کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > یونان 12/6 کیلومتر مرز مشترک با ترکیه را با ایجاد حصار بر پناهجویان می (...)

یونان 12/6 کیلومتر مرز مشترک با ترکیه را با ایجاد حصار بر پناهجویان می بندد!

سه شنبه 7 فوريه 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: برخی رسانه های بین المللی گزارش کرده اند که دولت یونان قصد دارد با هزینه کردن پنج و نیم میلیون دالر، حدود دوازده کیلومتر از مرز مشترک خود با ترکیه را، با ایجاد حصار بر پناهجویان ببندد و هیچ پناهجویی نتواند از این قسمت عبور کند.

گرچه بحث مسدود کردن مرز یونان و ترکیه از چند سال پیش در جریان بود اما از این اقدام باید به عنوان نخستین اقدام عملی برای مسدود شدن این مرز بر پناهجویان یاد کرد. حدود دو سال پیش بحث مستقر شدن نیروهای نظامی کشورهای اروپایی برای مسدود کردن مسیر پناهجویان بر سر زبان ها افتاد.

دوازده تا سیزده کیلو متر مرزی که یونان با ترکیه دارد و قرار است مسدود شود، بخش اندکی از مرز مشترک دو کشور را تشکیل می دهد. هنوز مشخص نیست که دقیقا این حصار دوازده تا سیزده کیلومتری در کدام قسمت مرز ایجاد خواهد شد. با نگاه با نقشه ی زیر می توانید مرز مشترک یونان و ترکیه را از نظر بگذرانید:

یونان مسیر اصلی پناهجویان افغانستانی، پاکستانی و ایرانی برای رسیدن به اروپا می باشد. همین اکنون هزاران پناهجوی افغانستان در این کشور در شرایط وخیمی بسر می برند. فقر، بیکاری و فشار خشونت آمیز و خونین پلیس و گروه های نژادپرست، مشکلات جدی این پناهجویان را تشکیل می دهد. صد ها تن از پناهجویان افغانستان به شمول زنان و کودکان در زندان های یونان بسر می برند.

اقدام دولت یونان و خوشحالی پنهان دولت های اروپایی از این امر، یکی از موارد آشکار نقض حقوق بشر می باشد. قراردادها، معاهدات بین المللی و کنوانسیون های مختلف از جمله کنوانسیون پناهندگان، پناهجویی را برای تمام کسانی که در معرض خطر قرار دارند، حق طبیعی آنان می داند.

شرایط بد امنیتی در افغانستان و برپایی سیستم مافیایی قبیله ای در همکاری با طالبان توسط حکومت حامد کرزی، سالانه هزاران تن را وادار به ترک افغانستان می کند. افزایش تعداد پناهجویان افغانستانی در حالی ست که برای حکومت مافیایی افغانستان، مرگ و کشته شدن انسان ها در داخل و بیرون هیچ اهمیتی ندارد و تنها بر اساس پلان های شوم قومی- قبیله ای پالیسی مرگ آور را پیش می برد. سیاست های دولت مافیایی- طالبانی کرزی در همراهی با جنایتکاران طالب و گروه افغان ملت باعث شده که نه تنها در داخل، بلکه در خارج از افغانستان نیز، حکومت بلای جان مردم افغانستان باشد. امضای قراردادهای بازگشت اجباری با کشورهایی چون استرالیا و ناروی، بخوبی نشان می دهد که سیاست های شومی را حکوت افغان درباره پناهجویان تعقیب می کند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > یونان 12/6 کیلومتر مرز مشترک با ترکیه را با ایجاد حصار بر پناهجویان می (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • در كشور فاشيستى و بانكروت يونان سك هم حاضر نيست كه بناهندكى بدهد.وطنداران ما بايد به كشور هاى كه وضع بهتر دارد بروند. ان كشور هم بايد انها را كو مك كند كه در كشور هاى ديكر جزب شوند.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.