کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > بی بی کــرزی بعـــد از ده ســـال تحمـــل درد فـــراق یار بالاخـــره از وصـــال مـــلا (...)

بی بی کــرزی بعـــد از ده ســـال تحمـــل درد فـــراق یار بالاخـــره از وصـــال مـــلا کـــور زوی نا امـــید گشـــته و کـــوچـــه عشـــق بدل کـــرد.

شنبه 11 فبروری 2012, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

بی بی کــرزی بعـــد از ده ســـال تحمـــل درد فـــراق یار بالاخـــره از وصـــال مـــلا کـــور زوی نا امـــید گشـــته و کـــوچـــه عشـــق بدل کـــرد.
حماسه عشق های افسانوی یوسف زلیخا ، لیلی و مجنون ، ورقه گلشاه را همگان شنیده اند و به پاکی و قدرت عشق و محبت آسمانی ایشان سر تعظیم فرود آورده و از درد هجران و غم فراق که این عاشقان دلباخته و پر وبال سوخته در راه عشق های بزرگ و ملکوتی شان تحمل کرده اند انگشت حیرت بدهان برده و به عظمت روح بزرگ و صبر جمیل آنها صد آفرین گفته اند.

ما چه نسل خوشبخت هستیم که سعادت آشنایی با چنین عشق بزرگ و آسمانی را نه در قله های مه آلود خیالی و افسانوی کوه قاف و اساطیر هزار و یکشب داریم بلکه شاهد حماسه چنین عشق بزرگ و ملکوتی در عالم واقعیت و زندگی خاکی به چشمان گنهگار خویش می باشیم.
سخن از عشق پاک بی بی کرزی و ملا کور زوی است که بی بی کرزی چون مولانای رومی که در راه عشق شمس تبریزی خرقه و سجاده و تسبیح را در خرابات مغان انداخت وی نیز دست آورد های ده ساله دیموکراسی ، جامعه مدنی و حقوق بشر را به سان قالین سرخ پیش پای یار جفاکار فرش کرده و سر مستانه نعره سر داد که :

من اسیر چشم کور یار هستم ... پیمانه بده که خمار هستم

بار ها گفت که من در راه وصال دلدار از هیچ قربانی دریغ نخواهم کرد و اگر خون هزاران جوان افغان درین راه بزمین ریزد من ابراهیم وار به آن لبیک خواهم گفت و اگر صد بار یار ستمگر به من جواب رد دهد من باز دست تمنا بسویش دراز کرده و در جستجوی آدرس و شماره تلفون وی خواهم گشت.

اگر دشنام فرمایی وگر نفرین دعا گویم
جواب تلخ می زیبد لب و دندان ملا را

اما با وجود چنین ادعای های بلند و بالا جوهر اصلی این عشق تا آن عشق های اساطیری لیلی و مجنون بکلی از هم فرق دارند ، عشق آنها که تجسم عینی روح بزرگ آن عصر بود چون آهن پولاد و سنگ خارا درد فراق و هجران یار را با کمال صبر و برده باری تحمل کرده و خمی به ابرو نیاورده ولی عشق بی بی کرزی و ملا کورزوی که زاده و پدیده عصر کاغذ و پلاستیک ، آب نل و روغن نباتی است لهذا از آن دوام و بقای آن عشق های افسانوی و اساطیری یوسف زلیخا برخوردار نبوده و چون درخت بید در اندک شمالی به لرزه افتاد و قامت خم میکند.

ازینرو بی بی کرزی فقط بعد از تحمل ده سال رنج فراق یار بالاخره ناف محبتش رفته و موتر عشقش در دشت نامردای پنچر شد که از مجبوری دست دوستی و محبت بسوی رقیب یار قدیم دراز کرده و عشق یار دوچشم را جاگزین عشق یار یک چشم کرد و چنین می سراید که:

من اسیر چشم کبچه مار هستم ... پیمانه بده که خمار هستم

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002727094161&sk=photos

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


70 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > بی بی کــرزی بعـــد از ده ســـال تحمـــل درد فـــراق یار بالاخـــره از وصـــال مـــلا (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • به آتش کشیدن منزل یک عضو طالبان از سوی مردم
  16:30/11.02.2012 سایت صبح بخیر.....

  مسوولین محلی ولایت نورستان می گویند که مردم محل منزل یک عضو گروه طالبان را در این ولایت به آتش کشیدند.
  محمد زرین سخنگوی والی نورستان به صبح بخیر افغانستان گفت، منزل محمدیعقوب یک قوماندان محلی طالبان در این ولایت پس از آن از سوی مردم محل به آتش کشیده شد که چندین بار برای وی هشدار داده بودند تا عضویت گروه طالبان را ترک کند.
  آقای زرین افزود، پس از اینکه مردم محل به سوی خانه ی این قوماندان محلی طالبان هجوم بردند، وی با خانواده اش محل را ترک نموده و تاکنون روشن نیست که آنان به کجا فرار نموده اند.
  وی افزود که این آتش سوزی خسارات جانی را در پی نداشته، اما بخش از منزل یادشده تخریب شده و شمار از مواشی در این منزل نیز از بین رفته است

 • من حقانى عزيز با شما موافقم كه بىبى كرزى در عشق با كور زوى از عشق مولاناى كبير بيروى كرده.طوريكه مولاناى بزرك ميفرمايد... جويار ناز نمايد شما نياز كنيد.
  شمافرموديد كه ناف بلى بى كرزى رفته بود.من باور قوى دارم كه جندين بار ناف بى بى كرزى را بىبى كلب بجا اورده و از شربت باكستانى بدل هم در دهنش ريخته اند و باز عشق بى بى كورزوى تمام تار و بود بى بى ك را فراكرفت و به و جد امد
  از دست تو ناك اوت شدم فوت شدم من
  مردى نه همين است كه ما را بزنى تو
  اى كور دوسه دندان من از دست تو بشكست
  بر مردى من باسخ دندانشكنى تو
  از بس كه جو زيبايي و نازك بدنى تو
  اى دلبر برعشوه عجب مكتب سوزى تو

 • بسیار عالی است.
  مگر ارامی کبدین خیلی خوش خواهند بود که با کرزی عروسی نموده است این کلبدین هر وقت باشد مثل ملا عمر پشتون هارا به دام مرگ خواهند کشید .

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.