به دیگری که مفتخر به افغان بودن است و همان جنایات را انجام می دهد و یا مهره ای برای انجام جنایت است، اشغالگر نگفت؟
سه شنبه 31 مه 2011, بوسيله ى کابل پرس

کرزی در هنگام افتتاح پارلمان افغانستان پس از رخصتی های زمستانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • او کرزی او کل موردار خور او رسوای دو عام او رد مخلوق در کجا بودی از کجا شدی یکدفعه زمین تر قید بر امد یک کل مور دار خور کرزی ریس جمهور چیکاره بودی از کجاه شدی تو سابقه حزبی داشته تو سا بقه فعالیت سیاسی داشتی تو سا بقه مبارزه و داستان های علمی داشتی که ترا میشناخت ارام زاده منافق تفرقه انداز و حکومت کو نچیس ارامی وطنفروش در بین قبله تان کم بد نام وطن فروش بود که باز تو امدی رسوای دو عالم حق پدر و ماد شرمنده دنیا و اخیرت داستان شاه شجاع را تازه کردی کم کم مردم شاه شجاع را فراموش کرده بود و تو باز از کجاه پیدا شدی خارجی ها اوردی در سمت جنوبی یک دختر نماند کلگی را خراب کرد ما در امید بودیم که یگان بینی بلند نصیب ما شود بابا هیج بری ما نرسید اگر میشد که یگان تای ان مویسر میشد اول خوب میشستیم دو سه دفعه حمام میدادیم تا خوب پاک میشد بعد قرار نکاح میکردیم ام ما خوش هم خدا خوش و هم دغه پغه را یاد میگریفتیم اونه امریکائی ها مفت سواری داده روان است خدا تو کرزی را در شکم سیر نکند لقمه جور کرده را از دهن ما زردی ارامی مور دار خور ولد زنا از تو کار درست نماید باز که گپ شد دیگه ران را خارجی میگوئی از تو کرده خارجی کیست منافق این چندین مراتبه است که شما وطنفروشان وطنرا فروخته اید و شما هیچ وقت نمتوانید انکار کنید این جهالت کاشکی تنها بالی شما میبود ایو غولی شما اوغان غول دامنگیر ما هم شده است او اوغان غول مردم بی عقل نیست که شما را اوغان غول میگویند شما غول هستید باز میگین که ما را اوغان نگو اوغان نگویم چه بگویم او غان غول دربین غول شما غول هستید.
  زنده باد دوستم تاریخ ساز مرگ بر عمر کور بی دین کافر دوزخی.

 • اكر اين ازمايشكاه نميبود,تو خو موش هم نبودى.همين رهبران تورا بايك قديفه اور دند او نا خلف.تقلب كردى,قانون اساسى را زير با كردى,به نماينده كان مردم خيانت كردى,بول كرفتى از ايران,كلب الدينى ها به كرد خود جمع كردى ,حلقات فاشيستى را جراغ راه خود ساختى و دولت فاشيزم قبيله را بنام دموكراسى جا زدى و دودسته به ان جسبيده يي كه نى يا مرك يا همين خيانت و جنايت تيم مافيايي كرزى.اكر كرزى صاحب كمى شعور دموكراتيك ميداشتى بايد فورى استيفا ميدادى زيرا وقت را ضايع كردى و كومكهاى جامعه بين المللى نا بو د و نيست كردى.به مليارد ها را نيست و نابود و به تبار خود دادى در حاليكه در مناطق شمال كه ارامش و امنيت بر قرار بود از باز سازى خبر ى هم نبود.صد بار كه اكر قبيله را تجربه كنند مساوى به فاشيزم است.

  • برادران محترم اعم از نویسندگان کابل پریس ونظر دهندگان دراین مقاله تعصب آمیز ومزخرف!
   درتاریخ افغانستان به مانند کرزی هیچ یک ریس جمهور وپادشاه نه گذشت که به رای مردم، اعتراض مردم، مردم سالاری وبه دیموکراسی احترام قایل باشد .
   درحقیقت نام کرزی وکارکرد های دولت کرزی فراموش ناشدنی بوده .
   زیرا امنیت، اقصاد ، کار وهمه چیز رو براه است.
   تنها مسئله این است که درمناطق ناامن اگر می گئید چرا امنیت نسیت دلیل این است که مثل شما کسانیکه از بی لیاقتی در زیر لحاف وسندلی باقی مانده اند تفنک دردست گرفته ومردم می کشد واگر تفنگ ندارند قلم گرفته تبلیغات می کند پس چطور امید وار بوده می توانید که حکومت کرزی از شما حمایت کند.
   بهتر این است که بآئید دست باهم بدهیم تعصب، تبلیغات وپروپاگند را بگذارید با هم دیگر همانند کرزی وبرادرانش خدمت نمائید.

  • اكر كرزى به راى مردم احترام ميداشت,با نماينكان مردم خاندارى نميكرد. انتخابت ريساست جمهورى بسيار سخت نفرت اور بود.فهميده نشد كى در زير صندلى تفنك را كرفته مردم ميكشد؟
   در جنوب معمول است يك عده باسلاح ميخوابند زيرا سخت ترسو هستند.
   اينكه زير صندلى فير ميكنند؟
   از بي لياقتى زير صندلى فير ميكنند؟ بي لياقتى نى كه شايددر زير صندلى مغز كله خر را خورده باشد و يا؟
   حكومت كرزى يك حكومت قوم برست است كه تمام زمام امورات كشور را بدست او غان ملتى ها فاشيست مااب داده و انها اين شخص را رهبرى ميكنند. و كرزى به راه روان نيست بلكه به طرف قهقرا روان است.راستى در قانون شكنى ,قوم برستى,زور كويي,شخ كردنى,دريافت بوجى هاى بول و بر بادى ثروت كشور ,نا مش در تاريخ جاويان خواهد بود.امروز شرايط تغير كرده او زمان امين و نادر غدار كشت,ار زن فروشى كزشته.اكر كرزى بخواهد هم ديكتاتورى كند كارى ازش بوره نيست.
   انكه كه خشم خلق كره كرد مشت خويش
   مرد است اكر زلرزه نكداشت بشت خويش

 • افغانستان نتنها لابراتوار سیاست های خارجیست، بلکه لابراتوار آزمایش سلاح های جدید جنگی و جای مناسب برای تمرین و تجربه عساکر خارجی در جنگ است.

  • دوستان گرامی

   یکی از کاربران کابل پرس? بنام نادر ادعا کرده اند که از افغانستان برای آموزش سربازان خارجی و آزمایش سلاح های جدید استفاده میشود. من مایل هستم از این کاربر کابل پرس تقاضا کنم اسناد و منطقی که ایشان بر اساس آنها چنین ادعایی میکند را مطرح کرده و توضیح بدهد. آیا شما در مورد مانور های نظامی که هر کشوری اجرا میکند خوانده اید؟ مانور و یا رزمایش های نظامی برای ارزیابی آموزش سربازان و آزمایش تاکتیک ها و سلاح های جدید انجام میشود. آیا شما فکر میکنید ایالات متحده و جامعه جهانی به 10 سال جنگ در افغانستان بعنوان مانور نظامی تن داده است؟ آیا شما به هزینه مالی و جان هایی که این جنگ از کشورهای ناتو گرفته است واقف هستنید؟ آیا کشورهای ناتو هر روز سلاح های جدید ساخته و آنها را در افغانستان آزمایش میکنند؟ واقعا خودتان به اتهاماتی که اینجا مطرح کرده اید باور دارید؟

   دوستان گرامی،
   ایالات متحده و جامعه جهانی خسارات جانی زیادی را در افغانستان تقبل کرده و میلیاردها دلر برا بازسازی آن کشور هزینه کرده است. ایالات متحده به دلیل عدم مداخله در افغانستان پس از عقب نشینی روس ها از آن کشور مورد سرزنش قرار گرفته است و حال به دلیل حضور خورد در افغانستان با اتهامات نا عادلانه ای روبرو است. آیا فکر نمیکنید که این چنین اتهاماتی نسبت به کشورهای ناتو که فداکاری های زیادی برای کشور شما کرده اند ناعادلانه و غیر منصفانه است؟

   با احترام
   محمد حیدری
   فرماندهی مرکزی ایالات متحده
   وبسایت فارسی ما http://www.centcom.mil/fa
   بلاگ فارسی ما https://centcomfarsi.wordpress.com/
   ‏سنتکام را در فیسبوک فارسی ما دنبال و سوال های خود را در آنجا مطرح کنید
   http://www.facebook.com/CENTCOMFarsi
   ‏یوتویوب فارسی ما را تماشا کنید http://www.youtube.com/user/CENTCOMFarsi
   عکس های دیدنی از ارتش ما http://www.flickr.com/photos/ccdet/

   آنلاین : http://www.facebook.com/CENTCOMFarsi

 • از شما پارسی وانها در شعار است اما از ما در عمل شوما عف بزنید ما کار خوده کرده روان هستیم

  • pashtunha megan: padaram zawzaye rezwan ba du gandom beforkht na khalif bashom agar man ba jawe nafrosham

 • باقی سمندر
  دلو سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  جنوری سال ۲۰۱۲ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  من ګزارش -خبر وتبصره درمورد سخنرانی حامد کرزی را در شانزدهمین دور شروع شورا ویاپارلمان رادرکابل پرس نیز خواندم .درشهر کابل روزنامه های زیادی و از ان جمله ای ماندګار نیز تبصره ومصاحبه ای درمورد سخنرانی حامد کرزی با حاجی محمد محقق داشته است - شما را به خواندن این مصاحبه دعوت مینمایم وشما میدانید که
  کرزی مسوول سخنان خود است ومحقق هم ازخودش .
  ببینیم که درمیان سطر های شان چه مفاهیمی نهفته را از پشت پرده ها بیان مینمایند .

  روزنامه ماندګار - کابل - نوشته

  جمشيد يما

  حاجي محمد محقق عضو ارشد جبهة ملي افغانستان و نمايندة مجلس، در واكنش به اظهارات حامد كرزي در مراسم گشايش سال دوم كاري شوراي ملي، مي‌گويد كه براي تغيير ساختار نظام رياستي به نظام پارلماني، يك ميليون رأي و امضا جمع شده است. آقاي محقق گفت كه كرزي با نسبت‌دادن اصلاحات در ساختار نظام به خارجي‌ها، يك مغالطة سياسي را مرتكب شد. رييس‌جمهور كرزي روز گذشته در مجلس نماينده‌گان گفت:

  افغانستان آزمایشگاه سیاسی بیگانه‌گان نیست که هرچند سال، یک نظام سیاسی در آن تجربه شود، و از این کشور به عنوان لابراتوار نظام‎های سیاسی استفاده کنند. او گفت كه از نظام رياستي تا پاي جان دفاع خواهد كرد.

  اين در حالي است كه پيش از اين، رهبران «ايتلاف ملي» و «جبهة ملي»، خواهان تغيير ساختار نظام شده و گفته‌اند كه نظام كنوني افغانستان، فساد را گسترش داده و به بي‌ثباتي سياسي افزوده است.

  آقاي محقق در گفت‌وگوي ويژه با روزنامة ماندگار، در واكنش به اظهارات «مغالطه‌آميز» حامد كرزي، همچنان گفت كه اصلاحات و تغيير در بعضي ماده‌هاي قانون اساسي و تغيير ساختار نظام رياستي به نظام پارلماني، خواست مردم افغانستان است.

  به گفتۀ اين عضو ارشد جبهة ملي، در لويه جرگة قانون اساسي، بخش بزرگي از نماينده‌گان مردم افغانستان خواستار نظام پارلماني و انتخابي‌شدن والي‌ها بودند، اما به خاطر واردشدن فشار خارجي به خصوص از جانب زلمي خليل‌زاد سفير سابق امريكا در كابل، نظام افغانستان رياستي شد.

  محقق گفت كه تغيير ساختار نظام رياستي به نظام پارلماني، يك خواست مشروع و قانوني است و به خاطر تغيير ساختار نظام رياستي به نظام پارلماني و انتخابي‌شدن والي‌ها، يك ميليون رأي و امضا از سراسر كشور جمع شده است.

  به گفتۀ اين عضو مجلس، حامد كرزي با نسبت‌دادن خواست تغيير ساختار نظام رياستي به نظام پارلماني به خارجي‌ها، در صدد منحرف ساختن اذهان عامه است و همچنان در تلاش گمراه‌ساختن مردم در اين خصوص مي‌باشد.

  اين عضو ارشد جبهة ملي همچنان در خصوص انتقاد حامد كرزي از خارجي‌ها، گفت: «جالب اين‌جاست، كسي كه خودش با طيارۀ خارجي‌ از ارگ سوار شده و به پارلمان مي‌آيد و بر زمين راه رفته نمي‌تواند، عليه خارجي‌ها شعار سر مي‌دهد و ديگران را به وابسته‌گي به خارجي‌ها متهم مي‌‌كند.»

  او اضافه كرد: «حامد كرزي با اين‌گونه موضع‌گيري‌ها و تأكيد بيش از حد بر نظام رياستي، يك سلطنت مطلقه مي‌خواهد و رياست جمهوري براي او بهانه است؛ او مي‌خواهد قدرت انحصاري داشته باشد. در حقيقت كرزي يك رياست‌جمهوري ميراثي و مادام‌العمر مي‌خواهد.»

  حاجي محمد محقق گفت: «در همين نظام رياستي موجود، بسياري از قوانين زيرپا مي‌شود؛ پارلمان را در حقيقت آقاي كرزي دور زد، در زمينة امضاي پيمان استراتژيك با امريكا لويه جرگۀ غيرقانوني را فراخواند و به‌خاطر اين‌كه در قانون جا نداشت، نامش را جرگه عنعنه‌يي گذاشت. اين كار، كار پادشاهان سابق بود و او هم از خود يك پاده‌شاه جور كرده است.»

  او تصريح كرد: همين حالا هم ما قانون انتخابي‌بودن شهردارها را داريم، اما تا حالا شهردارها انتخابي نشده و همة‌شان را خود آقاي كرزي انتصاب مي‌كند. اين خلاف قانون است و بايد آقاي كرزي در برابر قانون پاسخگو باشد.

  رياست‌جمهوري دور بعد از ماست اخيراً احمد ضيا مسعود رهبر جبهة ملي در گفت‌وگو با روزنامة ماندگار گفته بود كه به زودي با ايتلاف ملي افغانستان به رهبري داكتر عبدالله عبدالله، يك‌جا خواهند شد.

  آقاي مسعود همچنان گفته بود كه به دليل مشابهت‌هاي زياد در برنامه‌هاي اين دو جريان سياسي، متحد شدن اين دو جريان يك نياز است.

  محمد محقق عضو ارشد جبهة ملي نيز اظهارات احمد ضيا مسعود را تأييد كرد و گفت: «يك‌جا شدن اين دو جريان سياسي، يك ضرورت است. ما ديدگاه و اهداف مشتركي داريم، بناً فكر مي‌كنم نياز است كه يك حركت يك‌جا و هماهنگ صورت گيرد.»

  آقاي محقق، يك‌جا شدن ايتلاف ملي و جبهة ملي را يك فال نيك دانسته و از آغاز فعاليت‌ها در اين مورد، سخن مي‌گويد. اين عضو ارشد جبهة ملي، خاطرنشان كرد كه با يك‌جاشدن دو ايتلاف كلان سياسي، حرف‌هاي همه به كرسي مي‌نشيند و به اين صورت، بُرد اين دو جريان بزرگ در انتخابات رياست جمهوري، قطعي خواهد شد.

  بايد تمام جناح‌ها در مذاكره شريك باشند حاجي محمد محقق در خصوص گفت‌وگوهاي صلح با طالبان، گفت كه ما از همان آغاز موافق گفت‌وگو با طالبان بوده‌ايم، اما همواره تأكيد كرده‌ايم كه بايد در اين گفت‌وگوها تمام جناح‌ها شريك شوند.

  به گفتۀ او، مذاكرة امريكا‌يي‌ها با طالبان و طالبان با كرزي، به تنهايي نمي‌تواند سبب تأمين صلح در كشور شود. سياست كرزي در سال دوم كاري پارلمان؟

  اظهارات آقاي محقق، همزمان است با گشايش دور كاري سال دوم شوراي ملي. روز گذشته سال دوم كاري شوراي ملي رسماً از جانب آقاي كرزي شروع شد.

  سال دوم كاريِ مجلس نمايندگان در حالي شروع شد كه اعضاي مجلس در سال اول كاري‌شان به دليل مداخله‌هاي غيرقانوني حكومت و تشكيل دادگاه ويژة غيرقانوني، نتوانستند كارهاي لازم و بايسته را انجام دهند.

  آقاي محقق همچنان در خصوص آغاز به كار سال دوم كاري پارلمان، گفت: در سال اول كاري مجلس، وضعيت تحت‌الشعاع دادگاه ويژة آقاي كرزي قرار گرفت. اين دادگاه غيرقانوني با كار ده‌ماهه‌اش پارلمان را به دور خود چرخاند و باجنجال‌هاي به وجود آورده شده، هيچ كاري‌هم در پارلمان صورت نگرفت.

  آقاي محقق افزود كه آقاي كرزي با جنجال‌هاي فراوانش، تا حد مرگ گلوي نماينده‌گان مجلس را فشرد و تنش‌ها را ميان حكومت و مجلس، مجلس و قضا به وجود آورد. و به دليل همين دخالت‌هاي كرزي، به جز چند مورد، پارلمان كار خاصي را نتوانست انجام بدهد.

  به گفتۀ او، طي يك سال گذشته، همة چيزها را حامد كرزي خراب كرد و معلوم نيست كه در سال دوم كاري پارلمان، چه سياستي را اتخاذ مي‌كند. اما اگر در سال جديد آقاي كرزي بگذارد كه پارلمان كار خود را انجام دهد، اميدواري‌هايي به بهبود اوضاع وجود دارد.

  *

  *

  آنلاین : افغانستان آزمایشگاه سیاسی بیگانگان است و کرزی خود بیگانه و همکار تروریزم است!

  • ازخداوند میخواهم تا با یکجا شدن این کتله های مهم سیاسی کشور به درد ورنج مردم ستمکشیده ما خط پایان بگذارند وخدا کند که دولت مافیائی برای سومین بار به تقلب گسترده دیگر دست نزنند که میزنند اگر جلو این جنایت کاران گرفته نشود

 • قنداریهای پشت /احمدشاه جان /ملاعمرجان/کل بز جدید که نام چپن غروی مارا بد نام نمود/کرزی جان/نمیدانم که اینهمه پشت ومفعول رااز کجا درلست دارند که برسرما رهبر مقرر میکنند این اولاده های فرنگ

 • یک ضرب المثل است که میگن کفکیر به چلو صاف گفت خارهایت ده گور .

  کرزی خودش تا حالا توسط نیروهای بین المللی محافظت میشود و از ایران و پاکستان پول دریافت میکنه ، در مقابل راکت پراکنی های پاکستانی خاموش است .

  ایشان به کسی اجازه مداخله را نداده و مخالف تغیر نظام است که جالب و خنده اور است، فکر میکند که همه مردم مثل طفل اش است و یا هم از قبیله اش که هر چی گفت مردم ساده لوح باور کند.

  با احترام

 • یک ضرب المثل است که میگن کفکیر به چلو صاف گفت غارهایت ده گور .

  کرزی خودش تا حالا توسط نیروهای بین المللی محافظت میشود و از ایران و پاکستان پول دریافت میکنه ، در مقابل راکت پراکنی های پاکستانی خاموش است . پولیس پاکستان افغان ها را میکشد خاموش است، ایران اعدام میکند خاموش است و غیره و غیره

  ایشان به کسی اجازه مداخله را نداده و مخالف تغیر نظام است که جالب و خنده اور است، فکر میکند که همه مردم مثل طفل اش است و یا هم از قبیله اش که هر چی گفت مردم ساده لوح باور کند.

  با احترام

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس