صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > یونان 12/6 کیلومتر مرز مشترک با ترکیه را با ایجاد حصار بر پناهجویان می بندد!

یونان 12/6 کیلومتر مرز مشترک با ترکیه را با ایجاد حصار بر پناهجویان می بندد!

کابل پرس
سه شنبه 7 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: برخی رسانه های بین المللی گزارش کرده اند که دولت یونان قصد دارد با هزینه کردن پنج و نیم میلیون دالر، حدود دوازده کیلومتر از مرز مشترک خود با ترکیه را، با ایجاد حصار بر پناهجویان ببندد و هیچ پناهجویی نتواند از این قسمت عبور کند.

گرچه بحث مسدود کردن مرز یونان و ترکیه از چند سال پیش در جریان بود اما از این اقدام باید به عنوان نخستین اقدام عملی برای مسدود شدن این مرز بر پناهجویان یاد کرد. حدود دو سال پیش بحث مستقر شدن نیروهای نظامی کشورهای اروپایی برای مسدود کردن مسیر پناهجویان بر سر زبان ها افتاد.

دوازده تا سیزده کیلو متر مرزی که یونان با ترکیه دارد و قرار است مسدود شود، بخش اندکی از مرز مشترک دو کشور را تشکیل می دهد. هنوز مشخص نیست که دقیقا این حصار دوازده تا سیزده کیلومتری در کدام قسمت مرز ایجاد خواهد شد. با نگاه با نقشه ی زیر می توانید مرز مشترک یونان و ترکیه را از نظر بگذرانید:

یونان مسیر اصلی پناهجویان افغانستانی، پاکستانی و ایرانی برای رسیدن به اروپا می باشد. همین اکنون هزاران پناهجوی افغانستان در این کشور در شرایط وخیمی بسر می برند. فقر، بیکاری و فشار خشونت آمیز و خونین پلیس و گروه های نژادپرست، مشکلات جدی این پناهجویان را تشکیل می دهد. صد ها تن از پناهجویان افغانستان به شمول زنان و کودکان در زندان های یونان بسر می برند.

اقدام دولت یونان و خوشحالی پنهان دولت های اروپایی از این امر، یکی از موارد آشکار نقض حقوق بشر می باشد. قراردادها، معاهدات بین المللی و کنوانسیون های مختلف از جمله کنوانسیون پناهندگان، پناهجویی را برای تمام کسانی که در معرض خطر قرار دارند، حق طبیعی آنان می داند.

شرایط بد امنیتی در افغانستان و برپایی سیستم مافیایی قبیله ای در همکاری با طالبان توسط حکومت حامد کرزی، سالانه هزاران تن را وادار به ترک افغانستان می کند. افزایش تعداد پناهجویان افغانستانی در حالی ست که برای حکومت مافیایی افغانستان، مرگ و کشته شدن انسان ها در داخل و بیرون هیچ اهمیتی ندارد و تنها بر اساس پلان های شوم قومی- قبیله ای پالیسی مرگ آور را پیش می برد. سیاست های دولت مافیایی- طالبانی کرزی در همراهی با جنایتکاران طالب و گروه افغان ملت باعث شده که نه تنها در داخل، بلکه در خارج از افغانستان نیز، حکومت بلای جان مردم افغانستان باشد. امضای قراردادهای بازگشت اجباری با کشورهایی چون استرالیا و ناروی، بخوبی نشان می دهد که سیاست های شومی را حکوت افغان درباره پناهجویان تعقیب می کند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • در كشور فاشيستى و بانكروت يونان سك هم حاضر نيست كه بناهندكى بدهد.وطنداران ما بايد به كشور هاى كه وضع بهتر دارد بروند. ان كشور هم بايد انها را كو مك كند كه در كشور هاى ديكر جزب شوند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس